Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   61 / 360
(#) vilmosd válasza Frankye hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
L298 meghajtoval teljes meghajtast tudsz csinalni. A doksi 8. oldalan van egy bipolaris vezerles rajza.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Nem, ezt a megrendelőm kérésére kellett megvennem, ez kellett Neki, de kösz.
(#) Frankye válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
OK, köszi, de ne OFF-oljuk a témát, folytassuk inkább ebben a témában.
Köszönöm a segítséget!
(#) Frankye válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Nem, ilyet, csak N méretarányút (kisebbet).
(#) Szebence válasza Frankye hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Szerintem sokkal egyszerűbb lett volna egy áttételes motorral, ami percenként tud 3-4 fordulatot és minden "kijárathoz egy infra érzéelő ami forog körbe, a sín végénél egy infra led. A program meg "figyelemmel kísérné", hogy merre forog a sín és, hogy hány infrajelet érzékelt.
(#) slogan válasza Szebence hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
É mind ezt N méretarányban ?
Hát nem biztos ,hogy összejön.
(#) silent15 hozzászólása Máj 29, 2012 /
 
Sziasztok, olyat szeretnék építeni,(csak gyakorlás gyanánt) hogy egy PIC folyamatosan komunikál usb-n keresztül egy számítógéppel, amin egy képernyőn a beírt szöveg/szám megjelenik a PIC vezérelte kijelzőn.

Azt szeretném kérdezni , hogy ez flowcodeban kivitelezhető e anélkül hogy C kódot kéne hozzáírnom?
(#) kokozo válasza silent15 hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Szia! Még ha a flowcode meg is csinálja amit kell neki a pc-n tuti programot kell írnod ami lekezeli az usb üzenetküldést, és hát azt meg c-ben szokták általában.
(#) silent15 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Oké, köszi, majd akkor utánanézek.
(#) pjg hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
"Egy újszülöttnek minden vicc új!"

Nekem az, hogy a FlowCode C nyelve a BOOSTC.

boostc.pdf
    
(#) slogan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Neki új ....
(#) slogan hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Sziasztok !

HD44780 LCD command -jai között van olyan ,ami a karaktert villogtatja ,vagy csak én nem találom ? Üdv
(#) slogan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Igen ,köszi command = 14 ,ezt megtaláltam.

Hátha másnak is kell.

De magát a beállítandó számot kellene villogtatni. Na mindegy megoldom másképp. Üdv
(#) kkrisz75 hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Valaki:

Kaptam egy ilyen hibaüzenetet lefordításkor:
error in C:/PROGRA~1/Flowcode/v5/Tools/boostc/config/PIC16F628A.TDF:1:1
Internal Error: Var not found id:0xFF000001:


Én hibáztam valahol?

Központi zár vezérlés.
Lényegében a riasztó kapcsol, de így le választottam külön első és hátsó ajtóra, időzítve, így nem egy terheli egyszerre az aksit az izzók világítása és a zárak nyitása. Amúgy meg a hátsókat lehet külön gombbal nyitni.

Valaki tud segíteni?
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Szia, nálam lefordul rendesen hexbe..
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Akkor nem értem....
(#) kkrisz75 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Nálam bármilyen beállítással ezt dobja ki.

Ha be van állítva, akkor is. De ha bármit megváltoztatok, egyesével, vagy egyszerre, akkor is ugyan ez a hibaüzenet. Azért tettem fel, mert nincs ötletem.
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Bocs, még egy pici OFF, de azután - ígérem - részemről vége:
Az N méretarány annyira pici, hogy ott szóba sem jöhetett az áttételes motor. Annak ugyanis mindenképpen nagyobb a "lötyögése", mint a léptetőnek, márpedig N méretarány mellett nagyon pontosan kell pozicionálni, hiszen annyira picik a sínszálak, és közöttük annyira kicsi a nyomtáv (a két sínszál belső fele közötti távolság), hogy annak "eltalálásához" nagyon precíz ráállás kell, ellenkező esetben jön a MVBO (ModellVasútBiztonsági Osztály, a nagyvasút hasonló szervezetéből), kivizsgálni a "balesetet"...)
(#) Frankye válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Az N méretarány 1:160 kicsinyítésű, így a két sínszál egymáshoz képesti távolsága mindössze 9 (!) mm. Egy nagyobb mozdony hossza is kb 10 cm. Ekkora lesz a korong is.
(#) slogan válasza Frankye hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Én Szebence ötletére írtam
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Tudom, azért írtam hozzá, amit írtam. De most már tényleg fejezzük be az OFF-ot, mert kikapunk...
(#) slogan válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szerezz be akkor inkább ilyet Bővebben: Link

1:450 " T " modell
(#) Gagyicom hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Halihó!
Azt miért csinálja a Flowcode, hogy szimuláció közben nem látszanak a veremhívás és változók ablakban az elemek, de ha belekattintok akkor minden ott van, de akkor csak az látszik amin éppen állok.
(#) kokozo válasza Gagyicom hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia! Vedd lejjebb a szimuláció sebességét és látszódni fog.
(#) ha8lls hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Flow 4-ben portb megszakitast hasznalok, azonban nem tudom, a megstakitas makroban hogyan kell szetvalogatni, mi okozta a megszakitast? Bovebb valtozatban, ha INT-beallitast hasznalok, ott hogy tudom kiertekelni, mi okozta a megszakitast?

Koszi!
Udv!
Imre
(#) Gagyicom válasza ha8lls hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia!
Port b adott lábán beállítás szerint fel vagy lefutó élre az a folyamat fog lefutni amit a makróban megírsz.
(#) pjg válasza ha8lls hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Az INT megszakítást csak a PortB generálja.
Minden megszakításfajtához saját makró van hozzárendelve.
(#) Gagyicom válasza kokozo hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Köszönöm szépen! Nagyon nagy segítség volt.
(#) neoone hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Most ismerkedem a PIC-el és a flowcoddal ezért az lenne a kérésem, hogy valaki át tudná ültetni az alábbi parsicban készült kis progit flowcodba. Mindez azért kellene, hogy lássam a folyamatábrát. Valamint olyan gondom van még, hogy valamiért nem tudok a flowcoddal 10F és 12F-es pick-be hex-be fordítani. Mindig ezt kapom:

Ha a folyamatábra tartalmaz C kódot, kérem vizsgálja át alaposan. Ha a folyamatábra nem tartalmaz C kódot, vagy nem talált benne hibát, kérjen technikai támogatást.

Pedig ékezetnélkül mentem a folyamatábrát.
Előre is köszönöm!

ho.PIC
    
(#) baloghzoli1 válasza neoone hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia
Átültettem a progidat Flowcode-ra de ezt a chip-et nem ismeri az Fc (és még sok ami a Cél választásánál bent van) nézd meg a Build-Configure chip ott ez a 12C509A nincs benne ezért nem fordul le

ho.fcf
    
Következő: »»   61 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem