Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   39 / 105
(#) Busz hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok!


Honnan lehet tudni hogyha egy mobil klíma gázhiányos??? Hogyan lehet ezt kimérni, tesztelni? Mert jójó, fújja a hideget de a beszívott, kifújt léghőmérséklet különbség alapján meglehet tudni hogy na akkor megfelelő-e a működése vagy sem?

Más dolog: a kétcsöves és az egycsöves de ugyanakkora teljesítményű mobil klímák között mekkora a különbség a hűtésben?
(#) blackdog válasza Busz hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ha nincs gázműszered akkor egy hőmérőt dugsz a párologtató lamellái közé és méred a hőmérsékletet. 6-10 °C között kell lenni. Ha magasabb akkor gond van. Gázhiány vagy részleges dugulás vagy teljesítményvesztett kompresszor.
Mit értesz egy és kétcsöves mobil'klíma' alatt?
De mindegy is. Ha azonosak a teljesítmények akkor mitől lenne különbség?
(#) Busz válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 22, 2012 / 1
 
Hőmérővel mérem, de viszont hogy veszem azt számításba hogy most pl 20 fok van a szobában, nyáron meg lehet vagy 35 fok. Gondolom az előbbi két esetben nem biztos hogy pont 6-10 fok közé fog esni a lefújt levegő nem?
Amúgy a kétcsöves mobil klíma az olyan ami a kondenzátora hűtéséhez a szabadból szívja a levegőt és oda is fújja vissza a már felmelegített levegőt.
Az egy csöves mobil klímánál csak egy kivezetés van, a szoba levegőjét használja a kondenzátora hűtéséhez és azt fújja ki.
Azonos teljesítmények mellett azért lehetne különbség hogy a kétcsöves mobil klíma az nem képez vákuumot a szobában, míg az egycsöves mobil klíma mivelhogy szív is ki levegőt így vákuum lesz aminek hatására a szoba résein áramlik be a meleg levegő. Tehát elméletileg a kétcsöves mobil klíma az jobban tud hűteni.... szerintem legalábbis.
(#) blackdog válasza Busz hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Csak annyi, hogy a kétcsöves mobil jobb hatásfokkal esetleg gyorsabban fog hűteni.
Ha a lamellák között méred a hőmérsékletet akkor közel párolgási hőmérsékletet fogsz mérni. Mindegy, hogy hány fok van a szobában.
Persze azért nem árt ismerni a hűtőkör felépítését sem. Pl. milyen adagoló van benne? Van-e szabályzása a kondenzátornak? Ha van milyen?
(#) Busz válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Na hát ilyeneket tőlem ne kérdezz. Szerintem nincs ennek semmilyen szabályzása. Pláne ha abból indulok ki hogy üzem közben ha kihúzom majd rögtön visszadugom akkor a kompresszor hangos búgással reagál erre tehát még ilyesféle védelem sincs benne. Most vettem a vateráról egy mobil klímát 3500Ft-ért mondván gázhiányos és a ventilátor indul el csak. Nos én már fűrészeltem volna kútklímának mikor megláttam egy reléféleséget, elkezdtem buherálgatni aztán mikor kézzel zártam a relét indult a kompresszor és még hűtött is.
Mellékelem a gyári adattábláját, de fűtésre nem tudom rábírni pedig elméletileg fűtő klíma lenne az adattáblája szerint:

klíma.jpg
    
(#) blackdog válasza Busz hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ne haragudj, de semmit nem tudok lelovasni az adatlapról.
Hol volt az a relé?
Azért hővédelem biztos van a kompresszoron. Ne huzogasd ki-be mert úgy jár a kompresszor mit a kamaszgyerek a paplan alatt. :violent: Aztán mehet a kukába.
Fűtésre gondolom egy kapcsoló váltja át. Van benne egy vátószelep amit ilyenkor kapcsol az is lehet rossz vagy ne zár teljesen. Persze hőmérsékletekről még mindig nem írtál.
(#) klimás56 válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia! A mobilnál, de a régebbi sima on-off-s spliteknél sincs adagolószelep, illetve a kapilláris cső tekinthető annak.
Pont ezért , mert fix nyomáskülönbségre van belőve, fontos a kondenzátor nyomása-hőmérséklete.

A szóban forgó stiebel gépnél minden fapados,nincs semmi szabályzás , kivéve a hőmérséklet érzékelést.
(#) Busz válasza klimás56 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Váltószelep tuti nincs benne. Végignéztem a vezetékelést, csak a kompresszorba mennek a kábelek és semmi nem utal arra hogy fűteni is tudna a gyári adattábláján kívül. A váltószelepet amúgy minek a környékén szokták elhelyezni?

Hőmérsékleteket még nem tudok írni, majd valamelyik nap mikor játszok vele.

De viszont van mégegy gond: albérletben lakok, semmiféle lyukat nem csinálhatok sem az ablakra, sem a falra. De viszont porszívócsővel meg tudnám oldani a kivezetést lyukfúrás nélkül is. Szerintetek ha a jó vastag kivezetőcsövet lecsökkenteném porszívócső méretűre, a szívócsővel együtt úgy mennyire lenne működőképes a dolog?

klíma2.jpg
    
(#) KTobi válasza Busz hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Nem túl jó megoldás, de működőképes. Ideiglenesen berendezett iroda, kWos technikával, a hűtést egy egycsöves mobilklímával oldották meg. Az ablak megnyitva, cső ki, a rés jól kitömve pokróccal. Nem esztétikus, nem ideális, ha nem a földszinten vagy nem kell betöréstől tartani, próbáld ki. Természetesen két csővel, egyet fent egyet lent. Akár még egy fa keretet is csinálhatsz. Másik opció leakasztod az ablakszárnyat, és helyette felakasztasz egy saját gyártásút, amin átmennek a csövek.
(#) tibibalogh520 válasza Busz hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia!
A porszívócsövet felejtsd el!
Az nagyon karcsú.
Annyira felszökne a kondenzátor hőfoka/nyomása, hogy vagy a hővédelem kapcsolná le, vagy annak hiányában a kompresszor készül ki.
(#) Busz válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Tehát akkor porszívócsővel is működhet. De ha túlmelegszik a kondenzátor akkor az milyen hatással van a klímára?
AMúgy sajnos egy tetőtéri ablaknélküli szoba, a kivezetést és légbevezetést régi lefolyócsöveken oldanám meg.

Amúgy kútklímának egy mobil klíma mennyire megfelelő?
Mert ha gázhiányos vagy bedöglik akkor átalakítom kútklímává.
(#) Busz válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Vagy mégsem működne? Mert a porszívócső a gyári kivezetéshez képest tényleg igencsak karcsú. De viszont igencsak nagy nyomással nyomja a levegőt, de ugye gyárilag sem véletlen van rajta akkora cső...

Mert még a kivezetéshez szerintem el is menne, szerintem itt a bevezetés az aminél már beszívni nem nagyon tudná.
De egy próbát megér, úgyis kútklímának akartam.
(#) Busz válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Most reggel lemértem hőmérőkkel. Igaz a lamellákig nem bontottam le de elég közel mértem hozzájuk.
A beszívott léghőmérséklet (pincében volt) 12 C fok volt, a kifújt léghőmérséklet pedig lement egészen 2 C fokig.

Persze nem voltak rácsatlakoztatva a bevezető és kivezető csövek stb, a környezeti hőmérséklet 12 fok volt tehát igencsak ideális körülmények között dolgozott. Igaz kellett kb 10 perc üzem mire a lefújt levegő elérte a 2 fokot.

Ezekalapján szerintetek gázhiányos? De viszont szerintem 30 fokos bemenő levegő mellett jó ha lesz 20 fokos lefújt hőmérsékletem, pláne ha a porszívócsöveket is rászerelgetem. D
(#) klimás56 válasza Busz hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
A 12 °C-s környezeti hőmérséklet véletlenül sem ideális! Ezek a gépek általában 25-35 °C-s hőre vannak tervezve.
(#) Achilles83 hozzászólása Ápr 27, 2012 /
 
Sziasztok!Ha házfelújítás miatt le kell szerelni a klímát akkor utána újra kell tölteni a klímát, vagy bent lehet tartani valahogy?Ha újra kell tölteni akkor az mennyibe kerül, szerelővel és házilag ha lehet?
(#) klimás56 válasza Achilles83 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Ha ügyes a szerelőd, nem kell újra tölteni !! Minden más állítás hamis...
Persze hűtőközegnek azért lenni kell a gépben!
(#) hzoli2 hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Látom, hogy sokan értenek a klímákhoz, remélem én is kapok választ. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha pincébe szereltetném fel a klíma külső egységét, milyen nagy pince kellene egy 12nm-es helyiség fűtéséhez. Úgy hallottam, hogy a klímák 0 fokig tudják azt a hatásfokot, amit ráírnak, 0-tól lefele csökken a hatásfok. Meg tudom oldani azt is , hogy kivezetem a klíma által kifújt hideg levegőt egy 100-s csövön.
Végül is a föld hőjét használnám ki. Akár még azt is lehetne, hogy leteszek több méter hosszú csövet a földbe
és azon keresztül szívná be a légkondi a kinti levegőt.
Ez nyáron is jó hatásfokot adna és télen is.
Bármilyen ötlet, hozzászólás érdekelne ebben a témában.
(#) szendi001 válasza hzoli2 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Kényszerből szoktak légcsatornázva kültérit pincébe tenni, de akkora keresztmetszet kell mindkét oldalon, hogy ne fojtsd le a ventilátort. 100 az kevés lesz. d=400 inkább. Nincs kívül hely?
(#) klimás56 válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Akkor nincs a pince hője, amit a kolléga hasznosítani szeretne!

Hzoli2! A levegőt hogyan gondoltad pótolni?
(#) Achilles83 válasza klimás56 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszi!És le tudnád írni hogy ennek mi a menete? Sürgős lenne
(#) blackdog válasza Achilles83 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
A hűtőközeghez megfelelő nyomásmérővel ellenőrizni kell üzem közben a hűtőköri állapotokat és ha minden rendben van akkor megfelelő üzemmódban vissza kell szivatni a gázt. Ha ez valamilyen okból kifolyólag nem lehetséges akkor le kell fejteni.
Semmi szükség arra, hogy elengedd a gázt. Max. utána kell tölteni, ha szükséges. Persze, ha a hűtőközeg típusa ezt lehetővé teszi. Bár kis rendszernél ez nem szokott probléma lenni.
(#) Achilles83 válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
És mit ajánlasz, mivel szívassam át vagy le a gázt?Bocs, de nekem szájbarágósan kell, nem akarok tíezreket fizetni ezért.
(#) blackdog válasza Achilles83 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 1 /
 
A leszivatást nyilván a kompresszor végzi, ha le kell fejteni akkor lefejtő gép. (250-300e körül már kapható).
Egy tisztességes szerelő pár ezer forintból megcsinálja, ha nem kell gáz. Ha kell akkor +4000-5000 forint/kg.
Szóval 10-15e körül megúsznád és még jótállásod is lenne.
Ha magad csinálod akkor 95%, hogy leszivatáskor kinyírod a kompresszort.
Ha még gázműszered sincs akkor hogyan ellenőrzöd, hogy mit csinálsz? De te tudod...
(#) Achilles83 válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
oké köszi, akkor lehet hogy szerelő lesz.
(#) DoDo69 válasza Achilles83 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia! privát üzenet ment
(#) morisz hozzászólása Máj 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, mert én is klíma vásárlás és szerelés előtt állok. Nem szeretnék sok pénzt kifizetni a beszerelésért, mert szerintem a fórumnak is hála, meg kicsit kreatív is vagyok, meg tudnám oldani egyénileg is....[i]. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mi a véleményetek a Midea klímákról?? Szimpatikusnak tűnik, az ára sincs az egekben, de ha lenne jobb ötlet, szívesen venném.
Ha tud valaki ajánlani valamit, megköszönném!!!

Szép napot, morisz!
(#) Big Blaster hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudja esetleg mondani, hogy egy háztartási hőtő szekrény párologtatójában max. mekkora nyomás fordulhat elő?
Köszi.
(#) kaqkk válasza Big Blaster hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Az elpárolgási nyomás nagyon nagyban függ a hűtőben lévő gáz "tipusától" Ha nem tudjuk milyen gáz van benne
nyomásértéket sem tudunk mondani..
(#) raptor1974 válasza morisz hozzászólására (») Máj 10, 2012 / 1
 
Helo.
Nekem két Midea készülékem van. Az egyik on/off-os a másik inverters. Mindkettő jól működik, nem volt még velük baj, bár igaz, hogy az inverterest csak tavaj ősszel szereltem be. A Midea egyébként középkategóriás készülék. Nem rosszak, de van náluk jobb.
(#) morisz válasza raptor1974 hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm válaszod! Még teljesen nincs eldöntve milyen típus is lesz, de erről még nem olvastam "rosszakat" és klímások ajánlották....Mindenképp inverteres lesz, hosszú távra gondolok(energia). Szedem össze a cuccokat és aztán, egyszer csak, belevágok a telepítésbe!! Addig is próbálok mindenféle okosságot összeszedni, hogy ne legyen gond a beüzemelésnél.

További szép napot!!!
Következő: »»   39 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem