Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1398 / 2208
(#) spirik válasza audiofeeel hozzászólására (») Júl 19, 2012
Szia.
Köszönöm a segítséget.van egy pár csövem itthon csak mindig az kell az embernek amije nincs ,ez egy kicsi törvény.
(#) silent15 válasza spirik hozzászólására (») Júl 19, 2012
Szia, igazából begooglezod akkor megtalálod , de tessék:
ECC83
6n2p
Amúgy ugyanaz.

Mondjuk nekem a papa-apa csőkészletem 330db -ot számlál, de mondjuk abból 68db csak PY88
(#) sturbi válasza silent15 hozzászólására (») Júl 19, 2012
Idézet:
„Amúgy ugyanaz.”

Nem teljesen ugyanaz a bekötés. Persze ez a linkelt bekötési rajzokon is látszik, nyilván tisztában vagy vele, csak az esetleges félreértések miatt pontosítok.
Nagyon lényeges eltérés, hogy a 6N2P csak a 4-5 lábon fűthető 6,3 V-al (340 mA), és a 9-es láb a két csőfél közötti árnyékoló lemezre van kötve. Az ECC 83 a 4-5 lábon 12,6 V-al (150 mA) fűthető, itt a fűtés közepe van a 9-es lábon, tehát 6,3 V-os (300 mA) fűtéshez össze kell kötni a 4-5 lábat, és erre valamint a 9-es lábra kell kötni a fűtést, csőfelek közötti árnyékoló lemez nincsen.
(#) silent15 válasza sturbi hozzászólására (») Júl 19, 2012
Igaz, ezt kihagytam, hogy fűtés kissé eltér, csak nálam alap, hogy ECC83 és ECC83 között is megnézem hogy kell a fűtést De köszi a korrekciót.
(#) spirik válasza sturbi hozzászólására (») Júl 20, 2012
Szia.
Nagyon köszönöm ezt el is felejtettem..
(#) audiofeeel válasza spirik hozzászólására (») Júl 20, 2012
Megerősítem
(#) marone válasza silent15 hozzászólására (») Júl 20, 2012
Meg az anóddisszipáció is 0.8 ill. 1W.
(#) sturbi válasza marone hozzászólására (») Júl 20, 2012
Szerintem mindegyik 1W-os (a 0,8 W-ot nem tudom honnan vetted). Ami viszont elektromosan lényeges különbség (már az eltérő fűtőáramból is sejthető) az az, hogy a 6N2P-nek kisebb a belső ellenállása, nagyobb a meredeksége, ezért az "ékagra" állapota nem biztos, hogy ugyanott van, mint az ECC83-nak...
(#) sturbi válasza sturbi hozzászólására (») Júl 20, 2012
A 6N2P-EV-nek valóban csak 0,8 W anóddisszipációt ír az adatlap, ezt én néztem be...
(#) frecsko hozzászólása Júl 21, 2012
Tegnap jártam egy nagyáruházban és ezt találtam.
(#) silent15 válasza frecsko hozzászólására (») Júl 21, 2012
Érdekes, de kicsit futurizált a kinézete , ez is Made in China?
(#) mayky válasza silent15 hozzászólására (») Júl 21, 2012
Igazán az az érdekes, hogy hogy tudják ekkora összegből kihozni. Főleg ha vesszük, hogy ez nem is az előállítási költsége.
(#) silent15 válasza mayky hozzászólására (») Júl 21, 2012
56000ft , mhh nem is rossz , azt kéne tudni , hogy full csöves vagy hibrid, és hogy mekkora teljesítményt ad le.
(#) frecsko válasza silent15 hozzászólására (») Júl 21, 2012
Hát igen, made in china. Kínai csővel, olcsó munkaerővel kihozták 56k-ra.
Az nem volt írva, hogy hibrid. 14Kg a tömege, túl sok benne a rizsszem .
Egyedül a trafók kellenének róla, de azért nem adnék ki ennyi pénzt. Bár azokat is áttekertetném,
(#) djhans hozzászólása Júl 21, 2012
Elkészültem a PCL82 PP-vel. Hihetetlenül nagyot szól a maga szerény 2x8 wattjával. És szépen is. 10 részre osztott kimenőkkel.
(#) pucuka válasza djhans hozzászólására (») Júl 21, 2012
Hát... igen. a kimenő az sarkalatos kérdés.
(#) bakos13gab válasza frecsko hozzászólására (») Júl 21, 2012
Ezt már láttam párszor. Talán NIVS gyártmány, olykor a vaterán is előfordul, ennél azért többért. Nekem nagyon nem jön be a kinézete. Az az ember érzése, hogy valaki többet foglalkozott azzal, hogy nézzen ki, mint ami benne lehet ennyi pénzért.
(#) frecsko válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 21, 2012
Nekem egyáltalán nem tetszik a külseje, elég impozivatív, kicsit erőltetett. És mikor megláttam, hogy chinai csövek vannak benne már vissza is dobtam a polcra.
(#) audiofeeel válasza silent15 hozzászólására (») Júl 21, 2012
56ezerből 4db jobb minőségű trafó megvan
(#) audiofeeel válasza frecsko hozzászólására (») Júl 21, 2012
* Csak nézzetek meg bármilyen termékből egy jó minőségű, márkás darabot! (Akár egy kávéfőzőt.) Letisztult, jó ránézni, nincs rajta semmi baromság, mert azt tudja, amire való! Mint djhans erősítője! Gondolom nem azért nincs mindenféle hülyeség rárakva, mert nem tudna díszeket vagdosni lemezekből... A tőle megszokott formát hozta, és elhisszük, hogy hangra is szépen teljesít.
(#) Szpisti hozzászólása Júl 21, 2012
Üdv kedves "Csövesek" !
(#) audiofeeel válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 21, 2012
Üdv! Látom friss vagy, mit meséljünk?
(#) Szpisti hozzászólása Júl 21, 2012
Az utóbbi időben sokat olvasgattalak Titeket. Mert bár magam is anno csöves erősítők javításával kezdtem a szakmát, annak már vagy 30 éve - így bőven van mit felfrissíteni. Arról nem is beszélve hogy anno nem elsősorban a hifi minőség volt az elsődleges szempont.
Magam is sokat törtem a fejem, mi legyen amit elsőként megépítek . Túl drága se legyen, sokat farigcsálni se kelljen, és még valami elfogadható eredményt is hozzon ami a filhallásomat illeti.
Elsőként mindenféleképpen egy SE verziót keresgéltem, nagy teljeítményre nincs szükségem, mert előfordul itthon érzékeny hangsugárzó.
Így akadtam rá végülis erre a linkre: Sztereo EL84SE leírás
Nem tudom mennyire közismert ez a kapcsolás itt, de mindenkinek ajánlani tudom aki elsőre nem akar szabad szerelésűt építeni. Nagy előnye hogy van hozzá kész layout, csak el kell kérni a szerzőtől. Nekem is szívesen elküldte, igaz elégé át kellett rajzolnom a vékony vezetősávok miatt. Trafóterv konkrétan nincs hozzá, de azt a többi hasonló kapcsolás alapján meg lehet oldani. Persze elsőre én is "kész" csöves rádiókból kitermelt kimenőkkel próbálkoztam. A mérések és a meghallgatások alapján elég érdekes képem alakult ki arról, mitől olyan misztikus sokaknak az a bizonyos "csöves hangzás". Nagyon kisméretű kimenők hozzák a magasat (valameddig), de mélyük gyengécske. A kicsit nagyobb (pl. tv kimenők) szép lágy mélyeket produkálnak, de az egy tömbbe tekert primer miatt 6-8 kHz fölött eltűnnek a magasak. Ez utóbbiak mégis tapasztalatom szerint a fül számára temészetesebben szólnak.
Végül mégiscsak nekiálltam magam tekerészni, és úgy tűnik érdemes volt .
A mostani állapotában nagyon kellemesen muzsikál ez a kis "áramzabáló" .
Pár képet teszek fel vele kapcsolatban . Nem a szépségre mentem első nekifutásra, a hallgathatósága jobban hajtott mint a külcsín. De már tervbe vettem egy PL508-as megépítését, és ha a pókháló hangja és kicsit nagyobb teljesítménye bejön, azt már igyexem jobban dizájnolni.
Pár kép az elkészült EL84SE-ről
DjHansnak külön gratulálok a szép munkáért!
(#) djhans hozzászólása Júl 21, 2012
Köszönöm az elismerést mindenkinek.
(#) audiofeeel válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2012
Isino a "márkája", keress rá, hogy néz ki belülről
(#) frecsko válasza djhans hozzászólására (») Júl 21, 2012
Nagyon jó lett
(#) zoli_cso válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 21, 2012
Szia ,sajnos nem lehet megnezni a kepeket
(#) CIROKL válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 21, 2012
A képeket miért nem egy értelmesebb oldalra teszed föl amit mindenki tud használni és elérhető pillanatok alatt.
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Júl 21, 2012
Gratula , szép egyszerű kis szerkezet , a hangja meg ha tetszik az külön + a kimenő az sokat számit ezt te is tudod hisz ez a csöves lelke.
(#) frecsko válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 21, 2012
Így már látszik csak ennek köbzoli nem fog örülni.
Amúgy jól néz ki.
Tallózd be legközelebb a képeket.
Következő: »»   1398 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem