Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akku NiCd - NiZn
 
Témaindító: szeva000, idő: Feb 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 19
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
A NiCd / NiMH akkumulátorok közötti különbség nem egyértelmű. Nem minden forrás szerint egyértelmű a különbség a NiMH javára.
forrás1 forrás2 forrás3
A NiCd akkumulátorok jobban tartják a feszültséget, és kapacitásuk sokkal kevésbé függ a kisütő áram nagyságától. NiMH esetén a magasabb kisütő áram jelentősen csökkenti a kivehető teljesítményt.
A kisebb önkisülés (NiCd:20%, NiMH:30%) és a nagyobb terhelhetőség miatt alkalmaként használt, nagy teljesítményű gépekben jobban teljesítenek az ártatlanul megbélyegzett, kadmiumot tartalmazó cellák.
A NiCd cellák problémáit inkább a túltöltés és helytelen tárolás okozzák. A memória effektus évente egyszeri alkalommal pár kisütés/felöltés ciklussal orvosolható.
(#) kmegyd13 hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Sziasztok! nekem lenne egy gyári MAKITA akku töltöm 7,2-9,6-12-14,4-16V . Ezzel szeretnék egy bos fúró akkuját tölteni ami 12v-os. A kérdésem azlenne h a gyári makita akkuba mekkora ptk-ntk van? mert ez miatt letilt a töltö. Az ellenállás egyik fele a földhöz van akötve a másik pedig ki van vezetve. üdv!!
(#) gasellan hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Szeretném kérdezni, hogy tudom -e tölteni 8db sorba-kapcsolt NIMH akkumulátort egy gyári adapterrel ? Adatai : 500mA/ 5VA . 9V névleges feszültség.
(#) nedudgi válasza gasellan hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
A 8 cella névleges feszültsége 9.6V . Ehhez képest kevés a névleges 9V töltőfeszültség, 10.6V kellene.
(#) gasellan válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok! Köszönöm a válaszod, némileg megnyugodtam, hogy nagy bajt nem csinálhatok. Az állítható töltőn a következő pozitúra a 12 V. Hogyan lehetne lecsökkenteni 10,5 V feszültségre? Van valami jó ötleted?
(#) nedudgi válasza gasellan hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Mérőműszered van?
A 9V állás tökéletesen megfelel, mert ezeknek az "állítható" feszültségű tápegységeknek a feszültsége (tisztelet a kivételnek) messze nem pontos, és ráadásul a terhelés függvényében változik. Valószínűsíthető, hogy a 9V állás megfelel az akkupaknak, mert a ráírt feszültség a névleges terhelésre vonatkozik. Ha a terhelőáram csökken (mert az akku kezd feltöltődni), a feszültség megemelkedik.
A töltés végét neked kell figyelni.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A NiMH-kat a szemétbe dobtad? :hide:
(#) gasellan válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ok. köszi!
(#) elektromania92 hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Sziasztok.
A fényképezőgépem 4db AA akkuról üzemel.
Van 4db 2500mAh kapacitású Ni-MH akkumulátorom.
Az akkuk töltöttek, újak, mégsem kapcsol be a gép.
Használt 2600mAh kapacitásúval, alkáli és egyszerű olcsó elemmel (4, 5 fotó erejéig) is minden probléma nélkül bekapcsolt. Mi lehet az oka? Feszültségek megvannak 1,25V körüli terheletlenül.Ultra zoomos kompaktról van szó, féléves, eddig voltak alkáli elemjeim.
(#) abcdabcd válasza elektromania92 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
A "4-5 fotó erejéig bekapcsolt" az mit jelent? Bekapcsolt és 4-5 képet csináltál vele próbaképp és kikapcsoltad, vagy akkor már lemerültnek jelezte az elemeket és magától ki is kapcsolt?
Az 1,25V az nem feltétlenül jó... még akkutól se nemhogy alkáli/olcsó elemtől...
Milyen márkájú akkukról van szó egyébként?
(#) elektromania92 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Elnézést, ha nem egyértelműen írtam le.
Alkáli elemmel olyan 300,400 képet simán csinálok.
Klasszikus olcsó elemmel birt 4, 5 , max 10 képet.
A 2500mAh akukkal meg be sem kapcsol.Lehet, hogy elötte felkellene töltenem, de jó lenne akkor lemeríteni őket teljesen.
(#) didyman válasza elektromania92 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Frissen töltött akku nem 1,25V-os lesz. Ha sokat állt, simán lemerülhetett. Töltsd fel, nem kell kisütni-már ki van.
(#) abcdabcd válasza elektromania92 hozzászólására (») Jún 16, 2012 /
 
Így már érthetőbb... Milyen típusú a gép? Nekem pl a Canon a720is elég sokat fogyaszt, és pl akár akkuk közül is ami kisebb-teljesítményű készülékekhez készült nem bír benne annyit, mint mondjuk egy Eneloop...
A géppel valószínű nincs gond, ha alkáli elemmel 3-400kép készíthető vele... egy hagyományos elem belső ellenállása viszont elég nagy lehet, és lehet bekapcsoláskor nagyon leesik a feszültség...
Az akku meg ahogy az előttem szóló is írja, valószínű nincs feltöltve rendesen, vagy valami silány minőség... Egy feltöltött NiMh-NiCd akku kb 1.47V feltöltve, terheletlenül... 1,3körül még jó lehet, 1,2körül pedig inkább lemerültnek tekinthető, vagy annak közelében van... (az én fényképezőm kb 1,15V-ig vagy akörülig meríti az akksit/elemet és akkor jelzi, hogy lemerült)
Esetleg egy olyan tesztet csinálhatsz, hogyha sima elemet használsz akkor megméred az elemek feszültségét, akkor amikor a gép azt jelezte rájuk, hogy lemerültek...
(#) elektromania92 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Valószinű akkor, hogy lemerültek, betettem tölteni.
Ilyen töltőm van: GP PowerBank M520 + 4x GP 250AAHC Bővebben: Link
Normális, hogy melegek az akkuk? Nem forrók, de azért eléggé meleg.
(#) abcdabcd válasza elektromania92 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
A melegedés az a töltőáram nagysága miatt van, lehet azokat az akkukat kisebbel kell(ene) inkább tölteni, legalábbis azt jobban "szeretnék"... én pl a varta ready2use-t (a kisebb teljesítményű készülékekhez szánt változat van nekem) nem töltöm 500mA-rel, hanem inkább lassabban 200-zal, ott nem melegszenek...

Ami lehet még, hogy láttam, hogy a töltő 2 vagy 4 elemet tud tölteni, tehát nem külön külön tölti, így ha valamelyik jobban le van merülve a vele párban lévőnél, akkor a pár már feltöltődött tagját is addig tölti (túl-->ez is melegedést okoz, meg elvileg az akkukapacitás is csökken), amíg a másik is fel nem töltődik, mert a kettő feszültségének az összegét figyeli...
(#) Inhouse hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Itt most, szemérmetlenül alámentek az árral, lehet, hogy nem igazi? Van valakinek tapasztalata velük?
Merjek rendelni 2Ah-s Sanyo Eneloopokat?

Sanyo Eneloop 4 db 2000 mAh AA HR-3UTGA 2900Ft

Üdv
Inhouse
(#) abcdabcd válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Ha tényleg HR-3UTGA típus van, akkor az még jobb is, mint a sima(valószínű régebbi) HR-3UTG típus:

Ha megnézed az adatlapot: Bővebben: Link - HR-3UTGA

HR-3UTG - csatolva


Nekem utga van, és teljesen jó, a fényképezőgépemben benne van már pár hónapja, néha fotózok is vele pár képet, de 68%-os akkuszintet mutatott még legutóbb is, amikor bekapcsoltam...
Egyszóval ez jó vétel...
(#) Inhouse válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Azt tudom, hogy jó, csak 1000Ft-al olcsóbb, mint bárhol máshol és ez gyanús...
A MM-ban mondjuk aranyárban van, pl. a fekete 2500mAh-s 4db 9990Ft!
Megrendelem, meglátjuk. Köszönöm az infót.

Üdv
Inhouse
(#) miki144 hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Sziasztok.
Abban szeretném kérni a segitségeteket, hogy van egy akkupakom aminek az adatai:
7.5 V1100 mA NI-Cd
Nem szeretném 10 órán át tölteni úgy hogy nem tudom hogy fel van e töltve, vagy nem. Viszonylag gyorsabb töltést szeretnék hozzá.
A töltő áram 220mA lenne.
Kérdésem az lenne hozzátok, hogy mely alkatrészeket érdemes kicserélnem, és milyen értékűre??
Első lépésben. Köszi.Hali
(#) proli007 válasza miki144 hozzászólására (») Júl 24, 2012 / 1
 
Hello!
Röviden a 12ohm-ot. A BC557-ből képzett áramgenerátor áramát kell megnövelni, de ehhez ismerni kell a Led-diódán eső feszültséget. A töltőáramot megkapod, ha a Led feszültségéből levonod a tranyó bázis-emitter feszültségét, és ezt elosztod az emitter ellenállással. Ha mondjuk a Led egy zőld, és rajta 2,2V esik, akkor It=(Uled-Ube)/Re=(2,2V-0,65V)/12ohm=129mA
De ha növeled a töltőáramot, a tranzisztor is jobban melegszik. Így nagyobb teljesítményű tranyóra és esetleg hűtőbordára lesz szükség. Pld. ha a táp 12V, és az aksipakk feszültsége a 7,5V, a töltőáram a fennemlített 129mA. Akkor P=(Ut-Uaccu)*It=(12V-7,5V)*129mA=580mW. Miközben a BC557 maximális teljesítménye, 500mW, vagy is túl van terhelve. A tranyó bírjon legalább a kétszeresét, hogy tartalék is legyen.
üdv! proli007
(#) miki144 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Köszi a gyors választ Proli007.

A tranyót mindenképpen kicseréltem volna valami 1A-es változat-ra, és innentölkezdve a hűtőborda kerülne rá biztosan.
Elfér a dobozban.
A további kérdésemre is megadtad a választ. Még egy kérdésem lenne.Az LM358 kapcsolatosan.
A lábkiosztás szerint felszámoznád nekem a kapcsolási rajzon, hogy melyik láb melyik??
Biztos ami biztos , inkább rákérdezek mit hová kössek.
hali.
(#) miki144 válasza miki144 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Itt a tok ami alapján tájékozódom.

Lm358.gif
    
(#) proli007 válasza miki144 hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Hello!
Az aksival soros diódát is ki kell cserélni 1A-es típusra, mert az 1N4148 ha jól emlékszem csak 100mA-es.
(A másik műveleti erősítőt "hatástalanítsd". 6-7 láb összekötve, 5-ös a GND-re.
üdv! proli007
(#) miki144 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Oké.

Köszi a segitséget.
Jövőhéten állok neki az összerakásnak, persze függ attól s hogy a nyákrajzal mikor leszek kész.
Hali
(#) miki144 válasza miki144 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
A 12 ohm os ellenállás teljesitménye mekkora legyen? 12 ohm 4 W stb?

Hali
(#) proli007 válasza miki144 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Hello!
Nem lett volna egyszerűbb kiszámolni? Tudod az áramot, és ismered az ellenállást nem? P=I^2*R
Na ez messze nem 4W..
üdv! proli007
(#) misi93 hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok! A minap vettem pár új ceruza akkut 2850 mAh-at. /noname/ Akku pakkot szeretnék belőlük építeni. Arra gondoltam hogy 8 töltőt építenék ami mind a 8 akkut tölti külön. Esetleg van valakinek olyan kapcsolása ami ha eléri az akku feszültségét akkor átkapcsol csepptöltésre? Ez jó lehet? A válaszokat Köszönöm.
(#) Pulyka válasza misi93 hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Szia.

Én csak annyit mondanék, ha noname, az nem biztos, hogy 2850mA-t fog majd neked tudni, vagy legalábbis közel sem olyan hosszú ideig, mint azt kéne, és szerintem nem szükséges a nimh/nicd akkukat külön-külön tölteni, mert még a legfejlettebb makita csavarbehajtó nicd akkupackjának cellái is sorosan vannak kötve.

A külön-külön töltés a li-ion cellákra jellemző, és társaira.

Tomi
(#) misi93 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Köszi!
Akkor majd csak egy töltőt fogok csinálni. A ceruza akkuk neve enowko, nem hiszem én sem hogy sokáig bírnák, de majd meglátom.
(#) merlingerin hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy már másnak is eszébe jutott, de hátha feltaláltam a spanyol viaszt

Akkus fúrók esetében az akku packokban mindig először 1-2 akku hal meg, majd a sok töltögetéstől a továbbiak, túltöltés miatt.

Ahogy nézegetem a packokat, egyes cellák hamar elöregednek, kapacitást vesztenek. A gép nyúzása közben mélykisülnek, meg át is polarizálódnak ahogy merülnek, majd a többiek még bírják..

Nagyon elvetemült ötlet minden cellával párhuzamosan tenni valami 20-30A diódát? (fordított polaritással) Értelme az lenne (szerintem) hogy amikor a cella mélykisülne, 0,6V alá esne, akkor a dióda kinyit, és azon csurog a többi cella árama, így nem mélykisülne, és nem polarizálódnának át.

Természetesen ez csak azokban a gépekben járható, ahol van erre hely. Vagy felejtsem el?
Következő: »»   15 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem