Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   31 / 59
(#) Alkotó válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Amit én rajzoltam azon rajta van.
(#) Moszkvai válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Közvetlen a cső 4,5, -ös lábára kell 6,3V.ot adni. A nyákrajzon csak két lyuk van mellette. Még két 100ohmos/2wattos ellenállás is van a fűtés és a föld között, aminek szintén nincs a nyákon hely. Ez az első nyákverzióra vonatkozik
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Üdv! Ha kiválasztottad az elektroncsövet, az adatlapján megtalálod a fűtési igényét. Arról szabadon, illetve igényed szerint dönthetsz, hogy a fűszálakat egyen, vagy váltóárammal táplálod.
A táprajzhoz annyit fűznék hozzá, hogy a terhelés lesz több is mint 200mA. 2A-nél például a tápfeszültség harmada elvész az 5 ohm-os ellenállásokon.
(#) speeedfire hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Köszi mindenkinek.
Most már tisztábban látom a dolgokat.
Közeben rájöttem, valószínűleg a tranyós előfoknál azért nincs crc tag, mert ott a fesz. stab után van ilyen. A végtranyó meg talán nem ennyire érzékeny rá.

6V-os trafóm/adapterem nincs, de nagyobb van. Maximum egy fesz. stab. lesz elé bekötve és akkor úgy marad minden. Illetve nem variálok, maradok én is az ECC 88 mellett. Bár én szerintem mind a 2 előfokot megépítem és kapcsolós lesz az "előfok választó".
(#) speeedfire hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
+1 kérdés.
Nem látom a végfokokban/dobozokban a koppanásgátlót/lágyindítót. Ez az erősítő már azt is tartalmazza?
(#) reloop válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Ezen a rajzon T7 és a hozzá kapcsolódó alkatrészek.
(#) speeedfire válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Köszi.
(#) speeedfire hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Esetleg azt megtudná még valaki mondani, hogy kicsatolónak a fentebb írt nippon jó lehet-e. Nem nagyon találok róla infókat, hogy jó lehet-e.

nippon
(#) pucuka válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Nem nem lesz jó, kizárólag csak akkor, ha egy kisrepülővel átrepülsz vele a Margit híd alatt háromszor, közvetlen eső előtt
(#) speeedfire válasza pucuka hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Megvolt az átrepülés elvileg, Besenyei Péter vitte át a red bull napokon.

Viccet félre téve, nem tudom, hogy ez most táp puffernek való-e inkább vagy jó lehet kicsatolónak is.
Sajnos ennyire még sosem mélyedtem el ezekben a dolgokban.
G-luxon kondikat nem szívesen raknék oda, ezért keresgélem a márkásabb kondikat.
(#) speeedfire válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Közben nézem itt HQ oldalát, de én márkás low-esr kondit nem találok 35V-os kivitelben.
(#) bakos13gab válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Ha már annyira kísérletezni szeretnél, itt az oldalon árul egy srác ROE kondikat. Kissé brutális ide a 10000µF/100V, de a ROE kondikat sokra tartják, ahogy olvastam és nem adja drágán őket.
(#) speeedfire válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Nem áll szándékomban kísérletezni. Az ára szerintem nem sok 600huf/db, csak nekem még postázni is kellene...
A HQ-ban meg egyből megtudnám venni pl a 4db 4700µF/35V-os jamicont 1000ft-ért.
Amennyire lehet jó minőségű cuccokat próbálok beszerezni, de nem akarok több 10 ezret kiadni.
(#) CIROKL válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Nem szeretnél ezreket költeni akkor bőven megteszi a HQ-ban kapható készlet , 35 Volt az kicsit kevés legalább 40.es lenne !
(#) Moszkvai válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
A csöves verzióhoz tapasztalat szerint nem kell koppanás gátló, mert nem pukkan bekapcsoláskor.
(#) szamóca válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Idézet:
„Amennyire lehet jó minőségű cuccokat próbálok beszerezni, de nem akarok több 10 ezret kiadni.”

Na ez az, ami nem így működik normál körülmények között.
Vagy rááldozod a kemény pénzeket a márkás cuccra, hogy megnyugtasd magad mindent megtettél, vagy mindig ott fog motoszkálni benned hogyha a drágábbat vettem volna érzés. A baj ezekkel a dolgokkal az ár/érték arány a valós (vagy vélt) minőségjavulás hozam között fennálló összefüggés.
(#) bakos13gab válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Nekem sima G-luxon volt benne. Megmondom őszintén, hogy még nem volt alkalmam összehasonlításokat végezni. Általában a lowESR kondikat veszem mindenbe, csak jobb alapon.
Azt se tudom, hogy magyarországon hol lehet beszerezni ezeket a "márkás" kondikat (panasonic, philips nippon stb.). Itt is kérdeztem már a fórumon, de olyan helyet, hogy bemész és leveszed a polcról, nem tudtak ajánlani. Van ugye a Farnell, ami jó drága meg itt Budapesten is egy (talán a Distrelec).

Én még mindig azt mondom, hogy szerencsés helyzetben vagy, ha csak a kimeneti kondi a gyenge pont a hangláncban.
(#) speeedfire válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Ezesetben, más a felállás mert a legkisebb amiket láttam 50V-osak voltak, így az ár is 2000huf.

De akkor még mindig ott van a fent írtam nippon 10mF/63V.
Jamicon van a HQ-nál 2*4,7mF/50V vagy 1*10mF/50V.
Illetve amiről az előbb itt szó volt ROE 10mF/100V kondik.

Bőség zavara van. Tippek, hogy melyik milyen lehet?
(#) speeedfire válasza Moszkvai hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Mint írtam, valószínűleg megépítem mind a 2 előfokot. Előbb a tranyóst, majd később a csöves verziót, így inkább benthagyom szerintem a lágyindítót.
(#) speeedfire válasza szamóca hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Igen, ezzel tisztában vagyok, de mint láthatod normális/márkát cuccokról írtam eddig is. Jamicon, nippon.
Nem állt szándékomban ezen spórolni, de nem is akarok átesni a ló túloldalára, hogy feleslegesen adok ki pénzt azért, hogy esetleg 10kHz körül valamivel szebb lesz a görbe.
(#) speeedfire válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Én is a legtöbb márkás cuccot vaterán látom csak, meg itt a HQ-ban van pár jamicon, aztán kb ennyi.
A gainclone-ban nekem g-luxon van, komolyabb bajom nincs velük, de nem is a legjobb dobozokon van.

Hát, ha ez elkészül, akkor valószínűleg a DAC-om lesz a leggyengébb talán.
Szóval, ez után azt fogom talán újraépíteni.
(#) bakos13gab válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Tipp? Hát itt olyat senki nem szokott mondani, mert ha abban megegyezünk, hogy az alapvető követelményeknek megfeleljen (ne üssön át, ne robbanjon fel ... szóval üzembiztos), onnantól tapasztalati termékről van szó. A megítélése alapvetően szubjektív, míg a valóságos hatáshoz olyan objektív dolgok is hozzátartoznak, mint a hangláncod egésze, amit más reprodukálni nem fog tudni.

Nekem is ilyesmiket írnak mindig... Ez van.
(#) speeedfire válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Hát, akkor maradok a jamiconoknál szerintem. Azok ott vannak "helyben".
Köszi.
(#) CIROKL válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Nem kell és nincs szükség semmi lágy indításra egyik verziónál sem , bekapcsoláskor nem puffan nem roppan egyik sem . A kondenzátorra meg nem kényes főleg ha nem szeretnél sokat rá áldozni ,akár ez is megteszi nem kell el szálni semmitől ,tudnék mesélni dolgokról több vakteszten érdekes módon a sima semmit mondó kondenzátorok hozták a jobb és szebb hangzást .
(#) speeedfire válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
A tranyós előfoknál sincs semmi? Csak, mert a mostani végfokomban ilyen nincs és elég nagyot ütnek a dobozkák.
Az 50V-os jamiconok jobb árban vannak, inkább azokat választom akkor.
(#) CIROKL válasza speeedfire hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Az enyéimben nincs és semmi gond nem puffan nem reccsen meg ilyenek .
A kondira meg nem mondok semmit mert itt tökéletesen mindegy hogy egy alkatrész 350, vagy 500 kőkemény forintba kerül , dönts saját magad .
Mmm ezt akartam az előbb , nézd csak .
(#) speeedfire válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Már láttam az albumodat, nem kevés jóféle cucc van ott. Az elna kondikat bezzeg nem linkelted be.

Az a baj, hogy a g-luxon-ról eddig csak rosszakat hallottam a jamicon-ról meg jókat, árban pedig még olcsóbb is valamivel.
(#) Pityu9 hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni: a canopus végerősítőt szeretném megépíteni,csak nem tudom eldönteni, hogy milyen kapcsolásban üzemeljenek a végranzisztorok (darington, vagy az eredeti cikkben megjelent kapcsolás alapján). Csatolom a 2 változatot.Mi a véleményetek a canopusról, mennyire megfelelő főként klasszikus és popzenéhez? Hangzását tekintve jobb, mint az unitra WS-311D végfokozata? A hangfal, amihez készülne, eléggé összetett hangváltóval rendelkezik, ezért is gondolam a darlingtonos kimenetre, mert annak kisebb a kimeneti impedanciája, így talán jobban viselkedne komplex terhelésen. A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv!
(#) reloop válasza Pityu9 hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Szia! Ezt is vedd fel a listára.. Szimpatikus, hogy a végtranyók meghajtója A osztályban működik. A túláram védelmet letakarva szinte ugyan azt a szimmetrikus erősítőt kapod. A bemeneti tranzisztorok emitterfeszültségének előállítása is jobbnak néz ki.
A kompozit darlingtonos változat (eredeti) előnye, hogy a végtranzisztorok hőmérséklete kevésbé hat a nyugalmi áramra, nem hajlamos hőmegfutásra.
Ott van még a B5, B9 is
(#) Pityu9 válasza reloop hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Üdv!
Köszönöm a segítséget, közben megtaláltam Piret Endre úr cikkét az RT-ben, az a kapcsolás is nagyon hasonlít a canopushoz, úgyhogy lesz mit építeni .
Üdv!
Következő: »»   31 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem