Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   40 / 193
(#) _vl_ válasza lac12345 hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Idézet:
„vagy a meglévő AOYUE 968 as forrasztóállomásomat használnám fel táp gyanánt.”

Minek akarsz 3 rugóért venni egy Solomont, ha van 30-40 rugós AOYUE-d? Vagy a páka hiányzik hozzá, és csak a táp van meg? Ha így van, akkor is inkább azon gondolkodnék, hogy szerezzek egy hozzávaló pákát...
(#) lac12345 válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Hello

Az AOYUE 968 hoz mellékelt pákának nagyon kényelmetlen a fogása. Van egy ilyen füstelszívó része..
Bővebben: Link
mikor ilyen nagyon apró MCU kat vagy flash eket forrasztok bizony kin szenvedés ,igaz a forrasztópáka műszakilag forrasztásügyileg megfelelne, szépen lehet vele dolgozni de csak egy hegyem van hozza jó lenne egy olyan páka amihez könnyen lehet helyben beszerezni a hegyeket..ezert gondoltam a hqvideonál kapható ESD s fekete színű SOLOMON pákára.
(#) vzoole válasza mofesa hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Előzmény

Elsőnek a Solomon (JLT-02) pákát ajánlanám, olcsó, rengeteg van belőle, és új ára is megfizethető.

Ezután talán a Weller WSP-80 lehet jó választás. Már drágább kategória, de még nem vészes és ebből is nagyon sok van. A hegy is olcsó hozzá.

Ha ettől is jobb kell, akkor jöhet egy JBC, de ehhez már be kell fektetni egy kis pénzt.

Metcal-t csak akkor, ha mindenképp az a vágyad és nem árt hozzá egy pákahegy bánya sem.
(#) mofesa válasza vzoole hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Értem,és köszönöm!
(#) mpisti válasza vzoole hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szervusztok!
Én Metcal MX500-at használok 4 éve, még egyetlen hegyem sem ment tönkre, pedig volt hogy bekapcsolva felejtettem a karácsonyi ünnepek idejére.Ezt csak azért jegyzem meg, mert tapasztalatom szerint töredéke hegyet fogyaszt mint a Weller. A hegyek valóban horror áron vásrolhatók -a honi márkakereskedőnél- de ezért(is )jó az internet hogy az ember ezt a problémát megoldja. A felfűtési idő a kis felületű hegyek esetében kb. 1 s ,a nagyobb, lapos kb. 9-10mm széles "lapát" esetében sem több mint 3s, és szinte minden feladatra van megfelelő hegy hozzá a legszélesebb hofoktartományban. Bár én kizárólag "magas" hőfokú hegyeket használok, emiatt még egyetlen alkatrész sem lehelte ki a lelkét. Évtizedekig Wellert használtam, de mióta ez van, még nem vettem elő egyszer sem. Az viszont igaz, hogy árban nem olcsó kategória még használtan sem, de aki nem csak hobbi célra tervez állomást vásárolni annak csak ajánlani tudom. Hobbi célra viszont a Solomon tényleg jó választás, de csak a szilikon kábellel szerelt pákás kivitel.
(#) vzoole válasza mpisti hozzászólására (») Aug 6, 2012 /
 
Szia!

Várjál... az MX500-on van sleep mód. Ellenben az rfg30-on nincs. Tehát azt cikibb bekapcsolva hagyni.

Amúgy én is vágyom egy metcal-ra, jól mutatna a gyűjteményemben.
(#) mpisti válasza vzoole hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
"az MX500-on van sleep mód" Ez így igaz. Mint ahogy a normálisabb márkák mindegyikén. De az elektronika azért csak ment 1 hetet folyamatosan.
(#) Zsora válasza vzoole hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Otthoni célra nem feltétlenül kell 100 ezer Ft feletti Metcal forrasztóállomást venni. Ott vannak az OKI olcsóbb MFR állomásai is, amik fele annyiba kerülnek. Persze az ahhoz való pákák kicsit nagyobbak, s a hegyek sem kompatibilisek az MX500-hoz valókkal. (Nem STTC, hanem SFP) A hegyválaszték szerényebb, nincsenek speciális célra készült (pl. lapát, DIP, QFP, stb.) hegyek, viszont az áruk kb. feleannyi. Otthon én is egy MFR1110-est használok, ami hobbi célra tökéletes. (Persze azért én sem bánnám ha magaménak tudhatnám a melóban használt MX500-as vagy MX5000-es állomásokat. )

Egyébként mind az MX5000-hez, mind az MFR1110-hez mágneses pákatartót adnak, amibe behelyezve a pákát a hőmérséklete lecsökken, így is kímélve a hegyet. Ezen túl pedig egy meghatározott tétlen idő múlva készenléti módba kapcsol az állomás.
(#) helektro válasza helektro hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Sajna a Aoyue 3233 kérdésre senki nem tudott választ adni.

Viszont akkor az érdekelne, hogy általában a Aoyue állomásokkal, pákákkal milyen tapasztalatai vannak , akik használják?
Megéri az árát, mert az ára alapján eléggé alacsony kategóriásnak tűnik.
(#) helektro válasza mpisti hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
A sleep mód szerintem inkább a fűtés élettartamára van jó hatással. Az elektronikának szerintem is olyan mindegy, hogy mennyit megy, általában nem az a szűk keresztmetszet.

Ami a hegyet illeti: szerintem a helytelen használat koptatja leginkább a hegyet. Ha vki 'savas' forrasztóont használ, vagy a nagyon vizes szivacs gyakori használata sem tesz jót a bevonatnak.

Nekem a régi hőfokszabályzós Weller pákámba (sajna tönkre ment benne a fűtőszál) volt olyan hegy, amit használtam legalább 5 évig, pedig ott nem volt sleep mód, és volt, hogy sokat használtam akár 450 fokon is.
(#) Zsora válasza helektro hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Metcal és OKI pákáknál nincs ellenálláshuzalos fűtőbetét, amit kímélni kellene. A hegyek fűtése indukciós elven működik, és a tekercs közvetlenül a pákahegyben található. A hőfokszabályzást is maga a pákahegy végzi, nincs külön hőérzékelő ill. elektronika hozzá. Szög egyszerűen van megoldva.

A többi dologban meg tényleg igazad van.
(#) helektro válasza Zsora hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Na ezt nem tudtam. Akkor csak a fűtőszálasnál érdekes a sleep mód (persze ha a környezetvédelmet és a kisebb fogyazstást nem vesszük figyelembe).
Viszont azt írják, hogy az Aoyue 3233 is indukciós, és ott nem a hegy végzi a szabályzást, hanem az kívülről állítható. Ilyet néztem ki magamnak, de még hezitálok.
(#) vzoole válasza helektro hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Aoyue 3233 nem indukciós, szerintem az Aoyue 936 dizájnos mása (ami meg a hakko 936 mása).

ui.: WP80-on hogy lehet hegyet cserélni? És melyik hegy megy bele? Ugyan az mint a wsp80-ba?
(#) vzoole válasza helektro hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
ui2: És el akarsz adni egy új weller pákát, venni meg egy aoyue-t akarsz?
Napszúrást kaptál?
(#) helektro válasza vzoole hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
A speedshopnál ezt írják: "Indukciós fűtési technológia a gyors hővisszanyerésért" Ebből gondoltam.

WP80-non le kell tekerni a hegy felöli vastagabb részét és ez lejön a hüvellyel együtt.
Ugyanaz a hegy megy bele, mint a WSP80-ba.
(#) helektro válasza vzoole hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Már eladtam.

Van egy ERSA iCON1 Micro tool-lal, meg most még maradt egy másik WP80-nom.

Az Aoyue arra kellene, hogy ha néha megyek ide-oda forrasztgatni, akkor tudjak valamit vinni. Ritkán szoktam segíteni a családban, amikor vinni kell a forrasztót, mert senkinek nincs normális pákája, pillanat forrasztóval meg nem tudok. Tudom selejtes vagyok...

A fenti két pákát meg erre felettébb sajnálom.
Eddig volt egy 50W-os Wellerem ilyenre, hőfokszabályzós, de pont egy ilyen "utaztatás" során valahogy tönkre ment benne a fűtőszál.
Ezért gondoltam, hogy veszek egy olcsó vmit, ami mégis csak úgy néz ki, mint egy páka és a hőmérsékletét is tudom szabályozni, és akkor már legyen nagyobb teljesítményű, mert az 50W néha kevés volt.
(#) vzoole válasza helektro hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia!

Óóó így már megértelek...

Viszont utánna olvastam az Aoyue 3233 állomásnak, de alig van infó róla. Volt ahol kerámia fűtőbetétet írtak, de legtöbb helyen valóban indukciós fűtés szerepel.

Amit mindenhol hátránynak írnak, hogy szinte nincs is hozzá pákahegy.
Legtöbb dolgot itt találtam hozzá: Bővebben: Link

Én még mindig nem vagyok meggyőzve teljesen, hogy indukciós fűtés van benne, de most már kíváncsi lettem rá. Ha veszel, mindenképp várok egy tesztet.

Habár ebben az árban már egy Hakko FX-951 állomást is vehetsz, ami nagyon fincsi darab.
(#) helektro válasza vzoole hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszi. Majd megnézem ezt a Hakko-t.
Én is így voltam vele, semmi infó nincs róla.
A gyártó! honlapján nem derül ki, hogy milyen hegy való bele.

kb. 3 hete írtam a speedshopnak, hogy ugyan mondják már meg melyik hegy való bele?
Hamar visszaírtak, hogy ők nem tudják, majd megkérdezik a gyártót és másnap válaszolnak.
Azóta sem kaptam tőlük választ. Csak azt nem értem, hogy forgalmaznak valamit és azt sem tudják, hogy mit?
(#) horváth lajos hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék értekezni veletek,hogy milyen pákákat használtok.

köszi a hozzá szólásokat üdv lali
(#) vzoole válasza horváth lajos hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Solomon, Hakko, Weller, Jbc.
(#) pluto válasza horváth lajos hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Ersa.
(#) SzervízMacska válasza horváth lajos hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szerintem itt, meg a többi pákás, forrasztós témában már szinte mindent leírtunk... Előbb a keresés / olvasás, utána az értekezés, ha még maradt kérdés. Amúgy részemről 2 db. TCP és egy Aoyue 852-es állomás - ezek vannak rendszeres használatban. A fiók mélyén pihen még egy Pyropen Piezo és egy 150W-os Ersa szervizpáka, hozzájuk illő feladatra várva.
(#) horváth lajos válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Sziasztok én egy parkside pillanat forrasztót használok meg van egy másik parkside páka az folyamatos használatra van fiókomban van egy öreg cseh páka elég sokat szoktam forrasztgatni üdv lali
(#) koverg70 válasza horváth lajos hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Én ilyet:

Solomon SL-20CMC
(#) horváth lajos válasza koverg70 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szia ez is jó egyszer én is be ruházok majd egy komolyabb pákára üdv lali
(#) Brown válasza koverg70 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
úgy látom ehhez jók a Hakko hegyek.
(#) fecameca válasza horváth lajos hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Üdv! A Wellerem megadta magát, belerohadt a kedvenc hegyem, túl sokáig használtam vele. A fiam megörvendeztetett egy adag ólommentes (hőre keményedőnek csúfolom) forrasztó ónnal, és nagyobb hőértékű hegyet kellett volna bele raknom, de satuba is akárhogy csavartam, nem lazult, beletört A fűtőbetétbe ezután belefúrtam, a fúró félrement, a Weller pákám elhalálozott. Jelenleg ezt használom, és elmondhatom, hogy ilyen könnyű, és olcsó pákám még sohasem volt.
A recept: pákahegyre csillám rátekerve, ellenálláshuzal 6,8 ohm 20 W ellenállásról, Minifor szár végébe 3-as csavarmenet, ellenálláshuzal vége pákahegy vége alá szorítva, másik vége csőszegeccsel 0,1 ohmos ellenállásra fogóval préselve 0,1 ohm (csak a porcelán szigetelés miatt) másik végén teflon szigetelésű vezetékre préselve, ugyancsak csőszegecs. Fanyél: amerikáner tekerője volt. Rajta az a sárga szilikon óccó kínai Weller utánzat (6000 trafóstul azt a fiam használja, ahhoz adják.) védőgumija. Trafó: 6-12 voltig állítható, tirisztoros szabályzású, pákával sorba kötött 1 ohm és a rá bilincselt fémházas tranzisztor szolgáltatja túlhevülés elleni visszaszabályzást.
(#) joetaylor válasza horváth lajos hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Olvasd el az egészet a legelső hozzászólástól a legutolsóig és egyből képben leszel páka ügyben
Milyen pákát használunk? Az attól függ mennyit tudunk áldozni rá. Vannak szerencsés és nem annyira szerencsés hobbisták egyaránt.
(#) horváth lajos válasza fecameca hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Szia kis egyszerű egyszer én is vettem ólom mentes forrasztó ónt de ki vágtam maradok a jó régi cinnél üdv lali
(#) fecameca válasza mokus hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Az én tapasztalatom az, hogy a JLT-02 sokkal jobb, mint eddig bármelyik Weller, amit a munkahelyemen, vagy otthon használtam. Azt meg sohasem gondoltam volna, hogy amit idehaza kókányoltam, és csak ideiglenes megoldásnak gondoltam, hogy amíg gondolkozom, milyet vegyek, addig tudjak dolgozni valamivel, az is jobb lett. Azért tettem fel ide a képét, mert öröm SMD-zni vele, de komolyan! Persze, a JLT-02 hegye van benne, azért. Nem ég, nem feketedik, és még nem lyukas. Állami cégnél dolgoztam, és a hegyek, amiket onnan elhoztam lehet, hogy Puskás Tivadar Wellerek voltak, de nagyon gyorsan korrodáltak belülről, aztán vagy letörtek, vagy belerohadtak a pákába. Nem tudom, miről lehet felismerni, hogy ki gyártotta a Weller hegyet?
Következő: »»   40 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem