Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1742 / 3965
(#) Szpisti hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Nem vicc, és a hozzáértésem szintjét ne te döntsd el.
Ne hasonlítsd össze a huzaltrimmerrel létrehozható kapacitás mértékét egy az egymás mellé párhuzamosan feltekert mondjuk 0,22-es huzaléval. Érdekes lenne, ha egy 3000 menetes primer önkapacitása 3000x pár pF lenne, ami már ugye legalább a 10 nF nagyságrendben lenne. Valójában 3-500 pF szokott lenni, amiből ha visszaszámolod , nem is akkora hülyeség az a femtofarad nagyságrend. Mert ha nem tévedek 1000fF egy pF.
Részemről a vitát lezártam, csak nem szeretem ha alpjáraton lehülyéznek.
A moderátor pedig átteheti a témát a kimenős topicba, vagy felőlem akár törölheti is.
üdv!
(#) tomi01 válasza tomi01 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
nem akarok boltot nyitni a fórumon *

Ne is, törölve !
(#) tomi01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Pékarcú vagy
(#) tecktomy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Még mindig pékarcúvagy XDD
(#) luluzulu hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Meg csináltam a mellékletben lévő 12v-os fénycső gyújtót. Azonban csak a fénycsőnek kicsit kevesebb mint fele gyújt be. Mi lehet a gond?

Untitled.jpg
    
(#) luluzulu válasza luluzulu hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Meg oldódott meg cseréltem a vissza csatoló tekercs bekötését és most működik.
(#) denesy hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Házinak kaptam hogy egy finder type 55.34 relével építsek egy berregőt. tud valaki segíteni? esetleg kapcsolással vagy hogy hogyan fogjak neki. előre is köszi
(#) kadarist válasza denesy hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia!
Kösd be így és máris berreg.
(#) jani1987 válasza denesy hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
(Csak zárójelbe szólok, hogy a mondatokat nagy betűvel kezd. Talán elnézted, de érdemes rá figyelni.)
(#) denesy válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Köszi.( Ok figyelni fogok rá)
(#) blackdog hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok!

ULN2804 vagy a legtöbb tranzisztor mezőnek van egy common lába.
Biztos bennem van a hiba, de nem értem, hogy mire való. Van ahol tápra kötik van ahol nincs bekötve. Mire is jó ez?
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Hello!
Ha igaz, a védődiódák összekötött katód végéről beszélsz. Ha induktív a terhelés amit hajt, akkor a tápra kell kötni, Ohm-os terhelésnél nem szükséges, persze nem is árt, ha a tápra van kötve.
üdv! proli007
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Tehát, ha jól értem akkor megspórolom a védő diódákat? Mivel az IC tartalmazza?
(#) havranarpi hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma szereztem 2 db 6W-os UV csövet.
Levilágítót szeretnék építeni belőle.
Egyszerű fénycső ként be is kötöttem: Bővebben: Link
A kondi a 230-ról lemaradt az nincs.
18W-os fojtót használtam adatlap szerint lehet rá kötni 2*6W-ot is.
Gyújtónak sima fénycsőgyújtót használtam 4-65W-osat.
Bedugom de semmi mi lehet a baj?
Nagy a gyújtó?
(#) mps válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szia! Próbáld első körben 4-22W gyújtóval. Sajnos nem midig működik stabilan az ilyen nagy "átfogású". Valamint nézd át az összes érintkezést, a foglalatokat is és a bekötéseket.
(#) havranarpi válasza mps hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Okés köszönöm a gyors választ .
Holnap veszek 4-22-es gyújtót és kipróbálom
(#) mps válasza blackdog hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Igen.
(#) mps válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Kipróbálhatod úgy is, hogy a gyújtókat egy dróttal rövidre zárod, csak vigyázz mert ha sokáig izzítod a csövet, el tudod égetni az izzó szálakat, tehát 2-3 másodperc után vedd is el, ha semmilyen izást nem tapasztalsz a fénycsövek végén, akkor szakadás van az áramkörben. Esetleg ellenállás mérővel mérd meg a cső végén a két tüsit, nem lehet szakadás, inkább pár 10 Ohm. A szemedre is ügyelj, ha már UV!!!
(#) havranarpi válasza mps hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Köszi,de nem merek kisérletezgetni. Inkább várok holnapig.
(#) amairiol hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Hali!

A napokban megcsináltam az alapkacsolásnál található villogót, többször leelenőriztem minden forrasztást a próbanyákon h jó helyen van-e és mindent a kapcsolási rajznak megfelelően találtam minden alkalommal, de a problémám az, hogy mindig csak a jobb oldali LED-em világít (nem villog) valakinek lenne ötlete, hogy mit kerülhettem el a kapcsolás megcsinálása során? Előre is köszi!
(#) mps válasza amairiol hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia! Nézd meg nem fordítva tetted be a másik ledet. Minden alkatrész jó? Nem melegítetted meg nagyon a tranzisztorokat? Műszered van? Jó lenne egy fénykép a panel mindkét oldaláról, jól látható. Vedd ki a kondikat, akkor mindkettőnek világítani kell.
(#) havranarpi válasza amairiol hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nézd meg a ledet nincs -e fordítva.
Ha nincs csak fordítsd meg a tranyót.
(#) zamatőr hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy 225mp-es "órajelem" amit rákapcsolnék egy ic-re és 7200 mp után kapcsolna egy relét amely a művelet elvégzése után nullázná ezt az áramkört.A művelet nem tart tovább egy percnél.
A legegyszerűbb kapcsolásra kérnék ötleteket.
Előre is köszönöm.

időzitő.JPG
    
(#) kokozo válasza zamatőr hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia! Csak 1 ic-s lehet? A reset jel milyen lesz(Feszültsége, folyamatos vagy impulzus szerű?)?
(#) mps válasza zamatőr hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Szia! Ha jól számoltam a 7200 pont 32 szerese a 225-nek. Így a CD4040, vagy a CD4060 pont Neked lett kitalálva. Még le is rajzoltad a 4060 belső oszcija nem kell.
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Lenne egy nagy problémám. Az ismerősöm vett egy 4 darabos napelem csomagot. ezeket az adatokat adta meg
KS - 250 mono/24V 250W
méret1657x977x39,5
Áram-erősség (A)
(röv.zár.)9,14
Munkap.
fesz. (V30,5
Üresj.
fesz. (V)37,3
És azt kérdezte tőlem hogy meg e lehet hajtani egy motort róla. a motor nem ismerem. nem tudok róla semmit.
(#) kadarist válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Idézet:
„a motor nem ismerem. nem tudok róla semmit.”

Szia! Azért jó lenne valami infó erről a motorról.
(#) antikzsolt válasza kadarist hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Esetleg meg tudnád mondani hogy mekkora motort képes meghajtani? valami aksis rendészről akarja táplálni nem közvetlenül a napelemről akarja. Sajnos most nem tudok több infót adni mert ma hajnalban már kint van külföldön és 3 hétig nem valószínű hogy hazajön.

Gondolom a napelem és a motor összhangban lennének. Vagyis ha süt a nap akkor megy a motor napelemről. Ha meg borult idő van akkor aksiról menne. A felhasználási körülményeket nem ismerem. tudom egy kicsit így bonyolult találgatni.
(#) kadarist válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Igen, összhangban kellene lenni a napelemnek az akkumulátorral. Ebben a rendszerben alapvetően az akksi határozza meg a maximális kivehető teljesítményt, mert a motornak alapvetően onnan kell venni az energiát és majd ahogy merül úgy tölti a napelem. Ha valóban összhangban van a napelem-akkumulátor-motor hármas, akkor csak napfényt kell adni a napelemnek és élvezni a motor forgását.
(#) antikzsolt válasza kadarist hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Akkor lényegében akár egy 2000w os motort is rá lehet kötni a rendszerre. mert az aksik bírják.
Következő: »»   1742 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem