Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1683 / 3960
(#) peter1995 válasza pjg hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Tudom hogy olcsó a tirisztor, de kedd előtt nem tudok venni... Babszi gyujtásom van így 3 tekercs sorban.
Na a fetes is jó lehet mert az van egy zsákkal.
(#) pjg válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Nem jó! Az is egyenfesszel működik. Veszteséges az egyenirányítás.
Ez jó. Simsonhoz terezte Varga Gyuri (GYLab).

GEWR.jpg
    
(#) peter1995 válasza pjg hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Gondolom a tirisztornak bírnia kell az izzók áramát?

Tv-be monitorba nincs tirisztor? Az van épp szétszedésbe
(#) pjg válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Nem kell bírnia. Az izzók árama nem folyik át a tirisztoron.
A tekercset zárja rövidre az egyik félperiódusban. Nem is az egész félperiódusban, csak amikor a feszültség értéke meghaladja a 14,4 Voltot, vagy a beállított feszültség szintet.
(#) peter1995 válasza pjg hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
2A-os elég lehet? Az valahol van itthon. Olyan van a gyári "fekete doboz"ban.
(#) pjg válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Az eredeti kapcsolásban egy KT201/300 (THYR. 600V 3A Igt:20mA) van. Szerintem nem ártana egy nagyobb. úgy 5-7A. A Babetta generátor erősebb, mint a Simsoné.
(#) pjg válasza kkrisz75 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Megnézném azt a tervet. Lehetne? (motorvezérlő) Csak az okulás érdekében.
(#) peter1995 válasza pjg hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Majd veszek egy bt151et
(#) stomo hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy nagyon egyszerű és kezdő kérdésem. Csatoltam a kapcsolást. A problémám az, hogy ha multiméterrel mérem a Zeneren eső feszültséget, akkor nincs gond. Kiír kb. 3.xV AC-t. Viszont ha rákapcsolom a szkópra (10-es osztás beállítva, a mérőfej nullája a katódra, forró vég az anódra), abban a pillanatban rövidzár lesz: eldurran a Zener és levágja a villanyórát is.
Megköszönném, ha valaki tudna segíteni, hogy mit csinálok rosszul.
(#) pjg válasza stomo hozzászólására (») Máj 27, 2012 / 1
 
Persze, mert a szkóp le van testelve. (a mérőfej nullája -> védőföld)

230V-os hálózaton, szkóppal történő méréshez mindig leválasztótrafót kell használni!
(#) stomo válasza pjg hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Köszönöm a gyors a választ. Ezt nem tudtam a szkópról. Én a Microchip példa alapján (http://ww1.microchip.com/downloads/en/AppNotes/91094A.pdf) akartam AC hálózatról trafó nélkül meghajtani PIC-et. A doksiban mutatnak szkóp ábrákat, amiket a zeneren mértek állítólag. Ezt hogy csinálták, ha nem lehet közvetlenül rácsatlakoztatni? Egy 1:1-es trafón keresztül?
Egyébként ha az ellenállásokra kötöm a mérőfejet, akkor nincs gond. Szépen mutatja a színusz görbét. Csak a Zeneren nem tudok mérni.
(#) Tejgla hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Helló!

1, kérdésem: LED-ek hogy bírják a feszültség ingadozást?
2, kérdésem: Van itt olyan aki profi az elektronikába és ért a régi motorokhoz (Simson) és e-mailen keresztül tudna nekem segíteni pár dologban?

Köszi előre is!
(#) pjg válasza kkrisz75 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Úgy lesz. Mindenesetre építek mellé egy hardveres "szimulátort".
(#) kadarist válasza Tejgla hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Szia!
Úgy értetted, hogy a LED-en átfolyó áram ingadozását hogyan tolerálja egy LED?
A másik kérdés: Itt vagy a fórumban kérdezünk és válaszolunk vagy privát üzenetváltást szoktunk folytatni, nem e-mailezést.
(#) Tejgla válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Igen úgy értettem. Jó nekem a privát üzenetváltás is.
(#) kadarist válasza Tejgla hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
A LED-nél egy fontos paramétert van, márpedig az, hogy folyamatos (nem impulzusszerű) üzemmódban ne lépjük át az adatlapban szereplő maximális áramértéket.
A régi motorokhoz nem értek
(#) pjg válasza Tejgla hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
A LED-et illik áramgenerátorral táplálni.

Kérdezz itt: Simson Klub Magyarország Elektro fórum
(#) kadarist válasza pjg hozzászólására (») Máj 27, 2012 / 1
 
Idézet:
„A LED-et illik áramgenerátorral táplálni.”

Na most ez így, ebben a formában nem igaz. Miért illene? Szerencsére egy LED viszonylag nagynak mondható áramtartományban képes fényt kibocsátani, persze nem azonos erősséggel.
(#) Tejgla válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
A lényeg hogy ki tudjam kerülni még egy akkumulátor vételét is a motoromba. Csak egy szimpla indexet szeretnék építeni a feszültség szabályzót meg lehet kapni 2000ért és azt nem gondoltam megépíteni. Így töltő tekercsről menne az egész és az ugyebár eléggé ingadozik
(#) kadarist válasza Tejgla hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Az akkumulátor sarkairól nem mehetne a LED? Már csak azért, mert a Simsonnál az index működtetéséhez akkumulátor kell, ha jól tudom.
(#) Tejgla válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Csak most jut eszembe hogy szeretnék rá hőfok mérőt is hengerhez és elektromos fordulatszám mérőt. Úgyhogy nem tudom kikerülni az akkumulátort. Ezért keresek motoros embert aki segítene egy ilyen "műszerfalban".
(#) kadarist válasza Tejgla hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Talán tudok segíteni ezzel az oldallal, ahol Simsonos vezetékezési rajzok vannak, akksis és anéküli változatban.
(#) peter1995 hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Heló. 2sc4977 tranzisztornak keresem a lábkiosztását. Ahány katalógust eddig megnéztem mindegyikbe csak az adatai voltak táblázatba, de a lábkiosztás sehol
(#) peter1995 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Köszönöm.

Akkor elvileg kompatibilis a 13007-el. Az is BCE
(#) ZOL94 hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Következő kapcsolás jó? 4017-es IC-n a léptetés működne?
(#) kokozo válasza ZOL94 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Szia! Én tennék egy ellenállást és egy kondit a test és az opto kimenete és a 4017 bemenete közé..
(#) ZOL94 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Milyen értékűre gondoltál,miből mekkora? párhuzamosan kötve vagy sorba?
(#) kokozo válasza ZOL94 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Milyen gyors lesz a bemeneti jel?
(#) ZOL94 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Úgy képzeltem el , hogy megnyomom a gombot és léptet egyet. Kb. fél sec -sec.
(#) Teaway válasza ZOL94 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Én pedig így módosítanám.
Következő: »»   1683 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem