Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   923 / 1679
(#) Jostee válasza puffed hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Azt a próbanyákot majd orvosoljuk...
A dobozolás tényleg szép.
(#) bikau hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok én is készitettem egy erősitöt természetesen ( : . Teljesen kommersz alkatrészekből a hangja közepes de nem is vártam többet , teszi a dolgát és kész. Eredetileg 4 csatornásnak szántam , de még csak stereo üzemmodban müködik . Digitális hangerő szabályzó van benne . A hangszin és a balansz szabályzó áramkör tudja azt egy LM3514( pont üzem) segitségével hogy kb mutatja hogy hol tart a szabályzás . Pl .: balansznál középen van ha mindkét oldal egyformán szól , és hangszinnél is . Természetesen ez automatikusan átvált ha megmozditom a potit , ezt egy PIC-el oldottam meg csak a SW még bugos kicsit mert csak egy irányba forgatásra reagál (: . Külön jól mutat a Floureszenses kivezérlésjelző amit egy régi deckből bányasztunk ki a haverommal , eltartott egy ideig még üzemre birtam , most már tökéletesen müködik ...Különlegessége még hogy fábol van az előlapja ami gyönyörüen le van lakkozva de a képen nem jön át ez annyira , csináltam egy blokkdiagrammot is ha valakit érdekel ( : . Ja még nem felejtem el 4 bemenete van amit egy fet-s bemenetválasztóval müködik ...A kimeneti teljesitmény kb ha teljesen elkészül 4x35W lessz ...
(#) bikau válasza bikau hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
És a blokkdiagram amit igértem ...

Blokséma.JPG
    
(#) Pulyka hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Üdv.

Elkészült a hordozható mobil töltömhőz a dc-dc konverter nyákja, ami a konverter adatlapi rajza szerint 3.6V-ot(3db, 1.2v-os nimh celláról) fog nekem feltornászni 5V-ra, szabályozott körülmények között, egy amper melett.
Ez a második panel, az elsőt nagyon összezsúfoltam, és nem is jó kondikat használtam stb stb, de végülis működött egy darabig, akkor is csak 4.2V-ig ment fel az output.
Ez nagyon jól sikerült, ez az első kétoldalas panelom, igaz, hogy elcsúszott picit a két oldal, de én csináltam..
MCP1651 a konverter lelke(csatolva a pdf, kb. alul a nyákrajz, amiről csak az alkatrészek elhelyezkedését másoltam le), beépített alacsony akkuszint figyelmeztetővel.
Levilágítással készült, maratás után fényesre csiszoltam a nyákot, és gyorsan befújtam forrasztható, műgyanta alapú lakkal.
Nem találtam szavakat, a lakk száradása után..

UI: Max. holnapra kész leszek a forrasztással is.
(#) Pulyka válasza bikau hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia.

Nagyon tetszik a gázos kijelző alkalmazása, és nagyon passzol, nagyon tetszik a fa lakkozásának színe, és a piros ledek.
Nagyon jó párosítás lett. Egyáltalán nem ütnek el egymástól, szerintem.

Tomi
(#) audiofeeel válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Vákuum van benne - VFD: vákuumfluoreszcens kijelző...
(#) Pulyka válasza audiofeeel hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Értem, akkor ezekszerint semmi féle gáz nincs benne, hogy ne égjenek el a szegmensek, mint egy oxigénnak kitett wolfram izzó szál?
(#) audiofeeel válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Nézz utána a működésének, egyrészt hogy tisztában legyél vele, másrészt hogy tudd, milyen kis érzékeny jószág - ha hozzád kerül, véletlen se lődd el, mert szerintem nagyon szép és különleges darabok. :google:
(#) Frankye válasza bikau hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Nagyon szép lett, gratulálok!
(#) bikau válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ráadásul a képen nem is jön át olyan jól de nagyon szép zölden világit , mondták hogy kék is van belölle de sehol nem találtam ( :
(#) skero válasza bikau hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Érdekes a műved ,igazából ez nem az én műfajom. Kicsit sokallom a ledeket. De amúgy tetszik ,látni a munkát és a törekvést mögötte. Gratulálok hozzá
(#) zenetom válasza skero hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Idézet:
„Kicsit sokallom a ledeket”

A LED-ekből sosincs sok!

bikau: bár nekem a külseje kicsit retrós, de a belseje tetszik, gratula!
(#) skero válasza zenetom hozzászólására (») Júl 25, 2012 / 1
 
[OFF]
Idézet:
„A LED-ekből sosincs sok!”
Egy karácsonyfán![OFF]
(#) Pulyka válasza audiofeeel hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Köszi.
Bár én csak megjegyeztem, hogy nagyon tetszik az ötlet, hogy a kolléga nem LCD-t, vagy hétszegmensest használ, hanem ezt a vákuumosat(mint utólag kiderült, ez neki a neve ).
De bevallom próbáltam már egyet életre kelteni unalmamban, mindenféle áramnemmel..
..de az már kidobásra volt ítélve.
(#) bikau válasza skero hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Fogyaszt is mint a * (: Melegszik a tápborda .....
(#) bikau válasza Pulyka hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ez Pl.: 3 V váltóval megy + a vezIC 24V de utánna kellett bányászni a neten . Meg természetesen az oldalon is adtak hasznos ötleteket ....
(#) vipera1997 hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Hello!Építettem egy stereo erősítőt 2 TDA2004 IC-vel 12V-ról táplálom és 2X30W(gyári adatok alapján)!Itt vannak a a képek róla:
(#) Ricsi89 válasza vipera1997 hozzászólására (») Júl 26, 2012 / 1
 
Mi a gyári adat? 14,4V-on 10% torzítással, 1,6 Ohm-on tud 10W-ot!
Egyébként ezeket az elmosódott képnek nem nevezhető valamiket nem szeretjük, mert semmi nem látszik rajtuk.
Kérlek írd már le hogyan jött ki neked a 2X30W.
(#) Moderátor hozzászólása Ricsi89 hozzászólására (») Júl 26, 2012
 
Csak ne itt! A saját topicjában nem lesz OFF, itt viszont...
(#) bgibgi hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Építettem egy pic-vezérelt függvénygenerátort MAX038-al, ezt a projektet megvalósítva.
Néhány képet mellékelek róla.
Az építéssel és a működéssel kapcsolatos tapasztalataimat az érdeklődőkkel a 'Függvénygenerátor építése' fórumon osztom meg.

Köszönet az építés során nyújtott segítségért lhanzi-nak és vicsys-nek.
(#) Frankye válasza bgibgi hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szép munka, gratulálok!
(#) bgibgi válasza bgibgi hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
A 'Függvénygenerátor építése' fórumon a tapasztalataim leírására vonatkozó hozzászólásom száma: 1268578
(#) iamrob hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Most készültem el egy laptop töltővel, ami 12V-ból állít elő 20V-ot, tehát autóból lehet vele "kicsit" kitolni a laptop akkuidejét. A kapcsolás valamelyik elektorból van, de a nyákot átterveztem kicsit. Illetve a doboz méretéből adódóan a maradék fölösleges részre egy USB A aljzatban végződő 5V-os táp is helyet kapott. Ezt egyelőre nem tudom mihez használni, úgyhogy be sem ültettem. A konverter hatásfoka olyan jónak tűnik, hogy úgy döntöttem, ki sem furkálom a dobozát szellőzés céljából. A lötstop nem lett tökéletes, az üres részeken valamiért nem tapadt meg rendesen.
(#) polonkaig válasza iamrob hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Profi munka. Igazán szép lett. A lötstoppnál a fotókon nem látni a hibát.
(#) dudassandor1 válasza iamrob hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Ez makulátlan munka! Nagyon szép és precíz lett!
(#) zolika60 válasza iamrob hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szép munka, gratulálok.
(#) neocska válasza iamrob hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szép darab a gyári nem néz ki ennyire jol. Csak igy tovább!
ömm, kapcsolásirajzot kérhetnék? vagy hogy hol lelhetö meg?
(#) iamrob válasza neocska hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Köszi mindenkinek, kicsit eltúlozzátok azért. A kapcsolás publikus természetesen, a 2006/1-es elektorból van, csatolom is ezt a részt, ha valakinek nincs kedve keresgélni. A lötstop azért érdekes, mert a vezetősávokon megtapadt mindenhol, csak az alaplemezről jött le egy darabon - ezt nem értem én sem. Ha valakinek további kérdése lenne, válaszolok, ha tudok.
(#) Mybuster hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Egy újabb délután és egy ujabb építés nekiláttam az LCD vezérlésnek Icserny cikkéből,egy kicsit átalakítva. LCD 4biten
(#) zenetom válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia!
Jó dolog a 4bites vezérlés, gratula!
A háttérzene nem a CoD-ból van?
A "hello word" nem "hello world" akart lenni?
Következő: »»   923 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem