Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   155 / 254
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia!

DCF ok!

Távirányító az sehogy sem akar összejönni.

Autostandby cső kikacs ok, led villogtatás csak a 3 engedélyezésnél működik akkor is elég furcsán, néhány másodpercre bekapcs utána kikapcs, néha pedig bekapcs marad.

A másodperc alatt a ledek továbbra is vagy villognak, vagy össze vissza mutatnak színeket.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Sajnos a távirányító vételi rutinban is sikerült törölnöm egy olyan sort, ami kellett volna. Ezen a területen nem javítottam, de mágis eltünt a sor. Lehet, hogy szándékom nélkül sikerült a művelet... Elnézést...

RGB Led villogás: Az összes cső alatt ugyan levő led -et ugyan az a meghajtó vezérni. Az említett infra vételi hiba miatt előfordulhatott, hogy gyors egymásutánban többször is kíírta az értékeket. Egyes csövek alatti villogás inkább kontakthibára utal...
(#) samsys válasza patexati hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia
Elem nincs benne, még sose volt benne. Ha áramtalanítom és kb 2-5 mp múlva fesz. alá helyezem a kijelzőn megjelennek a számok de, 2-3 mp alatt elhalványodik és nem mutat semmit.
(#) samsys válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia
A Patexati féle távirányítóval meg se nyikkan.
(#) Hp41C válasza samsys hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
A levelesládádat nézted?
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
A leírásban a autostandby engedélyezési állapotait jól írtad, tényleg 7+1 menüpont található, mert nekem csak 3+1 van, viszont a ledek engedélyezésénél valóban 7+1 található?...

Amúgy ne kérj elnézést, inkább nekünk kéne elnézést kérni az állandó "zaklatásért", mi csak köszönettel tartozunk a csodálatos munkád iránt!
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Az RGB nyákon az utolsó 2 kék ledet melyik tranyó vezérli? Az esetleg lehet hibás a villogás miatt? Most kipróbáltam úgy, hogy kivettem a ledek alól, bekapcsoltam a kék világítást és az utolsó 2 nem kapcsolt be, csak egy kicsit később (illetve egy kis "paneltapi" után)
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Egy kicsit nézegettem a nyáktervet, végülis úgy látom a tranyó(k) nem lehet hibás, mivel az összes ledet ugyanazon tranyók vezérlik, esetleg ellenállások (szerintem az nem), furatgalván, hát passz szerintem holnap megnézem a forrasztásaimat aztán meglátjuk...
(most is villognak, hol elalszik, hol visszajön, néha halványan világít, néha mintha felerősődne, stb)
(#) H2opok hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Elkészült egy Újabb, kicsit megspékelve.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Szép!

Gratula!
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Gyönyörűség!
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Szép lett, gratulálok!

Érdeklődnék, hogy van e még nyákod a mule 2-höz. Most z560-hoz valamint IN12-höz kellene.
(#) H2opok hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
IN12-höz 1 db lesz, de az Csupasz kollégáé. Z560 van, mule is.
(#) Pali79 hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Arra van valakinek ötlete, hogy ZM1000 csövekhez miként lehetne az alávilágítást megoldani? Elég rossz a lábkiosztása ebből a szempontból.
(#) kisgeri válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 5, 2012 / 1
 
Esetlegesen SMD ledekkel minél közelebbről. Persze szimmetrikusan, minimum 2 darabbal, mert ugye középen nem hozzáférhető. Így hirtelen ez jutott eszembe. A kipróbálás, ill. más ötlet másra vár, engem az alávilágítás valahogy nem mozgat meg.
(#) Pali79 válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Köszi! Kezdetnek ez sem rossz. Annyira nagyon engem sem hoz lázba. Most azon agyalok, hogy miként tudnám a csőpanelt úgy megcsinálni, hogy ne kelljen annyi átkötés.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Még néhány tapasztalat.

-RGB távirányításnál:

R: fizikailag működik, viszont a kiírás a DCF szinkronok száma,

G: Működik szintén, kiírás hangjelzés kezdete és vége,

B: ez is működik, kiírás időállítás iránya és hang engedélyezése.

Ha találok valamit majd jelentkezem.
(#) H2opok válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Én így oldottam meg a ZM1000-t. 2 verzió van, az egyik, az én rgb-s "találmányomhoz" van. A másikon csak a furatok. Itt az rgb ledeket, a cső felé fordítva lehetne betenni,+ egy rögzíthető nyák.

zm1000.lay
    
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a visszajelzést, a hiba megvan...
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Hát nagyon szívesen, én köszönöm, hogy közzéteszed a "művedet"!
(#) Pali79 válasza H2opok hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Láttam a vaterán is az órákat! Gyönyörűek! Az rgb vezérléshez a neten is 2500-ért kapható vezérlőt használod vagy csináltál hozzá saját magad?
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
[quote]az én rgb-s "találmányomhoz"


? Nem rossz ötlet.
(#) H2opok válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
"Kínából" rendetük, onnét 1200ft ban van. A 44 gombos távval. Ez azért jó mert a dobozból ki lehet pattintani az elektronikát, és full smd. Vagyis nyákkal együtt max.3mm vastag csak. A nyák mérete pedig, 32x45mm kb. így bőven elfér.
(#) H2opok válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Jaaaaa,bocs.
"Találmányunkhoz."
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Ja, az új fejlesztéshez gratuláltam. ZM1000
(#) Pali79 hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sok helyen láttam, hogy 9V-os dugasztápról DC-DC konverteren keresztül van ellátva táppal az óra. Ebből gondolom, hogy esetleg 9V-os elemről is megoldható lenne a működtetés. Szerintetek működne és ha igen, akkor meddig?
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia!

Az óra 9V -ról kb. 300mA -t vesz fel, RGB ledes panelt nem is számítva. Egy 9V -os elem legfeljebb néhány órára tudná táplálni.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia!

Aha, világos! Kár, pedig jó kis faliórát tudtam volna elképzelni!

Még egy kérdés: az alkalmazott csövektől függ jobban vagy valami mástól az áramfelvétel?
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia!

Két nagy fogyasztó van az áramkörben:
- A 74141 a maga min. 25mA áramával, ez 125mW. Mivel a táplálása 7805 -tel történik, a tápfeszültségen már 225mW -ot jelent.
- A DC-DC konverter a kb. 150 .. 200 mA áramával. Ez 1.35 .. 1.8W. A CD-CD konverter árama természetesen függ a csövek áramigényétől. 200 - 230V -on egy szegmens kb. 3..5mA -t fogyaszt. A konverter hatáshokát a dióda határozza meg legjobban, ide UF4007, SF18 stb Ultra fast recovery dióda kell.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Rendben! Akkor ezt a részét nem erőltetem!

Következő: az elválasztó jelre láttam olyan megoldást, hogy 2 db glimmet egymás fölé beletoltak egy üveg/műanyag csőbe, illetve olyat is amikor olyan nixiet raktak a csövek közé amiben az a két pont világított csak. Ezekhez valókat honnan lehet szerezni?
Következő: »»   155 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem