Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   892 / 1679
(#) Mybuster válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Ez volt itthon kéznél,szerinte elég praktikus.Arra is gondoltam hogy megcsinálom pici apró dobozba egy 3V gombelem meghajtom és akár ing felső zsebébe berakni és akár buliba nem lenne rossz.Ütemre villogna az inged zsebe :eek2: .Bár ez lehet csak az én elvetemült ötletem.[OFF]
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Majd máskor rakok mellé egy vonalzót méretarányként.
(#) mrobi válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nekem nagyon tetszik. Van hozzá kapcsolási rajzod?
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Ohmán de jól néz ki! klassz lesz!
(#) Mybuster válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Szia! Köszönöm! Igen egy elég egyszerű rajz Bővebben: Link
(#) fifadani hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Milyen mikrofonnal készül ez?
ui.: illetve honnan tudok szerezni ilyet?

Köszi!
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Ahogy közboli is linkelte onnan,általában régebbi vezetékes telefonokba megtalálható.De szerintem venni is lehet :whatever:
(#) csapeter válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Illetve régi "felvevős" kazettás magnókban is találni, a sztereókban akár kettő is lehet!
(#) pepe091 válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Naná, hogy lehet Elektret
~100 Ft ért már nem éri meg szerintem kiberhelni.
(#) karaszbandi válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Ha még a szállítást hozzáteszed, megéri kézbevenni a csavarhúzót.
(#) csapeter hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Legújabb alkotásom. Még nincs kész, hiányzik 4 poti és 2 csatlakozó. Amire büszke vagyok az a három IC, ilyet még nem forrasztottam be ezelőtt. Hogy idáig eljutottam azt nektek köszönhetem, az itt látottak, olvasottak alapján tanultam meg, hogy kell ilyen nyákot készíteni ill. beforrasztani.
Köszönöm!

Üdv.: Péter!
(#) pepe091 válasza csapeter hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Szép! Gratulálok!
Külön tetszik, hogy majdnem ugyanabból a szögből, és fényviszonyok mellett lett fényképezve beültetés előtt és után, így ha váltogatja az ember a két képet, akkor csak hopp, be van ültetve
(#) csapeter válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Köszönöm!

Pedig nem is egy nap készültek, a szöget igyekszem mindig fellülről majdnem 90 fokban állítani, a fény meg LED világítás adja, ezért a fényviszonyok majdnem mindíg ugyanazok.
(#) Mybuster válasza csapeter hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Na akkor még abban is található.
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
"Egy forintért megmondom" Egész nap azt fogja sugározni: "MZ/X jel kez" (c) Mézgarádió
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Én mérget vettem volna rá, hogy régi csöves rádió lesz. Valamikor volt ilyen alakú. Kíváncsian várom az elkészültét.
(#) davidovics válasza csapeter hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Nagyon szép munka lett!
Gratulálok!
(#) csapeter válasza davidovics hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Köszönöm, igyekszem.
(#) DJanosi válasza csapeter hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Milyen módszerrel készült a nyák?!
(#) DJanosi hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Üdv! A múltkórjában összeraktam egy villanypásztort! Egyenlőre hálózati feszültséggel működik ! A panelon egy 1µF os fólia található de a nagyobb kisülés érdekébe rá csatlakoztattam egy 20µF os kondit is!
Sajnos élesztéskor akadt egy kis gond és mire megkerestem a hibát a forrasztási oldalt kissé elcsúnyítottam!
Működésileg szépen és jól megy!
Üdv:Levente
(#) csapeter válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Üdv.!

Fotó. P20-al.
(#) DJanosi válasza csapeter hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Talán kicsit túlvilágítottad vagy az előhívóba túl sokat hagytad a panelt!
(#) csapeter válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Az előhívóra gyanakszom. Így is maradt 8 zárlat, amit át kellett vágni.
(#) vicsys válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Nagyon szép lett, gratula!
(Már csak azt nem értem, hogy miért van minden mondatod végén felkiáltójel...?)
(#) davidovics válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Hozzád sem törnék be szívesen...
(#) qvasz2 válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Nagyon szép a paneled, csak kár hogy nem sokat tudsz a szakma elméletéről. A 230V-nál a szigetelési távolság 8 mm, te pedig teliföldbe helyezted. A nagyfesz. résznél természetesen arányosan még nagyobb helyet kellett volna kihagyni. Ez így sajnos életveszélyes!
(#) Zsora válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Az érintésvédelem hagy "némi" kívánnivalót! (És itt most nem a dobozolás hiányára gondolok.)
Ez így különösen életveszélyes!
(#) Alkotó válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Kerestem már korábban konkrét útmutatást, feszültség/távolság témában, de egymásnak erősen ellentmondó véleményeket találtam.
Azért annyit kihámoztam belőle, hogy ha nincs a panel külön szigetelő-lakkozással is kezelve, akkor 100V-onként 1-2 mm távolságot illik hagyni. És ez nem csak a rézoldal vezetékeire igaz, hanem az alkatrészek közti távolságra is (ha azok potenciálon vannak).
(#) karaszbandi válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Nem egy kapcsolóüzemű táp primer oldali tranzisztorának a kollektor csatlakozása ki van marva a panelból, hogy még a felületi szennyeződés miatt SE tudjon áthúzni!
(#) DJanosi válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia köszönöm! Viszont élőrbocsájtóm hogy van akrilán lakkom amivel minimum 5 szőr becsületesen befújtam!
Jobban is sikerülhetett volna a panel csak mondom hibát kellett eszközölnöm és kicsit össze piszkoltam.
Üdv;Levente
Következő: »»   892 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem