Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   299 / 563
(#) Ge Lee válasza dara hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Ezt tényleg belepréselted... A söntöt miből csináltad lábas 2W-osok vagy SMD-k, esetleg csináltál áramváltót? Azt ugye szem előtt tartod, hogy a söntös megoldásnál a hálózat rajta van a potin, ezért műanyag tengelyűt kell használni hogy véletlenül se csípjen.
(#) erdgab válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Valahol a fórumban már leírtam,nincs szkópom,sosem mértem ilyennel,a valóságban is csak talán 1x-2x láttam eme becses műszert,sajnos.Semmi komolyabb műszerem nincs,de van M830 és DT2905 egy lakatfogóm,ezek gagyik s építettem néhány kiegészítőt,tranzisztor teszter,zéner teszter,LCM3,tudok vizsgálni IGBT-t (mpisti rajza alapján),fetet,triakot,tirisztort,stb.A tápegységeimet is magam készítettem vagy 20 éve.
(#) erdgab válasza mpisti hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Pisti,nincs mit hozzátennem,a Maci leragadás védelme is úgy működik.
(#) erdgab válasza dara hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Sanyi Barátom,gratulálok!
(#) dara válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Még egyszer köszönöm mindenkitől.A sönt 2W lábas,a kondi mellett tornyosul,mellette a hőkapcsoló.A poti műanyag házas és tengelyű.A hőkapcsoló az FB lábat húzza +2V ra egy fesz osztón keresztül.
(#) (Felhasználó 46585) válasza erdgab hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Hm... ez elgondolkodtató... ha valakinek, hát neked nagyon kellene egy szkóp. El sem tudod képzelni mennyit tudna neked segíteni. És nem csak a bemérésnél, hanem új dolgok kitalálásánál.... Ne sajnáld rá a pénzt, hidd el, megéri. Egyszerűen muszáj!!!
( Ha attól félsz, hogy nem tudod kezelni, 5 perc alatt megtanítjuk. Nekem is úgy tanították meg, igaz, nagyon régen. Senki sem születik a tudással, azt meg kell szerezni. A továbbfejlődésedhez ez egyszerűen kell!!! )
(#) (Felhasználó 46585) válasza dara hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Nem semmi, hanem walami...

De azért vigyázz, ha az asztal szélére teszed, nehogy lerántsd a kábelekkel...
(#) Pety_ válasza dara hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Ügyes kis játékszer lett !
Gratulálok
(#) misike01 válasza mpisti hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Szia mpisti.Köszi a választ elméletben máris okosabb lettem!A3.hűtőbordára ir419xc tipusu 3lábu alkatrész van rögzitve!Ez lenne a gyorsdióda?Próbáltam rákeresni a neten de nem találtam semmi adatot róla.Az igbt-t hogy tudom kimérni,mint egy sima tranzisztort?Üdv misike01.
(#) mpisti válasza misike01 hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Egy fotót ha lehetne erről az IR419xc-ről.Az IGBT-t -egy ide korábban feltett- kapcsolás segítségével lehet tesztelni. Nagyon egyszerű "működik/nem működik" kapcsolás. Én mindig ezt használom. Úgy semmiképpen nem lehet vizsgálni mint egy sima tranyót.
(#) zolee1209 hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Ez még elférne egy pár kapcsolóüzeműs topikban, de ezt olvasom a legtöbbet! Trafótekerés
(#) kissadam válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Ezt a sebességet produkálják a "biorobotok" ! Azért ez nem semmi!
(#) Temela válasza kissadam hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Hátha tudnád ezért milyen sok pénzt kapnak! (talán vehetnél egy napi béréből 1 db IGBT-t) -, na ettől ilyen olcsó a műszaki cikk... "nem tudom csak okoskodom- mielőtt valaki önérzetébe gázolnék...)

Üdv!
(#) fordkapcs válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Sajnálom ezeket az embereket, és azt mégjobban, hogy magyarország is olyan irányba megy, hogy főleg biorobotra van igény....
(#) kissadam válasza Temela hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Sajnálom őket én is, de sajnos nem biztos, hogy kijönne a napi fizujukból egy igbt, na nem azért, mert az igbt olyan drága, hanem inkább azért, mert olyan keveset keresnek. Sajnos lassan mi is a "biorobot" munka felé evezünk. Egyébként nem gázoltál senki önérzetébe, legalábbis az enyémbe nem.
(#) Temela válasza kissadam hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Az "önérzet" csak nagyon zárójeles megjegyzés vót...
Sajnos a technikai fejlődés valahogy hozta a humán erőforrás értéktelenedését, de ez visszhat a piacra is, mert a fizetőképes kereslet is csökken.
Az este kerestem egy másik képet, mely idevágna, de nem találtam - nem adtam fel megszerzem. Az pl. a gyertya gyártás "ipari" körülményeit mutatta be, ha meglesz felteszem. Helyette egy másik piaci szereplőt teszek fel, hogy mit "ne vegyél"
(#) kissadam válasza Temela hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Ezzel a kondenzátorral találkoztam már, asszem 2 éve. De most már jobban ne offoljuk szét a témát. Különben meg kell hagyni, elég ügyesen tekercselik azt a sok kis trafót.
(#) natoz hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Tisztelt hozzáértők.
A maci fojtójáról kérdeznék.
http://kepfeltoltes.hu/120816/fojt__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
U és I van a tetején.Így hagyjam,vagy vegyem ki
az I-t az U vas tetejéről.
Nem találom a fórumon a fojtó számítási képletét.
Tud valaki segíteni?
Üdv:K Zoltán
(#) dara válasza natoz hozzászólására (») Aug 16, 2012 / 1
 
Van induktivitás mérőd?Biztos ki lehet számolni,de szerintem nagy feladat rengeteg adat kellene hozzá.Egyszerűbb mérni.Az I szerintem hagyhatod az alján,de az a pár menet szerintem kevés.
(#) natoz válasza dara hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szia.
Sajnos nincs induktivitásmérőm.
A kábel most duplán van,nem találtam 8mm-es
varnis csövet ,majd szétszedem.
A vas keresztmetszet 2*8.2cm2-er.
(#) erdgab válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszönöm mondataidat,számomra ez egy dicséret.Az iskoládba,iskolátokba örömmel beiratkoznék,majd talán egyszer,sajnos most még várnom kell.
(#) Tubi56 válasza natoz hozzászólására (») Aug 17, 2012 / 1
 
mekkora átmérőjű az a sodrat külön külön? Ha a mag keresztmetszete 8cm2 akkor elég szimplán is nem kell rá az "I" így 150A ig elég biztosan! Vagy zárd a magot az "I" vel csak tegyél bele 5mm légrést!Szerintem
(#) natoz válasza Tubi56 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Szia.
Cca 7mm-es egy sodrat, a képen 2db van a varnisban.
Ha csak az U-t használom hány menetet tegyek rá?
Max 3.25-ös pálcával szeretném használni.
Hogyan veszem észre ha kevés,vagy sok a fojtó
menetszáma?
Üdv:K Zoltán
(#) berobbantam hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Helló
Kezd a finisbe érni az én gépem isGyakorlatilag ma megvolt az első éles indítás.A kiegészítő panel nincs bekötve egyenlőre a tanácsotokra.A nagyáramú félvezetőket is beforrasztottam.A kondibankon 325 volt mérhető.A kimeneten az üresjárati fesz 59-60 volt.Hogyan kéne folytatnom az élesztést?Kössem rá a kábeleket és heggesszek egyet?Sajna terhelő ellenállásom és egyéb más spéci eszközöm nincs.A max áramot hogyan lehet belőni,legalább nagyjából.Az áramváltón most 1.6 ohm van.Lenne mégegy kérdésem a diódákon lévő snuberral kapcsolatban.Most 4.7 nanós 2 kv-os kondik vannak ott nekem.A hely viszont kicsit szűkös.Van viszont 10 darab 10 nano 1 kv-os kerámia kondim,amik lényegesen kisebbek méretileg.Ezekkel valahogy tudom helyettesíteni a 4.7 nanóst vagy hagyjam így inkább?
(#) berobbantam válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
kicsit olvasgattam kondenzátor témában.Ha a két 10 nanósat sorba kötök akkor ha jól számoltam 5 nanósat kapok.Ez még belefér a tűrésbe vagy egyáltalán jól számoltam?
(#) mpisti válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Jól gondolod. De sorosítás előtt válogasd össze a kondikat, lehetőleg 4-5%-on belül legyen a két sorbakötött kondi kapacitás eltérése.Bár lehet hogy az 1kV-os kondiknál ez nem sokat számít.
(#) berobbantam válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Helló Mindenkinek
Ma történt egy sajnálatos esemény.Folytatni akartam a gép élesztését.Felszereltem a heggesztő kábeleket és ismét bekapcsoltam a masinát.Ekkor azonban eldurrant a nyillal jelölt hfa dióda.Nem tudom mi lehetett vele.Tegnap a próba alatt semmi gond nem volt.Egyetlen lehetőségként az merült föl bennem,hogy beszerelés után feszült a lába és megrepedt a burkolata.A durranás után a relén lévő 47 ohm kicsit megmelegedett de addigra a kismegszakító is leoldott.Most tervezek egy másik nyákot a szerelhetőséget is szem előtt tartva.A dióda durranás mit vihetett még magával szerintetek.Rendelnem kell alkatrészt és akkor már azokat is hozzávenném
(#) erdgab válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Sajnálom az eseményt. Először vedd ki a hálózati egyenirányítót,valószínű,hogy kuka,zárlatos lett.Mindenképpen ellenőrizd a relén lévő 47 ohm ellenállást.A HFA dióda és a többi tokozott félvezető is nagyon kényes a feszegetésre.Mindenképpen ellenőrizd az összes félvezetőt azon az oldalon,a meghajtást is és a snubber ellenállásokat mindkét oldalon.Ha szerencséd van,akkor valóban csak a feszegetésből eredően szállt el a dióda és más nem,én mindent (!!) ellenőriznék,nem csak egyes alkatrészeket.
(#) BarnaPili válasza berobbantam hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Mikor az én Macimat élesztettem,ugyanígy jártam.Nekem a meghajtótrafó kivezetéseit cseréltem fel.Miután én is terveztem egy NYÁK-ot a szerelhetőséget szem előtt tartva,és kiderítettem a hibát(az itteni szakik segítségével).Egy szkóp aranyat ér ilyenkor.
István
(#) berobbantam válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Helló
Nekem már volt egy sikeres bekapcsolásom.Akkor nem volt semmi gond.Aztán rátettem a gépre a kábeleket és a következő bekapcsoláskor már durrant a hfa.Más alkatrészen nincs szemmel látható sérülés bár ez nem jelent semmit.Ezért gondolok arra hogy feszülhetett a hűtőbordán és elrepedt.
Következő: »»   299 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem