Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   96 / 163
(#) Davidd hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Sziasztok!A VF2im egy ilyenhttp://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/erosito_re...6.html dobozaba kerult.Namost a problema ott kezdodik hogy a ket db vf2 nek az elegendo aramot nyujto trafo nem fer bele a dobozba[800 VA,de a 400VA se fer bele],deviszont megvan az erosito gyari trafoja, ami lead 2x50 v es 2x67 vact.Nemvalami sok wattos lehet a trafo,hisz azt irja az erosotio hatuljan"~220v 50 Hz 450w"Gondolom,mar ez a trafo meg tul kicsi ket vf2 kihajtasahoz[8 ohmon].Mivel hogy bulikon fog menni esetleg normalis [kissebb] hangositason.Egyszo,mint szaz: A gyari trafot hasznalhatom hozza,esetleg bovitsek majd idovel a puffer mezon,tudom hogy szukon adom neki2x10000 µF a ket panelhez.[most enyire futotta a keret,kesobb bovul].
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Elnezest a linkert.Nemnyomtam spacet es egybetette.Akai am90 O lenne az.
(#) Frakk hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Sziasztok.

Megépítettem az Alkotós vf2 erősítőt. A problémám az hogy búg halkan mindkét oldal, mindkét erősítőben más más műv. erősítő van. Külön külön is, másik táppal, bemeneti kábel nélkül is. Egyébként szépen szól, a nyugalmi áram 80mA. Egyik alkatrészre gyanakszom az erősítőn , hol keressem, melyik okozhat ilyet?
(#) ABU hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
A bemenetet rövidre zárva is búg? Túl sok ott a kósza vezeték, azokat szépen kellene elvezetni. Itt egy huzalozási rajz a B5-ről, de ez érvényes az összes erősítőre Bővebben: Link Vannak kerámia hidegítő kondik a táp ágakban? Szerintem esztétikusan bevezetékezve megszűnik a búgás.
(#) Frakk válasza ABU hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
A bemenetet még nem próbáltam rövidre zárni, majd mindjárt. A vezetékezésen agyaltam már sokat, lehet a hangfal védelem miatt néz ki kuszának, de próbélom jobbá tenni. A bemeneti rca aljzat közvetlen az erősítőnél lesz majd. Deszka modellen is próbáltam, akkor jó messze voltak a táp kábelek, de úgy is búgott. Na de mindjárt módosítgatok rajta. Köszi a tanácsokat.
(#) Frakk válasza ABU hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Fólia kondik vannak hidegítőnek, az baj? Rövidre zárt bemenettel nem búg. Kezdem előröl a vezetékezést
(#) Kovácsgabi válasza Frakk hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Csak a bemeneted elég áthúznod újra a lehető legrövidebb úttal, jó minőségű árnyékolt kábellel, kerülve a trafót nagy ívben
(#) Frakk hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Lenne még egy kérdésem. Ha 2 csillagpont van, így ki lehet rakni a bemenet földjét a házra? E szerint igen: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/123/huzalozas3.gif
(#) reloop válasza Frakk hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia! Ez elvi szinten tökéletes megoldás, ki kell próbálni. Ha nem válna be még lehet más megoldás után nézni.
(#) Anden válasza Frakk hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia! Én is megépítettem az Alkoto féle Conductort!!Egyszerűen én is csináltam egy csillag pontot (GND) amit a ház belső fém burkolatára csavaroztam!!A bemeneti kábelek, a potméter kábelek árnyékoltak, és semmi búgás, de még csak alapzaj sem!!Ha nincs a bemenetre dugva semmi, akkor nem hogy búgás, de alapzaj sincs!
(#) Anden válasza Frakk hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Igaz, én nem kábeleztem ki a feteket, valahogy nem nagyon szeretem azt a módszert!
(#) Frakk válasza Anden hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia.

Most új elrendezésben dobozolom be, szerintem jobb lesz. Nekem 2db trafóról megy, így 2 csillagpontom van, azt nem tudom hogy lehet e közösíteni
(#) petemazi válasza Frakk hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Mindenképpen közös lesz a két csillagpontod, hiszen ha szabványos jelforrásra csatlakozol, ott a jobb és bal oldal jelföldje közös. ha nem jelentős a potenciálkülönbség a két földpont között, akkor jó lesz az úgy, hogy a jelkábel köti össze a két földpontot. Ellenkező esetben szerintem egy 10ohm/2W ellenállással össze kéne kötni a két földpontot. De láttam már olyat is, hogy 4,7ohm és vele párhuzamosan egy 100nf kondi, lehet korrektebb megoldás, nem tudom.
(#) Frakk válasza petemazi hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Az 5.1-es erősítőm sub kimenete lesz a forrás, és még a kimenetére raknám a ketté osztást, azért hogy az erősítőben az rca aljzat minél közelebb legyen a bemenethez, kb. 2 cm lesz így.
(#) rooster hozzászólása Máj 17, 2012 /
 
Sziasztok mivel lehet helyetesiteni a tl431- et a conductorban?köszi elöre is
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Szia! Ez olyan általános eszköz, aligha ütközik nehézségbe a beszerzése.
(#) rooster válasza reloop hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Néztem helyette 2N2222AP nem tudom jo lehet-e?
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Nem
Szerk.: a TL431 referencia feszültség IC
(#) rooster válasza reloop hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Esetleg valami másik?
(#) Alkotó válasza rooster hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Simán jó egy másik TL431 is helyette. 50Ft alatt van és bárhol kapható.
(#) rooster hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Sziasztok szükséges e a fetek lábaira védöellenálást tenni a conductornál és ha igen mekkorákat?
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
(#) rooster válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Köszi
(#) rooster hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok a 50v-os conductornál kell e hogy valamelyik ellenálás 1w-os legyen?
(#) reloop válasza rooster hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
A táp és TL431 közötti 2,7k ellenállások.
(#) rooster hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Mekkora transzformátor kell az 50v-os conduktorhoz?
(#) Robi85 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy ha a VF2 40Voltos változatában kicserélem a feteket irfp240-9240 párra akkor úgy elbírná a 4 Ohm-ot? A tápfesz kb +-37V.
(#) Robi85 válasza rooster hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Ha sztereót építesz akkor minimum 300W. Lehetőleg toroid legyen, de ha csak lemezes van az sem nagy baj.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Szia! Bőven bírnia kell +/-37V-tal.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Köszi szépen.
Következő: »»   96 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem