Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   211 / 274
(#) reloop válasza mindenes hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
(#) demonherceg hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Sziasztok. A kérdésem,csak az lenne a TDA2030-al kapcsolatban,hogy +/-14V-nál a 2-es lábára menő 680ohmos ellenállás kritikus-e,mert nekem csak 560ohmosok vannak. És a bemeneti kondi,lehet-e 10 uf?
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
A 680- helyett 560 ohm egy gondolatnyit emel a jelerősítésen, nyugodtan használhatod.
Pár évtizede még a legtermészetesebb dolog volt a 10µF elektrolit kondi az erősítő bemenetén. Ma már a fólia-kondenzátorokat favorizálják (okkal), és az átvitelhez minimálisan szükséges kapacitásra méretezve. A 10µF is mehet bele, esetleg idővel cseréld igényesebb darabra.
(#) demonherceg válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Kösz a gyors válaszod. Akkor a 10uf-s kondít nem teszek a bemenetre,de az 560ohmos ellenállás mellé a 22uf helyett gondolom megfelel. És gondolom semmi nagy értelmük nincs a ki-jöveten az RC tagoknak.
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
A visszacsatoló ágban az 560 ohm-mal sorba kötött 22- helyett 10µF kondi csípni fog a mélyhangok aljából!
A kimeneti RC-tag (más-néven Zobel-tag, vagy ha tetszik Boucherot-tag) igaz, hogy nem létkérdés, de javítja a hangsugárzó illesztését, és gerjedést előzhet meg. Egy hevenyészett próbánál meg lehet kísérelni az elhagyását, de tartós üzemben ott a helye.
(#) demonherceg válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Kösz a választ. Megértettem. Már csak azt kell kitalálnom,hogyan oldjam meg azt,hogy 7 db 2030-ból 5.1-egy csináljak,de viszont egy kapcsolóval 4 ic-ből kettő-kettő hídba mennyen és sztereó erősítőként is üzemeljen. Nehéz ügy lesz.
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Két IC elé tegyél kapcsolható fázisfordítót.
(#) demonherceg válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Erről nincs teljes rajzod?
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Ennek csak táp kell, és igény szerint csatoló kondenzátor. NE5532 tökéletes erre a célra, a TDA2030 +/- tápjára rá lehet kötni.
Mivel tervezed a csatornák hangerő-szabályozását?
(#) demonherceg válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
50k potik lesznek 3 db. A lényeg az,hogy egy 5.1-es erősítőt akarok amiben 7db TDA van,amiből kettő hídba van eleve ez a subbvofer,és ezekből egy a center,ami nem lesz hídba kötve semmivel. De a frontok és a reálok 4 végfokait tudjam egy gombnyomással hídba kötni egy külön kimenetre,ami sztereó. És persze a centert ezzel a kapcsolóval kikapcsolni,ha sztereót akarok.Én úgy gondoltam el,hogy a visszacsatoló 22k kondít ami hídba köti a 2 TDA-t azt kapcsolom le ha 5.1 kell és vissza ha hídba sztereó kell. Igen ám de a kimeneteket is kapcsolnom kell. Gondoltam arra is,hogy a kapcsolásokat tranzisztorokkal oldom meg,de nem hiszem,hogy jó megoldás lenne. A legjobb a jelfogó lenne,csak a tervezéssel akadnak gondok. Ha valaki tud segítsen. Előre is kösz.
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
A híddá kapcsolt erősítőre a front hangsugárzók mennének, vagy külön doboz?
(#) demonherceg válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Külön hangfalak amik,már 8ohm 40W. Az 5.1-es hangszórók,azok 4ohm 15W.
(#) reloop válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Értem már mit szeretnél, van benne logika. A hangszórók ilyen jellegű relés kapcsolgatása részint bonyolult, részint drága. A 40W-os hangsugárzóknak külön csatornát építenék, és csak a jel útját igazgatnám.
(#) ODU hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Nekem jelenleg egy 2.1-es rendszer van építve 3db TDA2030 hídból. A bemenő jel egy sztereó és egy mono potméteren megy keresztül. A problémám az lenne, hogy a laptopból bemenő jel egy kicsit zajos, gondolom ismerős a probléma. Telefonról nincs az a sistergő hang ami a laptopról van. Viszont én a laptophoz szeretném használni. Van valami jó technika ennek a mellékzajnak a kiszűrésére?
Biztos hogy a bemenő jel zajos, nem pedig az erősítő gerjed mert ha összezárom a bemenő jelet a GND-vel akkor megszűnik minden zaj.
(#) reloop válasza ODU hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Szia! A laptopot vedd a legnagyobb hangerőre és oszd le a jelet a kimenete után.
(#) ODU válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Ez logikusnak tűnik, és be is vált
Köszönöm szépen a segítséget!
[OFF] Ezért szeretek fórumozni
(#) reloop válasza ODU hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Szívesen
(#) vipera1997 hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
kellene nekem egy 5.1-es hangrendszert építenem és azt szeretném kérdezni hogy milyen kapcsolást használjak szerintetek?köszönöm
(#) fluki hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy gitárkombóm TDA 2030 véggel a helyzet az hogy kb negyed hangerőtől nagyon torzít mint ha a torzított csatornát használnám, mi lehet a hiba?? Nem láttam alkatrészeken égés vagy más külsérelmi nyomot!
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Szia! Félek megépíteni drágább mint újat venni. Ebben a témában megtalálod a dokumentációját, ha az építés a szenvedélyed.
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Szia! A negyed hangerő nem mond semmit, ezért nem kaptál korábban sem választ. A torzított hang eleve hangosabb tud lenni.
Korábban jó volt és elromlott, vagy csak a megfigyelésedet írtad le?
(#) csorba janika válasza fluki hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia! Szerintem elsőre ellenőrizd a táp feszültséget,ha az jó akkor a 2-es,és 4-es láb között lévő visszacsatoló ellenállást(hátha megnyúlott az értéke),ami általában 150K szokott lenni.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv:csorba janika
(#) fluki válasza csorba janika hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Kösz!!! A tápfesz megvan már ellenőriztem , ezt az ellenállást még nem ,de megteszem!!!! Még egy kérdés ha szeretném "meghúzni" mondjuk 2050-re meglehet tenni a meglévő táp és nyákkal vagy nagyon macerás? A tápfesz 12.8v üresjáratban!
(#) demonherceg válasza fluki hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia. Igen meg tudod húzni a 2030-at 2050-re,de kell egy BD250 és egy BD249. Így kb. 4 Ohm 40W lesz.Bővebben: Link
(#) fluki válasza demonherceg hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Kösz! Ezt a tervet már nézegettem csak adott a nyák és annyira nem vagyok szaki a témában hogy farigcsáljak egy újat ,ugyanis tartalmazza a nyák a torzító effekteket is! Én arra gondoltam ,hogy az alkatrészeket cserélném plusz a 2030-at 2050-re! Működhet a dolog?
(#) ODU válasza fluki hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
A 12,8V nagyon kevés, nem csoda hogy torzít. Az adatlapja szerint kb 1-2W vagy kevesebb a kimenő jel ezen a feszültségen. Ennek az IC-nek a 28-30V az optimális. Ezen a feszültségen tudja leadni a megadott teljesítményt. Ha lecseréled 2050-re, akkor változatlan lesz a helyzet, ha a feszültséget nem emeled.
(#) fluki válasza ODU hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ez rendben van csak a helyzet az hogy ez egy gyári cucc nem házi barkács ! Eddig ment hibátlanul ,Kb. 3/4-ed hangerőn kezdett torzítani, de ott már szólt is mint a barom! Elkérte egy "haverom" azt így kaptam vissza, hogy negyed hangerőtől torzít és nem tom hogy mi lehet a hiba! néztem már azt az a visszacsatoló ellenállást a nyákon 100K-t ír és annyi is! Nem jövök rá a hibára!! A tápra rávan írva, hogy 20w 12Vx2 ez tán +/- táp lehet?
(#) ODU válasza fluki hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Jaaa, hát így már mingyárt más. Akkor +- 12V lesz az. Ellenőrizd csak le, hogy meg van-e +ba és -ba is a 12V. Gyanítom, hogy az egyik ágban kevesebb lesz.
Még nézd meg a diódákat is dióda mérővel a panelon.
(#) reloop válasza fluki hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia! Így már érthető a probléma. Nagy eséllyel segíteni fog az IC cseréje. Teljesen közömbös, hogy TDA2030-at, vagy TDA2050-et teszel bele.
(#) fluki válasza ODU hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
És kész!!! Meglett a hiba a betáp ágon egy ellenállás! Most jóóó!!! Köszönöm a segítséget!!! Ha netán mégis felszeretném húzni a végfokot ki mit javasol BD 249,250-es verziót vagy a TDA2050-re történő cserét?
Következő: »»   211 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem