Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1713 / 3965
(#) pjg válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Ctrl gombot lenyomva tartva helyezd el a forrszemeket és a vonalakat.
(#) havranarpi válasza pjg hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Köszi
(#) bonehun hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy számítógéppel vezérelt lézeres távolságmérő eszközöm. Ennek az eszköznek van USB-n és hálózatos kapcsolaton keresztül kommunikáló változata. Pár héttel ezelőtt már kipróbáltam az USB-s vátozatot, de a feladatomhoz mindenképpen az Ethernet-es változatra lenne szükségem. AZ USB-s változattal nem volt problémám, de a hálózatos verziót a gyártó programja egyelőre nem kezeli stabilan. Gyakorlatilag állandóan lefagy. Áthidaló megoldást keresek.

A kérdésem az, hogy létezik-e olyan átalakító, amellyel ez az eszköz a számítógép felől nézve USB eszköznek látszik és használhatnám az eszközt az aktuális USB porton keresztül?

Köszönettel, Borisz
(#) Norberto válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Júl 2, 2012 / 1
 
De hát nem látod, hogy ő a köbzoli?

Gyakorlatilag neki mindig igaza van, benne van a fórumszabályzatban. Nem azért, mert valóban, hanem mert ő a moderátor. Egyszerűen tudja a világigazságot. Benne van a kisujjában a világ születése, és minden tudás. Ha meg nem tetszik, mindent kitöröl, ami rá nézve "negatív". Megszokhattátok volna az "érzést" már több, mint 1 éve...
(#) rhinoeli válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
A kb 1,5-2mm2-es réz. Igen, egy 30A biztosíték van az akksinál, elől pedig, ahol kettéosztom a vezetéket (mivel két izzó van), egy-egy 15A-es.

Nem a bonyolult kapcsolás okoz gondot, hanem az, hogy a kábelköteg el van dugva mindenhol a motorban, és sok mindent le kéne bontanom így pár nappal a hetes utazás előtt.
(#) Moderátor hozzászólása Norberto hozzászólására (») Júl 2, 2012
 
Ez egy gusztustalan rágalom a részedről. Minek jársz a HE-ra, ha csak mocskolódni tudsz? Az egyéni problémáddal nem kellene szétoffolni ezt a topicot. Furcsállom, hogy neked, mint ex moderátornak, ezt el kell magyaráznom... Ha köbzoli nem jól végezné a munkáját, azt az oldal tulajdonosával kell megbeszélni, nem itt "sírni". Ha meg nem tettszik a moderálás szintje, akkor látogass más fórumokat, ahol megtűrnek.
(#) Polka1021 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Üdv!
A PC-hez használt speaker-ek (hangszóró) közül az egyik néha berezonál.
Ha a membrán az oka, akkor mehet a kukába?
Lehet, hogy a nyomtatott áramkör lazult ki, de ezt én gondolom. Ebben a hangszóróban van az erősítő, bekapcsoló gomb, minden. A nyomtatott áramkört valamilyen anyaggal rögzítik. Ha ez kiszáradt, akkor mivel kell pótolni? Szilikon pasztával, xyloplaszttal?

Mikrokapcsolót fel lehet úgy újítani, hogy WD40-be áztatom? Meddig kell áztatni?
(#) ekkold válasza (») Júl 2, 2012 /
 
Érdekes, Norbertónak válaszolsz, erre az én hozzászólásom törlődik! Talán azért, mert le mertem írni, hogy ezt mindenki tudja csak tilos róla beszélni (hasonlóan mint a tücsök-hangya kérdésről)?
Egyébként szerintem nem rágalom, ez van, túl teszem magam rajta, de attól még van vélemyényem. És hozzáteszem, hogy ez elég sokak vélemyénye, csak nem merik kimondani, a retorziók miatt, meg azért sem mert nincs értelme, hiszen úgysem lehet igazuk!
(#) olala hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Heló!

A kérdésem egyszerű tápegységekre (trafó, Graetz-híd, puffer kondenzátor) vonatkozna. Hogyan lehet azt megmondani, hogy pl. egy 230VAC/9VAC 10VA transzformátor egyenirányítás után mekkora feszültséget tud leadni a tápegység kimenetén? Gondolom, biztosan van rá egy összefüggés, vagy összefüggés sorozat.
Próbáltam keresgetni itt a fórumon több témában, de csak értékeket találtam, amik gondolom mért értékek voltak, de én még építés előtt szeretném tudni, hogy mit is fog produkálni a kimenetén.

Előre is köszi a választ!
(#) blackdog hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Nézegettem ennek a LED-nek az adatlapját és ismét felmerült bennem a kérdés:
Bővebben: Link
Miért jobb LED-et PWM-el hajtani? Főleg max. 10ms és max. 1/10 kitöltéssel?
Miért lesz ekkor nagyobb a teljesítménye? Alapből csak 30 mA áramfelvétel javasolt PWM-el meg akár 100 mA.
12 V táp esetén ez 360 mW vs. 1,2W.
Az előszobánknak nincs ablaka elég sötét més ilyenkor is. Szeretnék használható, de gazdaságos világítást építeni oda.
(#) zoltan0801 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Sziasztok! Pár kérdéssel ezelőtt tettem fel egy kérdést, tudnátok rá válaszolni. Nem akarok követelőző lenni, csak sürgős lenne.
(#) pucuka válasza blackdog hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
A LED árama, és a kibocsájtott fényáram között nem lineáris az összefüggés, Ezért ha PWM -el hajtod, akkor az idő szerint (kitöltési tényező) vezérelve lineáris lesz. Arra kell csak vigyázni, hogy a maximális disszipáció a határesetben se legyen túllépve. A kitöltési tényező függvényében a max áram is túlléphető, az egyenáramú max 30 mA helyett impulzusban max 100 mA csúcsáram. Így nagyobb fényerő is elérhető.
(#) reloop válasza olala hozzászólására (») Júl 2, 2012 / 1
 
Szia! A 9VAC - effektív feszültség - csúcsértékét 1,41-gyel szorozva kapod meg. Ebből le kell vonni két graetz dióda nyitóirányú feszültségét kb.: 2x0,7V-ot. Erre töltődik a kondenzátor.
Számolj azzal, hogy a 10VA-es trafó névleges 9VAC feszültsége terheletlenül jóval magasabb is lehet.
(#) olala válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Köszönöm a választ!

Akkor ezek szerint egy 9V effektív értékű trafós tápegységből kb. 11,3V nagyságú feszültség jön ki.
Egyébként mekkora lehet az a jelentősen nagyobb feszültség terheletlen állapotban?
Illetve, ha pl már egy PIC+LEDek+LCD áramkör rá van kötve, akkor a fentebbi dolog nem okoz problémát, ugye?
(#) mate_x válasza olala hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
PIC-es áramkörök elé feszültség stabilizátort kell tenni, így mindig (majdnem)állandó lesz a feszültség.
(#) reloop válasza olala hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Plusz 30-40%. Az 1,1A-es terhelésre (10VA) szokás a 9V-ot méretezni.
(#) olala válasza mate_x hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Igen, ezt tudom, szoktam használni mindig feszültség stabilizáló ic-t (7805). Ez a mostani az első eset, hogy hálózati feszültséget akarok használni az eszközöm táplálására, és ezért inkább kérdezek.
De azért köszönöm a segítséged!
(#) olala válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Oké. Köszi!
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szia! Bővebben: Link Olvasd el a kapcsolódó hozzászólásokat is.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Őszintén szólva nem lettem okosabb.
Az elméletet eddig is tudtam és értettem, de úgy látom ebből lehet parázsvita.
Eddigi infók alapján nem értem az előnyét. Igaz úgy vélem vehetek bármilyen LED-et tökéletes világítást úgysem érek el vele. Pedig nekem a célom az lenne, hogy bizonyos helyeken (előszoba, WC, Fürdő) 12V akkuról menjen a világítás vagy 230V/15V trafóról.
Én úgy érzem midegy, hogy konstans feszültséget használok vagy impulzust jelentős javulást nem érzek és utóbbi esetben még az élettartam is kétséges számomra.
(#) ekkold hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Akkor mostantól mindent törölsz amit beírok - csak mert megteheted? Gratulálok! Talán a netről (képfeltöltés.hu) is le tudod törölni? Bővebben: Link

HE.gif
    
(#) ekkold válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 2, 2012 3 /
 
Érdekes módon mindíg azok az OFF hozzászólások tünnek el amik neked kínosak. Amit belinkeltem, az a te írásod volt, és teljesen jól bemutatta milyenek is a moderálási elveid! Talán szégyelled amit te magad írtál?
Kénytelen vagyok itt üzenni, hiszen te magad írtad ide! hogy nem olvasol magán üzenetet! Amúgy befejeztem, háborítatlanul élvezheted tovább a "hatalmadat"
Bővebben: Link
(#) Gery78 hozzászólása Júl 2, 2012 / 1
 
Kedves Uraim!

Kérlek szépen Benneteket, hogy ne veszekedjetek egymással, inkább térjünk vissza az eredeti témához. Nekem tetszik ez a téma, sokkal szívesebben olvasnék elektronikai találós kérdéseket és a megoldásaikat. Jó? Légyszi. Semmi értelme nincs, hogy egymással veszekedtek.
(#) hobit válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
nem a fájlformátumra kértek véleményt gugli a legjobb barátod
(#) hobit válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
google a te barátod is
(#) Zsolt32 válasza Lac364 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szerintem nem sok embernek van Multisim 11 a gépén, mert elég összetett dolog.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Jo hat megint sikerult 2x feltenni a .pas-t es mivel nem lehet modositani a hozzasuolasomat igy ittvan kulon a .exe

En nemtudom ez milyen nyomorek, ki volt irva, hogy Erosito es hangfal meretezese.exe en erre utottem egy entert bizva benne es akkoris a .pas kerul fel .exe helyett.

Hmm.. nem lehetett az oldal talan vedelmi okokbol nem enged kozvetlenul .exe-t felrakni, hat akkor kenytelen vagyok .rar-ban kozreadni mindharom fajlt aztan majd csomagolhatjatok ki oket

Igy sem, akkor darabolva es masneven??
Hat igy sem megy akkor majd kesobb.

A program tovabra is elkerheto a cucc134@gmail.com cimen.

De ez akkor is miez a folyamat amit leirtam ????????
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Pff belekerultek az elozo hozzaszolasba holott ehez lettek csatolva ???????

Jezus Isten mi van itt..
(#) _vl_ válasza blackdog hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Akkor kapsz tőlem néhány választ az eredeti kérdéseidre:
Idézet:
„Miért jobb LED-et PWM-el hajtani?”

Mert tudod a fényerejét értelmesen szabályozni - míg PWM nélkül nagyon-nagyon körülményesen tudod csak (vezérelt áramgenerátor kell hozzá).
Idézet:
„Főleg max. 10ms és max. 1/10 kitöltéssel?
Miért lesz ekkor nagyobb a teljesítménye?”

Nem lesz nagyobb a teljesítménye. A PWM elsősorban csökkentésre való, nem pedig növelésre.
Idézet:
„Alapból csak 30 mA áramfelvétel javasolt PWM-el meg akár 100 mA.”

Nem javasolt! Absolute maximum rating, azaz ennyitől még éppen nem olvad meg az eszköz. Az általában messze van a javasolt értéktől.
Ha engem kérdezel, az adatlap alapján ezt az eszközt 20mA-nél nagyobb árammal ne akard terhelni. PWM nélkül konstans max. 20mA, PWM-mel a bekapcsolt fázisban max. 20mA.
(#) Bergi hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérem. Van egy USA szabvány szeinti ( 120 V, 60Hz, 500W ) rizsfőző gép. Ezt szeretném működtetni elfogadható árú megoldással.
Amiket eddig kilőttem:
- Szabványos átalakító 1200 Huf ( max 45W telj. )
-Szabványos átlakító 46500 Huf ( max 250 W telj. )
- Transzformátor 230 ról 120Vra 9000 Huf körül, telj: 45 VA

Egy nagyon kedves kolléga javasolta, hogy vegyek egy mezei fényerőszabályzós kapcsolót, az általában 500 W-ig bírja. Műszerrel állítsam be 120 V-ra és rögzítsem.
Tők jó megoldásnak tűnik! ( probléma, nem találtam 500W-ot bíró kapcsolót, max 250W-ig )
De ismét merül föl a kérdés Tulajdonképpen nem lehetne ezt egy potméterrel megoldani? Ha igen, kérlek segítsetek, hogy hol lehet kapni olyat ami elbír 500 W kimeneti teljesítményt. Amiket eddig láttam az vagy horro amibe kerül, vagy nem bír max 50W-ot.
( Egy közbeszúrás, a VA hogyan viszonyul a Watthoz trafók esetében? )
Előre is Örök hála, kiváltképp, mert a készülék ajándék, így még kellemetlenebb, hogy nem működtethető...
Következő: »»   1713 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem