Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1068 / 2500
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Igaz én a Tip41 emitteréből kivettem a 33óhmos ellenálást,helyére rövid zárat tettem,és igy baba lett.
(#) Beringer 600 válasza mikimaki96 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Nincs ezzel az erősitővel semmi baj,csak jó minőségű alkatrészekből kell összerakni. Ha kérdésed van,szivesen segitek.Üdv,Zsolt
(#) Beringer 600 válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Ha megfelelően üzemel akkor nincs gond.
(#) compaqamplifier válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Csak enyi az egész? én ezt összerakom az is 100
(#) mikimaki96 hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek és még azt szeretném megkérdezni hogy milyen tápot kell hozzá csinálni szimmetrikusat vagy asszimetrikus tápot vagy olyat lehet hogy 2 greatz-el 1x30v-os trafón szimmetrikusra építeni?Ja és az jó ha a tip41 helyett bd243c-t használok?
(#) Beringer 600 válasza mikimaki96 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Igen jó a tip41 helyett BD243c .Én szimetrikus tápról hajtom,2x45v.
(#) mikimaki96 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Én is megépíteném szívesen vagyis megfogom csak nincs hozzá olyan trafóm ami jó én úgy szeretném hogy 2 őt rakok össze csak az a baj hogy nagyon drága hozzá egy toroid vagy egy sima trafó és nemtalálok sehol elfogadhatót olyat ami jó hozzá gondoltam veszek használtat hozzá de nemtalálok sehol
(#) Beringer 600 válasza mikimaki96 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Ez a trafó tuti jó lessz hozzá,mert én is ezt használtam mig nem szereztem toroidot hozzá.
(#) mikimaki96 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
ez ilyen kicsi? akkor tuti hogy elbírja a 300w folyamatos terhelést ugye ? Egyébként köszönöm hogy segítesz
(#) compaqamplifier hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Van itthon egy erősítőm, nem tudom hirtelen milyen márkájú, lineáris torzítása van, 10khz-tól 2 db vel elkezdi vágni a jelet. mi lehet az oka?
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Kapacitás, vagy aktív elem felső határfrekvenciája.
Kerítettem neked egy jó olvasmányt: Erősítők.
Kisbetű, nagybetű, mértékegység: 10kHz, 2dB/oktáv.
(#) Davidd válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Udv!Arra lennek kivancsi,hogy mi kulonbseg volt, mikor ott volt a 33 ohmos ellenalas,es amikor nincs?Mi valtozik rajta,esetleg mas a hangja is?
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Igen az! Köszönöm! nekiállok és kiszedem sebesen
(#) Beringer 600 válasza Davidd hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Én a BSS elektronikán olvastam hogy a 33óhm helyett rövid zárat kell alkalmazni,és akkor jobb a kapcsolás.Én már úgy épitettem meg hogy a 33óhm helyett rövid zárat alkalmaztam.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
A 33 ohm a harmonikus torzítás csökkentése érdekében van (volt) a kapcsolásban.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Igen aki meg épitette a BSS elektronikán azt irta hogy a 33óhm-mal torzitott,és azért cserélte ki rövidzárra,és igy már jó lett.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Le tudná valaki nekem olvasni ennek a két tranzisztornak a típusát a mellékelt képek alapján ? Előre is köszönöm! (Alap dolog lenne biztosan csak a google mint egyetlen segítőtársam semmit se dob akárhogy próbálom is őket. ) KÖSZÖNÖM !
(#) Alkotó válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
(#) paganmantis hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy digitális Thomson hifim, aminek a végfokát szeretném használni arra, hogy telefon jack kimenetét erősítsem, zenehallgatás céljából. Van benne 5-ös cd-váltó (ami már nem jó), kazetta, és rádió.
-Az lenne a kérdésem, hogy ezt meg lehet-e csinálni mondjuk a kábel drótjainak bekötésével, vagy ez hülyeség..
-Valamint ahhoz, hogy erősítsen, be kell-e lennie kapcsolva.
Ahogy elnézem, a trafó több feszt is előállít, és így nekem már eléggé átláthatatlan. Valaki tud segíteni?
Mellékeltem képeket.
(#) CHZ válasza paganmantis hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Hátsó felét fotózd! RCA bemeneti csatit keress, AUX vagy más felirattal
(#) paganmantis hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Az itt látható panel bal felén van a kimenet, az alsó IC-től balra le. 4 darab, a két középső a föld, a piros, azaz a jel kimenetek meg át vannak kötve az első panelra, amin a gombok vannak :S Hát, majd megnézegetem az írásokat rajta, köszi az eddigi helpet!
(#) CHZ válasza paganmantis hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Nem a nyákról, az összeszerel készülék hátsó oldaláról szerettem volna képet látni.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Az ellenállást eltávolítottam, de még mindig semmi, nagyon halkan szól, alig lehet hallani
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Az ellenállás a bemeneti elkót fordított polaritásra kényszerítette, ráadásul teljesen értelmetlenül. Ebből eredeztettem a tapasztalt recsegést. Ha eddig szólt, most pedig nem, akkor rákérdezek a biztonság kedvéért: megfelelő ellenállást vettél ki?

HEKIT-205.GIF
    
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Igen megfelelőt vettem ki.
Nem tudom mi lehet a baja, mert még nagyon kezdő elektrós vagyok, folyamatosan gyűjtöm a tapasztalatokat, de ezt végképp nem tudom mi okozza.
Minden nap műhelyben vagyok és próbálok igazítani a dolgokon, de valahogy nem sikerül sosem működésre bírni. Múltkor sikerült úgy, hogy csak az egyik előerősítőt kötöttem be a végfok elé, akkor szólt az elején szépen, utána pedig elkezdett kissé recsegni. De azóta semmi, meg sem mukkan, csak néha hallani a hangszóró bűgása alatt egy nagyon halvány zenét, nagyon halkan....
(#) anyadat hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
hello!

van 5db mp1620 és 5db mn2488 tranzisztorom . hogyan lehetne ebből ujra erősitő ha igen valaki küldhetne nekem valami kapcsolást sony str de - 345 ös erősitőbe voltak
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Először ellenőrizd le egyenáramú szempontból a kapcsolást. Nem kell a panelt az erősítőhöz kötni, csak a táphoz csatlakoztasd. A testhez (4-es láb) képest a 7. lábon a pozitív tápfeszültségnek kell megjelenni, a 2, 3, 6 lábakon pedig nagyjából a felének.
(#) saraha válasza anyadat hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Üdv.Például EZ.
(#) szamóca válasza anyadat hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
(#) Beringer 600 válasza anyadat hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Szia! Épicsd meg ezt,nagyon jó kis erősitő. ehez van nyáktervem és beültetési rajz is.Ha kedvet kaptál,szólj és küldöm.Üdv. Én is ezt használom.
Következő: »»   1068 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem