Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Grundig erősítő javítása
 
Témaindító: picigábor, idő: Jún 27, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 10
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Nem kell cserélned, az kondi, 270pF lesz.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Nem kell cserélnem? Akkor mégse kondi problem lesz? Mert egy elkó van régi, de az a másik oldalon.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Még mindig nem sikerült megcsinálni, ma újra erőt vettem magamon, hogy nekiállok, de azon az oldalon minden elkó kivan cserélve. A probléma pedig az hogy halk és kicsit mély hang hiányos is. És a balance állogatására semmit nem változik a hangerő (a jó oldalon működik a balance is) Szerintem itt van elásva valahol a kutya, nem? Szerinted mit nézzek meg rajt, mi lehet tényleg a baja? Már kezdek beleőrülni...
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Mérd meg a balansz poti ellenállását, lehet szakadt is .
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Köszi, ilyen csúszó potik vannak benne (balance, hangerő, trable, bass, mint egyforma). Kép alulról, fentről. Hol mérjek rajt? Nekem az a megérzésem hogy amit ezen a csatornán hallok az csak az, ami a másik csatornáról áthallatszik, lehet ez? Mert minden erősítőnek van valami stereo áthallása, nem?
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Azt, hogy mit hallasz, nem tudom megítélni.
GND és a kivezetések többi pontján mérj, közép és végállásban is.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
A GND-n kívül csak egy kivezetést találtam ami szerintem a potié lehet, és szeritem jó is, mert huzogatásra szépen változtatja az ellenállását (ha jól emlékszem olyan 2-70ohm között), és a működő csatornán rendesen működik is a balance, tehát szerintem ez a probléma kizárva. Szerintem valahol az előfoknál lehet a baj, valami szakadás. Elkók kicserélve mind, ha tranzisztor hibája lenne akkor torz lenne azt mondtad, hol keresgéljek, milyen alkatrészeket mérjek? A kisebb tranyók mind az előfokhoz tartozhatnak?

Köszönöm hogy a te segítségedre mindig számíthatok mióta javítom! (sajnos már több hónap óta)
(#) CHZ hozzászólása Márc 4, 2012 / 2
 
Jobban nézd meg, egy kivezetés biztos nem lehet, a mért a mért értéke sem jó..
Tranzisztor hibát továbbra is kizárnám.
Lehetséges hibák:
Elkötés, kapacitás szegény kondi, kapcsoló kontakthiba, vagy más rossz forrasztás , stb..
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Köszi!
Az elkötést kizárnám, mert gyárinak tűnik az az oldal, nem kötöttem át rajt semmit. Kondiból az összes elkó kicserélve, fóliakondi van rengeteg, de azok gondolom nem mennek tönkre. Kapcsoló kontakthiba alatt nem tudom mit értesz pontosan, rossz forrasztásokat nézegetem, de lehet hogy nekiállok minden forrpontot egytől egyig átforrasztani, és akkorezt a hibát is kizárhatjuk.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Kapcsolók tisztítását is javaslom, bemenetválasztó és a többi..
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Nem koszos, vagy hogy érted a tisztítást belülről? Szerintem még mindig nagyon erős nyom az hogy az a csatorna nem reagál a balance-ra, ebből mire lehet következtetni? Mindenesetre most megpróbálom összemérni a dolgokat a működő oldallal...
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Arra jöttem rá, hogy szerintem biztos hogy az előfoknál van valahol a hiba, mert fülhallgatóval a végfok előtt ráhallgattam valahol, és ott is halkabb a jobb oldali csatorna. Már csak azt nem tudom ekövetni hogy hol lehet maga az előfok, és mi lehet annak a hibája hogy ezt csinálja?
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Így nem tudok ebben segíteni. Meg kel keresned, potik elhelyezése sokat segíthet, valószínű körülötte van kialakítva.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Megtaláltaaam a kapcsolását
Bővebben: Link
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Gondolom így már Te is jobban átlátod a működését.
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Így már egyszerűbb lehet, méregess a rajzon megadott adatokat ellenőrizd.
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Erre a rajz-részletre lesz szükséged.
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszi, és az előerősítő rész kb. hol van ezen a rajzon? Kb. hol keressem a hibát?
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Feszültségeket ellenőrizd, esetleg csatoló kondikat cseréld...
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Megtaláltam szerintem a valószínű hibát, az R117-es ellenálláson nincs feszültség. Ez volt az az ellenállás ami elvolt égve, és amíg bent volt addig a most jó oldal is brummos és halk volt, mióta azt kiszedtem (raktam bele, de nagyobbat) azóta jó az egyik oldal. Namost akkor mi ez az egész?
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Ott nincs feszültség, nem is éghet el (R117 22 ohm).
Vagy másik ellenállásról beszélünk?

R117.jpg
    
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Erről beszélünk. Vegyem ki, nézzem meg úgy van-e feszkó? De nem most égett el, hanem régebben azért kellett kicserélnem. Mindenesetre a teshez képest mind2 lábán 0V, ami biztos nem jó, ugye?
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Nem is lehet rajta feszültség. Valami nem stimmel, vagy a rajz, vagy a pozíció... Balansz áramkörében égett el az ellenállás? Ezt könnyen ellenőrizheted.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Én azt hittem hogy a testhez képest mindegyiken kéne lenni feszkónak, mert különben minek van. Pontosan mit csinál ez az ellenállás és környéke?
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
MEGJAVÍTVA!!! Most már tényleg kész, a hiba az volt hogy nem 22ohmos ellenállás volt benne. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Rosszul hitted, DC nem lehet rajta, csak akkor ha C117 zárlatos lenne. Rajzon feltüntetett DC feszültségeket ellenőrizd. Fokozatonként haladva, hátulról előre ki lehetne deríteni hol van a hiba. Ehhez műszerezettség is kellene. Egy egyszerű jelgenerátor is sokat segíthetne.
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Nem olvastad az előző hsz-em?
(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Egyszerre írtuk, csak most láttam.
Ha biztos vagy benne, hogy jó lett, akkor gratulálok!
(#) forma3 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Köszi, most 100% hogy jó, minden működik rjat (balance stb.) és ugyanúgy szól mindkét csatorna. Már csak egy bele való skálaizzót kell keresnem mert az egyik kiégett. Szerinted mennyire ritka/jó ez a motyó, mennyit érhet kb.?
(#) CHZ válasza forma3 hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
Gratulálok!
Értékét mindig a piac határozza meg.
Következő: »»   8 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem