Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   5 / 28
(#) kardexcsaba válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Megoldható esetleg úgy, hogy megkeresem a ASCHII kódját a karakternek, amit majd átalakítok hexába és úgy küldöm?
(#) pici válasza kardexcsaba hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
A P betű egy karakter, annak van ASCII kódja és azt lehet hexaban is írni, DE MINT UGYAN AZ A SZÁM!
Azaz írhatod így:
  1. i2c_write_byte("P");    //karakter
  2. i2c_write_byte(80);      /ASCII
  3. i2c_write_byte(0x50);   //HEXA

Nincs különbség.

Ha Te egyszerre csak egy hangot tudsz kiejteni a szádon, és szeretnél hosszabb szavakat is használni, akkor mit teszel?
Szépen sorba egymás után ejted ki a betűk hangját. (kis csúsztatással)
Szóval neked is egyesével kell elküldened a hosszú NMEA kódokat.
Amúgy meg nem kell ezen görcsölni. A legtöbb GPS-nek nem kell küldeni vezérlő kódot, hogy elinduljon.
Vannak alap beállításai, azzal futnak egyből, akár van uC akár nincs.
(#) zenetom válasza kardexcsaba hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
ASCII kódtábla: Bővebben: Link
És csatoltam a szöveget átalakítva (kép).
(#) NickE válasza kardexcsaba hozzászólására (») Jún 23, 2012 /
 
Nézegetem én is ezt az L50 GPS-t. AGPS-ként hirdetik, de az adatlapján ha jól értem, azt írják, hogy működik rendes GPS-ként is. Azért meglepő kicsit, mert a konkurens szintén antennával egybeépített GPS modulokhoz képest lényegesen olcsóbb. Nagyon lassan indul a kiegészítő adatok hiánya miatt, vagy mire kell számítani? Miben lesz gyengébb, mint a többi?
(#) Syrius válasza menyus hozzászólására (») Júl 8, 2012 /
 
Hogy hívják ezt az azonosítót?

Köszi!
(#) Istvanpisti válasza NickE hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Nekem jó tapasztalataim vannak az L50-nel. Kb. 5 hónapja használom, az NMEA táviratokat veszem, dekódolom. Én nem tettem rá az opcionális I2C-s - ajánlott - EEPROM-ot, de így is hamar megtalálja a műholdakat. Más - általam használt - GPS-eknél (EB817, EB-3531) nem lassabb.
(#) NickE válasza Istvanpisti hozzászólására (») Júl 9, 2012 /
 
Tegnapelőtt üzemeltem be, nekem is jó a tapasztalatom.
(#) skimen hozzászólása Júl 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Kérdezni szeretném, hogy használt e már valaki a témában
megjelölt GPS modult?

Sajnos én már a másodikat forrasztom be, de nem
akar működni
A soros kommunikáció működik, de műholdat nem lát.

A modul RF bemenete egy SMA csatlakozón keresztül
kapcsolódik a GPS antennához.

Üdv!
(#) skimen válasza skimen hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Közben kiderült a hiba, nem passzív antenna ként
kell kezelni az aktív antennát.

Most már csak annyi a baj vele, hogy nagyon sokat
téved...
(#) nemesimi hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Adott egy atmega8 és USB-s Wavecom WMOD2 GSM modem aminek az RXD és TXD lábát kivezettem a nyákról.
A baj az hogy nem megy a beszélgetés a GSM modem és az AVR között de viszont a
Hyper Terminal <--> soros átalakító <--> GSM modem müködik!
Hyper Terminal <--> soros átalakító <--> AVR müködik!
A beállítások 9600 8N1
Viszont ha párhuzamos figyelem az AVR és GSM bevannak akasztva akkor csak az ATmegával tudok beszélgetni!

Ezek az értékek be vannak állítva a GSM modemben is!
Az RX és TX simán be vannak akasztva AVR-re!
Elviekben müködni kellene de sajnos nem megy!
Csinált már valaki ilyet???
Ha igen kérem segítsen!
Köszi!
Csak az AVR és GSM modem nem kommunikálnak!
(#) proba válasza nemesimi hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Első körben a gsm modem és a hiperterminál forgalmát az atmegával tudod hallgatni? ha igen ,akkor már csak néhány gond lehet.Ami néha becsapott igaz más modemmel ,a modem TX lábát valamilyen szinten kellett tartani hogy adjon. Esetleg a többi modemvezérlő jel is kell,amit a soros kábel ad ,de te a processzorral nem kezelsz....(ha hallgatni tudsz akkor talán a jelszintekkel/polaritással nincsen baj.)
(#) nemesimi válasza proba hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szia!Pont ez a baj hogy nem tudom figyelni!!
Mit mondasz azzal hogy valami szinten kell tartani??
De ha lábait felhuzom vagy esetleg le azzal a beszélgetésbe mármint a soros kommunikáció TTL jelszintbe nem lesz zavar??
Láttam már olyan kapcsolásokat hogy felhuzzák a rx-et
vagy a tx-et nem tudom de, láttam olyat is hogy sorba akasztották be az ellenálásokat!

A lényeg hogy nem tudom az atmegával figyelni a beszélgetést de külön mindenki megy!

Ha tudsz valami okosat mondani mindent kipróbálok!

Viszont még nekem egy usb\ttl átalakítom van amin csak RX ,TX , GND van az atmegához kell a GND de a GSM - Soros átalakítóhoz nem tudnak beszélgetni!

A másik GND-vel kapcsoltban hogy egy próba panelról mennek szóval meg van a közös test mindenkinek ha az lenne a baj!
(#) proba válasza nemesimi hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Amit a neten találtam az sima soros portos volt.Ahoz szerintem kellenek a vezérlő jelek is.A lehallgatni azért nem tudod ,mert a jelszintek nem stimmelnek +5V helyett -12V 0V helyett +12V van rajta. Ha egy belső jelet találsz az akár 3V -os is lehet amire alapesetben szerintem nem készültél.Egy oszcilloszkóp sokat segítene .Mindegyik csatlakozási ponton tisztázni kellene a jelszinteket .Ezután azzal a kábellal amivel az atmegával beszélsz ,szembe fordítani azt amivel a modemmel beszélsz ,valami illesztőn keresztül .Ha ez megvan addíg kísérletezni, amíg a gépből az egyik kábelen küldött adatot a másikon meg nem kapod.Ha ez megvan utána jöhet a többi (valószínűleg zökkenőmentesen menni fog ,ha a két kábel közé kötött illesztőt az atmega elé teszed.)
(#) nemesimi válasza proba hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Köszönöm megpróbálom!
Szólok ha van valami!
(#) menyus hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Kérdezni szeretném hogyan lehet beállítani a SIM300/900 modulokon, hogy betárcsázáskor küldje a SIM kártya hívószámát? Pl:

ATD+36301234567; -> 0x0d a másik oldalon ki is csörög de "Magánszám" ként jelenik meg a hívás, nem írja ki a hívó számát. Melyik AT command való a hívószám megjelenítésének beállítására?

Köszi előre is..
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Sehogy. A SIM kártyának nincs telefonszáma. Azon csak kulcsok vannak. A hívószám küldés/kijelzés hálózati szolgáltatás. A hívást fogadó végződésen kell beállítani, már ha lehet.
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Ez érdekes, mert ha beteszem ugyanezt a kártyát egy "mezei" telefonba és ugyanarra a készülékre küldök hívást amire a modullal, akkor gond nélkül kijelzi a számot. Próbálkoztam a hálózaton keresztül is beállítani, lekérdeztem. Elvileg be van állítva a hívószámkijelzés ezen a számon. Próbálkoztam a*31# kódot a hívószám elé rakni...semmi eredmény...Valahogy csak megoldható ez nem..?
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Egy biztos, a kártyán nincs telefonszám, tehát elküldeni sem lehet. Az is biztos, hogy az adat, és a hangút különbözik. A központnak tudnia kell, hogy adatot, vagy beszédet kap, és itt lehet a különbség.
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Úgy van ahogy mondod, ezt a szolgáltatói oldalon lehet beállítani. hűűű ez nem egyszerű...Most beszéltem a t-mobil ügyfélszolgálattal.. A menet, létre kell hozni egy jelszót a SIM kártyához majd SMS ben elküldeni nekik azt hogy: "-SZAMTILTAS XXXXX" elméletileg ezután működnie kell. Ja és természetesen arról a készülékről kell az smst küldeni amiről a kártyát használom, esetemben tehát a SIM900 modulról. Nosza, bevarrom az asm kódba ezt az smst és elküldöm...kíváncsi leszek működik e.

Köszi a fejtágítót.
(#) menyus válasza menyus hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Hát..szomorú vagyok..nem működik így sem! Én feladom. Azért ha valakinek van valami megoldása erre, igen kíváncsi lennék rá.
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Majd megkérdem egy központostól
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszi, az nem lenne rossz mert az akivel én beszéltem nem volt nagyon toppon a témában. Mondjuk normál telefon készüléknél működik is a módszer amit ajánlott, de ennél a GSM modulnál nem akar...
(#) menyus válasza menyus hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Most próbáltam ki telenor, voda és tesco kártyákkal is, sajna minddel ugyanez a helyzet.
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
A helyzet kissé bizonytalan, ki kell próbálnod. A hívószám elé be kell írni: *30*, vagy *31*, illetve a *30#, *31# kódot, valamint ha a telefonszám végére ; -t teszel, akkor hanghívásként fog elmenni.
(én sem tudtam biztosan, de úgy látszik más sem)
(#) menyus hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Köszi, kipróbálom. A *31# már kilőve, úgysem megy. Ezt már próbáltam, viszont a telefonszám végén valóban ott a ";" karakter ezt akkor kiszedem. Marad még a *30*, *31* alternatíva, ha azzal sem megy akkor nem sok ötletem van. De valahogy tutira megoldható ez a dolog mert van olyan gyári nyomkövetőm amiben SIM300 van és ha azzal hívok vészhívásban (3 nyomógombra lehet hívószámot feltanítani) akkor kijelzi a számot a túloldalon. Ráadásul az a hívás biztos hogy hanghívásként megy el mert telefonként lehet használni azt készüléket, beszélgetésre (is).

Köszi
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
A *31* bekapcsolja, a *31# kikapcsolja a hívószám küldést, fogadást. Van még státusz lekérdező: **30*, és **30# ill ugyanez 31 -nél is.
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Köszi kipróbálom...
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Ez érdekesen alakul..Felhagytam azzal hogy az eredeti áramkörrel kísérletezzek, és előbányásztam a SIM300 demo boardot. Így most "Bray terminal" al küldöm az AT parancsokat a modulnak PC ről. És láss csodát, minden gond nélkül működik a hívószámkijelzés... Az általam kreált áramkörnél a GSM modul a bekapcsolás után a kontrollertől kap egy rakás AT parancsot amivel beállítom hogy hogyan működjön (echo mode off, portsebesség, számformátum ("nemzetközi" , lehet hogy pont ez az ami nem jó..?)..) beállítása..stb stb) szerintem itt lehet valami rosszul beállítva ami nem engedi a hívószámkijelzést. Tehát működik ez gond nélkül, csak valami nem úgy van konfigolva a modulnál ahogy kellene.

Köszi az ötleteket
(#) pucuka válasza menyus hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Valószínűleg a számformátum nem stimmel. De örülök, hogy segíthettem, és eredményre jutottál.
(#) menyus válasza pucuka hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Köszi, most már működik. Pedig semmit(!) nem csináltam vele, valószínű hogy a szolgáltató nem azonnal kapcsolta be a szolgáltatást, hanem csak másnap...pl. Mert most álltam neki vele foglalkozni és első körben csak beraktam egy hívás rutint a kódba, minden változtatás nélkül. Mondván, majd egyesével kiveszem az AT parancsokat melyiknél javul meg a dolog. De minden változtatás nélkül ment elsőre, pedig 2 napja nem nyúltam hozzá, amikor még nem ment. Vagy esetleg a szolgáltatói SMS után (-SZAMTILTAS 12345) kellett volna egy újraindítás, hogy elköszönjön a modul a körzeti toronytól és jelentezzen be újra a hálózatba. És az újbóli feljelentkezéstől számítva működik csak ez a dolog...Szoszo..lényeg hogy működik..
Következő: »»   5 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem