Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   157 / 254
(#) H2opok hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Összeraktam megint két z573 órát. Megint van egy kis gond az egyikkel. Az alkatrészek szinte megegyeznek mind a 2 mule-ban, a nyák le van takarítva stb.
Viszont az egyik z573 NYÁK, működés közben, már 150V-nál, mind a 6 csőben középen van egy kicsi szellemkép. Nem vészes de ott van. Ha átrakom a másik mule nyákra, akkor megszünik a jelenség, tökéletes. Szóval a mule-n lehet valami.
Szerintetek mitől? Ötlet?
(#) Pali79 válasza sastas01 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Elnézést! Nem tudtam, hogy itt nem szabad "szlengezni". :pirul:
Majd odafigyelek rá!
(#) sastas01 válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Engem nem zavar, de a modik nem szeretik...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Ha nincs más észrevétel....
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Nekem a 2.44-el nem ment az URC táv. Na majd ezt kipróbálom.
Amúgy a szellemkép hibája megint a 74141 volt.Csere,és jó is.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Most úgy néz ki tökéletes! Nagyon ügyes vagy!!!
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Nekem nem volt vele semmi gond, igaz egy kicsit nehéz volt beállítani, de végül a fontosabb funkciók működtek.

A z560-as csőhöz a nyákba milyen "foglalatot" használtál? Ja és még egy kérdés: A Z560-as csővel szerelt nixie-hez készítettél egy "dobozolást", abból is lesz majd eladó?
(#) H2opok hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Én beforrasztottam a csöveket. Dobozolás? Az a plexicsöves volt. Az már nincs meg. Nem lesz belőle, mert drága,csak a burkolat volt 7000ft.

Hát nekem nem ment a táv. Visszatettem a régit.
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Áttúrtam a garázst és találtam 6 darab Z560-as foglalatot. Kinyomtattam egy korábbi nyáktervedet és pont elférnek a foglalatok, azt hiszem ezzel fogom megoldani a csövek befogatását...
(#) Pali79 hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Valaki világosítson fel legyen szíves ezzel az RGB ledes dologgal kapcsolatban!

H2opok nyák terveiben vannak RGB ledek, de a vezérlésének csatlakozóját nem látom az óra vezérlő panelján. Akkor ennek külön van a vezérlése?

Csak mert Hp41C nemrég közzétett leírásából azt szűrtem le, hogy az RGB-t is a PIC vezérli.

Vagy semmi köze a két dolognak egymáshoz?
(#) H2opok válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Az én megoldásom,egy külön,készen kapható rgb vezérlö elektronika,amihez jár egy 44gomb6s táv is. Ebay en 1200ft. Minimális átalakitásal megoldható a csövek alatti megvilágitás. A lényege utgyan az mint a Hp41c ,és patexati fejlesztésének,de ott a mule ba kellett egy bövitett program,és terveztek hozzá egy elektronikát.
Az enyémhez is kellett egy kis nyákot tervezni. Én csak azért használom ezt,mert 10perc alatt átalakitható,és kčsz.
(#) H2opok hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Így néz ki.
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia
Feldobnád az RGB vezérlő linkjét?
Üdv:
Csupasz :eek2:
(#) H2opok válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
RGB

De a nagy 44 gombos távval a jó (az elektronika ugyan az), mert azon van sebesség állítási lehetőség. A Fade effektnél jó jön.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Az elektronika nem ugyan az , a 24 gombosba más IC van (névtelen), de a szoftver sem az benne, írtam a múltkor, hogy spórolás miatt ne vegyetek 24 gombosból, mert a nagy távval az nem úgy megy. (tesztelve)

üdv.
(#) H2opok válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Ja, én azt hittem, mivel a úgy vettem ki, hogy kérhető nagy és kis távval is.
(#) kondorzs válasza H2opok hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Igen de az más picit a dobozán is lehet látni (más matrica van rajta.
A 24 gombosnak külön van ki be gombja a 44 esen 1 gomb illetve a 44 -el nem minden 24 funkció megy 1-2 de nem több.

Tehát, ha valaki kereskedni akarna vele erre figyeljen oda
(#) H2opok hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Na próbáltam a 2.45-ös progit, sajnos ezzel sem megy az urc távom. Így marad az 1.18. Amúgy is ami izgatott, az a cső regenerálás és az autostandby.

Csak azt nem értem, hogy másnak meg miért jó?
(#) samsys válasza H2opok hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia
Nekem se megy a távirányítóval, de az eprom részen át kell írni. Csak még nem jutottam el az azonosításig. A mostani 2.45-ös hex, kb 1óra 15 perc után vált át autostandby módba, legalábbis ezt tapasztaltam.
(#) bbazs válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Ha még szükség lenne, tudok ajánlani boltot BPen ahol árulnak fiolát, pont belefér a két elválasztó glimm. Ha jól emlékszem 20Ft volt darabja.
(#) H2opok hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Na közben beültettem egy zm1000 nyákot is. Érdekesség képpen.
8db használt csövem volt, kb. 1 hónapja vettem. Ránézésre kutya bajuk. Most ahogy ültettem be, 2db nál a cső tetejében lévő kis "glória" az anódhoz van pont hegesztve, letört. És szépen be esett a katódok közé. Na ez kuka, ivel ezt onnét ki nem veszem. (amúgy nem tudom ez mire való ?)
Maradt 6db. Beforrasztottam, a perc csöve meg sem nyikkan, viszont az egyik katód tövében halvány fény, szikrázás. nyák átnéz, átmér, semmi. Pöckölgetem fricskázgatom, és beindult. Gondom ez csak ideiglenes lesz.
Különben még csak videón láttam ilyen csövet működés közben, de most nézve, annyira nem nagy szám. Talán a rács ami szép benne. A számoknak is az alján van egy kiugró rész, az is mind világít.
(Ezért ha lenne valakinek 1 + ban, azt átvenném)
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Milyen távod van pontosan? Tegyél róla fel egy képet léci. Ha nekem is olyan átküldöm az általam változtatott hex fájlt és próbáld ki azzal. Igaz főként még csak az RGB vezérlés van rajta beállítva, illetve a be - ki kapcs., de ha lesz időm pontosan belövöm a többi, legalábbis a fontosabb funkciókat.
(#) H2opok válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
... A cikkbeli parancskiosztással...
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Nekem hasonló van, próbáld meg amit mellékelek.
1,2,3 gombok RGB+, 4,5,6 gombok RGB -, a többit pedig próbáld ki neked mit csinál...
Ja amúgy megkaptam a csomagot köszönöm szépen, és megvannak a ledek is, mind olyan mint amilyet kértél...

H2.hex
    
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
A dekor nyákok vannak valamivel felület kezelve (a rézfelületre gondoltam), vagy esetleg le kell lakkozni?
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Bocs rossz helyre ment a kérdés...
(#) H2opok válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Az nem réz,vegyi aranyozva van. Lakkot kipróbálhatod.
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Ezt próbáltam, ezzel nem megy. Vagy én nem csinálok valamit jól?
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Próbáld meg az én hex-emet. Azzal néhány funkciónak működni kell.
Következő: »»   157 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem