Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   156 / 254
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Pl. innen...
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Nem erre gondoltam!
Hanem arra a csőre amibe benne van kettő egymás fölött, illetve olyan nixie-re amibe két hasonló pont van.
(#) kondorzs válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
A csöves egyszerű: fogsz egy csövet és beledugod a linket.
A másikról meg egy kép vagy típusszám segítség lenne, mert nehéz elképzelni, hogy mit láttál
(#) Pali79 válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Na igen, honnan szedjek olyan csövet???
A kérdésem erre vonatkozott volna.
Nem találtam meg azt amit kerestem, de a csőbe két glimm megoldást találtam: ITT
(#) Pali79 válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Nem pont a legjobb kép, de ezt találtam hirtelen: NIXIE
(#) kondorzs válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Esetleg kémcsőből átalakítással, bár elég nehézkes, de lehet csiszolni (vágni).

Vagy rossz VFD cső aljának a lecsiszolása pl:
NEC LD8035E

Vagy IV-6 orosz cső, amit még sokat lehet kapni 200-300 Ft/db.

Amit linkeltél csövet még nem láttam boltban.

Am88LDc.jpg
    
(#) sooty válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
A kémcsöves dolgot próbáltam, igen nehéz elvágni mert eltörik. Persze utána beletolni egy linket se lehet egyszerű... Az NEC csőbe talán egy rizsszemizzó ha belefér.
(#) sooty válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Ilyen madár márpedig nincs, ez valamilyen virtuális óra képe, valami iphone alkalmazás vagy ilyesmi.
(#) patexati hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Injekciós ampulla is szóba jöhetne mi áttetsző..
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Sajnos a kémcső hőálló üveg nekem csak köszörülni, csiszolni sikerült elég nagy selejtszázalékkal.
(#) Hp41C válasza sooty hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia!
Gyógyszeres fiola, ha még van ilyen forgalomban...
(#) Pali79 válasza sooty hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
A vaterán láttam 30 Ft-ért ami 1,1 cm a belső átmérője, az elég lenne sztem csakhát az is 10 cm hosszú az meg nagyon nagy.
(#) Honki válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok! Én is így vágtam el az üveg kémcsöveket, persze még nem használtam fel
(#) H2opok hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
A mule-ban a BAT46-ot lehet valamivel helyettesiteni?
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Szia!
Szinte bármilyen furatszeretl kivitelű Schottky diódával...
(#) Pali79 hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
Szia Hp41C!

Kérdésem lenne, hogy az Emule óra távirányítója helyett egy ilyet szeretnék használni: http://elektronika.teszvesz.hu/televizio_antenna/taviranyito/silver...1.html
Szerinted működhet?
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Szia! Működne vele csak lehet kéne módosítani a key asm-et.. Ez a távirányító egyébként tanítható is igaz nem sok gombot lehet rátanítani mert a memóriája igen csak csekély.. [OFF] Az ár 7000Ft sok érte mert a Lidl-ben 2200Ft kürül volt..
(#) kondorzs válasza patexati hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Szia!
Nekem is van ilyen, de próbálgatással nem jöttem rá melyik Philips kóddal megy (nincs címfigyelés) elvileg meg kellett volna találnom lehet a sok nyomkodásba kimaradt valamelyik kód, úgy hogy rátanítottam az URC-22B-t
De jól működik a táv, sokat tud, bár tényleg kevés memória. üdv.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Én 1500-ért vettem csak nem találtam máshol képet róla, hogy meg tudjam mutatni miről is beszélek.
A key asm-ről csak halvány sejtésem van, hogy mi is lehet az, de talán Hp41C majd tud pontosabbat mondani is róla.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Szia!

Nem kell fordítani hozzá, nem kell átírni egy állományt sem.
Olvasd ki a kontrollert vagy töltsd be a hex állományt a PICKit2 programjába. Tiltsd le a program memória kezelését. Görgess az adat memória végére. A képen láthaó területen írd át az óra címét és a parancskódokat. A 2.4x verziónál már 32 parancskód van a 0x40 .. 0x5F címeken, a lezáró 0x80 kód a 0x60 címre került. Ha az óra címében a legfelső bit 1 (0x80 .. 0xFF), akkor nem figyeli a címet, egyébként csak 0x00 .. 0x1F közötti értéket kezel. Programozd be a kontrollert - csak az adat EEProm -ot fogja felülírni... Máris kész...

A parancsok felsorolása és értelmezése a leírásban található.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Szia!

Nagyon köszi!

Kár, hogy felét sem értem! de sebaj, majd belevetem magam a dologba.

A PICKIT2 helyett lehet mást is használni? Láttam valami COM portra csatlakozó cuccot ami fillérekből utánépíthető.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Szia!

Tegnap beszereztem az alkatrészek nagy részét és trimmer kondiból nem lehet kapni mostanában a 3-40 pF-est csak 10-40 pF-est kaptam. Az is jó?
Ráadásul nem kaptam 2W-os ellenállásokat csak 1W-ost. Az is elég vagy vadásszak 2W-ost?
Illetve lenne még egy olyan nyűgöm, hogy úgy érzem a PIC nekem túl nagy falat egyenlőre, ezért kérdezném, hogy lehetséges-e tőled venni egy felprogramozott példányt?

Előre is köszi a segítséget!
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Szia!
Trimmer kondenzátor: Jó lesz az is, ha soknak buizonyul a kapacitása köss vele sorba 20 .. 22pF -t.
1W ellenállások is jók, van olyan 0.6W, ami bírja a 300V -ot, az is jó. A normál 2 raszteres ellenállás nem jó a táp 220k -s és az 1M -s ellenállások helyett, nem bírja a 300V -ot. A többi helyre mehet a 2 raszteres kivitel is.
Pic: Tudok küldeni felprogramozott kontrollert, de a távirányító parancskiosztása mindenképen kell a programozásához.1
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Ja igen! Azt elfeledtem, hogy nem kaptam 1M-os ellenállást csak 1,1M-ost. Az is jó vagy mindenképp kell az 1M-os? Amúgy is kell pár dolog a HEstore-ból mert nem kaptam mindent.

PIC: ez nagyon segítség nekem! Köszönöm! A távkapcs parancskiosztásának hol tudok utána nézni? Minden papírja megvan még.

Még valami: a ZM1000-es csövekhez is jó az anódellenállás értéke vagy változtatni kell? Illetve az ehhez készített rgb-s nyákba milyen ledet terveztél? Próbáltad már evvel a csővel? Melyik a jobb megoldás szerinted a csőpanelre rá vagy külön panelra a ledeket?
(#) H2opok hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Ha valakit érdekel, mellékeltem a "kínai" RGB nyáktervet, ami külön kis panel, a csöpanel aljára lehet fogatni. A csövek alatt 5mm es furat. Az rgb vezérlőt max.10 perces munkával már rá is lehet csatlakoztatni, csak a táp és rgb kiosztásnak kell egy hüvely.

A másik a fekete plexis burkolat méretezett rajza, 3 fajta előlappal. A méretekből látni hogy, a kész óra magassága, pont 20mm. Tehát a két nyák közé pontosan 20mm-es távtartó megy be. De ehhez teljesen le kell ültetni a fetet és az IRF-et. Minden furat pontos, 5perc alatt kész. A plexit spéci "lötyivel" lehet ragasztani. A j. héten készül pár plexi doboz, ha kell valakinek jelezze.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Szia!

Jó az 1.1M is. ZM1000 csővel még nem próbáltam, de a feszültség állítható az 555 -tel felépített tápban, így a csövek árama az igényéhez állítható. A különálló RGB panelhez közös anódos, 5mm -es RGB led kell. Ilyet használtam.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Rendben!
A távkapcs parancskiosztása?
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Vicsys RC5 vevője. Ez is tartalmaz egy PIC -et...
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Na akkor asszem inkább veszek egy ilyen RC5-ös távkapcsot. Láttam a vaterán elég olcsón.

Akkor a PIC-et intézzük? Jöhet priviben is, illetve a lapomon van email cím.
(#) sastas01 válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Azt hiszem.
Következő: »»   156 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem