Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1086 / 1319
(#) potyo válasza geizol hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Kell két SN75176 vagy hasonló illesztő ic, amivel a szimmetrikus jelből aszimmetrikusat csinálsz és fordítva. Direktbe kötve az Rx+ talán még működne is, de a Tx irány nem valószínű.
(#) kissi válasza geizol hozzászólására (») Aug 1, 2012 /
 
Potyo kolléga leírta, én is jeleztem és linkeltem, hogy kell a szim/asszim átalakító!

Steve
(#) potyo hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Használjátok az MPLAB X-et Pickit3-al? Én próbálom, de valahogy nem tudok ráérezni az ízére. Egyszerűen lassúnak érzem. Az se segít a dolgon, hogy egy egyszerű Hold in Reset-Release from Reset váltásnál is vagy háromszor reseteli a kontrollert, amit a kontrollerre kötött led kigyulladásából és elalvásából látok. Nemtudom, csak nálam lehet lassú (Ubuntu 10.04 64bit), vagy másnál is az? Virtuális gépen próbáltam XP alól, de ott se volt jobb, pedig az MPLAB 8 azon gyönyörűen fut. Szeretnék haladni a korral, mert az MPLAB 8 lassan kifutó termék lesz, de ez szerintem botrányos, hogy ilyen lassú. Na meg a szinekkel se tudok megbarátkozni, valahogy hiányzik a kontraszt vagy nemis tudom. Mondjuk ez máshol is igaz, az újabb windows-ok és linuxok "dizájnos" felületeivel se vagyok kibékülve...
(#) Zsora válasza potyo hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Jelentem; én használok!
Nekem a szimulátor és programozó közötti váltogatás nem tetszik, ill. a szerkesztőablak pár hülyesége. Egyébként van amiben a 8 jobb, van amiben az X. Én inkább az X-et használom, mert a programírás kényelmesebb vele. A felprogramozás lassúságával nincs gondom, bár tényleg többet tököl, mint a 8.
(Én jelenleg Win XP alatt használom.)
(#) kissi válasza Zsora hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Szia!

Nem használom, ezért kérdezem, hogy mit értettél ez alatt:
Idézet:
„mert a programírás kényelmesebb vele.”
?

Steve
(#) gyengus hozzászólása Aug 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy PIC16F1938 típusú mikrovezérlőm. Szeretném kipróbálni a Capacitive mTouch Sensing Module-t. Ezzel kapcsolatban szeretnék iránymutatást kérni, hogy merre induljak el?
Letöltöttem a Microchip Application Frameworkot, benne az mTouch library ami viszont PIC16F-eseknél csak CVD-t támogat, ha jól értelmezem. Tehát az analog csatorna használatával szoftveresen oldja meg.
Használjam akkor ezt a CVD módot?

A másik amit nem értek, a slider és wheel szenzorok alakjának milyennek kell lennie? Az interneten keresgélve elég sokfélét találtam és nem derült ki számomra, melyik a legmegfelelőbb.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Zsora válasza kissi hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Üdv!

A szerkesztője modernebb és több lehetőség van benne:
- többféle színjelölés: jobb átláthatóság
- könnyebb navigáció a kódon belül: színjelöléses aktív csúszka
- több szerkesztési lehetőség: gombok a felső sorban
- dokkolható ablakok fülekkel: jobb átláthatóság, nem kell keresni az ablakokat

Így hírtelen ezek jutottak eszembe.
(#) kissi válasza Zsora hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Köszi, majd kipróbálom!

Steve
(#) potyo válasza Zsora hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Ez igaz, de ha zavaró mértékben lassú (mint nálam), akkor az bőven lerontja az összképet.

Lehet erre valami skint rakni vagy bármit? Nekem valahogy nagyon hülyék pl. a szürke menűsoron a fekete menűpontok. Az egésztől olyan érzésem van, mint egy hétvégén gyorsan demóra összedobott valami. Na nem mintha nálunk a cégnél nem készülne olyan, ami szerintem piszok mód hülyén néz ki, aztán főnök szerint meg jó...
(#) Zsora válasza potyo hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
Mit találsz lassúnak:
- a felprogramozást?
- a szimulációt?
- a programírást/szerkesztést?

(Nekem XP alatt fut az X egy öreg 2,4GHz-es Core2 Duo procis 3,5MB DDR2 RAM-os masinán.)
(#) Zsora válasza potyo hozzászólására (») Aug 2, 2012 /
 
A színek oprendszerfüggők, de - szerintem - lehet is rajtuk változtatni.

MPLAB_X.PNG
    
(#) brumibali hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
sziasztok

van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám megoldani azt a feladatot: ha a kocsimtól eltávolodok, akor 6 méter után bezáródik. Ha visszamegyek akkor 3 méternél kinyitódik.
Rfiddel gondoltam megvalósitani, de csak 12 ceniről leolvasható a max. a nálam lévő adónak minnél kisebbnek kéne lennie.
Ami még kritérium, az az, hogy ugrokódosra sszeretném.

köszönöm a segitséget
(#) atiotezer válasza brumibali hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Ezekre a szavakra keress rá a Google-n. Keyless Go

Itt van készen is: Bővebben: Link

Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) trudnai válasza potyo hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
Azt hiszem ez nem MPLABX hiba, hanem Ubuntu bug es minden Javas cuccot erint:
Bővebben: Link

Itt van valami lehetseges megoldas, nem probaltam ki, de hatha neked mukodik:
Bővebben: Link
(#) trudnai válasza brumibali hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
RFID nem erre valo, ebben igazad van, de ha ilyen kerdeseid vannak, akkor nem javasolnam, hogy nekifogj ennek:

1. Ha nem nyilik az ajto mikor kellene az kellemetlen

2. Ha akkor is nyilik az ajto mikor nagyon nem kellene, az mar felettebb bosszanto... (foleg mikor reggel sietnel munkaba es nincs meg az auto...)
(#) brumibali válasza trudnai hozzászólására (») Aug 4, 2012 /
 
ez a keylessgo ez nekem igy ebben a formában nem teccik. én szeretném lekodólni.

A másik, hogy megbizhatóra bugmentesre fogom leprogramozni, voltak már nagyobb sikeres programjaim c-ben 18f-re.
Képes vagyok megcsinálni. Nem találo rfidet, ez a bajom. olvastam hogy van ijen, de nem találok.

Más megolás? mert én csak az rfidet látom jónak.

Köszönöm
(#) trudnai válasza brumibali hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
1. Bugmentes program nem letezik, legfeljebb olyan amelyik adott korulmenyek kozott kielegitoen mukodik

2. Ha nem egy meglevo projectet kovetsz akkor a magad utjat jarod, ami adott esetben tenyleg szep dolog es jo erzes ha megvagy vele.

3. En a helyedben az RFID-t elfelejtenem mert mint mondtam az nem erre valo. En a helyedben 433MHz-es jeladokkal kiserleteznek.

Nekem ezeken nincs tapasztalatom, igy segiteni nem tudok, remelem masnak van?
(#) brumibali válasza trudnai hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
van bugmentes progi, az osztályom 1 napot játszott vele, és nem akadt ki pedig egy nagy milka csoki volt a tétxd

a 433 mhz az nagy, ez a bajom vele.. igazából az rfid azér tetszett mert pici bőralá..

azzal az a gondom hogy nincs ötleetem a távoltág érzékelésére
(#) _vl_ válasza brumibali hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Pedig a kHz-es RFID-knak kb. méteres antenna kell már a 70 centihez is. 2 méternél meg nagyobb lenne az antenna, mint az autód. A 13.56MHz-es cuccokkal talán összehozható emberi méretű antennával 1-2 méter, de több nemigen. Sajnos ekkora távolságokhoz UHF freki kell. Bővebben: Link
(#) trudnai válasza brumibali hozzászólására (») Aug 6, 2012 / 1
 
Idézet:
„van bugmentes progi, az osztályom 1 napot játszott vele, és nem akadt ki pedig egy nagy milka csoki volt a tétxd”


A "nem akadt ki" es a "bug mentes" kozott oriasi kulonbseg van Ha szoftver illetve jelen esetben firmware fejlesztessel szeretnel foglalkozni, akkor jol vesd az eszedbe!
(#) trudnai válasza brumibali hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Idézet:
„a 433 mhz az nagy, ez a bajom vele.. igazából az rfid azér tetszett mert pici bőralá..”


Nem attol fugg, hogy milyen frekin megy, hanem hogy hogyan mukodik. Az RFID az energiat az antennabol nyeri, mig a 433MHz-es "keyfob"-ok (kulcstarto tavnyitok) pedig elemrol. Az is nyilvan befolyasolja a dolgot, hogy nagyobb tavolsagot szeretnel athidalni -- nagyobb vegfok kell hozza es tobb eergia...

Idézet:
„azzal az a gondom hogy nincs ötleetem a távoltág érzékelésére”


A tavolsagot precizen nem fogod tudni merni, azt az adotol valo tavolsaggal hatarozod meg -- tehat, hogy mekkora a jelerosseged. Az RFID es a keyfob nem foglalkozik a meressel, hanem ahonnan megy onnan megy... Messzebbrol mar tul kicsi a jel, hogy a vevo erzekelje azt, igy nem kell ezzel foglalkozni. Ezert van az, hogy neha a 10. emeletrol is le tudod allitani a kocsi riasztojat, maskor pedig kozvetlen kozelrol sem megy rendesen...

De ezek mar nagyon nem PIC-es temak! At kellene ezzel menni olyan temaba ahol kifejezetten ezekkel foglalkoznak!
(#) brumibali válasza trudnai hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
hello
ittvan előttem egy kettes kllaguna kártya:

ez tudja hogy mijen távolságban van tőle a kártya, és ha a kocsin belül van akkor indul is.. 6 méterre eljövök a kocsitól bezár, ha odamegyek a kocsihoz ezen a hat méteren belül, akkor a kilincsbe beledugva a kezem nyit.

ebben van 433,3 mhz teknologia, de még valami.
van benne egy elem a 433mhz-hoz, a távirányitó részéhez, és van egy akkumulátor a többi részéhez.
ebben a lagunában 5 antenna van.
plussz mégegy ami a kártyával még komunikál.
a vevője a kártyának csurig van antenna áramkörrel, és van benne egy 433-mas vevő is.

a kártyában a csip tipsa:
NWK ZED-PCF7947 Id 46 Eeprom for Renault cards (PCF7947) - Nincs

Ezt lehet is várásolni.
Egy antenna van benne, mocsok hosszú, meg van benneegy pici is, a 433-nak.
mi lehet ez ha nem rfidnek egy fajtája?
(#) Moderátor hozzászólása brumibali hozzászólására (») Aug 6, 2012
 
Megtisztelnél minket azzal, hogy a mondat eleji nagy kezdőbetűket használod? Ez egy magas színvonalú szakmai fórum. Megértésedet előre is köszönjük!
(#) brumibali válasza (») Aug 6, 2012 /
 
Hello
Bocsi, a gyorsírás átka.. igyekszem
(#) trudnai válasza brumibali hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Na, akkor megegyszer: Azt, hogy pontosan hany meterre van nem fogja tudni. Nem hiszem, hogy iranyantennakkal beharomszogeli. Azt sem gondolnam, hogy a tavolsag elegendo ahhoz, hogy a tavolsagot a radiohullamok terjedesi sebessegebol ki lehetne szamolni, mint pl a GPS rendszereknel. Lehetne meg ultrahanggal merni tavolsagot, nem hiszem, hogy ilyen lenne benne. Biztosan van meg ezer masik megoldas, en megis arra szavaznek csak es kizarolag az ado jelerossegere alapoznak.

5 ado van abban az atoban ahogy emlitetted, ezek mindegyike tud jelerosseget merni es igy tudjak milyen iranyban van a targy, sot ha kozepen azt is -- ez nem egy nagy trukk. Amit esetleg meg alkalmaznak, hogy idokozonkent merik egymas kozott a terjedest es igy tudjak, ha kisebb a terjedes adott idopillanatban akkor a tavadotol erkezo jel is gyengebb lesz -- magyaran ezt a jelet kompenzaljak, hogy pontosabban hatarozzak meg a tavolsagot.


Amugy megegyszer: Ez nem PIC-es tema, ugyhogy nem ide valo!
(#) brumibali válasza trudnai hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek.
(#) kezdo001 hozzászólása Aug 8, 2012 /
 
Sziasztok!

dsPIC33FJ256GP710A-ra szeretnék programot írni, de CCS-ben csak dsPIC33FJ256GP710-t lehet. Mekkora különbség van a két PIC között?
Amennyire az adatokat kiböngésztem a működési hőmérséklet más. Meg az XLP az egyiknél kivan emelve, hogy nem támogatott.
Valaki tud ebben segíteni?
(#) _vl_ válasza kezdo001 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Ennyi a különbség az XC16-ban a két header fájl között. Ezek szerint eggyel több CONFIG bitje van az újabbnak:
  1. 2c2
  2. <  * MPLAB-Cxx  dsPIC33FJ256GP710 processor header
  3. ---
  4. >  * MPLAB-Cxx  dsPIC33FJ256GP710A processor header
  5. 7c7
  6. < #ifndef __dsPIC33FJ256GP710__
  7. ---
  8. > #ifndef __dsPIC33FJ256GP710A__
  9. 11,12c11,12
  10. < #ifndef __33FJ256GP710_H
  11. < #define __33FJ256GP710_H
  12. ---
  13. > #ifndef __33FJ256GP710A_H
  14. > #define __33FJ256GP710A_H
  15. 11960a11961,11964
  16. > **   PLL Lock Enable bit:
  17. > **     PLLKEN_OFF           Clock switch will not wait for the PLL lock signal.
  18. > **     PLLKEN_ON            Clock switch to PLL source will wait until the PLL lock signal is valid.
  19. > **
  20. 11989a11994,11996
  21. >
  22. > #define PLLKEN_OFF           0xFFDF
  23. > #define PLLKEN_ON            0xFFFF
(#) kezdo001 válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Köszönöm a választ!
Én biztos nem vettem volna észre magamtól.
(#) _vl_ válasza kezdo001 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Erre való a "diff" nevű program
Következő: »»   1086 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem