Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 71
(#) bundyland válasza dravecz hozzászólására (») Júl 21, 2012 / 1
 
Nem tudom, eddig amit probáltam mind találtam bennük hibát, de ezt valószínűleg jól irta Syn7h37ic ebben az árkategóriában nem is fogok. Azt nem mondom hogy használhatatlanok , de kell pár kompromisszumot kötni.
Ha sok pénzt nem akarnék rákölteni és le tudok nyelni pár "békát" akkor megvenném. Kamerát nem néztem , de arányos az ár a tudás és a kéminőség. Nekem van itthon feltéve 25eFT-s kamera is meg 3eFt-os is.
Van különbség bőven , de nem annyi szoros ahányszor a
3 megvan a 25-ben. Tapasztalataim alapján 15eFT az amiért szabad otthoni felhasználásba kamerát venni. Ezeknek a kameráknak igy is úgyis gagyi képük van, arról nem is beszélve hogy hiába veszel nagyobb felbontásút ha a rögzités kissebb. Az identvision egy másik gagyi termék hasonlóan a genesispro-hoz.
Most én is az ip kamerák felé tekintgetek, viszont nekem lényeges a részletgazdag kép, ha csak betekintésre kell esetleg ellenörzésre akkor jó az analóg is.
(#) dravecz hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
Megint én vagyok!Térfigyelő kamerákat (2) és vevő egységet válogatnék össze.
Segítsetek.Ezek között vacillálok,de nem tudom meiket válasszam.
Nem biztos,hogy a drágább jobb is.
Vevő egység eldöntve megveszem.
Bővebben: Link
Kamerák választéka:
1.Bővebben: Link
2.Bővebben: Link
3.Bővebben: Link
4.Bővebben: Link
5.Bővebben: Link
Aki tudja mi mit jelent a leírásban,kérem segítsen dönteni melyiket vegyem meg.
1-10ig osztályozható a választékom.
Köszi előre is!
(#) dravecz hozzászólása Júl 22, 2012 /
 
(#) tomi01 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Üdv!

Mit jelent a következő funkció?
-4 zónás digitális maszk.
(#) tomi01 hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
senki nem tudja ?????!!
(#) Inhouse válasza tomi01 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
A maszk általában kitakarást jelent. A megfigyelő rendszereknél be lehet állítani egy maszkot, ami marad figyeli, amit kitakarsz nem.

Üdv
Inhouse
(#) tomi01 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
értem köszi..azt hittem valami komolyabb funkció.
(#) Inhouse válasza tomi01 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Mint például?

Üdv
Inhouse
(#) tomi01 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Nemtudom

Bővebben: Link ebből a camerából van 2 db 2 hónapot használt
(#) lehello10 hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnek vasarolni egy olyan kamerat amivel bizonyos cimkeket tudok figyelni.
Egy nyomdagepre lenne szerelve ami 40-60 m/min gyorsasaggal is nyomtat. Viszont ezen a sebessegen mar nem latom a cimke minoseget.
Egy olyan kamerara lenne szuksegem amelyik csinal egy kepet es kirakja egy monitorra.
Nem szukseges mereseket vegezzen csak csinaljon peldaul minden otodikrol egy kepet es azt jelenitse meg egy monitoron.
Kerlek ha ismertek ilyen tipusu kamerat akkor segitsetek nekem!
Elore is koszonom!
(#) kukacoshu válasza lehello10 hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Na ez nem lesz egyszerű. Sem olcsó.

1. Ide neked vagy megapixel IP kamera, vagy HD-SDI kamera kell. 640p felbontással vagy 600 sor alatt meg se próbáld.
2. Óccó árú, nagy cég chip-jének széléből leesett CCD-jű kamerával inkább ne gyakorolj.
3. Csak olyan kamera jöhet szóba, amelyiknek van külső riasztási bemenete, innen vezérelheted a képkészítést valamilyen relével, vagy érzékelővel, vagy meghatározott időnként csinál képet. Ezért inkább IP kamerát válassz, azokban van ilyen lehetőség.
4. A szalag mozgási sebessége külön gond lehet még. 5. Igazán jó minőségű megapixel kamera gyilkos áron van sajnos. Pl samsung snb-7000 -esetleg snb-5000, de az már csak 1,3Mp- és persze objektív is megapixeles kell. Írd be az snb-7000 -et a kugliba, dob árat neked.
(#) xchrisss hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Sziasztok,
Szeretnék házilag készíteni egy PTZ (Pan-Tilt-Zoom) funkcióval ellátott HD-s, kültéri, IP-s, biztonsági kamerát amit PoE-n táplálnék.
Pl.: egy ilyet tökéletes lenne: (Bővebben: Link)
Otthoni felhasználás révén kissé drágának találom és a jelenleg elérhető technológiákkal szerintem megvalósítható lenne egy hasonló. A kérdés, hogy hogyan?
Vannak ötleteim, hogyan lehetne megoldani de mindegyiknél van egy olyan pont amin nem tudok tovább lendülni és újabbnál újabb kérdések vetődnek fel. Első körben nem írnám le az ötleteim nehogy félre vigyem a gondolkodást. Kérlek mondjatok ötleteket a megvalósításra!
(#) bundyland hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki hogy hogyan lehet visszajátszani egy DVR-el készült .h264-es backupot.
Usb-re mentettem a kívánt jelenetet, de semmivel nem tudom visszajátszani.


Előre is köszi!
(#) zolee258 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Asztali dvr témában tud valaki segíteni? A rögzítőbe betettem a hddt és nem érzékeli!
Valaki?
(#) Syn7h37ic válasza zolee258 hozzászólására (») Szept 30, 2012 / 1
 
DVR típusa?
A DVR-adatlapján fel van sorolva, hogy melyik márkákat és az azon belüli modelleket támogatja. A Green szériás, modelleket szinte egyik sem.
(#) zolee258 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
HI! Analóg 4 csatornás rögzítő. ACESEE AS-0470!
(#) zolee258 válasza zolee258 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
A sípolást ki lehet kapcsolni?
(#) Dióda hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Valaki találkozott már ezzel a cuccal Bővebben: Link ?

(#) Tuttyer hozzászólása Nov 2, 2012 /
 
Sziasztok!Azt szeretném megvalósítani, hogy egy hétvégi házat szeretnék megfigyelni 1 kamerával úgy hogy sem internet, sem áram nincs a közelben.Valamilyen pici megfigyelő kamerát szeretnék használni ami mozgásra vagy hangra (de inkább mozgásra)rögzít, normális képet ad,és bírja a kültéri igénybevételt(szelet,hideget,de az esőt nem kell mert fedett helyen lenne).Az lenne jó hogy ha csak akkor használná az akkumulátor energiáját a kamera amikor rögzít mozgásra pl.Jó lenne ha állítható lenne az érzékenysége.Rögzíthet SD-kártyára is akár,szerintem ez járható út.Az akkumulátornak nem tesz jót a hideg, ezt tudom,akár hetente többször tudnám tölteni ha kell.Ha esetleg még éjszakai képrögzítésre is alkalmas lenne az lenne a legjobb.Milyen kamerát ajánlanátok ehhez?Honnan tudom beszerezni?
Csak egy alap rálátásom van erre a témára, komolyabban nem értek hozzá,valami egyszerű-nagyszerű megoldás lenne a legjobb

Válaszaitokat előre is köszönöm,és remélem senkit nem fárasztok ezzel a témával.

üdv Tuttyer
(#) kemenygolya válasza Tuttyer hozzászólására (») Nov 2, 2012 / 1
 
Szia
vannak digitalizáló eszközök, amik belső merevlemezre rögzítenek. Vevő egységnek lehetne esetleg egy ilyen eszköz.
A mozgás érzékelés, véleményem szerint meg megint egyszerű, mert csak egy mozgásérzékelőt kell felrakni a kamerához.
Amikor az érzékelő kapcsol, indítja a kamerát és standby módból felkelti a vevő egységet.
Ez a legegyszerűbb megoldás szerintem.
(#) szakáll válasza Tuttyer hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
"Az lenne jó hogy ha csak akkor használná az akkumulátor energiáját a kamera amikor rögzít ..."

És ha csak "figyel", azt milyen energiaforrásból fedezi?
(#) Tuttyer válasza szakáll hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Jogos, a kérdés, nem tudom milyen kütyük léteznek, ezért nyitottam ezt a topicot.
(#) Tuttyer hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
És ha például van egy felvevős DVD lejátszóm, azzal meg tudom oldani hogyha annak a tápellátása megoldott?Mondjuk hozzá csatlakoztatva egy egyszerűbb kamerát?mozgásérzékelőt beiktatva valahogyan a rendszerbe?
(#) levaitamas hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Hello! Segítséget szeretnék kérni egy Avtech AVC760-as DVR-el kapcsolatban. Nem tudom az admin jelszavát csak a felhasználót. Hardware-esen lehet-e resetelni? Vagy van valami módszer amivel vissza tudom állítani a gyári alapra? A benne lévő 160GB-os winchester-t csak 7,5GB-nak látja és formázni szeretném.
(#) silkdress hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
ÜDv! Van egy genesis pro DVR- em és mobilról szeretném nézni, a mobil portot engedélyeztük.. a Vmeye nevű program csaltakozik is , de azt írja h nincs válasz. A töbi viewer program is csak tölt.....
Van valami ötletetek? :/ Előre is köszi!
(#) mugab válasza silkdress hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Ha routeren keresztül megy a net, akkor azt is be kell állítani.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) Inhouse hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok!

Eddig csak kezeltem ilyen rendszereket (azt is csak alap szinten), de lehet, hogy össze is kellene most rakni párat. (nem haszonszerzés, hanem univerzális munkakör miatt) Műszerész lennék, nem félek összekötözgetni, kellett már pár hasonló dologba belenyúlnom, de ez is egy szakma, gondolom vannak tapasztalattal szerezhető, nem evidens részei...
Nézegettem a mai kínálatot és vannak sötét foltok, ha valaki tudna segíteni kitisztázni néhány dolog mit is jelent a valóságban, akkor megköszönném.

Kamerák:
- Írják a TV sor felbontást, eddig rendben is van, minél nagyobb, annál szebb képe van, jobban felismerhető amit lát az ember. De ez mennyire számít, ha a rögzítő ennél (jóval) kisebb felbontásban rögzít? Okozhat-e ez problémát, vagy minél nagyobb felbontású a kamera képe, annál szebb lesz "bután" rögzítve is?
- Fényérzékenység színes 0,0x lux már igen jónak mondható? Kerülni kell a 0,x luxosokat?
- Szoftveres/hardveres Day&Night? A hardveres a kamerába épített kompenzáció éjjel és nappal esetére, míg a szoftveresnél vesz valahol középúton és szoftveresen kell megpróbálni elkerülni a beégést és a vaksötétet?
- Sok-sok rövidítés; AWB, 2D-DNR, SMART IR, OSD (egy kamránál?), mozgás érzékelés (kamerába építve?), ATW/AWC, AGC, BLC, DPC, Privát zóna kitakarás: ki / be (állítható, 8db programozható zóna), remegésmentesség, Elektronikus Shutter: 1/50 ~ 1/12.000 másodperc...
- 2 tengelyes dome-nál gondolom lehet forgatni, és le fel, de a 3 tengelyesnél mi a harmadik? Lehet csavarni a kamera tengelye körül?

Rögzítők:
- A rögzítőknél CIF és D1 jelöléssel élnek. Ez annyi lenne, hogy a korlátozott hardver miatt vagy nagyobb felbontás és kisebb fps (D1), vagy folyamatosabb kép, de gyengébb felbontás (CIF=D1/4)?
- Néztem egy komolyabb Samsungot és egy alap Pentaplex/Videosec dobozt. A Samsung 25fps D1-et tud, a buták 30fps CIF-et. Ezek szerint 704x576/25fps-t tud a Samsung és 352x288/30fps-t a noname, de csatornánként (4ch), vagy az osztott képen?
- Közel HD-t tudnak VGA kimeneten. Ha csatornánként tudják az előző kérdésben vázoltakat, akkor van értelme, hogy 1280x1024-ben nézze az ember az osztott képet...

Szerelés, kábelezés:
- Rövid vezetékekhez, pár m helységen belül, inkább koax, hosszabb távú elvezetéshez pedig inkább UTP balunokkal? A tápot mindig külön 2 eres vezetékkel vinni?
- Csinálni egy próbakábelt kamerához, és azzal próbálgatni élesben a megfelelő elhelyezést, beállítást, majd ez alapján elhelyezni és bekötni fixen?
- Egy nagyobb táp és osztani a kameráknak, vagy kameránként egy-egy kisebb?
- Mik a szabályok a felszereléshez? Üzletről van szó. Figyelmeztető ábrás tábla a bejáratnál? Mennyit lehet tárolni? Mennyi ideig?

Távelérés:
- T-home kábeles net, routeren keresztül. Mivel nincs fix IP, gondolom DynDNS, aztán ezt beállítani a routerben a doboz IP-jére. Mennyire elég egy 10/0,5Mbites kapcsolat?

Bocs ha hosszú voltam, köszönöm, ha valaki megválaszolná ezeket, igazán jó lenne...

Üdv
Inhouse
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2013
(#) mugab válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 16, 2013 /
 
Hú ez tényleg sok kérdés, megpróbálok párra válaszolni saját tapasztalat alapján.

Kamerák:
olvasnivaló
A szebb lesz bután rögzítve.
érzékenységet csak kipróbálva lehet értékelni, mert hazudnak a papíron sokan
A szoftveres D/n nem jött be nekem, amúgy a hardveres lát a szoftveres meg képjavítókkal próbálkozik
Bizony van osd a kamerán és egy gomb benyomásával aktiválsz és programozhatsz
Igen a harmadik tengely a csavarás és egy csavarral van megoldva
Az érzékenység a látószög és a felbontás a legfontosabb alap

Rögzítők:
olvasnivaló
általában az egész egységre adják meg a frame/sec-et

Szerelés:
koax kb. 30 m-ig felette jobban megéri az utp+ balun
Próbakábel, kis monitor, esetleg videobemenetes laptop
sokan esküdnek az osztott tápra, nekem bejött a pc tápjáról levezetés is
tábla kell, két hétért nem szóltak még eddig ha jöttek bizonyítékért

Távelérés:
dyndns fizetős tudtommal, a sitelution nem...
a 0.5 nem sokra, 16 kamera 4f/s -el megy ha nem másik szolgáltatóhoz megy,
ha igen akkor 0.3-ra lemegy egy nézővel
egy kamerakép meg kb 10 embert bír akadás nélkül.
(#) Inhouse válasza mugab hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia!

Köszönöm. Sok dolog tisztább. Ez a kalkulátor program nagyon hasznos!
Végigolvastam a leírásokat is, ez az aut. IR rész egész érdekes, a videóban az ázsiai csóka papucsban próbálja a szállingózó hóban...
Azért még maradtak kérdéseim, és vannak újak...

- Szünetmentes tápegység ajánlott? Gondolom nem amiatt, hogy áramszünet esetén is működjön, hiszen 10-15p-nél több nem várható el egy átlagos szünetmentestől. A dobozt, vagy a HDD-t védené a meghibásodástól? Jellemző az áramszünet miatti meghibásodás?
- ATW/AWC, DPC?
Közben ezeket megtaláltam részben, az ATW/AWC is a fehéregyensúly környéki beállításhoz kell, a DPC pedig a halott pixelek kompenzációja...
- a mozgásérzékelés mit takar kameránál? Állítható?
Idézet:
„a 0.5 nem sokra, 16 kamera 4f/s -el megy ha nem másik szolgáltatóhoz megy,
ha igen akkor 0.3-ra lemegy egy nézővel
egy kamerakép meg kb 10 embert bír akadás nélkül.”

Ez nem teljesen tiszta...

Üdv
Inhouse
(#) mugab válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Háát szünetmentes mindig jó ha van, akár az áramszünet közbeni vételre is, és elsősorban a hdd védelmére. A sima kikapcs nem nagy gáz, akkor van baj ha pár másodpercenként visszajön a hálózat.
A mozgásérzékelésről kameránál nincs tapasztalatom.
A 0.5 Mb/s feltöltési sebességnél ha 16 kamera képét nézem, akkor az amúgy képenként 10f/s- el vételezett jelet képenként 4f/s-el továbbítja (Geovision) ha ugyanazon internetszolgáltató hálózatán belül nézem. Ha másik szolgáltatóhoz megy (pl. invitel - digi) akkor már nem akkora a sebesség.
Ha csak egy kamera képét nézem, és mindenkinek csak egy van engedélyezve, akkor kb 10 ember tudja megakadás nélkül nézni az élőképet távolról.
Következő: »»   6 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem