Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1701 / 3959
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Az élelmiszernek mi köze hozzá?
(#) jani1987 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Az okosok mindig tudják a választ.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Az alapvető probléma a két dolog közötti többszörös különbség. Te le tudsz adni 150-300W energiát a bringán a fűtéshez meg 2-3KW kell egy helységre jó hőszigetelés esetén. A kajával pedig úgy függ össze, ha többet tekersz éhesebb leszel.
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
A dolog akkor annyiba sántít, hogy sokat eszek, de nem hízok, tehát csoda ha van mit befektetni. Bár ez már inkább Off téma.
(#) pucuka válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Akkor cseréld le egy rendes generátorra, ami le tud adni nagyobb teljesítményt is. A terheléssel pontosan beállíthatod, hogy mire vagy képes. A 2 - 300 W -ot egy edzésben levő bringás tud leadni, tehát max ezzel számolhatsz. Fűtéshez ez sem túl sok, de a 3 W az igencsak kevésnek tűnik, bármire is, talán egy energiatakarékos izzó világít. Azért ennél többet is ki lehet hozni.
(#) kopaszs hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Sziasztok egy kis segítséget kérnék tranzisztor rajzzal kapcsolatban mindig megvagyok keveredve mikor ezt a fajta tranzisztor jelölést látom mert én a második belinkelt képfélét ismerem. Szóval jól határoltam be a lábakat?Válasz előre is köszönőm.
(#) reloop válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia! A nyíl emittert jelöl.
(#) kopaszs válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Akkor ahogy bejelöltem nem jó mert akkor az emitter nem kollektor ugye?
(#) blackdog válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szerinted mi a különbség a két kép között?
Amúgy az "ez így helyes.jpg" pont a helytelen. Ahogy reloop írta a nyíl az emitter. Mindegy, hogy felntről vagy lentről jön. Az, hogy befele vagy kifele mutat már nem mindegy NPN,PNP.
(#) kopaszs válasza blackdog hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Aha kértem köszi akkor még is jól írtam be a lábakat.
(#) speed008 válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Üdv!
Mellékletbe felraktam egy képet, amin van PNP és NPN tranzisztor jelölése.

xstr.gif
    
(#) SimonIstvan hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Helló!

Volna egy nagy villanymotor aminek az állórészét szeretném leszedni, de olyan erős rajta a szigetelőfesték, hogy odafogja és nem bírom kiszedni belőle, mivel oldjam le?

Köszi!

Üdv!
(#) havranarpi válasza SimonIstvan hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
A higító nem oldja ezt a festéket?
A nitrohigító viszont oldja a tekercs lakkot is.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Mi történik akkor, ha a szénkefe helyett egy azonos formájú, de más anyagot teszünk bele? Mert sikerült a rezgő csiszoló szén keféjét eltörni.
(#) kokozo válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Szia, ha keményebb anyag mint a szénkefe volt a kommutátor élettartama erőteljesen lecsökken. Lehet hogy pár percre.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Kár volna. Minden barkácsboltban kapható megfelelő is.
(#) pajti2 hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Hi!

Tud vki arra egy viszonylag handy módszert, ahogyan meg lehet küzdeni bga tok felforrasztásával? 6 x 9-es a mátrix (vfbga-54), 0,75 mm-es. Kerestem burn-in socketokat, de nem találtam. Hőlégfúvó meg úgy átlag nincs kéznél.
(#) havranarpi hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Hello!
az lenne a kérdésem ,hogy mi az a Variac és hogyan működik?
(#) pajti2 válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Autotransformer. "Such a device is often referred to by the trademark name variac." Bővebben: Link

Nem leválasztja a külső hálózatot, hanem kvázi ellenállás osztás elvén működik, csak éppen induktívan. Ennél is szemléletesebben nem tudom leírni. A wikin ott egy ábra is.
(#) freechat hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Össze szeretnék fogni fototranyót és infra ledet.
Először arra gondoltam, hogy szilikonnal oldom meg, egyszerűen egy gipszmintába beletöltök kinyomósból szlikont, beleállítom a ledeket és hagyom, hogy megszáradjon.
Másik megoldásnak a kinyomópisztolyost gondoltam, de ott tartok a 170 fokos ragasztóanyag által okozott kártól

A szilikonról meg azt hallottam, hogy néha vezeti az áramot?

Mit ajánlanátok?

(a végeredmény egy tégla alakú alkatrész amiben van 1 led és két fototranyó amiknek a lábai kilógnak)
(#) mex válasza freechat hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Műgyantával, vagy epoxi ragasztóval jobban jársz.
Az eporapid nem vészesen drága, sok helyen lehet kapni, (háztartásibolt, festékbolt, stb), és zsugorodás nélkül köt, tartós, kemény darabot kapsz.
(#) freechat válasza mex hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
A műgyanta nekem problémás, epoxy-m sajnos nincs itthon, de majd kipróbálom csak gondoltam, ha már tele vagyok szilikonnal meg ilyen kinyomós izéval megkérdezem, hogy érdemes-e elpazarolni rá.
(#) hibbantpasi válasza freechat hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Szia!

A szilikonok nagy része ecetsavas, az kerülendő. A "takonyágyú" ragasztója kárt nem szokott tenni, de ha a nap megsüti, már meg is puhul.
Ilyen kisebb dolgokat én olcsó két komponensű ragasztóból (pl. uverapid) szoktam "önteni".

üdv:hp
(#) freechat válasza hibbantpasi hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Távirányítású autóba lesz, így nap-víz nem éri.
Találtam még itthon akril építési ragasztót is
(#) bbalazs_ válasza freechat hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
A sima optocsatolo miert nem jo? Mivel csak egy led van benne, mindket fototranyo jelezni fog mindig. Tehat miert nem eleg egy?
(#) havranarpi hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy őrült nagy problémám.
Van egy MOT trafóm 220V/2.1kV
Meg kellene oldani ,hogy max 800-900V legyen a szekunder fesz.
Áttekerni nem lehet mert a lemezelés le van hegesztve.
Mit tegyek?
(#) proli007 válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Hello!
Kössél kettőt sorba.
De ha kívül van a szekunder, akkor a vas szétszedése nélkül is le lehet "gyilkolni" belőle..
üdv! proli007
(#) havranarpi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
ha sorba kötöm feleződik .
Az sok.
(#) morzsa15 hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy van-e 35 voltos feszültség stabilizátor ami bír max 5ampert és úgy 150w-ot??
(#) proli007 válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Hello!
Nem tudom mi lesz ez, de még egy őrült ötlet. Ha nem kell galvanikus elválasztás, akkor a szekunderből ellenfázisban levonod belőle a 230V-ot.
üdv! proli007
Következő: »»   1701 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem