Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   110 / 344
(#) gyzlg válasza VIM hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Ehhez a motorhoz jó ez a bekötés (11.jpg)?

11.jpg
    
(#) VIM válasza gyzlg hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Ehhez a motorhoz NEM kell semmi más, csak a plusz indító kondenzátor érték (25mikro. 400V) és csakis indításkor párhuzamba kötve a meglévővel, mert ez a motor 220V feszültségű DE állandó üzemű kondenzátoros indítású, ami induláskor köztudottan gyenge. "Panyema?" Ez a motor lesz alkalmas az esztergádhoz ezzel a kis átalakítással.
(#) bpz válasza gyzlg hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Ezek nemigen mondhatóak motronak, amid vannak.
Vaterán kell venni 10-ért 1.1 evig négypólusú motort, az egy fázisba .75 kw azt nem szórakozni ennyit(csak üzemi kondi).
(#) motoros72 hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Sziasztok lenne egy nagy kérdésem.Van egy 220/380-voltos villanymotorom,ami 2,3-kw-os 1420-fordulatu,és amit még láttam az adattábláján 0:83COS FI.
220voltról szeretném üzemeltetni.mekkora állandó,és indító kondi kell hozzá?Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.
(#) lalibatyo válasza motoros72 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 / 1
 
Üdv
Én 50-80 mikro üzemivel és kb ugyanennyi indítóval próbálkoznék.
(#) motoros72 válasza lalibatyo hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) motoros72 válasza lalibatyo hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia szerinted elbírja a 2-hengeres rába kompresszort?
(#) Qeeman válasza motoros72 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Helló
Kicsit úgy érzem túl nagy motor ezt,220v ra bekötni.De azért megoldható.C=1/Körfrekvencia x 1/Z négyzet minusz R négyzet,gyökalatt.Z=U/I. R=U/I x cos fi.Körfrekvencia=2 pi x 50Hz.Vagy is C=0,000090065Frad x 10 a minusz 6.-on,=90,065 mikro Frad.Ekkora üzemi kondenzátor kell rá hogy,elinduljon.Ha inditó kondenzátort akarsz rárakni,
minimum ennek az értéknek a kétszeresét válaszd.A legkisebb feszültség 320VA de inkább 680VA-eset válassz.
(#) motoros72 válasza Korben hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia az omron vs mini v7-kb milyen árba van?Köszönöm!
(#) Qeeman válasza Qeeman hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok.
Az átváltásnál Fradból mikroFradba szorzás helyett,
osztani kell.Bocsika a elírásért.
(#) Rostás Imre válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Üdv minden barkácsolónak!
Ezt a kapcsolást kergetem hetek óta! Remélem, hogy a
problémám is megoldódik, de legalább el tudok valamivel indulni... Köszönet érte: tatus47@gmail.com
(#) bajuszrichard hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
Sziasztok Van egy 220v-os 50Hz-es 130w-os 1360/min fordulatszámú motorom (régi HAJDU tárcsás mosógépből) az a gyanúm h zárlatos mert ha bekapcsolom akkor van hogy nem is indul el magától és nagyon melegszik pár másodperc allatt már elég forró! ( a kondi jóó ,megnéztem) 3kivezetése van ha ezek közt az ellenállást mérem akkor 3esetet lehet mérni (a 3vezetéken)két esetben20ohm az ellenállás a 3dik esetben csak 5ohm akkor lehetséges h ottvan a hiba(zárlat)? és ha igen akkor érdemes e javitgatással foglalkozni (tekercseléssel) vagy új motort kell venni ha lehet még kapni!? bocs ha kicsit zavarosan fogalmaztam? válaszotokat előre is köszönöm!
(#) liderces válasza bajuszrichard hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Hali! Nekem van egy keverőtárcsás mosógép belsőm még a rozsdamentes felső üst is ha érdekel megegyezhetünk. Üdv
(#) bajuszrichard válasza liderces hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Köszi de nem életbevágó a gép csak ha kis munkával helyrehozható akkor rászánom az időt semmiképpen sem akarok komolyabb összeget rá költeni! de azért köszi a felajánlást!
(#) generátor24 hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy 2.2kW os 710/ford villanymotorom.Áramfelvétele 7/12A.Ezeknek a motoroknak a tekercselése úgy van elkészítve hogy az adattáblán feltüntetett áramfelvételt folyamatos üzemben bírja?
(#) elektroton válasza generátor24 hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Igen ezt folyamatos üzemben kell neki bírnia. A táblán feltüntetett áram értékeket akkor veszi fel ha a névleges mértékben terheljük ki a motort. Ha túlterheljük, több lesz az áramfelvétele, azaz túl is melegszik, leéghet a tekercselés lakk szigetelése. Ha alig terheljük meg, üresjárásban forgatjuk, a névleges áramánál kevesebbet vesz fel. A két féle áram a külömböző Y/D kötés esetén alakul ki.Figyelni kell a rendelkezésre álló feszültségekre! Az szerint bekötni.
(#) Rostás Imre hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Üdv minden barkácsolónak!
Proli007 és társainak ezúton is köszönöm az értékes rajzokat és hozzászólásokat!
Új esemény, hogy guberáltam a MÉH-ben egy EVIG VZ 21/4-es motort. kitakarítottam és a rajz szerint be is kötöttem. Nem igazán indul, csak a 4.-5. kapcsolásra, de ráfogtam, hogy kevés az indítókondi... Aztán némi járatás után melegedett és morgott. Gondoltam, le kellene venni a kondit... valahogy... Eszembe jutott, hogy jó harminc éve
volt egy MIHÁ-C indítórelés esetem... De sehol nem találtam leírást, vagy táblázatot erről a ketyeréről...
Tudna valaki segíteni?
Annyit még, hogy egy kompresszorra kellene építenem, de nincs a közelben, aki az indítógombot nyomogassa, ha nyomáskapcsoló bekapcsol... Találtam a Vaterán
kapcsolókat, de adat egyiken sincs, hogy mekkora motorhoz való...
Üdvözlettel: tatus47@gmail.com
(#) Fülöp Imi hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Üdv!Kérdésem lenne ha tud valaki segítene?Van egy 1,1Kw os csillag delta motorom!Jelenleg deltába van kötve.Tehát konyhanyelven fogalmazva a kapocstábla 3 függőleges "pálca van"Kérdésem!Ha 230voltra szeretném kötni hogy csináljam?Át kell-e kötni csillagba a kapocstáblát?És mekkora indító kondi kellene rá?És párhuzamosan állandó kondit ugye érdemes rá kötni?Jelen esetbe 1,1kw os motorra ha raknék egy 100Mikrós start kondit nyomógombra +párhuzamosan direktbe egy 30mikrósat állandó kondinak,hogy erősebb legyen a motor?Válaszokat köszi!!
(#) elektroton válasza Fülöp Imi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
A jelenlegi delta bekötéssel milyen feszültségről illetve hálózatról volt használva a motor? Mi van az adattáblára írva? Közép Európában 3x400/230V-s a hálózat, a szokásos bekötés jellemzően 3x400V-ra csillagban szokás, ezzel a bekötéssel nem egyfázisú frekiváltóról volt használva a motor?
(#) ha9pi.feri válasza Fülöp Imi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia!
Így kell!
(#) Fülöp Imi válasza elektroton hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Üdv!380/220 a táblán.de kimegyek megnézem pontosan
(#) ha9pi.feri válasza Rostás Imre hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia!
Az indító relé beiktatása semmit nem fog változtatni.
(#) Fülöp Imi válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
nem akarok indító relét!Szalagfűrész motornak akarom használni!
(#) ha9pi.feri válasza Fülöp Imi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Azt nem is Neked írtam... Abból ám nem lesz komoly szalagfűrész.
(#) Fülöp Imi válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Igen tudom!De csont szalagfűrésznek elmegy!Sőt!
(#) Norbi1 hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Sziasztok,nemrégiben hozzájuttam egy villanymotorhoz amiről az előző gazda azt mondja,hogy háromfázisú volt csak átköttette 220V-ra án 380V ról szeretném használni(ha lehet?)!!!Felteszek pár képet róla!
(#) elektroton válasza Norbi1 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Az áthidaló lemezek elhelyezése alapján akár 3 fázisú is lehetne, de a táblán csak egy feszültség érték található, az áram értéke sem a három fázisú 1,5kW-os nagysághoz tartozik. Tehát szerintem ez csak egyfázisú motor. Ha a motor tekercsektől csak 4 szál kivezetés jön ki akkor is biztosan csak egyfázisú, három fázisúnál hat szálnak kell kijönnie.
(#) Mályi László válasza Norbi1 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Nézd meg meg van e minden tekercs vég. Alul 3 felül három. A képen nem látom a jobb szélső alsó csavarnál a tekercs véget. Próbálj olyan képet készíteni amelyen a tekercs végek is látszanak.
(#) Norbi1 válasza Mályi László hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat!Holnap megnézem jobban!
Tehát 6 szál drótnak kell lennie,ha háromfázisú?
ha nincs 6 szál ne is próbálkozzak?
(#) elektroton válasza Norbi1 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Így igaz
Következő: »»   110 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem