Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1700 / 3959
(#) nl hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Proteus Ares-ban hogyan lehet állítani a grid-ek felbontását? (Az alkatrészt sokkal finomabban szeretném tudni elhelyezni.)
(#) gerikeh96 hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki leírná nekem azt hogy mi az a fototranzisztor, a fotodióda és az infraled. Nten már kerestem hogy mire valók, de semmi értelmeset nem találtam.

Üdv.
(#) granpa válasza gerikeh96 hozzászólására (») Jún 16, 2012 / 1
 
Szia! Nagyon röviden, és korántsem teljesen: a fototranzisztor, a ráeső fénymennyiség függvényében vezet (erősít), a fény a bázisa (mint a normál tranyónak); a fotodióda, bizonyos erősségű fényre kinyit (vezet, kapcsol); az infra LED, infravörösen "világít", azaz (általunk) nem látható fényt bocsájt ki: pl. infra-sorompó, távirányító, de bizonyos dolgok láthatóvá tételéhez infravörös fény kell. Keress azért tovább, minden fenn van a NET-en! :yes:
(#) vilmosd válasza gerikeh96 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
(#) csabacsaba hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Sziasztok.
Lenne egy egyszeru kerdesem de megis fontos.
Vettem egy LCD tv-t es egy 2.1-et.A 2.1 hoza kottem a tv hez megyis csak ha kikapcsolom a 2.1 nemegy a tv-be a hang(Nemtudom hogy fogalmazzam meg)
Csak akkor megy a tv-be a hangszoro ha a tvbol kihuzom a jacket.
Vmi megoldas nincs hogy ne kelljen orokke bemaszak a szekreny hatahoz?
Koszi elore is a valaszt!
(#) Bigpeterson válasza csabacsaba hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
A tv Jack csatlakozójáról van szó? Ha igen, akkor valószínűleg kapcsolós, és ha be van dugva valami, akkor leválasztja a belső hangszórót. Ha ez a helyzet a legegyszerűbb megoldás az, hogy a jack kapcsoló lábairól leforrasztod a vezetéket, és rövidre zárod. Ennek persze az lesz az eredménye, hogy a tv hangszórói mindig szólni fognak.
(#) Renátó004 válasza Bigpeterson hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Köszönöm szépen ez eszembe nem jutott volna
(#) jucsaba válasza welger hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
üdv!
szerintem kezd azzal, hogy mi a követelmény , pontos paraméterek kellenek , enélkül a válasz is csak körülbelüli , nagyjából kategória lesz...
esetleg fényképeket tehetnél fel hogy hová keresel azonosító szerkezetet , milyen kimenet kell, milyen rendszerbe kéne illeszteni, stb
(#) Csanci74 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy modell-kamerám amiben tönkre ment a lipo akksi. Szeretném az akksi helyett egy telefon töltő táppal üzemeltetni. Mivel a töltőből 5.2V-t (0.8A) jön ezért pár ellenálással lecsökkentettem az ideállis 4V-ra, de a kamera bekapcsolás után úgy viselkedik mintha túl nagy áramerrősségget kapna (kijelző led össze-vissza jelez). Ha a töltő után feszcsökkentő panellel próbálom beállítani a 4V feszültséget, akkor pedig a kemara bakapcsolásakor annyira lecsökken a feszültség, hogy azonnal ki is kapcsol.
Hogyan tudnám a problémát orvosolni?

Üdv.
(#) sportgili hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Érdekelne hogy hogy számítom ki egy hálózati 230per12V transzformátor primer,és sec. oldali biztosíték értékét,ha ismeretlen a trafóm teljesítmény értéke,továbbá ha ismert a teljesítményem. VA ugye?

Köszönöm,ha ezt ismerteti velem valaki.
(#) DaviS hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a lézerekkel kapcsolatban. Akkor, ha egy gázlézer felvett teljesítménye kb. 5W akkor körülbelül mekkora lehet a leadott, hatásos teljesítménye?
(#) gkari válasza sportgili hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Nem bonyolult: P=UxI(Ohm tv.). A VA a trafó max. felvett telj.-e, a sec.-t méretezd cca. ennek 90%-ára!
(#) proli007 válasza Csanci74 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Hello!
Ellenállással nem lehet feszültséget csökkenteni, csak akkor ha a terhelés állandó. Itt meg főleg nem az. A gép bekapcsoláskor, motorok működésekor komoly áramot kap fel, lehet nem is lesz elegendő a 0,8A-es táp. (Nem tudom de gyanítható)
A feszültség csökkentéséhez, magát a töltőt kellene leszabályozni, ha az egyáltalán szabályozott kimenetű. Telefonnál nem igen számít mert a töltő nem az adapterben van, az csak táplálja a cuccot.
üdv! proli007
(#) blackdog válasza gkari hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Idézet:
„P=UxI(Ohm tv.). A VA a trafó max. felvett telj.-e”

A P=U*I mióta Ohm törvénye?
A látszólagos teljesítmény (VA) tekinthető max. teljesítménynek feltéve, hogy tisztán ohm-os a terhelés.
(#) elektromania92 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Remélem van itt vki, aki tud gyorsan válaszolni.
4db 2500mAh akkut töltök. Procis töltő tölti 425mA al.
Normális az, hogy melegek?
(#) speed008 válasza elektromania92 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
A kézmeleg kategória szerintem megengedett, mert a procis töltő gyorsan tölti.
(#) pnorb hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy elektromágnesnél melyik vasmag jobb aminek kör vagy aminek négyzet a keresztmetszete? (keresgéltem neten, de eddig mindenhol azt találtam csak, hogy a keresztmetszet területe befolyásolja a mágnes erejét) köszönöm előre is a válaszaitokat!
(#) proli007 válasza pnorb hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Hello!
Alapvetően teljesen mindegy, a mágnes mechanikai kialakításának célszerűségétől függ. Ha megnézed a reléket, van ilyen is meg olyan is.
Maximum a négyzet sarkainak mágneses szórása más. Vagy is a kőr keresztmetszetnek homogénebbnek kell lenni.
üdv! proli007
(#) pnorb hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha elektromágnest készítek és a célom, hogy minél nagyobb "behúzó" erőt tudjak elérni és van egy 90*90mm-es négyzetem ahova készíthetem a mágneseket, akkor a több kisebb pl 9db 30*30as vagy inkább egy nagyobb elektromágnest célszerű készítenem? (erő maximalizálás szempontjából)

Köszi előre is a választ!
Norbi
(#) pjg válasza pnorb hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Tedd csak fel magadnak a kérdést! Mitől függ az elektromágnes ereje?
(#) pnorb hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
áram nagyságától, menetszámtól, permeabilitástól, de ezek ilyen szempontból nem lényegesek, ami itt szóba jöhet az a vas mag mérete szóval ha a sok kis vasmag keresztmetszeteinek összege nagyobb mint az egy nagynak akkor a sok kicsi többre megy?
(#) pjg válasza pnorb hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
"de ezek ilyen szempontból nem lényegesek"


Háááááát....
(#) havranarpi hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogyha szeretném megépíteni ezt a kapcsolást: Bővebben: Link GU50 VTTC akkor a 75mm-es tehát ha külső dobra milyen vastag huzalt használjak?(Jelenleg van 0.2mm-es és 0.5mm-es huzalom)
És ,hogy a 2 külső tekercs között mekkora távolságot hagyjak?
(#) zenebuta hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Felvetettem egy problémát a kisflexem ami vadi új 4-5órai használattól eszi a szénkefét.
Adtak hozzá egy pár szénkefét, de azzal így jártam. Szétszedtem a kommutátor tengelye átmérője egyenletes a rovátkák nincsenek eltömődve és nem élesek. Ellenben nagyon erősnek találom a laprúgót ami lenyomja, gyengíthetem felére a nyomóerőt vagy az is elég ha épen nyomja?
Kérem tanácsotokat mert egyszer már felvetettem a kérdést, de választ nem kaptam.
Üdv a fórumozóknak.
(#) havranarpi válasza zenebuta hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szerintem a forgórész valamelyik tekercse zárlatos , vagy
kezd meghalni.
Nézd meg a kommutátor szeleteket valamelyiknél ,valamelyikeknél nem látsz-e elváltozást.(Kisebb égés, kommutátor szelet elszineződés.
Üdv!
(#) jani1987 hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Szoba kerékpárra szerelt dinamó áttekercselésével lehet-e fűtésre alkalmas hőmennyiséget előállítani bármilyen módon?
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Persze, csak attól függ, hogy kb. 200 - 300 W mire elég. De ha az egész család kerékpározik, összejöhet több is. Sőt, ha növekszik az edzettség, akkor is. Legfeljebb megnő az élelmiszer számla.
(#) zolika60 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Már maga a tekerés is melegít, nem kell akkora fűtés.
(#) qvasz2 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Az én dinamóm 3 W-os. Neked hogyan lesz ebből 200-300 W??
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
De télen egy fűtetlen szobába gondoltam. Vagyis pontosítok: olyan helyen ahol a fűtési költség normál esetbe nagyon sokba kerülne.
Következő: »»   1700 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem