Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
A Q5 G-S feszültsége 4,5 volt ON állapotban, OFF-ban pedig 4,75.
Azt, hogy "trapéz alakú", arra értettem, hogy lapos, nem pedig félkör, mint a normál TO-92 tokozás, és felülről nézve elsőre egy trapéz ugrott be róla. Sajnos most nem otthon vagyok, úgy hogy csak telefonnal tudtam róla képet csinálni, elég rossz minőségű lett
Aha, most már biztos vagyok benne, hogy fordítva forrasztottam be. Történhetett valami baja, amiért felcseréltem a D,S lábakat?
Nem valószínű, 50mA-t kényelmesen elvisel az a dióda...
Viszont így a Vpp gyakorlatilag folyamatosan kikerült a target IC-re, amint a program bekapcsolta. Ha ennek ellenére ment az égetés, akkor örüljünk...
Értem
Amint páka közelbe kerülök, orvosolom a hibát. Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
Nagyon régen építettem még PICStart+ programozót, utána Potyo féle ICD2-t (már nincs meg sajnos) és kb. 5 éve PICkit2-t használok.
Eddig mindig megfelelt a PICkit2, de úgy látom, hogy az újabb PIC-ek támogatása nem az igazi. Fejlesztik még egyáltalán ezt, vagy már a PICkit3 miatt leálltak a régivel? Kinéztem az egyik munkához egy olyan PIC-et, amit nem támogat a PICkit2 és úgy látom, hogy egyre többet nem támogat. Nem tudom, hogyan tovább? Mit érdemes venni, építeni?
Szia!
Melyik típust nézted ki? Sokra fel lehet okosítani a PICKit2-t is a Device File Editor -ral.
PIC18F24K22
Annyi a lényeg, hogy 5V típus kellene 2 soros porttal, olcsó és 18-28 láb közötti típus.
18F24J50. Picit drágább csak, de elég régi, hogy teljesen támogassa a pickit2.
Vagy lemondasz a debug támogatásról, és csak programozónak használod (ennyit tud a legtöbb új chippel kezdeni a pickit2). Vagy rendelsz egy pickit3-at, bizonyos chipeknél (PIC32MX1/2/5/6/7xx) ez amúgy sem úszható meg, mert ezekkel a pickit2 semmit nem tud kezdeni. Elméletben utánépíthetnéd ezt is, a kapcsolási rajz ugyanúgy elérhető, csak éppen ebbe már egy TQFP64-es kivitelű 24FJ chip került (nettó kisker ára: 1380 ft), meg még vannak benne más SMD cuccok is, amiket nem igazán lehet DIP alkatrészekkel helyettesíteni.
Szia!
A PICkit2 saját programjával tudod programozni.
Az csak 3,6V típus.
Van kipróbált jól megtervezett utánépíthető PICkit3 nyákterv? (lustaság Az, hogy SMD 64láb, nem probléma.
A PICKIT2 támogatja. Ha nincs még ilyen PIC-ed, választd ki a manual select módot, akkor végig tudod lapozni, miket támogat. Ha nem lenne a listádban, frissítsd a firmwaret!
Nem tudom, ti milyen rejtett funkciókat ismertek vagy csak én vagyok béna.
PICkit2 v2.61 sw van telepítve és 2.32 fw, de én nem találom a manual selectben sem a PIC18F24K22-t. Vannak hasonlók, de ez nincs benne. + nem ártana az MPLAB-ból programozni.
Szia!
Pedig ott van, a 18 K családnál, a kilencedik típus. Ja igen 1.62.14 a Device File.
Másolom ide a Kezdőknél feltett kérésemet Vicsys kolléga tanácsára.
Helló! Kezdő PIC-ezőként fordulok a köv. (nagy) kérdéssel hozzátok: (1000-1500 oldal olvasása-tanulása után) Egy kicsit lehet bonyolult a leírás, de ez a helyzet. Van egy PICKit 2 klónom (vásároltam) és 3 típusú 16F szériás PIC-em, 16F88, 16F684 és 16F628. A probléma az volna, hogy megépítettem egy impulzusszámlálót Vicsys kapcsolása alapján amiben 16F628-at kell használjak. Kellene programozzam a PIC-et, de: A 16F88-at, 16F684-et probléma nélkül tudom felismertetni, égetni - PicKit 2.61-et használok. A 16F628-at a program nem ismeri fel! Programozó foglalatként saját készítésu 8-14-18-28-40 pines foglalatokból összeállított PCB lapot használok. A 88-as és 628-as PIC-eknek a programozó lábkiosztás azonos (kellene legyen) a PDF-ek alapján. Tehát ugyanazt a 18 pines foglalatot használom az égetéséhez. 3 db 16F628-asom van, a hármat két különböző cégtől vásároltam interneten. (kettőt ill. egyet egy másik helyen). Ezt azért írom, hogy elméletileg kizárnám, hogy mindhárom hibás legyen. Egy különbség az égethető (88 és 684) és nem égethető (628) PICjeim között, hogy az előbbiek I/P tokozásúak, míg a 16F628-asaim 04/P, 20/P ill. 20I/P. A 628-ból is I/P-t vásároltam volna, de nem találtam. Mert más különbséget nem találok működés szempontjából. Az égetőszoftwernél a Vdd +5 volt megvan a beállításnál a Midrange szériának megfelelően. Vásárolnék még 1 db 628-at ha biztos lennék, hogy amiket eddig kaptam hibásak (igaz így is már a csőd szélén állok ) Viszont ha nem tudom "munkára fogni", még rosszabb a helyzet... Ha tudtok, kérlek segítsetek! vicsys: mivel programozni nem tudom mert nem ismeri fel, így a felismerés közbeni feszültségértéket tudom mondani: 3.25V
Kipróbáltad a 10K-ot, amit Hp41C írt?
Ha nem ismeri fel, lehet, hogy másfelé kéne tapogatózni. Milyen típusú a klónod? Honnan van?
Az ICSP vonalon a PGD vonal egy 4k7-en keresztül a GND-n van.
Interneten vásároltam. Különben Erdélyben élek. Mellékelek az égetőről egy képet. (A foglalatos résszel nem dicsekedem...) A projekt, ami alapján készült: Bővebben: Link
Egy érdekesség: van olyan eset, hogy a Check communication felismeri a PICet, de égetni, vagy olvasni, checkolni nem tudja utána. Mintha elveszíti a kapcsolatot.
Egy licitoldalon vásároltam, az eladónak kizárólag pozitív visszajelzései vannak
Most beforrasztottam egyet, nincs változás.
Eredetileg a Watt LPT_v4 minijével próbáltam a felismertetéseket. Nem működött úgy ahogy vártam a 628-asokkal, ezért vásároltam ezt, mert terveztem egy PICKit 2 vásárlását már akkor, csak nem tettem anyagi okokból
VDD és VPP közt benn volt akkor a 10k ellenállás.
Szia!
Egy multiméterrel mérve az ICSP csatlakozópontokon a feszültséget végezd el a Tools / Troubleshoot menüpont méréseit. Ez a klón tudja állítani a Vdd feszültséget, így ne csak 5V -nál végezd el a mérést, hamen 3.0V és 3.3V -nál is, Jobban megnézve a kapcsolást: - Q3 és Q2 helyén nem jó a BD140, - D1 -nél az 1N4148 helyére 1N5819 -et tegyél.
Tettem külső tápot Vdd és Vpp-nek +Tools -> Target VDD Sourse -> Force Target beállítással, de nem oldja meg.
Lehet, hogy rosszak a 628-asaim...
Szia!
Számoljunk egy kicsit! A 16F628 -nak minimum 4.70V kell a törléshez. Az USB 5V -os tápfeszültségéből a Q2 BD140 -en marad 0.2V, a Q3 -on szintén, a D1 diódán esik még 0.6V. Így mindössze 4.00V körüli marad a szegény 16F628 -nak. Ez kevés a törléshez! A cikkbenleírtam már, Q3 helyére IRFD9024 (dip4) vagy IRF7314 (soic8), a Q2 helyére csak az IRF7314 (soic8) jó. A dióda mindenképen Schottky legyen. Ekkor az ICSP csatlakozón a Vdd eléri, sőt meghaladja a 4.7V -ot. A cikkből: Idézet: „Jó eredményeket lehet elérni TSB772 illetve ZTX753 alacsony maradékfeszültségű pnp tranzisztorokkal is.”
Kicsit újra melléfogtam...
A többi alkatrésszel nem kell foglalkozzak? Tanulmányozom a cikked , most két napig nem lesz időm igaz Utánanézek, hogy be tudom-e beszerezni az említetteket.
Lehet, hogy ez egy "klónok háborúja".
Az áramkört és az eredeti uchipes rajzot "bújva" látom, hogy a kettő nem ugyanaz. A Q1 - U5 rész másképpen van kialakítva és ha át akarom gyúrni akkor vlaósz. komolyabb munkára van szükségem mint amire képes vagyok... A Q3 -on és az 1N4148-as diódán eső feszültség a Q5 és Q6 tranzisztorok bázisára kerül és vezérli azokat. A VDD-t lényegében az ICSP a 2550 VDD_TGT_FB kivezetésen kapja nem? Van egy VPP_TGT_P az RB4-es lábon, ami a microchipes áramkörben egyébre van használva. Ezekből feltételezem, hogy a 2550 hex sem ugyanaz. Kérlek, ha badarságot (is) írtam ne ítéljetek meg "durván" ! Az elektronikát hobbiként gyakorolva ezeket csak megállapítottam. Sajnos nem értek az elektronikához annyira, hogy az egészet átlássam. És reménykedek, hogy találok -ha segítetek még megoldást! |
Bejelentkezés
Hirdetés |