Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   42 / 105
(#) krissz555 hozzászólása Jún 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem pont ide vág a kérdés, de valaki próbálkozott már szárazjég gyártásával?
Szódaszifon szódapatronában folyékony co2 van elvileg, ebből milyen módon lehetne szárazjeget készíteni?
Elméletileg ha a térfogata 1,1szeresére növekszik akkor szárazjéggé alakul. Esetleg át lehetne engedni a patronból egy picivel nagyobb tartájba és ott átalakulna!?
Nemigazán értek az ilyesmihez, csak amit itt ott olvasgatam.
(#) klimás56 válasza herp hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Te egy kereskedelmi hűtőt akarsz csinálni ? :no:
Hagyni kellene a gépedet így ahogy van, sok-sok évvel ezelőtt más koncepciók szerint tervezték a masinákat, ma már a hang nyomás fontos a beltérinél!

A kompresszoron az kis (?) tartály a szívó oldalon van, a nyomó oldal maga a kompresszor ház. A betétmotor nincs visszaszívott hűtőközeggel hűtve, pont azért mert eléggé mostoha körülmények között is működnie kell.
Az önvákumot felejtsd el, a forgódugattyús kompikkal nem lehet vákumolni, amúgy a gyári töltet belefér a kültéribe, hiszen így szállítják ! Nem ?
(#) nzperx hozzászólása Jún 22, 2012 /
 
Sziasztok.

Nagyon jó a topic, sok okosat olvastam itt, így köszönöm a hozzászólásokat.

Lenne egy problémám, amire sejtem a választ, de szeretném, ha vki megerősítene.

A napokban fel lett szerelve egy használt split klíma (AEG Climavision2), amit szerelő bontott le, és a gáz is benne volt (410c), a "szerelő" nem vákumozta, csak kifúvatta a gázzal a levegőt belőle (nem kell minősíteni, most nem ez a cél), nem is lenne ezzel gond, működik is, bár szerintem nem hűt eléggé, ami azért nem gond, mert annyira nem is akarok hideget, de van egy másik dolog, ami aggaszt. A folyadékcsövön (vékonyabb, ha jól tudom) fehér jegesedés figyelhető meg, és ha belenézek a kondenzátorba, ott is folytatódik ez (már amennyire belelátok, mert szét nem szedtem). A gázcső (vastagabb) is párás, de az nem jeges. A nagyobbik gond, vagyis szerintem rendellenesség, hogy belül az elpárologtató tetején is jegesedés alakul ki! Az olvasottak alapján ez valószínűleg gázhiányra utal. Ebben kérnék megerősítést, ill, hogy mi más lehet a gond. Az is érdekelne, hogy ha így használom, az okozhat-e maradandó problémát a készülékben?

Esetleg érdekelne, hogy van-e itt olyan szerelő, aki meg tudná ezt nekem csinálni (ha kell rátölteni stb), természetesen mindent kifizetek, de nem akarok már ilyen "mekk elek"-ekkel foglalkozni, szóval jobban örülnék, ha innen jönne valaki! Egyébként Bp, 19. kerület lenne, gyakorlatilag bármikor jó, ha megbeszéljük előtte!

Köszönöm
(#) tibibalogh520 válasza nzperx hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia!
Amit leírtál, mindenképpen -durva- hűtőközeg hiányra utal.
Rakasd rendbe mielőbb...
Idézet:
„...és ha belenézek a kondenzátorba, ott is folytatódik”

A kondenzátor helyett, kültéri egységet akartál írni...
(#) blackdog válasza klimás56 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Idézet:
„nincs visszaszívott hűtőközeggel hűtve”

Bővebben: Link

Szerinted akkor mi hűti?
(#) klimás56 válasza blackdog hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Semmi !
A Danfoss oldalat már kisiskolás koromban is ismertem, a komfort klíma kissé más..... :yes:
(#) blackdog válasza klimás56 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
[off]Gondolom a Takács István név neked is mond valamit. Sőt...
Pista bácsi is a szivógázas hűtésű kompreszorokról beszét.
Nem akarok vitatkozni veled, de akkor a szivógáz hőmérséklete szerinted mit csinál? A semminél azért többet.
Persze, ha kell ott a kondi ventilátor is.
(#) klimás56 válasza blackdog hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Tényleg ne vitatkozzunk!!!
Te alternáló dugattyús kompresszorról beszélsz , én forgódugattyús vagy rotációs kompresszorról !Ezek vannak szinte minden komfort klímába beépítve !!!
Szívesen adok egyet szétvágásra, tanulmányozásra..
Ezeknél alul van a mechanika, felette a betétmotor és ez a tér egyben a nyomó oldal is

Takács Pista bácsi, sajnos múlt időben,a tanító mesterem volt anno...
A legelső zöldkártyás vizsgáknál futottunk össze ismét, illetve Ő a Hóbagoly iskolában volt oktató-referens a haláláig! Óriási szakembert veszített a hűtős-klímás társadalom, sajnos utódja egyenlőre nem látható. A könyve a mai napig etalon számomra!
(#) blackdog válasza klimás56 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Pista bácsit én is tisztelem!
Nekem is megadatott a szerencse, hogy nála/tőle tanulhattam és a családom 'barátja' is volt. Ha a városunkban járt mindig meglátogatott minket. Sajnos valóban nincs utánpótlás.
Amúgy számos kompresszor vágtam szét pont tanulmányozás céljából. Igaz, hogy kialakítástól függően elbeszélünk egymás mellett.
Ez már az a téma amit jobb személyesen/privát megvitatni.
Félre ne érts én szeretek minnél több igaz szakembert megismerni! Viták mindig vannak.
(#) klimás56 válasza blackdog hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Én nem vitakozom, amit Te állítasz, abban Neked van igazad, amit én, abban pedig nekem !

Alapvetően Herp (#1248931) hozzászólásra reagáltam, amiben rosszul értelmezte a kompresszor felépítést.
(#) herp válasza klimás56 hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Szia!

Leszedtem a tartalék példányról a burkolatot, és a tartály a nyomó ágban van, de szerintem az nem is tartály csak egy szárító-szűrő, tartálynak túl kicsi. A szívócső meg egyenesen megy a kompresszorba. Hogy ezt a típust gyárilag gázzal feltöltve szállították-e, azt nem tudom, de sarokszelep vagy egyáltalán elzáró nem volt rajta, csak egy spéci menetes csonk. De ha azt mondod hogy ez nem olyan mint a hűtőgép, és a kompresszor ház már a nyomó oldal, akkor nyilván belefér, végülis 32kg csak a kompresszor és elég tömör kongása van WA113AX a típusa. Érdekes hogy körbe van tekerve valami szigetelő anyaggal is.

Az önvákuumolást úgy értettem, hogy a hűtőközeg java részét szívatnám vissza egy esetleges javításnál, nem a tökéletes vákuumolásra gondoltam, csak hogy nem kell elereszteni a HK-t.

Kereskedelmi hűtő, hát nem tudom, ami a szobában van az persze marad ahogy van, de miután mindenből van kettő, a másikból lehet hogy építenék valamit, csak a poén kedvéért
(#) klimás56 válasza herp hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia!
Csinálj légyszíves néhány képet, most már tényleg izgat milyen géped van ??

Végül is a kompresszor alkalamzási tartománya dönti el , mit lehet összehozni.
(#) blackdog válasza klimás56 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Én annyit sejtek róla, hogy ez egy scroll kompresszor.
Ne volt szokás és most sem közvetlenül a kompresszor nyomó csonkjára szűrőt építeni.
Szívó oldalra folyadék leválasztót annál inkább.
Én is kíváncsi vagyok rá. Én korábban a Sanyo klímákat ismertem, de ua. mint Hitachi.
Nem is találok rá magamban értelmes választ, hogy ha az valóban szűrő akkor miért ott van. De egy válasz lehet, de az abszurd...
(#) tibibalogh520 válasza klimás56 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia Klímás!
Ez a gép már-már nem is háztartási kategória.
A típusa alapján annyit találtam róla, hogy a betétmotor 6,5kW, a hűtőteljesítmény 15,1kW!
Így már érthető, hogy van egy kis "suhogása" a hűtőközegnek.
Fotót Én is szívesen látnék a belsejéről(is)...
(#) blackdog válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Hol találtad ezt az infót?
A kérdező korábban azt írta, hogy 3,5 kW a teljesítménye és 5-5,5A az áramfelvétele.
Bár az tény, hogy 32kg csak a kompresszor egy 3,5kW klímában elég vicces.
(#) klimás56 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Lehet , hogy Herp barátunk valami hűtőházon és nem hűtött házon töri a fejét?
(#) Sundi hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni.
Vettem egy hasznalt Lg inverteres klimat, atfurtam a falat es felszereltem a kul es belteri egyseget.
A beuzemeleshez hivtam egy szerelot aki csak mellekallasban csinalja a klimaszerelest bizva abban hatha olcsobban dolgozik.
Kb. felhasznalt 2m csovet 6 es 10mm-eset es kb. 6m vezeteket amibol 3 metert csatornaban vezetett.
Ezert a munkaert fizettem 20 000Ft-ot.
Miutan osszekototte a gepet kiderult, hogy teljesen fel kell toltenie gazzal mert nem volt elzarva a szelep. Tehat kelleni fog 1kg R410a gaz es le kell neki vakumolni. Erre a jovoheten kerul sor.
Ezert meg kell fizetnem 8-9ezer forintot.
En a 29000 forintot egy kicsit sokallom a fent emlitett munkaert es a felhasznalt anyagert.
Ja es a belterit meg kifogja tisztitani is ebben az arban. Valami sprayel befujja.
Azt szeretnem megkerdezni, hogy ez egy realis ar?
Valaszotokat elore is koszonom!
(#) tibibalogh520 válasza blackdog hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia!
Az infót egy kínai oldalon találtam a Google kereső jóvoltából, de már magam sem hiszem, hogy sok köze lenne a valósághoz, ugyanis egy pdf-ben található adat szerint, mégis inkább a 1kW-os (motor teljesítmény) kategóriába tartozik.
De akkor mi a csodáért olyan nehéz!?
Ja, csatolom az említett pdf-et, bár ez is Kínai nyelvű.
(#) klimás56 válasza Sundi hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Olcsón megúsztad.....
(#) herp hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Csinálom a képeket, csak elhavazódtam, meg újra szét kell szedjem a tartalék gépet a képekhez... A kínai .pdf-ben jók az adatok teljesen, bár az is csak 20 kilót ír, a saját papírja meg 32-t asszem, de 43kg a kültéri az tuti, azt én is megmértem miután fölcibáltam az emeletre A beltéri az 27kila. Egy ismerősnél tettünk föl egy 5kW körüli Panasonicot, hát mosolyogtam rajta
(#) Csölle hozzászólása Jún 28, 2012 /
 
Sziasztok egy kérdésem lenne,van egy multisplit klíma három belső egységgel és egy külsővel.Mind a három szerviz csaptelepnél le kell vákuumolni vagy csak elég egy helyen.Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) klimás56 válasza Csölle hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Szia! Mindháromnál, természetesen!!
(#) Csölle válasza klimás56 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Köszönöm a válaszodat.
(#) Sundi válasza klimás56 hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Koszonom!
(#) sunesz hozzászólása Jún 30, 2012 /
 
üdv!

kerepes *

Törölve a He nem szolgáltatócég, hanem fórum .
(#) rolika99 hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Üdv,egy olyan problémám lenne,hogy van egy Genex Ice Blue split klímám,most volt egy éve,hogy felrakták,egész nap ment 24 fokra volt állítva,estére meg azt vettem észre,hogy nem akart hűteni,felnyitottam a belső egység fedelét,és tiszta jég volt a radiátor,illetve a külső egységnek az egyik szelepe.
Mi lehet a probléma,előtte egy a tacskóban vásárolt Hausmeister klíma volt,csak abban elszállt a kompresszor,ezért lett a csere,elvileg ugyan az a teljesítmény,de a régi jobban hűtött-fűtött.
(#) blackdog válasza rolika99 hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Minőségre ez sem különb. Ennek is lefog égni a kompresszora, ha így használod mert gázhiányos. Hívd ki azt aki felszerelte és garanciába hozza helyre.
(#) rolika99 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Köszi a választ.
(#) sunesz hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Klimás 56!
szia!

írtam neked privátot! olvastad?
(#) zolika60 válasza sunesz hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Nézd meg az elküldöttek között. Ha vastaggal van szedve akkor nem.
Következő: »»   42 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem