Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dióda választás
 
Témaindító: histu1985, idő: Feb 27, 2007
Lapozás: OK   2 / 5
(#) operable hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Sziasztok!
12V-s motoromhoz szeretnék diódát. Elakadás jelzőt csináltunk a meglévő reléből és erre kéne 1-1 dióda, hogy ne tudjon áram vissza menni. Akksiról megy a cucc. Milyet vegyek??
(#) attti hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Sziasztok.
Egy erősítőbe kell 2 zennerdióda azt írja a kapcsi rajz,hogy 18v kell, wattot nem ír jó-e egy 1,3w-os, mellékelem a kapcsi rajzot

vf61.png
    
(#) dörmi hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Volna egy 750W-os bojler fűtőbetétem,ezt ha sorosan kötném egy diódával,akkor felezem a teljesítményét. Jól gondolom? Egy BY550-1000 5A 1.000V dióda megfelelne?
(#) kadarist válasza dörmi hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szia!
Inkább célozd meg a 10A-t. Fő a biztonság.
(#) dörmi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Köszönöm a választ! Azon nem múlik,lesz 10A,csak felezze meg a teljesítményt.
(#) subway hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Szevasztok! Javítgatok egy szépséget, jobban mondva próbálok feltámasztani, és megint elakadtam benne. Az egyik Zénerje ropogósra sült korábban. Tegnap megvettem a szervízkönyvet, emrt semmi azonosító nem volt leolvasható. Az alkatrészlistában annyit ír, hogy ott valamikor fénykorában egy RD9.1EB zéner vigyorgott. Az adatlapja alapján 20mA-t és 500mW-ot tudott. Javítsatok ki ha tévednék. Elvileg ez az utolsó hibapontja az erölködőnek hogy újra elinduljon.
(#) didyman válasza subway hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Sokat segítene, ha látnánk a rajzot mi is... De ha konkrét típusod van, mi a kérdés? Gondolom, a rajz jó..
(#) subway válasza didyman hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Jogos. A lényeg lemaradt. Mivel válthatnám ki? Helyettesíthetem evvel?
eredeti
(#) csabazel hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
sziasztok meg tudna e valaki mondani hogy egy 12 v os es 50 amperes trafohoz jo e lene ez a dioda?E2080 csatoltam linket is itt aruljak http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika/Elektronika/Komponente/Diod...070061
(#) bajuszrichard hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Heló nemvagyok nagyon otthon a diódák világában uh segítség kellene!! Van egy 230v/50Hz-es primer oldalú , 11.8v szekunder oldalú ,300VA teljesítményű toroid transzformátorom aminek a szekunder feszültségét szeretném egyenfeszültségre alakítani!
Vettem hozzá (KBPC2506) típusu diódahidat és bekötöttem a jelöléseknek megfelelően aztán feszültség alá helyeztem de a toroid trafó berregő hangot adott ki és a diódahíd ahhoz képest hogy max egy másodpercig volt áram alatt elég meleg szinte forró lett ezért gyorsan áramtalanitottam Az "AC" jelöléssel egyvonalba eső oldalra kötöttem a váltakozó 11,8V-ot ,a "+"jelzés felöli oldalra pedig a müködtetni kívánt DC 12V-os(számítógépbe való) ventillátorokat párhuzamosan (2db)
mi lehet a baj? lehet h nem jól kötöttem be?mert nem teljesen egyértelmű a jelölés! A segítséget előre is köszönöm!
(#) bajuszrichard hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Szia nemteljesen egyértelmű amit írtál azt értem h a "jobbra lent "tehát az "AC"felirat mögé közvetlenül a váltó egyik szála ,és az ezzel szemközti sarkába pedig a váltó másik szálát kössem! Akor a "+"jel mögé közvetlenül a ventillátor pozitívja és ezzel szemköztire pedig a negatívja?!
Kipróbáltam ebben a formában de ugyanugy viselkedik mint a ahogy már leírtam !! :/

Egy (KBU8K) típusú egyenirányitóhíd-rol pedig kifogástalanul működik ennél egyértelmű a jelölés!! Akkor mi lehet a baj?
Válaszodat előre is köszi!

ramka_392.jpg
    
(#) bajuszrichard válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Az alapján kötöttem be ,amit írtál és úgysem megy. Már kettő diódahidat is kipróbáltam ugyanilyen fajtát uh lehet h akkor szériahibásak ,másik boltból veszek legközelebb és akkor talán jólessz. Kössz a segítséget!!
(#) dzsekicsen hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
hali, ilyen diódákra volna szükségem SY 171/2 20A ha esetleg volna valakinek. Kb 8db-ra elöre is köszönettel.
(#) dzsekicsen hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
igy néznek ki
(#) bihari laci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Szia,csak szeretnék kérdezni hogy egy 200A dioda hid megfelelő lenne, egy bikázonak ,mert az ára is majdnem annyi és milyen trafo kellene?.
(#) bihari laci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Egy,traktor be inditásához télen milyenre lenne ,szűkség met ,nem nekem kellene köszi.
(#) bihari laci válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Az aksi amiröl most megy ,az 125A és télen ha nem gyulna be akkor ,kellene gondolom ,rásegiteni .
(#) netnet.hu hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Helló, adott egy gyakorlati kérdés:
Ha fogom a hálózati áramot és egyenirányítom egy diódahíddal, utána a keletkező egyenárammal üzemeltethetek szabványos berendezéseket (tv, számítógép, monitor, villanykörte, hajszárító)?
(#) ujfalusi válasza netnet.hu hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Nem a berendezéseid tönkremennek. Csak a villanykörte üzemeltethető
(#) kadarist válasza ujfalusi hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Szia!
A tévé, számítógép is egyenárammal működik. Mi a gond?
(#) ujfalusi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Az hogy transzformátorok vannak bennük és azok valahogy nem szeretik az egyik áramot. És ez csak az egyik probléma.
(#) kadarist válasza ujfalusi hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Nincs bennük transzformátor, hanem kapcsolóüzemű tápegység van, amely egyenfeszültséggel működik. És persze nem a régi Junoszty tévékről beszélünk, amikben valóban van 50 Hz-es hálózati transzformátor.
(#) ujfalusi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
És ezek természetesen szerinted 200V egyen áramra vannak méretezve?
(#) kadarist válasza ujfalusi hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Hogyan jött ki ez a 200V?
(#) fordkapcs válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Vannak készülékek amelyekben a kapcsolóüzemű tápegység mellett, a segédtápot (stand by áramkört stb.) sima 50Hz-es kicsi trafó adja. Ezek tönkremennek, a többi használható.
De általánosságban szerintem nem mondható ki, hogy mindegyik nyugodtan használható DC-ről is.
Még egy izzóval szerelt asztali lámpa esetén is lehet olyan gond, hogy a rajta levő kapcsoló nem alkalmas DC áram megszakítására, és szétég kikapcsoláskor.
Tehát inkább úgy fogalmaznék, hogy a háztartási berendezések nagy része működtethető egyenáramról, de nem mindegyik, és nincs rá garancia hogy hosszútávon is bírni fogja.
A hajszárító szintén határeset, a többségben DC motor van, de láttam már olyat is amiben válatkozóáramú motor vitte a ventilátort.
(#) _vl_ válasza ujfalusi hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
A bemenetük egy egyenirányítóval "indul". Szerinted, ha egy egyenirányítóra már egyenirányított DC-t kötsz, akkor az hatalmas különbség lesz?
(#) kadarist válasza fordkapcs hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Természetesen a lemezelt, 50 Hz-es vasmaggal rendelkező készülékek kivételt képeznek, de más esetben nincs elvi akadály.
(#) ujfalusi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
A kérdés nem ez volt, nyilván ennél kevesebb egyenirányítás után,kondi nélkül csak nem számoltam ki. A lényeg hogy nem lehet ezekre a berendezésekre egyenáramot engedni. De ha te ezt tanácsolod lelked rajta.
(#) netnet.hu válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Nos, a helyzet valójában az, hogy kizárólag PC ill. max egy monitor lenne rákötve a találmányra.

És azért kéne előtte egyenesítenem az áramot, mert a váltóáram ampermérése kifogott rajtam. Ezért inkább egyenáramon mérném a fogyasztást.

A legnagyobb kétségem az lett volna, hogy a kb 320V csúcsértéket, amit kapok az egyenesítés után, elbírja-e a PC táp.
(#) fordkapcs válasza kadarist hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
A CRT tévék is kapcstáppal mennek, de a lemágnesező tekercs átmenne felmágnesezőbe
(CRT monitor esetében hasonlóképpen)
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem