Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egytranzisztoros erősítők (Zen)
Lapozás: OK   30 / 33
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
19V 4,7A laptoptáp, vagy esetleg 12V autóakksi. Izzó nélkül mi történne? Esetleg teljesítményellenállást ha beteszek? Elvégre az erősítők nem szoktak világítani...
(#) forma3 válasza varttina hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Inkább akkor beszerzek megfelelő izzót De izzó nélkül mi lenne? Sima erősítőkbe mért nincs ilyenféle áramkorlátozás?
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Használhatsz teljesítményellenállást. Az izzó előnye, hogy az ellenállása bizonyos mértékben fordítottan arányos a rajta folyó árammal, így szabályozó elem is egyben.
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Amúgy mért kell szabályozni az átfolyó áramot? Ha több folyik át akkor tönkremegy a tranzisztor?
(#) varttina válasza forma3 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Minél több áram folyik át egy tranzisztoron, annál jobban melegszik, és minél melegebb, annál több áramot enged át. Könnyen annyira megfuthat az áram, hogy tönkreteheti a tranzisztort, de akár a tápegységet is.
(#) forma3 válasza varttina hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Köszi, teljesítmény ellenállásből hány ohmosat használjak (égőm nincs viszont telj ellenállat 10-20w rengeteg)
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Rakj össze 5ohm-ot legalább 40W-ra.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Az 5ohm-mal a maximális teljesítményt tudod kivenni, természetesen ez a tranzisztor oldalán is hatalmas hőfejlődéssel jár, 1-2°C/W bordát igényel.
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Köszi, valamit majd rá applifikálok, de lehet hogy először 10ohm-ossal próbálom. 5ohm-mal a max teljesítmény kb. hány watt lenne?
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
8 ohm-on 2W érhető el a 19V-os tápoddal.
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Köszi! És 4ohm-on? Meg még lenne egy kérdésem, mivan ha nekem ilyen potméterem van (ami biztos működik), ez is megfelel-e a célra, illetve mit hogyan kell bekötni?
Köszi!

POTI.JPG
    
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
4 ohm-on is 2W. A poti hangerőszabályzó vagy munkapont beállító lesz?
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Gondolom hangerőszabályzó, hisz egy poti van csak az áramkörben.
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Lehet a 10k helyén. Így a kollektort könnyedén féltápra tudod állítani.
(#) compaqamplifier hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
ZEN
Meg szeretném építeni, mekkora tép egység kell hozzá? Teljesítményre gondolok.
(#) varttina válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Utolsó oldal felső részén ez van írva: "VA rating= 750 watts. Minimum." Nem vagyok jó angolos, de gondolom ez azt jelenti, hogy legalább 750VA-es trafó kell hozzá.
(#) forma3 hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
Rájöttem hogy maradok ennél a rajznál, csak annyit mondjon meg valaki, hogy a 100 mikros kondit hogy kell bekötni? (polaritás) Jól gondolom hogy ami a testre megy az a - ?
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Igen.
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Köszi, kipróbálom a kapcsolást, életem első erősítője lesz
(#) reloop válasza forma3 hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
A táp után iktass be egy 3-4A-es biztosítékot. Kár lenne ha tönkremenne
(#) forma3 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Oké, ha találok
(#) marone hozzászólása Jún 12, 2012 /
 
Sziasztok !
Vannak 2n3055-ös tranzisztoraim. Szerintetek egy 30VA-es trafóval ezekből lehet egy 5W-os végfokot építeni ?
Mondjuk PP-t, az talán kevesebbet zabál.
Vagy nem elég neki ekkora tápegység ?
(#) Kovácsgabi válasza marone hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Szia! Nem szőrszálhasogatás de onnantól kezdve hogy PP-t csinálsz, már nem egytranzisztoros az erősítőd. És a 2N3055-ből épített erősítőknek van külön topicja. A klasszikus értelemben vett PP-t nem tudsz csinálni csak 2N3055-ből, mert kellene a PNP párja, akkor lenne push-pull. A bétájuk ezeknek viszonylag kicsi, a meghajtásról és illesztésről külön fokozattal kellene gondoskodnod. Az egytranyós erősítők zöme fetes, és nem véletlenül. De tedd fel a kérdést a 2N3055 topicban is.

Gondoltam szólok mielőtt a modik tennék. Minden jó szándékom.
(#) ujfalusi válasza marone hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
A párja egyébként a BDX-18
(#) marone hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Kösz, mindenkinek ! :worship:
(#) pucuka válasza Kovácsgabi hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Egyébként lehet 2 db 2N3055 -ből PP -t csinálni, pl. fázisfordító, és kimenő trafóval. De lehet kvázi komplementer kapcsolásban is. De ezek tényleg nem egytranzisztoros kapcsolások.
(#) zozoli hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Sziasztok
Tudna esetleg valaki ajánlani nekem egy nagyon egyszerű 1 vagy többtranzisztoros erősítő kapcsolási rajzot amivel könnyen megérthetem hogy hogyan is működik egy erősítő?
köszi
(#) reloop válasza zozoli hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Szia! Az egytranzisztoros erősítők jelentős hátrányának érzem, hogy komoly áramerősség kell a működtetésükhöz és jelentős hőt termelnek. Ezért fokozottan kockázatosnak tartom ezzel kezdeni az erősítők tanulmányozását. Inkább off-olnék egy kicsit Három tranzisztoros erősítő.
Szerk.: C1 elkó pozitív kerüljön az R1-hez. Hibás az ábra.
(#) marone hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Helló !
Ezeknél az SE erősítőknél nem gond hogy ELKO a kicsatoló kondenzátor ? Mert ahogy néztem 4700µF van szinte mindenhol. Nem cseszi el a hangot ? Mert olyanokat olvastam, hogy azt nem jó a jelútba tenni. Vagy esetleg van olyan típus ami annyira nem rossz? Milyet érdemes odarakni akkor ?
(#) cornel hozzászólása Szept 9, 2012 / 1
 
Szia!
Amit erdemes hasznalni es nem draga,az a ROE arany szinu. Akar ket darab 2200mikros is kapcsolhato parhuzamosan. Nem kell tartani tolle,elonye is van,kevesbe hat vissza a hangszoro az erositore.
Következő: »»   30 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem