Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1047 / 2514
(#) Spyro1411 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Hát akkor nem csoda, hogy elfüstölt , de ment vagy fél órát maxon. Mondjuk gondoltam, hogy valami nem stimmel, mert eleinte amikor 9 voltról járattam akkor villogott a zöld led, 18 volt nál viszont abba maradt.
Na mindegy egy tapasztalattal több .
És esetleg nem lehetne valahogy megszerelni? pl 2 lábat összekötnék és akkor megvan vagy hasonló?
(#) Orbán József válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Két lábat összekötni? Hm...Olyan jó ötleteket adsz. Ha egy rögzítőfül van az IC-n, több darabból lehetne audiophil kasztanyettát csinálni...
Add meg az IC-dnek a végtisztességet és had menjen az Örök Szelektívbe...
(#) ares9281 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Hello, keszitettem egy mosfet-es erosittot ,innen
de tobszori probalkozasra sem sikerult elinditanom,
mikor bekapcsolom kb.1 masodpercig 50-60Hz-es duborges hallhato aztan megszunik,zene egyaltalan nem hallhato , az erositotapja egy 2 X 40V-os traforol taplalom táp
kerlek segitsetek
(#) Orbán József válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Egy tanács elsőre: képeket kell küldened az eddigi munkádról és alkatrészlistát. Addig csak ráolvasási gyógymód lehetséges.
(#) ares9281 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Okes lefenykepezek mindent; amugy az alkatreszek az erositos oladalon megvannak (belinkeltem az elso hozzaszolasomba)
(#) kadarist válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia!
Miért nem egy egyenirányítóval csináltad meg? A két trafó szekundereit úgy is lehet nézni, mint egy darab középleágazásos trafó szekunderét. Ügyelni kell a fázishelyes összekötésre, és már készen is van.
(#) ares9281 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
A trafot igy vettem s nem akartam szetszedni egyeniranyitostol ,amugy megmertem multimeterrel s stimmelnek a potencial kulombsegek.
(#) ares9281 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Itt vannak a kepek Táp mosfetek ezeket majd nagyobb huttobordara teszem majd , csak egyszer mukodjon
erositto lentrolerositto fentrol

Ennyi , s bocs az ekezetekert, erdelyi vagyok s nem szoktam meg a magyar billentyuzetet
(#) ares9281 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
egy tranzisztort rosszul cinezte be
remelem fog ezutan mukodni majd szolok
(#) Orbán József válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Amit látok egyéb: Miután kimarattad a nyákot, súrolószerrel szép fényesre kell csiszolni, polírozni.
Fenyőgyantát feloldasz alkoholban és vékonyan átvonod kifúrás után. A mostani kivitel nem is biztos, hogy nincs itt-ott alámaródva, szakadva. A pici hiányosságokat nem biztos, hogy átfutja az ón, vagy meg is reped idővel, vagy az oxidos felület miatt agyon kell melegíteni. Ha filctollal esetleg rásegítesz maratás előtt, a tápvonalakat nyugodtan csinálhatod 2-3x ilyen szélesre is.
(#) ares9281 válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
nem, igyse mukodik
(#) ares9281 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
okes de szerintem nincs megszakadva mert miutan elkeszitettem leellenoriztem h ne legyen megszakadva s rahuztam egy reteg ont is.hallottam errol a modszerrol amugy csak lusta voltam...
(#) Davidd válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Udv!Azon a kepen ahol a mosfeteket neztem,nem latom rendesen,elvan mind a ketto szigetelve a bordatol?
(#) ares9281 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
elvannak szigetelve...illetve csak az egyik
minda kettot el kell?
(#) ares9281 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
na mind a 2 el van szigetelve
(#) Davidd válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Egy is eleg volt csak ugy ha valami hozzaert volna a bordahoz akkor csinalhatott volna rovidzarlatot peldaul.
Anyit meg hozzafuznek,hogyha mar mosfetes vegfokot csinaltal,akkor hogy nem egy vf2/vf3 modul,van kulon topikjaik nameg nyaktervek.Enis most csinalok ket vf2 panelt.De a nyakot ellege elkapkodtad,legalabb a filcet lekkelet volna mosni,zsirmentesiteni.En enyit tudtam segiteni tobbiek hatha tobbet tudnak.
(#) ares9281 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
leellenoriztem mindent, s nincs szakadas.
(#) ares9281 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Ravasaltam a nyakot fotopappirrol, s utanna rahuztam filccel ahol nem volt eleg eros a festek... nemhiszem h ez lenne a baj de azert koszi a segitseget!
(#) ares9281 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Ami meg esetleg segithet az erositomnek egy "gyenge" alig 10 wattos erositorol adom a jelet, nem epitettem neki kulon eloerositot , ha ez a baj akkor jelezzetek.
remelem nem nagy baj, meg zoldfulu vagyok az ilyesmiben, volt egy tda2030-as erositom,most van egy tda7375-os erositom...s akartam valami eroset s jo minosegut :no:
(#) kadarist válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Valamit elkötöttél vagy fordítva kötöttél vagy valamilyen banális hibáról lehet szó, amiket gyakran elkövetnek az építkező hobbisták. Az "output" -on mekkora a feszültség?
(#) kadarist válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Ugye úgy kötötted a FET-eket, hogy a source-ök vannak összekötve az R14-15-ön keresztül.
(#) ares9281 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
A source-k vannak osszekotve , a feszultseg az outputon peddig 360 mV, (kicsinek tunik).
(#) kadarist válasza ares9281 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Ott nulla voltnak kell lenni vezérlés (rövidrezárt bemenetek) nélkül.
(#) ares9281 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Lehet h tul nagy faba vagtam a fejszemet, meg egy darabig fogok vele butykolni s ha nem indul be akkor hagyom, koszonom mindenkinek a segitseget , en leleptem sziasztok!
(#) nasgoon hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Üdv!!!

Elkezdtem az új projektet!

Egy dobozban, házimozihoz: TDA2050 X 4 csatorna. TDA2050 hídban X 1.
Hogy tetszik? A nyákokat én vasaltam, és martam. A trafó 300 Wattos, 18 VAC.
(#) golem hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Megépitetem az alábbi kapcsolást de nem csinál semmit mi lehet vele a gond.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Szia! Az R1 értéke teljesen fals. Mohm tartományban kezdj el kísérletezni. Q2 kollektorát féltápra kell hozni,
R5-tel Q3-at szintén. Nem sok értelme van a kapcsolásnak (amúgy sem).
(#) pucuka válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Nomeg a hangszóró sem rezsó. Nagyon tudják utálni, ha tetemes egyenáram folyik át rajtuk. Itt pedig a 2N3055 munkaponti árama, ami elég tetemes, 1.1 A, az átfolyik rajta, ami eleve majd 3,5 W disszipációt okoz, a semmire.
(#) reloop válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Úgy rossz ez ahogy van. A Q1, Q2 jelerősítőt ettől aligha lehetne silányabbra tervezni.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Csak próbakép épitetem meg de már széjel bontotam.
Következő: »»   1047 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem