Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1699 / 3959
(#) zolika60 válasza völfi hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Kis jelből nagyot csinál.
(#) proli007 válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Hello!
Jó az elgondolás, amennyiben nem "gyorsan" (sűrűn) szeretnéd a Fet-et kapcsolni. Vagy is ki-be kapcsolgatásra megfelelő, de pld. PWM-re nem, mert oda már meghajtó fokozat, vagy inkább IC-t illik tenni. A PIC kimenetére tegyél azért egy felhúzó ellenállást. Mert bekapcsoláskor a portok bemenetként vannak deklarálva, ekkor a kimenet "lóg a levegőben" a tranyó, meg ki tudja mit csinál. (Addig legyen kikapcsolva a fűtés.)
üdv! proli007
(#) jani1987 válasza völfi hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Azt nem tudom hogy ez a kérdés hogyan fogalmazódott meg, de ezt még egy alap elektronikai műveltségű ember is ért. De ha neked is van otthon olyanod, akkor rájössz, hogy pl. a DVD lejátszóra hiába kötöd rá a hangfalat, azt nem fogod tudni úgy hallgatni. Ezért szükséges egy ilyen készülék.
(#) Eticsiga hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Ha egy glimmet akarok bekötni akkor annak kell 220V + ellenállás és ennyi? (váltóáram, egyenáram mindegy?)
(#) mps válasza Eticsiga hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Igen, mindegy. Mehet a 230-ra, egy 2,2-4,7MOhm-on keresztül. Van amelyik glimm már tartalmazza az ellenállást, ezt látni benne általában.
(#) atiotezer válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Pont PWM-el lenne kapcsolgatva.
Tudsz esetleg valamilyen megoldást javasolni?
(#) proli007 válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Hello!
Itt a HEStor-ban is van pld. TC4420CPA Mint az adatlapon is láható, a tápot itt is érdemes megfogni egy zénerrel. Van invertáló és neminvertáló belőle..
üdv! proli007
(#) Orbán József válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
[OFF] A Science XXXL. 3. számából:Legújabb Quad kísérletek a nagyvilágból.
Érdekes kísérlet az 53. körzetből. A katonai kísérleti telepet megnyitották egy hétre az amatőr erősítő építők előtt - AABW -
A győztes az Amerikában is népszerű Quad405 csöves változata, amit egy 15 fős team állított össze. A kapcsolás áttekintéséhez kirándulóbuszok állnak a közönség rendelkezésére, valamint a telep atomerőművét is a legmagasabb terheléshez igazították.
A Tervezők innét néhány vagonba rakják a projektet és igykeznek a hannoveri D-Dayra átszállítva megpályázni az első díjat. Gratulálunk!
Tudósítás egy közjátékról: A telep felügylete eltávolított egy fura ötletet erőltető feltalálót, aki sárga és őszibaracklekvárból kívánta megépíteni a kapcsolást, a hangjáról nem, csak az ízéről érkezett jelentés. Olyan vegyes...
(#) Bigpeterson hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Elég amatőr kérdés, de építenék egy lm3886-os végfokot Bővebben: Link
Viszont csak 13 ohm 1w ellenállásom van. Jó lesz az a 10 ohm helyett, vagy igenis számít az a 3 ohm?
(#) bviktor hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Sziasztok

Van egy pc-be való passzív tápom és ha áramtalanítom majd újra bedugom akkor várni kell vele egy kicsit hogy bekapcsoljon vele a gép.Utána már megy rendesen akárhányszor kapcsolom be.Viszont ha megint kihúzom a konektorból és vissza akkor megint várni kell az első bekapcsolás előtt.

Szétszedtem és van benne 6db picit púpos kondi.Lehet ez a hiba forrása?
Csináltam képet de csak telefon volt nálam.
(#) Action2K válasza bviktor hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia! Igen, cseréld ki őket, s csodát látsz.
(#) bviktor válasza Action2K hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szia

Köszi a választ! Ezek miféle kondik,milyeneket kell rendelnem?(az értékeket majd leolvasom róluk)

A múltkor beakartam menni hozzád a boltba,de már tök más van a bolt helyén.

Esetleg ha van kedved foglalkozni vele,írj egy privit és megbeszéljük.Persze nem a két szép szememért.
(#) pjg válasza bviktor hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Ez Gaba táp?
(#) bviktor válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Nem Gaba, hanem egy Yesico FL-350ATX passzív táp.
(#) pjg válasza bviktor hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Miért passzív? Azért mert nincs ventillátora?
TE vetted meg a Vateráról?
(#) bviktor válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Igen,passzív hűtése van.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Üdv! A bejegyzésed nagyon időszerűnek tartom, és rendkívül méltányosnak. Ezen OFF-om kéretik törölni.
(#) pjg válasza bviktor hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Elszállt az előbbi hozzászólásom. Gondolom későn moderáltam. Te vetted meg? Bővebben: Link
Olyan átverés szaga van.

Hiába passzív a hűtése, a dobozban szokott lenni egy ventillátor, ami kiszívja a belső térből a meleget részben a tápegységen keresztül áramlik be a (friss) levegő.
(#) bviktor válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
nem értem miért lenne átverés szaga.Többfajta passzív hűtésű tápegység van a piacon. (FSP Zen,SilverStone Nightjar,stb)

Írtam privit.
(#) pjg válasza bviktor hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
A kondik miatt gondoltam.
(#) tibibalogh520 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 15, 2012 / 1
 
Szia Attila86!
A szívemből szóltál!

A Többieknek: Nem szégyellitek magatokat?
Jön egy fórumtárs, aki bátorkodik kérdezni adott konstrukció(k) továbbfejlesztése végett, erre-fel, segítség helyett, mit kapott?....
Különösen szemet szúrt: Köbzoli hozzáállása (ne vedd személyeskedésnek), hiszen mint moderátor oly sokszor találkoztam afféle megnyilvánulásával, hogy "ha valaki nem tud konkrét segítséget adni, akkor nem muszáj hozzászólnia egy adott témához"...
Ennyi erővel, a "villanyszerelős topikban" is nyugodtan megállná a helyét az a vélemény, hogy aki nem elégszik meg egy "körte cseréhez" nyújtott segítséggel, az forduljon szakemberhez(vegyen több százezer forintos gyári professzionális tápot). Ugye, Zoli?(???)

A fórum neve; HobbiElektronika. Ha ide nem fér bele a "laboratóriumi tápegység fogalma, akkor tessék lecserélni a "Labortáp....." topiknevet, szabályozható kimeneti feszültségű, és áramhatárolású tápegység megnevezésre!
...amennyiben mégis belefér, akkor engedjünk már teret azok számára is, akik nem csak ledes villogót, TDA2030 IC-t szeretnének életre kelteni, hanem esetleg valami komolyabb kihívás szintjén próbálnak feszültség/áramforrást szerezni/építeni igényeik kielégítése céljából.
Köszönöm, ha elolvastátok!

Üdv Tibi.
(#) havranarpi hozzászólása Jún 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogyha egy tekercselő huzal
kötegre az van írva ,hogy 0,224 abban már benne
van a lakk azaz a szigetelés mérete is?
Mert szeretném kiszámolni a pontos tekercshosszt.
Menetszámot ismerem csak a pontos teljes huzalméret kellene.
Üdv!
(#) peter1995 válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 15, 2012 /
 
Szerintem az 0,22-es drót lehet és talán 4 század a szigetelés. Nem szokták ennyire pontosan megadni a drót átmérőt. századig szokták.
(#) Action2K válasza bviktor hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Igen, elköltöztem egy utcával odébb.
(#) Renátó004 hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Sziasztok én csak annyit szeretnék kérdezni hogy van egy kenwood erősítő nálam javításon és el van benne égve egy ellenállás és nem tudom mi jen értékű lehet max wattra tudom meg állapítani a tokozás mérete alapján de az ugye nem elég sajnos . Röviden csak annyit szeretnék meg tudni hogy tudtok e olyan oldalt ahol erősítők kapcsolási rajza fent van esetünkbe a kenwoodé is vagy mi jen kulcs szavak alapján keresek PL : kenwood kr v7040 circuit vagy tényleg nem tudom segítségeteket és türelmeteket hozzám előre is köszönöm szépen
Ja és az erősítő típusa Kenwood KR V7040
(#) bviktor hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Sziasztok

Mivel rendelnem kell pár dolgot a hestore-ból gondoltam ideje lenne benevezni egy ónszippantóra is.Erről a tipusról van valakinek tapasztalata? Nem mindennapos használatra kell csak néha jól jönne egy-egy kiforrasztásnál.
Vagy használhatóbb ez a fajta?
(#) blackdog válasza bviktor hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Én ezt javaslom:Bővebben: Link

Nekem teljesen bevált és nem túl drága.
(#) bviktor válasza blackdog hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Hát ha azt mondod használható akkor kipróbálom én is.
(#) Bigpeterson válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Köszönöm a segítséged!
(#) Bigpeterson válasza Renátó004 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Szia!

Én Békától lestem el egy módszert az elégett ellenállások megállapítására, és eddig mindig bevált.

Azon alapszik a megoldás, hogy kis eséllyel égett el a közepén az ellenállás. A mérőtüskét a közepéhez teszed, a másikat a lábához, és kb az ellenállás felét kapod meg. Megduplázod, és a szabvány értékek közül megkeresed a legközelebbit. Fontod, hogy igyekezz tényleg a közepén mérni.
Következő: »»   1699 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem