Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   147 / 582
(#) BEABABA35 hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Segitséget szeretnék kérni. Hogy lehet szétszedni Indesit wite 127-es mosógépet,hogy a vízszintszabályozóhoz hozzáférjünk,és a fűtőbetéthez. Fontos és sűrgős lenne. Köszönöm
(#) zolika60 válasza BEABABA35 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Innen letöltheted a service manualt:Bővebben: LinkAlul a Get Manual feliratra kattints, ha megjelent. Lehet, hogy egyszer kétszer frissíteni kell az oldalt.
(#) szepi003 válasza mihucza hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia A kondi 10 NF os de ennek nincs köze az ajtózárhoz.Talán a tiac-ot kéne megvizsgálni ami az ajtózárat kapcsolja.üdv szepi003
(#) Fater125 válasza Fater125 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Nekem segítség kellene nem alázás de azért köszi. Hogyan kell levenni a tachogenerátor hogy az ne sérüljön.
(#) zolika60 válasza Fater125 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szó sincs alázásról. Egyszerűen nem értettem. Fogalmazz érthetőbben. Milyen típusú a motor? Tudsz egy képet feltenni róla?
(#) palko0125 válasza mihucza hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Szia!
Ahogy szepi003 mondja, végig kellene követni az ajtózár vezetékét, hogy hová csatlakozik, mi vezérli, és ott keresni a hibát. ACS108, z0607 mac97 ilyesmi típusú triakok szokták az ajtózárat zárrni.
(#) doki69 hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Üdv!
Indesit WITP82 az összes led villog, semmit nem csinál!
Látszólag a panelen minden rendben(diódákat triacot,kondikat,reléket kimértem)
Ötlet?
(#) osi válasza doki69 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Messziröl táphibának tűnik.
Vagy e kezelöpanel adta meg magát.
(#) doki69 válasza osi hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
nincs "véletlenül" panelrajzod? a neten semmi nincs erről a "hulladékról"?
(#) doki69 válasza osi hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
kapcsolási rajz nélkül elég nehéz! találtam egy gyanús "elkót" 680mikro/ 10V de a panelt végigkövetve, nem "vágom" a szerepét, ráadásul hasonlót csak 220mikrost kaptam a boltban?
(#) osi válasza doki69 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A kapcs. rajz az titok .
Még a szervizek sem férnek hozzá.
Milyen elektronika van benne ???
Nagyjából négyzet alakú (10x14cm) v. téglalap (kb 10x20cm).
A kondi az 5V-os tápot szűri.
(#) doki69 válasza osi hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
igazából ha táp szűrés akkor a 220mikro "határ eset" azért köszönöm a segítséged, hozzászólásod!
(#) osi válasza doki69 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Próbád meg "meghalgatni" a táptrafót
Ha a villogás ütemében kattog akkor nem indul el a táp,
húzd le a kezelőpanelt az elektronikáról, ha akkor is csinálja akkor rossz a táp rész, ha nem akkor a kezelőpanel terheli meg nagyon a tápot(rossz a kezelőpanel)
(#) B. Péter hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Üdv!

Lényeg: Whirlpool AWT nem melegít, és nem is ad ki áramot a f.szálra, a prog.kapcsoló meg nem lépked, hanem sokszor úgy tekeredik mint egy felhúzós játék.
Nincsen összehasonlítási alapom, hogy milyen volt régen, mert nekem nem ilyen van.

B.P.
(#) Melicska hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Sziasztok! Fagor 1 FE-417 típusú mosógépem nem melegítette a vizet. A fűtőbetét el volt rohadva, a férjem kicserélte, vettünk is bele másikat, de mégis hideg a mosóvíz. Mi baja lehet még? Légyszi segítsetek! Előre is köszi!
Amúgy szeretem a gépet, már legalább 10 éves, de még nem sok probléma volt vele, annak ellenére, hogy szinte éjjel-nappal megy.
(#) lukovicsek válasza B. Péter hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Üdv.
AWT- hanyas? egy kicsit több infó kellene róla, mikor kezd tekeredni ? vizbevétel után menyivel? stb

Laci!
(#) zolika60 válasza Melicska hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Vezetékek, hóérzékelő meg persze a vezérlés is. Nehéz messziről kitalálni. Hacsak nem típushiba, mert akkor valamelyik szaki mindjárt beírja.
(#) B. Péter hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Régen fórumoztam, így lejjebb.
(#) B. Péter válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Szia Laci!

AWT2287/3-800

Időt nemtok De pl. ráállítom a norm.mosás prog.ra egy ideig forgat vízzel, aztán gondolkodik mintha melegítene, de áramot (mint korábban írtam) nem ad a f.szálra, és egyszer csak áttekeredik a mellette lévő prog.helyen és az azután következő környékén megáll. Forgat, és újra tekeredik hasonlóan az előzőhöz. Sajna nem az enyém és nincsen előttem, nem is volt felültöltősöm egyáltalán, nemhogy típusok. Dobtengelyes volt és a jav. után teszteltem. Ekkor tűnt fel, hogy valami nem stimm. Ekkor közölték, hogy ja, már rég nem melegít. Szóval nem volt sok időm figyelni, de érzésem szerint egy kicsit korán lejár a normál mosás. Persze ez relatív és lehet "csak" a melegítés a baj.

Köszi a törődést! B.P.
(#) B. Péter válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Laci!

Még annyit, hogy (lehet maradiság) eléggé ragaszkodó vagyok a mechanikához, az én gépem fullmechanik, 12 év alatt fűtőszál csere 1x és takarítás. Szóval az enyémnek nem ilyen rendszerű a prog.rendszere, és nincsen panel mint ezen.

Még egyszer köszi!

B.P.
(#) B. Péter válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Meg még annyi, hogy ez a gép a melóban van, mindenféle mosatva van vele a védőruhától a gatyáig, és ahány ruha annyi felhasználó, szóval kikutatni, hogy ki mit tapasztalt, lehetetlen. Azon is vita volt, hogy melegít-e, mondtam bemértem, megszakítottam a progit, belenyúltam és még utána is voltak "hitetlenek".
Mostmár Off mert még eszembe jut valami egyéb hülyeség.

B.P.
(#) lukovicsek válasza B. Péter hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Meg kellene nézni, hogy melyik fajta hőfokérzékelő van a gépben a csöves-mehanikus vagy a drótvezetékes NTC.
Na most ezeknél a gépeknél ha jól emlékszem mind a két fajta NTC-vel szereltek, ha valami ok folytán nem melegedik fel a viz akkor egy helyen megélnak és nem mennek tovább, ha tovább lép akkor valószinü, hogy azt érzi hogy elérte a beállitott hőfokot, ha igy van akkor az lehet a fokállitónál a bibi vagy a panelben, ha a régebbi csövezetékes van benne akkor az állitót meg kell halgatni, hogy tekerésre halkan kattan e. Amugy ha mégpontosabban leirnád a tünetet akkor könnyebb lenne megmondani, melyik progiról inditva és pontosan hol áll meg gondolkozni és mennyit vár.

Laci!
(#) szepi003 válasza Melicska hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia. A fűtőszálhoz csatlakozik egy hőérzékelő valószínű,hogy az is szakadt.Azt is cserélni kell. üdv szepi003
(#) B. Péter válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
A fűtőszál lábánál van a hőérzékelő (NTC?) gyakorlatilag egybe építve. A hőállító ebből fakadóan nem termosztát rendszerű, nem fog kattanni kapcsoláskor.

Este nekem is eszembe jutott, hogy ha a hőérzékelőm rossz, és azt az infót küldi, hogy a víz meleg, akkor nem fog a panel áramot adni a f.szálra és a gép sem fog várakozni.

Hogyan tudom becsapni a panelt, hogy biztos(abb) legyek a dolgomban? Lehúzom a hőérzékelő csatiját? Feltekerem a hőfokot? Akkor adnia kellene áramot a f.szálra?
(#) B. Péter válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Egyébként találtam egy ilyen gépet a családban (pont az orrom előtt) azon megnézem a "tekeredést" levett hőfok mellett, hogy a melegítés ne kavarjon be.

B.P.
(#) lukovicsek válasza B. Péter hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Azóta már eszembe jutott ez is drótos. Ha lehuzod a csatit az ntc-ről akkor a gép el sem indul.
Ha a gépet a szintetikus programról inditod akkor a tekerőnél jobb oldalt fent az üres részben kell melegíteni a vizet pont középen, ha onnal átugrik az "öblités és centrifuga jelzés felé akkor az a baj amiről beszéltünk, nem lehet becsapni, az ntc-nek ha jól tudom szobahőmérsékleten olyan 18-20 kohm kell mutatnia ha jó akkor vagy a hőfokállitó vagy a panelen van a gubanc, nem megy el a az állitó jele a prociig.

Laci!
(#) B. Péter válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Már csak két kérdés: az NTC ellenállása nő vagy csökken a hőmérséklet emelkedésével? Csak azért ha mérem mire következtessek.
És ha az a rossz, a f.szállal együtt tudom cserélni?

B.P.
(#) kissi válasza B. Péter hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia!

NTC --> negatív hőm. együtthatójú ellenállás --> nő a hőmérséklet, csökken az ellenállás !

Steve
(#) lukovicsek válasza B. Péter hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Hát biztosan be lehet szerezni magába az ntc-t is de nem hiszem, hogy az a hibás, bár 10-százalék esély van rá.
(#) B. Péter válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Kassa, majd látom...

Köszönök mindent!

B.P.
Következő: »»   147 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem