Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   114 / 574
(#) tapi válasza toro hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
A csap nitasara a viz kapcsolo zar es kuldi a jelet.Ami erdekes az hogy most meg alacsony uzemi nyomast is mutat,marpedig a nyomaserzekelo zar es megfelelo jelet kuld.Tegnap vegig ellenoriztem az egesz biztonsagi kapcsolokat es odaig lyutottam hogy valoszinuleg amig nem oldom meg az uzemi nyomas problemat addig ez nem is fog aramot tovabbitani a gaz szelepnek es a gyulytasnak.Mit gondolsz?
(#) toro válasza tapi hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Fontos, hogy az üzemi nyomásod mindig legyen meg!
Ez 1.0 - 1.2 bár. A tágulási tartály levegő oldali nyomása 0.8 - 1.0 bár legyen.
Ha a nyomás ok, a HMV áramláskapcsoló nyitott melegvíz szelepkor parancsot ad a vezérlő panelnek, amely indítja a ventillátort-, majd levegő nyomás kapcsoló-, gyújtás-gászelep és ionikus elektróda (lángőrzés) a sorrend.
(#) tapi válasza toro hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Koszonom a tanacsot.Most megyek is egy legnyomas meroert es leellenorzom a kieggyenlito tartalyban levo nyomast.
(#) briki válasza tapi hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Szia!
Arra vigyázz, hogy a mérés közben a fűtés oldali (kazánban lévő ) nyomásod nulla legyen, engedd le belőle a vizet, nehogy azt is belemérd a tág tartály levegő oldaliba. Itt már ennek a menete egy párszor ki lett vesézve unalomig- esetleg olvass vissza.
Nem jön víz a tág tartály levegő oldali szelepénél ha kicsavarod a szeleptűt? Ha igen, akkor át van szakadva a tartályban a gumid.
(#) toro válasza tapi hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
De a kazánt zárd ki a rendszerből és engedd le róla a nyomást!
(#) ist1 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
hello!
Lenne egy kérdésem, ma reggel óta a kazánunk nem hajlandó bekapcsolni víz felmelegítéséhez. Már néztem ha felnyomom a hőfokot fűtésre bekapcsol, de a vízre, hőfok helyett kiírja h 99 és semmi. Renova kazánunk van. Valami ötlet? bár holnap úgy is szerelő lesz, csak hátha pár gombot kéne nyomkodni. Köszi!
(#) toro válasza ist1 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Pontosítsuk a típusát.
(#) ist1 válasza toro hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
hát sajnos ezen kívül hogy renova nem látok semmi mást rajta, de már jó pár éves és 1 kijelzőn, Bar Mode, valami radiátor, Csap és Reset gombokon kívül más nincs rajta
(#) peperla hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy Westel kazánunk van, ami 8 évig remekül működött egészen a múlt hétig.
A probléma az, hogy (ha téli, ha nyári üzemre van kapcsolva) folyamatosan fűt. Olyan, mintha folyamatosan azt érzékelné, hogy folyik át rajta a víz. Eddig azt csináltuk, hogy a zuhanyzás előtt kézzel bekapcsoltuk, majd a végeztével kikapcsoltuk a kazánt. Tegnap ezt elfelejtettük, ezért szépen befűtöttünk. Elképzelhető, hogy valamilyen áramlásérzékelő ment tönkre vagy másra kell gyanakodni.
Ha igen, akkor ezt lehet házilag cserélni? Köszi a segítségeket előre is!
(#) toro válasza peperla hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Milyen szobatermosztátotok van?
(#) balazs69 válasza peperla hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Szia!
Westen 240 fi?
(#) toro válasza balazs69 hozzászólására (») Júl 13, 2012 / 1
 
Valószínűleg "Ő" a hibás.
Rövidzárban van. Költsége kb. 5-600.-Ft
(#) peperla válasza balazs69 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Szia Balázs,

igen. Westen energy 240 fi. Esetleg ismerős a hiba?
(#) peperla válasza toro hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Szia Toro,

Computherm 091. Ez akkor is okozhat hibát, ha nyári állásban van a kapcsoló? Azt gondoltam, hogy ilyenkor kiiktatja.
(#) peperla válasza toro hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Koszi szepen, sokat mondo volt a foto. Megtalaltam a keresett kapcsolot. Van vmilyen modja, hogy teszteljem?
Lattam, hogy kikotni nem lehet. Illetve abban a csatoloban, amibe ez belemegy tobb mas vezetek is bele van kotve.
(#) toro válasza peperla hozzászólására (») Júl 14, 2012 / 1
 
Ezt a mikrókapcsolót kellene kimérned.
Valószínű, hogy ez a rossz. Egy kis csavarhúzóval vagy csipesszel próbáld mozgatni a tengellyel szemben lévő kis lapkát. Halk kattanást kell hallanod, ha nincs hang,akkor ez a rossz! Belül "szétesett"!

A szobatermosztátban is egy mikró relé van. A fűtés program bekapcsolásakor ez ad a kazán felé egy rövidzárat. Fontos: ha gyenge a két alkáli elem feszültsége, nem kapcsol! A kijelzőn jelzi, de a relé nem tud átváltani.
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Júl 14, 2012 / 1
 
Itt a leírása, bár elég snassz!
(#) peperla válasza toro hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Koszonom szepen az ujabb segitseged! Kiprobaltam mindket dolgot. Valoszinuleg a kazan mikrokapcsoloja (is) rossz, mert megmozgatva semmilyen hangot nem adott. A termosztat relejet hallom ahogy ki-be kapcsol.
Levagtam a kapcsolot. Es megprobaltam kezzel kapcsolni.
Amikor osszekotottem, akkor elindult a kazan es bontaskor ertelemszeruen leallt (ugyhogy a kapcsolot biztosan cserelni kell). Ugyanakkor semmilyen mas allasban nem kezd el futeni, ha megnyitom a meleg vizes csapot. Komplexebb a problema?
Kozben probalkoztam meg. Teljesen kikotve a mikrokapcsolot a termosztat teljesen jol kapcsolja ki es be a kazant. Jol gondolom, hogy ez a kazanban levo mikrokapcsolo kap fals jelet valahonnan? (pl. a viz aramlasmerojotol? Vagy ez honnan kap jelet, hogy mikor zarja rovidre az aramkort?) Bocs, ha hulyesegeket kerdezek...
(#) balazs69 válasza peperla hozzászólására (») Júl 14, 2012 / 1
 
Üdv!
Ne komplikálj, a relét kell cserélni.
(#) peperla válasza balazs69 hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Toro, Balazs,

koszi a segitsegeteket! Kicsereltem, mukodik. Es most mar a lenyeget is ertem.
Jo 7veget!
(#) toro válasza peperla hozzászólására (») Júl 15, 2012 / 1
 
Ez a mikró kapcsoló a melegvíz megnyitásakor kapcsol. Értelemszerűen, ha van HMV elvétel, a váltószelepet áttolja melegvíz készítésre (elzárja a fűtőkört). Mivel a kazán alaphelyzetben fűtésre van gyárilag, így a mikrokapcsoló hibája egyből indítja a fűtést!
(#) toro válasza peperla hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Ügyes vagy! Szép hétvégét Neked is.
(#) laszlo100 hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Sziasztok ! Van egy Beretta SMART kombi cirkóm . A probléma a következő: Akármennyire is veszem le a HMV. hőfokát zuhanyozáskor vagy nagyon meleg vizet ad és kikapcsol utána pedig jön a hideg víz míg újraéled. Gondolom a víz azért melegebb mert a bejövő hideg víz is melegebb.A láng nagyságát nem lehet valahogy szabályozni? Köszönöm a választ László.
(#) toro válasza laszlo100 hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Lehet szabályozni, mivel a kazánnak hőfok függvényében illendő lenne modulálni a gázszelep nyomását.
A lehetséges okok NTC hiba-, hőcserélő lerakódás.
(#) laszlo100 válasza toro hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Köszönöm válaszod! Sajna nem lettem okosabb. László.
(#) toro válasza laszlo100 hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
No, itt vagyok.
Írd le a a folyamatot!
(#) tom74 hozzászólása Júl 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Saunier duval isotwin f24ea tipusú kazánnal lenne problémám.
A jelenség f14-es hibával kezdődött. A kazán bekapcsoláskor elindul majd a láng kialszik és kiírja a hibát.
Szét lett szedve és ki lett takarítva a hőcserélő, a csövek, a 3 járatú szelep is.
Most annyi változott, hogy mikor kialszik a láng bekapcsolás után ugyanúgy kb. 10 másodperc múlva, semmit nem ír ki a ventilátora forog tovább.
Le vettem a 3 járatú szelep motorját, így fűtés és hmv üzemben rendesen megy a kazán.
Rámértem a motor vezérlő kábelére a 3 érintkezőből 2-ben van meg a 220v, de ez nem változik hiába kapcsolom a kazán csak hmv üzem módba.
Tehát valamiért nem vezérli a 3 járatú szelepet.
Van valakinek ötlete?
Köszi!
Tamás
(#) toro válasza tom74 hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
A váltó szeleped ezek szerint nem vált át!
Az F14 kód a túlfűtést jelöli, kikapcsol a határoló termosztát. A váltószelep csatlakozója 2 (váltakozó fázist) és egy nullát ad ki.
Próbáld meg a váltószelepet levenni (kihúzod a rugót) és kézzel átváltani ill. ott tartani.
(#) toro válasza tom74 hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Kód Ok Megoldás
F 7 Hőmérséklet érzékelő csatlakozási hiba
F 11 Vezérlőkártya nem kommunikál.
F 12 Használói interface kártya nem kommunikál.
F 13 Vezérlő kártya hiba.
F 14 Fűtési hőmérséklet 95°C fölött.
F 15 A gázszelep léptető motorjának hibája.
F 16 Lángérzékelési hiba.
F 17 Feszültség 170 V alatt van.
F 18 Használói interface kártya hibája.
F 19 Fűtőkör előremenő ág NTC hiba.
F 20 Használói interface kártya nem kompatibilis a
főkörrel.
(#) tom74 hozzászólása Júl 17, 2012 / 1
 
Levettem a váltószelepet és így megy kombi üzemmódban, de ha visszateszem megáll mivel a motor benyomja a tüskét a váltószelepben.
De ettől még működhetne a kazán csak váltani nem lehetne ha jól gondolom.
De nem működik.
Következő: »»   114 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem