Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore 64 javítás
 
Témaindító: boliver, idő: Aug 7, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 17
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Most beszéltem ismerősömmel és neki is van egy otthon elfekvőben.Majd megnézem az működik-e.Ezt a projectet addigis férrerakom a többi cucc közé.
(#) proba válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Ajánlom figyelmedbe a képen szereplő adatokat az 5V 500mA igen karcsú.
(#) szikorapéter válasza proba hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Attól nem lehet hibás a kép amit ad ,meg már át van kötve számítógép-tápegység 5V-os végére.Az gondolom jó neki nem?A 9V-os vég pedig 450mA csak elírtam.
(#) szikorapéter válasza Zsora hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Nemtudom hogy esetleg reagál-e a parancsokra majd kipróbálom.Ha esetleg valami speciális chip szált volna el akkor otthon van abból egy készletnyi ugyhogy van miből pótolni.
(#) satuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Egy CIA IC-d nincs véletlenül? Nekem ez kellene a géphez. Kép mellékelve.
(#) Travolta válasza satuka hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Nekem van egy darab.
(#) Travolta válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Ha a 9V-ra 1A-t ad meg, akkor a 450mA nagyon karcsú hozzá. Az 5V PC táp jó neki.
(#) szikorapéter válasza satuka hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Én a 9V-ot egy bontott trafóból szedtem arra 250mA-volt írva(az egyenáramon 250mA) de a trafóját névlegesen nemtudom..Majd megnézem otthon a készletben.Régi commodore pet-et bontottam nemrég(lomtalanításból megmaradt).Abból vannak chip-ek meg van 2db mos mps 6502-es proci meg van 1db 6502A-s processorom is .Akad még egy egész videoton tv computerem is az abban található zilog z80-al eggyüt.
(#) Zsora válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Tudnál feltenni olyan képet, ahol a színek is látszanak, és a karakterek is jól felismerhetők? Fontos lenne még tudni hogy reagál-e a parancsokra. Ha a karakterek teljesen jók, akkor a VIC címbusza, a proci címbusza, az adatbusz, ill. a demultiplexer (U14, U26) valószínűleg rendben vannak. A proc felőli multiplexer (U13, U25) lehet kérdéses, ill. a RAM-ok. (4164 típ.) A jobb hibabehatároláshoz alaposabb próbálgatásra van szükség. Pl.: tápfeszültségek, órajelek megléte, és azok korrekt értéke. Végig lehetne mérni még a proci címbuszát óhmikusan (földhöz képest), hogy az esetleges hibás/zárlatos vonalakat kiszűrjük.
(#) szikorapéter válasza Zsora hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Csak annyit kell beírnom hogy plot?Ja meg még annyi hogy a telefonom kamerálya nem a leg modernebb de lehet hogy tudok szineset felrakni.
(#) Zsora válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Plot? Az mi?
Pl. begépeled: POKE53280,0 (+ Return gomb)
Ekkor a keretszínnek feketére kell(ene) változnia (a világoskékről).
(#) szikorapéter válasza Zsora hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Ha hazaértem a suliból majd kipróbálom+rakok fel mellé képet is.
(#) szilva hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Üdv!
A hétvégén a fiam újított egy C64-et, volt egy kis bibi a tápjával. Gyakorlatilag a jelenség arra utalt, mintha az 5V-os stabilizátor előtti puffer eltűnt volna az áramkörből. A tápot óvatosan szétvéstük, megpatkoltam a panelt a hátoldala felől egy 2200µF/16V elkóval. Szkóppal nézve is tökéletes lett a tápfeszültség, a gép működik. Keresek a géphez magnócsatlakozót, vagy akár rossz magnót, amiről a csatit le bírom szerelni. Tudtok javasolni valami lelőhelyet Budapesten?
(#) _vl_ válasza szilva hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Nekem elvileg van egy magnóm a fiók mélyén... megkeresem.
(#) szikorapéter válasza Zsora hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Na az ígért képek.Már megint bocs a képminőségért
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Nem reagált az utasításra sem , meg a kép is mindig másként jelenik meg de a színezett csík az mindig ottvan.
(#) Zsora válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Na, ebből nem sok mindent veszek ki.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy minden karakter rendben van-e. (Jó a bitminta, nem villódzanak sehol, a színük mindenhol világoskék.)
(#) Zsora válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Nincs más hátra, mint a méricskélés. Én először a két multiplexerrel (U13, U25) kezdeném: Megnézném a be- és kimeneti lábak földhöz képesti ellenállását. Ha valahol nem indokolt eltérés van a többihez képest, az gyanús. Szerintem valahol a címbuszon, ill. annak multiplexelésénél/demultiplexelésénél lehet a hiba. De persze ez csak tipp. Az adatbusz szerintem jó a VIC felől, mivel a karakterek alakja stimmel.
Az lenne az igazi, ha szkóppal is meg lehetne nézni hogy milyen az aktivitás a buszvonalakon. Nincs-e valamelyik vezeték beragadva, vagy illegális jelszinten.

c64_front.gif
    
(#) pucuka válasza Zsora hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szerintem nem lehet a hiba sem az adat, sem a címbuszon, mert a karakterek megjelennek. A probléma csak a kompozit jel előállításánál lehet, inkább időzítés hiba, ami a képjel végére elcsúszik. Lehet az NTSC/PAL átkapcsoló körül is.
(#) Zsora válasza pucuka hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Én ezt kizártnak tartom. A karakterek jól megjelennek, nem csúsznak el. Viszont a gép nem reagál semmire, tehát a digitális rész nem működik. Az adatbusz és címbusz alsó fele biztosan jó. Ellenben a RAM számára szükséges multiplexelt címbusz már lehet rossz, ami miatt hibásan olvas és ír a proci a RAM-ba, és így lefagy a rendszer.
(#) Zsora válasza Zsora hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Persze a lefagyást akár az is okozhatja, ha a VIC multiplex címkimenetei rosszak, és emiatt nem tudja a teljes RAM teületet frissíteni. Ez ugyanis a RAM törlődésével, és rendszerösszezavarodással jár.
(#) szikorapéter válasza Zsora hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Hát a méricskélés jelenleg kilőve mert a régi mérőműszerem megadta magát szkópom pedig még nincs.Nemtudom hogyan lehetne tovább én is a memóriában gonodolkodom hogy ott lehetne valami gikszer ,mert minden indításnál ad már képet sőtt a multkor a teljes háttér kék lett,de a betűk pedig feketék.Esetleg a régi +/4-esből kimentett memória jó lehet bele(ha az a rossz)?
(#) _vl_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Bocsi, de úgy indítottunk, hogy ha a táp jó.
Nos, számítógéptápról szkópos vizsgálat után lehet kijelenteni, hogy jó. Egy multiméter semmire sem elég!

Szóval addig ne nézegessél semmit se, mert egy gyenge táp, ami minden nagyobb rántásnál berogyik pár tized voltot, pont elég ahhoz, hogy azt csinálja a géped, mint amit látsz tőle. Szerezz egy szkópot kölcsönbe.
(#) Zsora válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Nem tudom hogy a Plus4-ben milyen RAM-ok vannak, de a (régi) C64-ben 4164-es típusú 64k×1bit-es IC-k sorakoznak. Én először a két 74LS257 multiplexerrel kezdeném a cserét. De szerintem kérj kölcsön valahonnan műszert, hogy ne gányold szanaszét a gépet a sok cserével! Lehet hogy még tönkre is vágsz mást közben. A régi C64 IC-i eléggé érzékenyek az elektromos kisülésre, akár egy érintés is végezhet egy CMOS áramkörrel.
(#) Zsora válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Na igen. A tápból jövő +5V mellett a (szimmetrikus) ~9V is fontos, mivel a gépben ebből állítják elő a +12V, +5V_CAN, 9V_UNREG feszültségeket, ill. a valósidejű óra (TOD) ütemjelét. Innen táplálkozik a VIC és az órajelgenerátor áramkör is.
(#) mustang74 hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem akarok új topicot nyitni, de ha nem idevaló akkor mehet egy "Amiga javítás" -ba.

Egy amiga 600-assal küzdök. Bekapcsolom, mordul egyet a floppy és fekete képernyő. Esetek többsegében fekete de egyszer volt fehér és sárga is. A power-led és a CAPS-LOCK világít. Kickstart-ROM kampec esetleg? Mit szóltok így elsőre?

Még annyit, hogy néhány IDE tű el volt görbülve némelyik talán össze is ért ezeket kicsit kiegyenesítettem. Azt viszont nem is értem hogyan lehetséges amikor érintetlen volt a garanciajegy
(#) _vl_ válasza mustang74 hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Idézet:
„Mit szóltok így elsőre?”

Csak így, látatlanban? Tényleg komolyan gondoltad?
Mert akkor kapsz egy ötletet: szerintem a legvalószínűbb, hogy elfáradtak a tápban az elkók.
(#) mustang74 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Persze, hogy komolyan gondoltam! Azért vannak ezek a javítás topikok.
Viszont tényleg jó lenne, ha csak ennyi baja lenne, délután megpróbálom egy AT-s táppal, addig sajnos meló van.
(#) mustang74 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Sajnos az AT tápos trükk nem jött össze. A jelenség ugyanaz.
(#) mustang74 válasza mustang74 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
http://eab.abime.net/showthread.php?t=43545

Ez alapján úgy tűnik, hogy a CPU. Ugyanaz a gondja az ipsének mint nekem. Bár az angol tudásom nem túl jó.
Következő: »»   5 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem