Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   906 / 1679
(#) blackdog válasza vagnerjazon hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Én mikor meguntam az átkötéseket és elkezdtem próbálkozni kétoldalas nyákkal mérgemben vettem 200-200db 0R ellenállást. SMD1206 és furatszerelt. Darabja 1 ft körül volt bruttó.
(#) vagnerjazon válasza eyess hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A víziónozás ötlete akkor jött, amikor láttam nem is olyan régen ebben a témában Bari- fórumtárs ilyen módszerrel ónozott NYÁK-jait.
(#) Topi hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Egy kis elektronika, barkácsolás és a természet találkozása.

Probléma: 3D-s házimozi projektor nagyon vastag kábeleit elrejteni a falon, esztétikusan.
Megoldás: Fa a falon
Kivitelezési idő: ~ 1 nap

A fa törzsébe és az egyik ágba ami a polcra megy, egy horony van marva, abban fut a vastag video és táp kábel.
Alul a törzsnél be, felül az ágnál ki...
(#) gaboca323f válasza Topi hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Nagyon ötletes! Ha megnő estleg a fa, akkor a projektort beépítheted egy madáretetőbe.
(#) cua válasza Topi hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
...sokat fogsz csuklani, mikor a port törölgetitek a levelekről és az ágakról...
(#) eyess válasza Topi hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Nagyon ötletes szerintem sokan vagyunk ezzel , hogy a sok kábel dzsungelt , hogy kellene elrejteni. De mi van akkor ha bele csap a villám a fába ?
Egyébként ha meg még optikai kábel lenne benne még meg is lehetne világítani a fa erezeteit szép lenne .
(#) koadi hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretném bemutatni utoljára épített kis tápegységemet.
Amit tud: 0-26V, 0-2A VAGY +-0-13V, 0-2A
Az alapja az oldal kapcsolási közt található Edison14 által megosztott terv, 1-2 apróbb változtatással.
Ezt kiegészítettem egy AVR-es LCD panelmérővel és egy L165V IC-re épülő, egyszeresből kettős tápot csináló kapcsolással. Ez az áramkör külön leválasztható egy kapcsolóval.
A doboz már adott volt, így a feladat magától adódott: bele kell férnie mindennek.
Ezért is a nagy belső kavalkád..
Mivel igen csak hely szűkében voltam, így a doboz összefogatásához szükségmegoldás született. :gumicsirke:
(#) Doszpot válasza koadi hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Szia!
Nagyon jó kis tápegység lett! Különösen tetszik, hogy feltetted az aljára a kapcsolási rajzot. (mint régen a rádiók, telefonok, stb belsejébe volt szokás beragasztani.)
A belseje valóban kicsit "cipőkanalas" lett, de ez legyen a legnagyobb baj. Maximum azért baj, mert így gyakorlatilag lehetetlen "szépen" elrendezni mindent. Viszont nem kell nézegetni, ha működik!
Használd, dolgozz vele sokat, legyen vele örömed!
(#) dudassandor1 válasza koadi hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Igen, a cipőkanál effektuson kívül nincs vele gond! Nekem is tetszik! Így tovább!
(#) koadi válasza Doszpot hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Örülök, hogy tetszik nektek!
A készülék aljára ragasztott kapcsolási rajz mondhatni nem újdonság nálam. Már néhány javításnál jól jött; ezzel megmentve engem fejvakarászástól, interneten kutakodástól, nyomtatgatástól.
(#) accaboj hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Összedobtam egy TDA7294 véget sub-filterrel. Jó amit csinál, de többet vártam. (ugyanazon forrásról és tápról egy TDA2050 SOKKAL nagyobbat szól.)Íme a képek:
(#) Ricsi89 válasza accaboj hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Ne is csodálkozz, hogy ugyanakkora feszről nem szól jobban a nagyobb. TDA2050 max +-25V, másik meg max +-40V-ról járhat. Tehát a 7294 ekörül tudja azt a teljesítményt, amit írnak rá.
(#) dudassandor1 válasza accaboj hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Szép, precíz a panel!
(#) Frankye válasza koadi hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Ahhoz képest nem is rossz! Külön dicséretes, hogy ott a kapcs. rajz, esetleg egy beültetési rajz is hasznos lehet. A rajzok sérülésének elkerülése érdekében viszont célszerűbb a rajzokat belülre (a dobozfedél belső oldalára) rögzíteni azokat. Egyébként tetszetős a külső a "különös" fedélrögzítés ellenére is.
(#) koadi válasza Frankye hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Köszi!
Az aljára ragasztott kapcsolási rajz egyben információs adattábla is, (bemenetetek, kimeneteket, mi az egyátalán és hogy ki mikor csinálta)
Szépen le van laminálva széles átlátszós ragasztóval.
(#) Action2K válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Idézet:
„cipőkanál effektus”
Azt a tervezőmérnök csapat úgy hívja, hogy "maximális térkihasználás".
(#) dudassandor1 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Látszik hogy nem az elektronikában vagyok mérnök, de sebaj, jó pap holtig tanul!
(#) accaboj válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Köszönöm! Azt pedig hogy nem vagyok vele megelégedve gyorsan vissza is vonom mert "a hiba az ön készülékében van". Vagyis csak volt...
(#) Mybuster hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Mai nap unatkoztam,és volt egy kis szabadidőm így 1,5 óra alatt megbízásbol csináltam egy USB.s Ventillátor-t . Tudom nem nagy dolog,de azért nyáron nagy haszna van.Bővebben: Link
(#) vzoole válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 7, 2012 /
 
Ha PC venti és van fordulatszám kivezetése, akkor azzal lehetne kapcsolgatni a LED-et és akkor menet közben is úgy nézne ki, mintha állna .
(#) Action2K válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Szép és, jó, hasznos is, de a kameratechnikádon javíthatnál, mert majd le estem a székről, annyira megszédültem a "rángatástól". :hide:
(#) Action2K válasza vzoole hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Csak aztán valaki bele ne nyúljon az "álló" ventibe.
(#) Mybuster válasza vzoole hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Köszi .Igen tudom mire gondolsz a vezérő jel láb.
(#) Mybuster válasza Action2K hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Elnézést,igen megpróbálok máskor jobb minőségűt csinálni.
(#) eyess válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Laptopnál nem raknék az USB re motort nem tudni zárlat , vagy áramfelvétel vagy , akármi miatt is nehogy szét égjen neked a laptop alaplapja , illetve az USB csatlakozó .Nem igazán ilyesmire lett az kitalálva.
(#) Mybuster válasza eyess hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Igen tudom számoltam vele tudom 250mA feljebb nem érdemes menni a de lemérve 150mA evett a ventillátor.
(#) puffed hozzászólása Jún 8, 2012 / 1
 
Kb. egy hónapja vettem egy netbookot és új problémával szembesültem a gyenge wifijel problémájával...Nagyon zavaró volt a szakadozó net a műhelyemben ami a rooteremtől kb.50méterre található. Három B30-as fal állt az utamban tehát nem véletlen a gyenge jel...Úgyhogy körülnéztem ,hogy mit tehetek ez ügyben és egy quadot választottam. Egy falat sikerült kikerülnöm. Aválasztás jónak bizonyult...Térerő a maximumon!
(#) audiofeeel válasza puffed hozzászólására (») Jún 8, 2012 / 1
 
Tényleg, teljesen korrekt lett még szobadísznek is
(#) vicsys válasza puffed hozzászólására (») Jún 8, 2012 / 1
 
Nagyon szép lett, gratula!
(#) vtnagy válasza puffed hozzászólására (») Jún 8, 2012 /
 
Szia!
Erről az antennáról tudsz részletesebb információt mondani? (pl. megvalósítás, anyagköltség meg ilyesmi)
Köszi
Következő: »»   906 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem