Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1354 / 2208
(#) Imi65 válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 18, 2012
El tudom képzelni, hogy szinte semmi. Ha minden jól van méretezve, az alsó határfreki ezeknél amúgy is 20Hz alá adódik. Nem célszerű 10Hz alá lehozni, mert a hangszóró csak vergődik, és úgysem hallható.....
(#) spirik hozzászólása Ápr 18, 2012
Szia mindenki .
Előre is köszönöm a választ.Vagy ha van valakinek jobb csöves -hez nagyon köszönöm....
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Ápr 18, 2012
Sziasztok! Nemrég vettem új kimenő trafót az elfüstölt helyére, de nem tudom, hogy melyik tekercset hová kell kötni. Tud ebben nekem valaki segíteni? Úgy gondoltam, hogy a 325 Ohm-os a primer, a 1,5 Ohm-ra kötöttem a hangszórót, a 2,5 Ohm-ost, pedig szabadon hagytam. Az eredmény soha nem hallott égtelen torz zaj! Remélem minden túlélte...

tekercsek.JPG
    
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Köszönöm!!! Bevált! Sosem gondoltam volna, hogy ennek van jelentősége...
(#) spirik válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Szia.
Köszönöm szépen és ez kb menyi idő a késleltetés.?El34 erősítőhöz kellene.....
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Az oszcillátor stimmel, most, hogy mondod a hangja alapján gondolhattam volna. Most nagyon szépen szól, úgy néz ki nem vágtam haza semmit sem, majd engem vágnak haza a szomszédok nemsokára.
(#) compaqamplifier válasza bakos13gab hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Nem elöfeszhez akartam volna.
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 18, 2012
Erröl lenne szó. Azon gondolkoztam hogy meg szeretném építeni ezt az erősítőt, csak az a bajom vele hogy kz66 az párban válogatva 22ezer forint ef86 meg már nem kapható, hasonló erősítőt tud-e valaki? Esetleg tippeket tud-e valaki kimenő trafóra pld? Kt66ot mivel lehetne helyettesíteni? Egy pentódával?
(#) mofesa hozzászólása Ápr 18, 2012
Sziasztok!

Ehhez a kapcsoláshoz kellene egy csöves táp ez80-al,és van még itt 2x50uf-s,47uf-s,33uf-s,22uf-s kondenzátor.A trafó egyenirányítás után 350v-ot ad ki.Tudnátok nekem ebben segíteni?
(#) Imi65 válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Terheld meg a tápodat kb. 50mA-rel, meg fogsz lepődni, milyen nagyot zuhan a feszültség az üres-járáshoz képest. Ennyit fog felvenni kb. egy csatorna. Ha még mindig sok, 10-20V-ot még ellenállással is el lehet fűteni. Pl. 470 Ohm , 2W-os ellenállással 23-24V-tal lehet csökkenteni a tápfeszt.
(#) mofesa válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Milyen módon lehet kivitelezni ezt az 50mA-es terhelést?
(#) Imi65 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Ha nincs pénzed KT66-osra, akkor marad a GU-50, az legalább olcsó. EF86-ot pedig lehet kapni (honnan vetted, hogy nem? itt
vagy itt, ugye, aki keres, talál)!
(#) Imi65 válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Két sorbakapcsolt 25-ös izzó. Vagy ténylegesen megcsinálod az erősítőt, és mérsz. 280V-ot még gond nélkül elvisel........
(#) Imi65 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Azért azt nem árt tudni, ha bármit cserélsz, annak azért vannak következményei is. A KT egy sugártetróda, egy GU pentóda. Más karakter, más paraméterek. Más munkapont, más kimenő. Ebből az következik, hogy az eredeti kapcsoláshoz már semmi köze.............
(#) mofesa válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Köszi a választ.Már elkezdtem építeni,de tápegység terén
nem vagyok egy nagy ász és a 2db 25-ös izzó nem jól nézne ki,próbaként biztos jó.Van erről valami szájbarágós anyag,olyan ami mondjuk egy konkrét példán mutatja be?
(#) Nagy Tamás válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 18, 2012
.Ha nem ragaszkodsz ehhez a rajzhoz még mindig ott az EL 34. Ha meg elég 20-30W akkor ott a 6p3sz tetróda. Olcsó és jó.Viszont ezt tényleg össze kell válogatni ,mert én azt tapasztaltam nagy a gyártási szórás. Viszont baromi jól szól!Nézz körül ,viszonylag sok a lehetőség kapcsolások terén.
(#) Imi65 válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Nem kell az izzó, csak próbához. De oda sem feltétlenül.
A lényeg az, hogy az elektroncsővel felépített tápegységek viszonylag nagy belső ellenállással rendelkeznek. Ez azt jelenti, hogy terhelés hatására jelentősen csökken a feszültsége. Ezért mondtam, próbáld meg egyszerűen rákötni, majd meglátod, hova áll be a feszültség. Ha túl magas, még mindig ott van a soros ellenállás (utána kondi), azon könnyen esik akár 20-30V is.
(#) mofesa válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Bocsi,hogy értetlenkedtem.Végül is le esett,hogy ezért van.Ma is tanultam valamit.A 2db 25w-os izzó helyett nem lenne jó egy 40 vagy 60w-os izzó?
Csak mert nem bővelkedem belőlük...
(#) mofesa válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Végül is mindegy,majd holnap veszek,bár nem biztos,hogy nálunk lehet kapni.Köszi a segítséget.
(#) mark.budai válasza FordPrefect hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Tulajdonképpen igen. Ha az anódfesz, és az Ra stimmel, akkor már jó a dolog.. (Nem fogok kötekedni, kiállok a saját véleményem mellett, az a baj, itt a vita már nem vita, hanem személyeskedés..)
(#) Imi65 válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Nem, azok garantáltan túlterhelik az egyenirányító csövet. A 25W-osokat is sorba......
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Itt próbáltam összefoglalni, mit gondolok erről a csőcseréről.
Azért van jó pár paraméter, ami csőcserével változik, pl. meredekség, Ia max, fűtőáram, Pd, belső kapacitások, szóval azért ez eléggé leegyszerűsített válasz erre. Persze valamit csinálna azért, az biztos......
(#) mofesa válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Köszi.Rendben.Meg sem próbálom.Majd holnap megpróbálok venni.
(#) Imi65 válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Ne lepődj meg, ha "nem működik" az Ohm -törvény. Az izzók árama nem arányos a feszültséggel.
(#) mofesa válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Gondoltam,hogy az utólagos mérést sem úszom meg,nem is akartam,no meg hülyeséget csinálni végképp nem.Inkább kérdezek,mielőtt cselekszem.
(#) Imi65 válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Nagyon helyes. Nem szégyen tanulni..........
(#) compaqamplifier válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Akkor én ma elég sok pénz összeszedtem a műhelyből.
(#) compaqamplifier válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 18, 2012
Épp hogy ragaszkodom hozzá de nagyon. Max még amit építenék az egy 2x200 wattos full csöves erősítő. Esetleg mait még most meg tudnék csinálni mert van hozzá alkatrész az egy előfok ecc83al vagy ecc81-el. Kaszkódot csináljak tranzisztoros erősítőmhöz?
(#) frecsko válasza FordPrefect hozzászólására (») Ápr 19, 2012
Most tanulom az elektroncsöves kapcsolástechnikát. Egy glimmet szeretnék ki-be kapcsolgatni vele. Ecc85-tel kísérleteztem, de nem vált be. Túl sok a maradék feszültsége és a glimm folyamatosan világít. Kikapcsolásnál látható a fényerő csökkenés. Olvastam, hogy az ilyen kapcsolgatásokhoz nagy meredekségű "kapcsolócső" kell. ECC88-at ajánlott a könyv, de olyanom sincs :no:
(#) Imi65 válasza frecsko hozzászólására (») Ápr 19, 2012
Idézet:
„Túl sok a maradék feszültsége és a glimm folyamatosan világít.”

Rosszul közelíted meg. Ha az anódkörben van a glimm, akkor a begyújtással lenne probléma a magas maradékfeszültség miatt (nem jutna elég a glimmnek). Esetedben arról van szó, hogy nem zárod le a csövet teljesen, ezért maradék áram van. Minden csövet le lehet zárni, csak elegendő nagyságú (negatív) feszültségre van szükség (egy nagy triódához akár több-száz V). A meredekség azt jelenti, hogy egységnyi rácsfeszültség változásra mekkora az anódáram változás. Nyilván, az a jobb ilyen célra, ha minél kevesebb feszültségváltozással tudjuk befolyásolni az anódáramot. Ha azonban megtekinted a rácsfeszültség, anódáram karakterisztikát, az alsó szakaszban (pont ott, ahol megszűnik teljesen az anódáram, a Te esetedben pont itt használnád), a meredekség lecsökken (vagyis a teljes lezáráshoz nagyobb léptékű feszültségváltozás tartozik), és akkor még mindig csak a statikus görbét vizsgáltuk (mert közben az anódfeszültség emelkedik, ami a lezárás ellen hat).
Egy ECC85-ös -12Vtól már garantáltan lezár, 250V tápfeszültség esetén.
Következő: »»   1354 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem