Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1054 / 2499
(#) elektrorudi válasza kaszas91 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 1 /
 
Szia!
Első kérdés: Mit ír ki a kijelző?
Ebben az IC-ben van clip áramkör (túlfeszültség érzékelés), túláram érzékelő (zárlat), és túlmelegedés érzékelő. Minden abnormális dologra lekapcsol. Elvileg tökretehetetlen, "bolond védett". De csak elvileg...
Sajnos a leggyengébb pontja a ventilátor. Ezt kell(lett volna) először rendbetenni. Mivel én nehézkesnek gondoltam a beszerzését, élből kicseréltem egy 60x60-as PC ventilátorra. Persze az nem cső alakú, mint az eredeti, de pont befért az eredeti helyére, a hátlapra erősítve.
A melegedés elég rossz hír. Szerintem az IC-nek annyi.
Ha nem riaszt vissza a busnyákolás, akkor azt javasolnám, hogy (ha valóban rossz) az IC, dobd ki, és a tegyél be helyette 2 db komplett kis erősítőt. Pl. TDA 7294-et. A hangminőség nem lesz rosszabb, sőt...
(#) elektrorudi válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia!
Olvastam a leveledet, szeretnék is segíteni, de most nincs energiám ilyen szintről kezdeni a dolgot. Viszont van olyan topic hogy Kezdő kérdések. Szerintem, ott több türelemmel megáldott kollágák szorgoskodnak. :yes:
(#) kaszas91 válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 29, 2012 1 /
 
hogy érted hogy mit ír ki? ha valami hiba üzenetre goldolsz akkor semmit . a venti müködöt mikor még szolt ugy hogy minel hangosabra vettem, terheltem annál gyorsabban pörgött.
nem lehet hogy az a védelem nem kapcsol visza és emiatt nem szól? mert mondom ha füles rajtavan felveszem kopra a hangerőt akkor halkan megy.
(#) kaszas91 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 29, 2012 1 /
 
Bocs telefonrol irok : ( még az ékezetes betükhöz is lusta vagyok
(#) kaszas91 válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 29, 2012 1 /
 
Most vettem észre, hogy amig írtam bevolt kapcsolva az erősitő és nem melegedett az ic-nél mert 0-n volt a hangerő gomb. Mond hogy ez jót jelent
(#) buksi86 válasza kaszas91 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 1 /
 
Nem! De azóta legalább is szerintem a jobb oldali hang kimenetek el halkultak,szólnak de csak épp hogy,de nem recsegve,mint ha valaki a jobb oldali hang kimeneteket le halkította volna,míg a bal oldali hangkimenetnek semmi baja sincs...
(#) buksi86 hozzászólása Ápr 29, 2012 1 /
 
Csak hogy lássa mindenki hogy miről lenne szó.
VideóKépek
(#) gambler válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 2 /
 
Szia!
ha az vigasztal, kb 6500Ft egy ilyen ic, a hq elektronikában kapható.
RSN3502
(#) buksi86 válasza gambler hozzászólására (») Ápr 29, 2012 2 /
 
Hali!
Köszi az infót,de ennél azért többre számítottam,mert nagyon ritka az ilyen ic,sőt azt sem gondoltam volna hogy lehet e még kapni...köszi még egyszer az infót!
(#) szamóca válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 1 /
 
Idézet:
„de ennél azért többre számítottam,mert nagyon ritka az ilyen ic”

Ha gondolod én megveszem, és eladom neked drágábban, csak hogy örülhess.
(#) buksi86 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 29, 2012 1 /
 
Haha-haha köszi de nem kell...
Először is viszem ha találok rá egy jó szerelőt aki meg lesi a lelkét,azt majd a többi meg majd jön,megy...
(#) jancsi8511 hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Ha kérhetnék egy kis segítséget.
Már egy pár oldallal ezelőtt írtam hogy egy STK végfokot szeretnék beindítani.A táprészét már megcsináltam,és a hangot is rákötöttem egy sztereó potméterrel mondjuk a GND ében nem vagyok biztos.
Már csak a 12es láb ST-BY lábra kéne +5V ot varázsolni.És a relét kicselezni a végén.
Ha esetleg tudnátok ebben segíteni?
(#) elektrorudi válasza kaszas91 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Bocsi, tényleg én kérdeztem rosszat. Nekem SA-GX180 van, és azt hittem közeli rokonok... Ahol neked az állomások sorszáma van, ott nekem fényújság szerűen kiír információkat: állomásnév, műsorforrás, és azt is , ha túlvezérlés vagy egyéb ok miatt lekapcsol. A 200-asról sajnos nincs rajzom, így azt sem tudom abban, mi vezérli a reléket vagy a ventilátort.
Sorry.
(#) elektrorudi válasza kaszas91 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Ez jót jelent(het).
Egy bugyuta kérdés:
Nem nyekkentek meg a hangszóróid?
Az IC kimenetén mekkora feszültség van?
(#) reloop válasza jancsi8511 hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia! A bemenet rákötését lerajzoltam. A relén még töprengek, a Q704 bázisára kéne 2-3mA áramot engedni a +12V-ból. A +5V-ot miből állítod elő? Azzal kéne összehozni.

Bemenet.JPG
    
(#) Bojtossapka hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok,
kültéri hangosításra szeretnék egy nem túl nagy teljesítményű erősítőt összerakni, csak nem tudom hány Watt legyen. AB vagy D osztályban gondolkozom. Tudnátok ajánlani néhány erősítőt saját tapasztalataitok alapján?
Kb 40 m2-es teret kellene beszólnia ami 3 oldalról zárt, fölötte pedig üvegtető van. Két 100W-os 4Ohm-os hangszórót kéne meghajtani vele és nem bömböltetni szeretném (vannak szomszédok is a világon), hanem csak hallgatni nyársalás közben, valamint kisebb házibulikon is még megállja a helyét.
(#) jancsi8511 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Helló!
Az 5V ra gondoltam,hogy volta nyákon egy CN513-as rész ami anno cd részéhez ment,ha azt az 5V-t simán rákötném az ST-BY lábra?
Ja és mikor ráadom a szerkezetre a tápfeszt hallom a relét kattani de nem tudom hogy akkor épp bontó kontaktusba lép-e.
És kösz a segítséget!
(#) Beringer 600 válasza Bojtossapka hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia! Én ezt az erősitőt biztosan ajánlom mert nagyon megbizható,és nyúzható.Üdv.
(#) reloop válasza jancsi8511 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szerintem a táp reléjét hallod koppanni. Az SM 31. oldalán látható "Block diagram" segít a táp áttekintésében.
(#) reloop válasza Bojtossapka hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia! Egy egyszerű megoldás. Tápláld +/- 25-30V-ról.
(#) jancsi8511 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Én nem tudom de én csak ezt az egy relét látom ez van a Q704 mellett.
Bocs a rossz képért ez volt kéznél

Kép173.jpg
    
(#) dudassandor1 válasza jancsi8511 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Egy RY 901 számú relét keress a rajzon, azon belül is a tápegység részen! (mint reloop is írta a 31. oldal "block diagrammján" is rajta van, de hátrébb csak a tápot ábrázoló rajzon is ott lesz)
(#) tamitsrob hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Készülget az erősítőm
Egy egyszerű kérdésem lenne.
Legegyszerűbben hangerőt egy potenciométer segítségével tudok igaz?
Azt szeretném csinálni hogy a beépített hangszínszabályzók ki iletve be lehessen iktatni ám kiiktatásnál ugyan azzal a potival szeretném a hangerőt állítani... Ez a hangszínszabályzó van megépítve.
A végfokok meg EZ
(#) kaszas91 válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
visszavittem akitől vettem ő kimérte és elvileg a végfok ment ki benne. aztmondta lehet h van neki egy ilyen, reménykedem. svi 3102 kell bele ilyet lehet még kapni?
(#) tibi1219 hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Akai am 2200 as sztereo erősítőmnek a végfokát szeretném kicserelni két db amp 05 re.lehetséges hogy működne a gyári előfokkal vagy akkor inkabb építsek egy saját erősítöt???? :-/ amp 05: http://www.d-audio.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=53&pro...d=1024
(#) jancsi8511 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok.
Már azt hittem nem ismerek meg egy relét de kiderült hogy rajzon ott van de a táprészen gyárilag nincs.És az a 7805 ös 5Vos rész sincs.A trafó kölön van egy panelon ahol csak a biztik és egy egyenirányító van a 12V nak gondolom.
Innen megy át a másik panelra(amit feltöltöttem) és azon van a táp többi része.
Csak az RY701 relé van a panelon.
(#) reloop válasza jancsi8511 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Ha bekapcsolás után kattan a relé az csak meghúzást jelenhet, esetleg utána elejt. Ez majd kiderül a készenlét kikapcsolása után.
(#) reloop válasza tibi1219 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 / 1
 
Szia! Az erősítőd végfoka elég könnyen javíthatónak tűnik, azzal kezdeném. Az amp 05 is jó bele, de két ellenállást ajánlatos cserélni rajtuk. A bemeneti ellenállás az előtte lévő hangszínszabályzó miatt legyen továbbra is 82k, és a visszacsatoló ágban is 33-ról 100-ra kell az erősítést állítani.
(#) koncsik03 hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Helló!
Egy egyszerű 12v-os aksira köthető erősítő kapcsolási rajza érdekelne.Mit tudtok ajánlani?
(#) Beringer 600 válasza koncsik03 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia! ez megfelel?
Következő: »»   1054 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem