Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   72 / 199
(#) airwalker válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
köszi mindenkinek!
(#) belganarancs hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy nyákot a mellékelt kapcsoláshoz.Az a problémám vele,hogy a relé azonnal behúz.A rajzon szerepel kettő feszültség érték,azok nálam 13,17V a 12V helyett és 6,3 a 6V helyett.Az eredeti MOSFET helyett én BUZ11-et tettem bele.Műveleti erősítőnek pedig tl082-t,mert ez volt itthon.
Van valakinek ötlete,hogy mit szúrtam el?figure1

nyak.JPG
    
(#) proli007 válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Hello!
Szerintem a nyák jó. Lehet, hogy a TL082 nem jó választás, (A TL nem "féltápos" erősítő, és lehet a kimenete nem tud a BUZ zárásai feszültsége alá menni) vagy a FET hibás.
De szerintem feszültségeket kellene mérned bemeneti jel nélkül, a GND-hez képest az IC és a Fet lábain. Az esetleg mondana valamit.
üdv! proli007
(#) belganarancs válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia proli007!

Az ic lábain:
1:6,8V
2:6,6V
3:6,6V
4:0,4mV
8:13,8V
7:1,3V
6:6,6V
5:6V

G:12V
D:1,6mV
S:0,3mV

Üdv:Zoli
(#) reloop válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia! Ha a 7. láb 1,3V és a Gate 12V, akkor a 7. lábon váltakozó feszültség is van, ami gyakorlatilag zajt jelent. A "be" "gnd" pontokat zárd össze.
(#) belganarancs válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia reloop!

Összezárt bemenetnél is ugyanezt produkálja.

Üdv.:Zoli
(#) reloop válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
A 13,17V táp szűretlensége is lehet gond.
Az 1-es és 6-os lábon eltérő feszültséget mértél pedig össze vannak kötve. Ebből arra következtetek, hogy a kapcsolás zavart szed össze környezetéből.
Amikor kísérletezel, a C4-et süsd ki, vagy várd meg amíg a 10Mohm kisüti, mert elég hosszú ideig nyitva tartja a MOSFET-et.
(#) belganarancs válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Lehet,hogy ez a műveleti erősítő nem jó ide.Kipróbáltam más MOSFET-et is,ugyanígy viselkedik.Rövidre zártam a C4-et,majd nyitott és zárt bemenettel is próbálkoztam,nem hozott eredményt.A kis traffancsot eltávolítottam a panel közeléből,egyenirányítás után eddig 1000µF-os kondi volt,növeltem még 2200µF-al,plusz egy 100 nanos hidegítést is kapott,maradt minden a régiben.Kihúztam az antennakábelt is,minden olyan dolgot,ami eddig megviccelt már.
(#) proli007 válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
HEllo!
Jelenleg még nem a műveleti erősítő a gond, hanem a Gate-ben a 12V. Vedd ki a D1 diódát, és kiderül honnan kerül oda. (A 100µF jó sokára fog kisülni, de ha a dióda felől érkezik a jel, akkor azért kisül.. Vagy süsd ki, és nézd meg felemelkedik-e így.)
üdv! proli007
(#) reloop válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
No, ez már messze nem nyák probléma, hol folytassuk?
(#) belganarancs válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Igazad van,szerintem a kezdő kérdések jó lesz.Kikapom a D1 diódát,aztán megírom a kezdőbe az eredményt.
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
A Többiektől bocsi az off-ért.
(#) speed008 hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Üdv!

Terveztem egy kivezérlésjelző műszerhez meghajtó elektronikát.
Mellékletben megtalálható a kapcsolás és a nyákterv.

Segítséget kérnék, hogy a nyákrajz helyes-e.

Köszönet előre a segítségért.
(#) speed008 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
De meg tudja hajtani a 40w os fénycsövet is 12v ról. Csak egy jó invertáló trafó kell hozzá. Bár én TV sorkimenőjével próbáltam.

A kapcsolásban írt pár száz forintos invertáló trafót nem tudod hol lehetne beszerezni?
(#) proli007 válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Hello!
A nyák jó, sőt ügyes. Csak szólok, hogy..
Nem tudom mire jó ez az áramkör. Mert ennek erősítése 10-szeres. 12V tápfeszültség mellett, a maximális bemenőjel kb. 350mVeff. Ez felett túlvezérelődik az erősítő. Nem tudom mekkora a hangkártya maximális kimeneti feszültsége, de félek ennél több.
üdv! proli007
(#) speed008 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ez egy line kimenetre köthető vu kivezérlésjelző meghajtója.
A teljesítményt elvileg csökkenthetném, ha a 12 v ot mondjuk 6 ra cserélem? Vagy a bemenet elé ellenállást teszek be?
(#) proli007 válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Hello
- Miféle teljesítményt? Ez egy feszültség erősítő. Ha az erősítés csökkentésére gondoltál, akkor célszerűbb az R5 ellenállást csökkenteni, vagy R2-őt növelni. Mert ennek feszültség erősítése Au=1+(R5/R2) vagy is jelenleg ez 11. (C4 frekvencia függését nem számolva)
- De ha már a kivezérlésmérő elé IC-t teszel, akkor célszerűbb abból csúcsegyenirányítót képezni, mint pld. itt.
üdv! proli007
(#) speed008 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Akkor, ha az R5 helyére berakok mondjuk egy 100k trimert akkor a kívánt erősítést be tudom állítani?

Olvastam a te kapcsolásodat is, de most csak egy darab műszer lesz beépítve.

Esetleg ezen kisebb módosításokkal fel lehetne "tuningolni" ezt vagy felesleges?

Egy fényorgonába lesz beépítve bemeneti szint figyelőnek.
(#) rammeradrian hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Üdv! Újraterveztem Vicsys mélynyomójának kapcsolási rajzát, átfutnátok hogy nincs-e benne hiba, vagy gerjedést okozó elvi hiba? (Eagle 6.1-el van tervezve) A jobboldali panel már más, az egy külön táp a hűtéshez
(#) proli007 válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Hello!
Nem igazán értelek..
- Az erősítő utáni váltófeszültséget nem viheted a műszerre, még egyenirányítani is kell.
- Ha meg van benne IC, kondi, dióda, nyákot tervezel.. Akkor nem mindegy mi hova lesz kötve? Ha elkészíted a csúcsegyenirányítót, minden rendelkezésedre áll, érzékenysége is megfelelő lesz. Egyetlen különbség, hogy egy LM358 kell majd hozzá, ha a felét (Monóban) akarod megépíteni.
- Amúgy valóban, ha az R5 helyére 100kohm-os trimmert teszel, lehet szabályozni az erősítést..
üdv! proli007
(#) speed008 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Akkor majd rajzolok egy új nyákot a te kapcsolásod alapján.
Köszönöm a segítséged!
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia! Még csak a TDA7294-et néztem. A rajzon nincs jelölve (hiányzik a gombóc), a kimenetre megy a C20 és R20 - is. Ehhez az IC-hez nézd meg a témájában felrakott nyákterveket.
(#) Animus1724 válasza Balaa16 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Használd az Eagle Invoke funkcióját a rejtett lábakhoz!
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszi! Javítottam.
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy TQFP tokos IC (mikrokontroller, FPGA, ...) esetén ha az IC mind a 4 oldalán van GND és tápláb, amikre 100nF kondenzátor közel a lábhoz, hogy néz ki a helyes nyáktervezés 2 oldalas nyák esetén?

Hogy kötöm össze a GND és a táp (+3V) lábakat? Tételezzük fel, hogy kényes nagy sebességű cuccal van dolgunk, nagyon szakszerűek akarunk lenni. (esetleg rajz is jó volna)
(#) izenahogyishivnak válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ill. ha valaki tud kifejezetten ezzel a témával kapcsolatos jó dokumentációt, az érdekelne.

Találtam én is a neten, de sok a BGA tokozású 100 rétegű nyákos írás, az nem érdekel.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szokatlan az elrendezés, de már működő képes a végfok.
A táp komolyabb átalakításra szorul. Az egyenirányító után alakíts ki egy tekintélyes vezető-sáv felületet a test számára. Ebbe (csillagpont) kösd az összes szűrő kondenzátor és zener testét. A testet innen már nyugodtan tovább vezetheted az erősítő felé. A hangszóró csatlakozó testpontját is külön vezetősávon hozd el a csillagpontból.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
A szokatlan elrendezést a végfok Ic körül a hűtőborda különlegessége okozza a többi meg épült köré. De akkor ha jól értem akkor lényeges átalakításra (újratervezésre) van szükség :/ holnap nekiugrok.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
A műveleti erősítőn még nem tudtam átrágni magam. A táp feltétlen módosítandó.
(#) pici válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia
Mekkora az a "kényes nagy" sebesség?
Következő: »»   72 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem