Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   47 / 181
(#) laszlokunstar válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 13, 2012 1 /
 
Ha UTP mellett döntesz érdemes több szálat párhuzamosan kötni, a feszültségesés miatt. Arra ügyelj, hogy rézvezető legyen, ne CCA (rézzel bevont alumínium, vagy acél), annak nagyobb az ellenállása. Ha lehet választani, akkor CAT6 kábelt tegyél be, abban nagyobb keresztmetszetű rézszálat használnak. A kábelen feltüntetett AWG értéke legyen minél kisebb. AWG átszámítása
(#) vladcepes hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Köszöntem a válaszokat. Csak azért szeretném UTP kábelből csinálni mert van megmaradt fölösleges több méter UTP kábel és akkor nem kéne vennem másikat. Most szétvágtam egyet és ez pont fordított mint amit te írtál "laszlokunstar" vagyis alumínium színe van és lekapargatva azt réz van alatta. vagyis alumíniummal bevont réz drót.A kábelen ezt írja: AMP Systems Cable BC00 AWG Stranded Unshielded Cat 5 0398 12895 MNa ebből én semmit nem veszek ki. A kérdésem az ha ez jó akkor hány szálat kössek párhuzamosan?
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Az ésszerűség határain belül minél többet köss párhuzamosan, így kisebb feszültség esik a vezetéken.
Elhiszem, hogy jópofa egy animált gif szmájli, de a jóból is megárt a sok. Csak akkor használd, ha muszáj, elvonja a figyelmet a mondanivalódról.
Próbáld kiszámolni a vezetéken eső feszültséget, teljesítményt, és akkor el tudod dönteni, megéri-e szálakra bontani.
Az általam írt ellenállásérték jó közelítéssel megfelel a CAT5 kábel (valószínűleg AWG26) ereinek.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Igenis megértettem! Mármint a szmájli képet. Találtam itthon hangszóró kábelt is. Az UTP-böl 4 szálat összesodrok kb akkor olyan vastag mint a képen látható hangszóró kábel. Akkor már inkább a hangszóró kábel ugye? Gondolom ez elég vastag hozzá. és végig réz.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
A hangszórókábel nekem piros/fekete.
Ilyen távolságon ránézésre mindegy. Azt használhatod, amelyik közelebb áll a szükséges mennyiséghez. Ha mozgatva lesz, vagy kültérre kerül, esetleg rágcsálók veszélyeztethetik, akkor inkább az UTP-t használd.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ez is hangszóró kábel,a házimozihoz kaptam,nem kellett felhasználnom a két elsőhöz csak csak 1-2 M-t így megmaradt belőle 2x 10M. Nem lesz mozgatva hacsak ki nem ég majd valamelyik led (hogy helyettesítsem),rejtett világításhoz lesz a nappaliban.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Akkor pont jó lesz a világításhoz. Lényeg, hogy a polaritást ne téveszd el!
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Okés. Persze,persze az lényeges dolog. Van egy csíkos meg egy sima.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Sziasztok! Elkészültem a világításnak (szalag) felével. 1 csík: 42 egység-126 db led. 82 ohmos előtét ellenállásokkal, Itt mértem 12,42V 0,75A

2 csík: 46 egység-138 db led. 82 ohmos előtét ellenállásokkal.
Itt már ment mind a két csík itt 12,33V 1,35A .
mértem. Az adapter 12V 3,33A amit korábban is írtam.

Ha minden igaz akkor 15,34mA esik egy egységre? Gondolom akkor maradhat így nem kell dióda a bemenethez mint korábban írtuk ugye? Kb 1,5 órája megy,az adapter nincs olyan meleg mint a laptopom adaptere. Így néz ki. Ha meglesz a másik fele is lehet hogy már túl erős lesz és valami fényerő szabályzót kéne neki csinálni. Milyen kellene ehhez? Köszöntem a válaszokat. Üdv.
(#) lac08 válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
A fotóid alapján én bíza nagyon olyannak látom, mintha a szobában csak félhomály lenne. Biztos, hogy ezt akartad? Vagy a képek ennyire csalókásak?
Lehet hogy valójában nagyon jól néz ki, és lehet még az is, hogy tényleg nagyon keveset fogyaszt, (ezeddig a "két csíkod" a számításom alapján 16 VA.)

Én egy kétszer 3 elemes LED-sort szereltem be a bárszekrényembe, ami magában az üvegpolcban (mint fényvezetőben) világít, ám valahogy nem vagyok tőle nagyon eldobódva.
Olyan "hangulatos"-nak mondható, de a jó világítástól messze van!
Egy kisméretű 12 voltos áramgenerátor viszi, és csak akkor világít, ha kinyitom az ajtót.
Így néz ki, de szerintem ez fénynek nem kimondottan sok. (lásd - P5218151. kép)

A boltban kapható gyári LED lámpákhoz képest (lásd P5218150. kép) egyáltalán nem vakít a fénye.

Az általam gyártott LED izzó sem az igazi.
Van is fénye meg nincs is (lásd a P5218152. képen - így néz ki a lámpában) ... Egy nagy homály. Legfeljebb nem megyek neki a falnak ... arra tényleg jó.


Összességében - ezek a fehér LED-ek mintha nem azt a komolyabb fényerőt szolgáltatnák, amit az ember elvárna tőlük. Vagy csupán csalóka az egész, mert annyira kékesen hidegfényűek?
(#) vladcepes válasza lac08 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Szia! A kép valójában nem adja vissza azt a hatást amit én látok,tehát ez az amit nem látsz a képen. Hangulatnak ez már pont jó.(tegyük fel hogy TV-zek vagy gépezek). Egyáltalán nincs sötét, sőt amint írtam attól tartok hogyha meglesz a másik két csík is ami majdnem körbemegy akkor valami fényerő szabályzót is fog kelleni csinálnom.Megpróbálok valami értelmesebb képet készíteni,más fényforrást direkt nem használtam,és a telefonom homályban nem csinál értelmes képeket ,de megpróbálom újból Üdv.
(#) Bedrock_rz válasza lac08 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Hát lehet próbálkozni, semleges vagy meleg fehérrel, itt pl van elég sokféle: Link
Ha sok lumen kell akkor power led a megoldás, vagy sok 5050 es SMD
(#) vladcepes válasza Bedrock_rz hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Én a 3528-asból csinál(om)tam. Ha jól látom az 5050-es elméletileg majdnem 3 X erősebb fénye van. De 3 X drágább is.
(#) vladcepes válasza lac08 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Ezeket is tegnap csináltam,csak ezek is homályosak.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Ez így Adapterestől mindenestől mennyi W-ot fogyaszthat? (az adapter + ez a két csík)? Üdv.
(#) lac08 válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
A réz, mint a hidrogénnél pozitívabb elem, jelen állapotában * nem fog oxidálódni! Legfeljebb közvetve a levegő kéntartalmától (mint pl. füstben a kéndioxid) elzöldül, majd kékeszöldre vált.
(#) vladcepes válasza lac08 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Okés köszöntem a választ. Azért megköszönném ha valaki megtudná mondani,hogy ez így kb mennyi W-ot fog fogyasztani. (kíváncsiság kedvéért,gondolom kevesebbet mint a 60W-os égő). Csináltam még képeket de ez is szemcsés,de a fényerő legalább látszik rendesen.
(#) lac08 válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Biztosan jó lesz, ha majd végleg készen lesz. A fogyasztása meg annyi, hogy szinte észre se veszi az ElMű. Akár éjjel-nappal éghet.

Nagy *
(#) didyman válasza lac08 hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Méterenként 4,8W-os csíkjai vannak kicsit alulhajtva (maximum 16W), plusz adapter vesztesége (2-3W). Az azért nem észrevehetetlen-havi 650Ft körülbelül, ha éjjel-nappal megy . A LED-szalagok hatásfoka meg rendszerint a kompaktok körül marad, mivel soros ellenállások révén ér el kb. állandó áramot és feszültséggenerátorról vannak táplálva, törpefeszültségről-talán a mechanikai kivitel, illetve alakíthatóság miatt ragaszkodnak ehhez, mert 230V-ra, sorosan pakolva (itt az esetleg szakadással tönkremenő LED-ek ellen zener diódával lehet védekezni, illetve ezt a képességet csipen integrálni), kapcsolóüzemű áramgenerátorral olyan másfélszeresen javulna a hatásfoka.
(#) vladcepes válasza didyman hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Köszönöm a hozzászólást! Akkor ha méterenként 4.8W-os,akkor a 18-19) méteren 86.4W (91W)igaz? De akkor mégsem értem mert a két csíkom most sacc/kb 9M tehát akkor az nem 43W? Üdv
(#) didyman válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Ja, akkor én össze vagyok keveredve. De akkor pontosan milyen sorod van? A házilag készült, vagy bolti?
(#) vladcepes válasza didyman hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Szia! Házilag készített sorok.Remélem sikerül jól belinkelni
Bővebben: Link
(#) Bergi hozzászólása Júl 31, 2012 /
 
Ledes kérdés. Lehet, hogy hosszú, nézzétek el nekem.

Sziasztok! Segítséget kérek leddel kapcsolatban.
Egy kirakatba tervezek ledes világítást.
A kirakatban van 3 polc, (38mm vastag) ezeknek az aljára lesz ragasztva, vagy belemarva 3-4 mm mélyen a led szalag. Úgy gondolom ,hogy elég fény eléréséez az 5050 típusú ledsort választom és ebből is a 60 Db/m kivitelt.
(kb. 35-50 cm távolságra vannak egymástól a polcok ezt kell bevilágítani).
Úgy gondolom, hogy 1 vagy 2 sorban ragasztanám fel a polcok aljára a szalagot.
A kérdések:
1, Ha kér sorral számolok, kb. 8.8 m hosszú szalag, kb. 130-150 W teljesítményű táp kell. A stabilizált tápból vehetek nagyobbat is, (pl 250W) ha a jövőben bővíteni szeretnék?
2, Találtam a neten a linkben található 10W-os power ledet.
Jól látom, hogy ugyanolyan teljesítményű, fényerejű, mint a kapható ledes fényvetők? Ez ráköthető párhuzamosan ugyanarra a stabilizált 12V DC tápra mint a szalagok?
3, Túlméretezhetem a led tápegységet? Pl, ha kell 130-140W plusz 2X10W power led összesen 150-160W és veszek egy 200W tápot akkor a táp "idomul" a felvett teljesítményhez, vagy számolni és ellenállásozni kell?

Köszönöm a segítséget!

Bővebben: Link
(#) interled válasza Bergi hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Szia!

Ha megfelelő tápot használsz, akkor nem baj ha több.
Van egy 29A-es táp, ami stabilizált, kapcsolóüzemű, és 9-13,5V között még képes is dimmelni a szalagokat. Persze egy csavarhúzó segítségével a pontos 11,5-12V beállítható, a feszültsége állandó.
Ennek 3 db 12V-os kimenete van, így 3 felé mehetnek a vezetékek.
*
Ez a trafó nem fogja kinyírni a LED-eket.
Ha bármiféle kérdés van még, akkor bátran tedd fel.
*

*Törölve! A felületen tilos a reklámozás !
(#) nedudgi válasza Bergi hozzászólására (») Júl 31, 2012 /
 
Csak szólok, ha feleslegesen, akkor bocsi.
A 10W LEDhez külön meghajtó áramkör is kell, anélkül szépen megsüti magát, különösen egy ekkora teljesítményű, 12V tápegységgel.
(#) sunraw hozzászólása Aug 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Kaptam 8db 30cm-es, a képen látható szalag darabot.
Állítólag egy 120as fénycsőben volt, 4-4 darab, két sorban. Lehetne ebből valamit kihozni.

DSCF5053.JPG
    
(#) atiotezer válasza sunraw hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Csinálj belőle hangulatvilágítást, vagy konyhába pult megvilágítást.
(#) sunraw válasza atiotezer hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Honnan tudom meg, hogy milyen meghajtó áramkör kell hozzájuk?
(#) mex válasza sunraw hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Feszültséggenerátoros tápról jártak, vélhetőleg 12V-ról, (esetleg 24V), ezek elterjedtek a ledes fényforrások meghajtására. A soros ellenállások is ezt támasztják alá.
(#) atiotezer válasza atiotezer hozzászólására (») Aug 5, 2012 /
 
Meg kell mérni az ellenállásokat, és megnézni, hogyan vannak összekötve a LED-ek, ebből ki lehet következtetni, hogy mekkora feszültségről mentek.

Ha jól látom SMD 5050-es led van rajta, itt egy pár adat a LED-ről: SMD 5050
Következő: »»   47 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem