Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1735 / 3960
(#) tprimus hozzászólása Júl 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Programozó vagyok és van egy fejlesztési ötletem aminek a kivitelezésére keresek elektronikában jártas szakembert. Részletek privátban. Írjatok bátran.
(#) diablo válasza watt hozzászólására (») Júl 20, 2012 1 /
 

Idézet:
„float vagy int típusú változót küldjek ki a soros portra.”


Istenem! Nem konkrétan float-ot kérdeztem! Tanuld meg értelmezni a mondatokat! Kérdezhettem volna úgy is, hogy több byte-os változót küldjek ki.
_vl_ már mutatott be egy példa programot, hogy kell kiküldeni 4 byte-ot és ez alapján már pofon egyszerűnek tartok kiküldeni egy float-ot is. Vagy ha ezt te nem így látod, akkor te tényleg mindenkit tök hülyének nézel.

Na kibújt a szög a zsákból!
Most már kimondom nem érdekel ha ki is tiltanak, de te tiszta hülye vagy. Az, hogy nincs húszonezer hozzászólásom az még nem jelenti azt, hogy nem követtem ideáig a fórum tevékenységeket és nem vagyok tisztában pár dologgal. Vagy azt hiszed, hogy csak itt a hobbielektronikán lehet okosodni? Meg könyörgöm áruld el mert megöl a kíváncsiság, hogy hol viselkedtem úgy mint egy professzor?? Egyszerűen nem jövök rá.
Te nem vagy tisztában a szavak jelentésével sem!

És milyen nagy arc? Akinek itt a legnagyobb arca van az egyedül Te vagy! És ez meglátszik a mostani hozzászólásodon is, mert szerinted akinek kevés hozzászólása van az kussoljon, mert nem érthet semmihez.
Azért lenne nagy arcom, mert te mindenkit totál kezdőnek nézel és olyan kódot akarsz belém magyarázni amit már magamtól is kitudok találni az előző hsz alapján (amit még udvariasan meg is köszöntem neked)?
Akkor viszont nem neked van nagy arcod?
Arra számítottál, hogy majd ide jövök kérdezgetni mint egy fogyatékos, hogy ezt hogy kell meg azt hogy kell, és akkor majd válaszolsz nekem szépen olyan kérdésekre is amit 2 hozzászólással feljebb már megválaszoltak, csak hogy ezáltal is nőjön a hozzászólásaid száma és ezzel együtt az aktivitási mutatód? Mert öcsisajt erről lemaradtál mikor elküldtél engem keresgélni!

Mellesleg ha visszaolvasol a soros porti programot senkitől sem kértem, úgy gondoltam, hogy majd megpróbálok magamtól rájönni, mert elvégre úgy tanulja meg a legjobban az ember.
Viszont érdekes módon arra a kérdésre még nem kaptam választ tőled, amire már kétszer is utaltam. Igaz nem olyan fontos kérdés, de jó lenne tisztába lenni vele, persze te biztos azt akarod, hogy itt mindenki hülye maradjon csak Te légy okos.

LCD kijelző:
Húú... fél perc alatt meg lehet írni? Úgy mint ahogy a float-os kódodat kimásoltad egy régebbi programodból? Úgy meg is lehet. Egyébként ha nagyon tudni akarod, eddig olyan 1 napot b***tam el az életemből az LCD kijelző beindításával, de rákerestem a neten és láttam, hogy mindenki csak valami kész drivert használ, így gondoltam én is kipróbálom, de nem működött, ezért megkérdeztem, és nagyon nem lepődtem meg azon, hogy senki sem válaszolt a kérdésemre...

És nagyon jól tudom melyik smile mit jelent, tudtommal 3 smile-t használtam:
ezt , ezt és ezt :-/ amit ez a fórum sajnos ( :-/ ) nem ismer. Ha te ezek közül valamelyiket sértőnek találod, akkor te tényleg bolond vagy.
Amúgy te meg megtanulhatnád használni az OFF kódot-ot!
Na megyek inkább aludni, mert alaposan lefárasztottál.
(#) pythonjuggler válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Én egy kis DC motorra gondoltam, itthon találtam egy kisautót, abból kiszedtem a motort, de az sajna nem képes ilyen nyomatékra.
De akkor úgy kérdem: hol találok olyan (lehetőleg olcsó) dc motort, ami biztosítani tud ekkora nyomatékot?
(#) Hx-2 válasza mezei dávid hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Dupla csomoval! Meg a kerdesedet sem ertem? A mikinek van kimenete az erositodnek bemenete mar csak az a kerdes kihajtja-e?
(#) pucuka válasza pythonjuggler hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Esetleg egy jó nagy áttételen nem gondolkodtál? Ha villamos mérnök hallgató vagy "elvileg", akkor biztos volt mechanika c. tárgy, ahol ilyesmiről tanulni kellene. Egyébként körülnézhetnél a modell motoros témákban, biztos találsz megfelelőt, de pl. 1:10 fogaskerék áttétel már biztos meghozza az eredményt.
(#) tprimus hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Programozóként szeretnék egy garázsprojektet indítani amihez keresek elektronikában jártas szakembert.
Részletek privátban, írj bátran.
(#) pythonjuggler válasza pucuka hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Nem volt se mechanikánk, se más gépészeti tárgyunk sajna, de köszi a tippet, körbenézek!
(#) 256kb válasza tomcatmwi hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Szia!
Nem tudtam, hogy a lámpában lesz... De mindegy.
Szerintem 555-el csináljátok! Van az oldalon egy kis program (korábbi hozzászólásomban linkeltem) amivel ki tudjátok számolni az alkatrészek értékeit. Egy általános NPN tranzisztort (BC182, BC546, BC547) kössetek az 555 után, persze a bázisára egy megfelelő ellenállással! Attól függ, hogy mekkora ellenállás kell, hogy mekkora áram jut majd a tranzisztor kollektorára, avagy mekkora áramot kell kapcsolnia.
Azt hogy hogyan kell a bázis ellenállás értékét kiszámolni, Googleban keresd meg!
Sok sikert kívánok!

Üdv.: Gergő
(#) Teaway válasza pythonjuggler hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Bontott video mechanika? Kazetta betöltő motor + áttétel?
(#) minicooper válasza pythonjuggler hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
nekem van egy 17 voltos kismotorom aminek elég szép nyomatéka van olyan 2-szer lehet erősebb egy "hagyományos" kismotortól.
Lényeg hogy egy pénztárgépben volt papírtekerőnek de gondolom te ilyet nem tudsz szerezni!
(#) proli007 válasza pythonjuggler hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Hello!
Áttétel nélkül, nem igen fogsz találni olyan motort, ami "tengelyen" felemeli, 2-3 másodperc alatt. Esetleg egy olcsó aksis csavarhúzógép nem lenne megfelelő?
Kis és erős motort látta már, "rezgő fogkefében", de az 1,5V-os és rendes étvágya van. Amúgy a dobon, amire feltekeredik a valami ami emeli, is el kell gondolkodni. Vagy is elsősorban az emelő mechanikát kell kitalálni, majd abból számolni a szükséges nyomatékot, majd kísérletezni a motorokkal, ha nem ismert a tengely nyomatéka.
(Nem a szervert terheli, hanem az alapszabályt.. De nem az én tisztem, hanem a Modik-é..)
üdv! proli007
(#) minicooper hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
Mellesleg kb mennyit fogyaszt egy pár fülhalgató?
(#) kadarist válasza minicooper hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ez attól függ, hogy mekkora áramot hajtasz át rajta.
(#) gkari válasza minicooper hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Ha tudod az impedanciáját, valamint a max. telj. terhelhetőségét, és ismered az OHM-törvényt, akkor pikk-pakk számítható!
(#) minicooper hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
Jahj ne!

Nem kelnek a tudományos szövegek!
Csak a nyers: Szerinted?
Kb. 3w-1w-0.5w?
(#) mps válasza minicooper hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Szia! A rövid válasz: igen.
Attól függ mekkora a teljesítménye, és milyen hangosan hallgatod. Bár igazából a Watt az a teljesítmény és nem a fogyasztás, az már attól is függ mennyi ideig hallgatod Sajnos ezt annál "tudománytalanabbul" nem lehet leírni, mint Kadarist és Gkari tette.
(#) zolika60 válasza minicooper hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Fülhallgatója válogatja. De 1W alatt tippelném.
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
De nem ez volt a kérdés
(#) pythonjuggler válasza proli007 hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Köszi a tippeket, kicsit most kísérletezgetek, aztán meglátjuk mire jutok.
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 21, 2012 /
 
Igazad van nem olvastam eléggé vissza.
(#) minicooper válasza mps hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Logikus gondolkodással rájöhet bárki hogy wattórára gondoltam!
Ha jól tudom ez az alap wattegység.
Javíts ki ha nem!
(#) zenetom válasza minicooper hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Idézet:
„alap wattegység”

Az meg micsoda?
A fogyasztás csak attól függ, mennyi ideig terhelsz egy fogyasztót. Pl.: ha 100W-os izzót 2 órán keresztül hajtasz, akkor a fogyasztás 200Wh.
Tehát a fülhallgatód TELJESÍMÉNYE 200mW-os, akkor a fogyasztása 1 óra alatt 200mWh.
Szerintem Te a teljesítményre gondoltál.
Szerk.: szerintem egy átlagos fülhallgató teljesítménye 100-200mW körül van.
(#) minicooper válasza zenetom hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Igen a teljesítményre de az 1 órai fogyasztás egyenlő a teljesítménnyel !
(#) mate_x válasza minicooper hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
A fogyasztás az fogyasztás, tehát munkavégzés, a teljesítmény pedig teljesítmény, vagyis egységnyi idő alatt végzett munka. A kettőt nem szabad összekeverni.
(#) Teaway válasza minicooper hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Fülhallgató: 0,00001 - 0.0001 kWh
(#) tanulo99 válasza Teaway hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
És ezt wattórában nem egyszerűbb lett volna?! Nem a hűtőnk teljesítményét számoljuk.
(#) mate_x válasza tanulo99 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Először is nem teljesítmény, hanem munka. Másodszor mivel a villanyóra is kWh órában mér, így talán könnyebb viszonyítani valamihez(pl.: nálunk 1 kWh az 45 Ft). Harmadszor: ezt az értéket nem lehet megmondani, mert attól függ, hogy mennyi ideig használja.
(#) tanulo99 válasza mate_x hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Hát persze értelek. Csak a sok nulla zavart...
(#) kinkat hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Az imént furcsa dolognak lehettem szemtanúja:
Van egy 2*32 AC voltos toroid trafóm, amit egyenirányítottam 3 különböző egyenirányítóval (persze külön külön), és megközelítő 42volt DC helyett csak 28,6-ot mértem. Miért jelentkezhet ez?
(#) minicooper hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Renben 100 mW a teljesítmény !
Erre voltam kíváncsi!
Teaway pedig megadhatta volna mindjárt PW-ban.
Had számoljon a jó nép! Egy kis matek senkinek nem árt!
Következő: »»   1735 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem