Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1524 előerősítő
 
Témaindító: krkic, idő: Júl 10, 2008
Lapozás: OK   3 / 6
(#) csabacsaba hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy ilyen hangszint,es az a baj vele hogy:
Felkel tekerejem felig a potit hogy szabalyozon(mindegy potinal igyvan)!
Amikor feltekerem a bass potit olyan hangja lenne mint ha bevagni az 50Hz
S az a bajom vele hogy nagyon nagy az alapzugas.
Az erositovel nincs baj,mert probaltam hangszin nelkul.
Szerintetek mi a baj? Rendes 12VDC adtam neki.(4700 uf szuressel)
Koszi a valaszt!Bővebben: Link
(#) csabacsaba válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Valaki tudna segiteni?
(#) promise válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Pontosan milyen tápról táplálod?Stabilizátor van a pufferkondenzátor után?
(#) csabacsaba válasza promise hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Pufferkondenzátor után van 12 egyenfeszem.
Regebb ment valamenyit rendesen.
(#) promise válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Akkor nincs pl. egy 7812 stab. IC sem?Bár,ha a puffer után csak 12V van,akkor a 7812 már nem felel meg,max. 7809,de a 9V lehet,hogy már kevés a 1524 helyes működéséhez.
(#) mezei dávid hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok4
Kedves szakik! Ki tudna segíteni az alábbi rajzon látható kapcsolásban.Valahol itt találtam de lehet,hogy nem.Az lenne a kérdésem lehetséges hogy erősítő vagy előerősítő?
üdv: dava

TDA4930.GIF
    
(#) Ge Lee válasza mezei dávid hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Lehetséges, de a gugli szerintem nálad is működik. Nem tudom mit akarsz vele mert az országban sehol sem kapható, de hasonló van annyi, hogy Dunát lehet velük rekeszteni.
(#) mezei dávid válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szia Köszi a választ. Csak annyi az egész ,hogy van itthon nekem ilyen IC.és szerettem volna tudni erről a kapcsolásról valamit megtudni.
üdv: dava
(#) ricsi94 hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
üdv.
Nagyon kezdő vagyok
Segítségeteket szeretném kérni
megépítettem ezzel az ic-vel egy hangszínszabályzót NE5532 ic-s előerősítővel
Az előerősítő meg se mukkan , a hangszínszabályzóról TDA2003-as végfokon keresztül szól ugyan a zene , de a hangszínszabályzón akármit tekerek semmi nem változik , és az ic nagyon melegszik A kapcs rajzban TDA 1524 szerepel de a boltban TDA1524A-t adtak , ez lehet gond??
http://users.atw.hu/home-elektro/project/tda1524/tda1524.htm
Ez alapján terveztem meg.
jó lenne ha sikerülne összehozni
segítségeteket köszönöm
(#) ricsi94 hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
15Volt-os tápfeszültségről próbáltam
(#) szamóca válasza ricsi94 hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Értékelhető minőségben tegyél fel képet a ketyeréről.
(#) ricsi94 hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Az ic lábai nem érnek össze , azt megnéztem
(#) ricsi94 hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
ja a Táp csati mellől a 220u-s kandi hiányzik mert hát nem néztem meg hogy hány voltos ésmint kiderült csak 10V-os volt 15v-os tápfesznél
(#) ricsi94 hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
220uf-os kondit kerítettem bele , de nem változott semmi.
A hibáról még annyit hogy ha megkapja a feszültséget már elkezd melegedni olyan kézmelegre , ha pedig rádugom a telefonom (nem kell elindítani zenét , és a végfokot sem kell bekapcsolni)akkor kezd forrósodni , de szerintem tönkre nem ment még mert semmi füst felhő , vagy égés szag , csak forrósodik de kézzel még tűrhető.
Ha bekapcsolom a végfokot és elindítok valami zenét akkor szól mind két oldal , elég tisztán csak hát nem lehet semmit se állítani ,és melegszik tovább... inkább nem is piszkálgatom .

(#) ricsi94 hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Na amit eddig írtam mehet a kukába , inkább kerestem az interneten egy másik kapcsolást az ic köré , meg is építettem , és hát fél siker -.-
http://www.schematics.wz.cz/schemata-korekcni_predzesilovac_TDA1524.html
Erről van szó
15volt-os tápfeszről próbáltam , hát nem tetszik , azon felül hogy csak az egyik fele szól (ez lehet az előző nyák próbálgatásától ) nagyon zajos , a basszust szinte csak fél állásig lehet feltekerni mert onnantól annyira torzít hogy az nem igaz , a magas és a balansz talán a két dolog az egészen ami rendesen működik , azon gondolkodom hogy érdemes e egyáltalán venni bele új íc-t hogy szóljon mind két oldal , mert hát elég siralmasa hangja :S.
Érdemes lemenni 10v-os tápfeszre ? mert olvastam hogy a felett nagyon zajos
A TDA2003as végfokom magában szebb hangot produkál
(#) JOJO hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Urak a 2010/4 rt benvolt egy kapcsolási rajz aTDA 1524 ki tudna segíteni meszerzésében
(#) Gyimate válasza JOJO hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Parancsolj, remélem erre volt szükséged.
(#) JOJO válasza Gyimate hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
kösziszépen nyert
(#) mezei dávid hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget kérek
a képen látható TDA 1524 előerősítő mono ban használatkor az egyik bemenet testelni kell?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) Gyimate válasza mezei dávid hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Üdv,
Ha még aktuális:
Igen az egyik bemenetet lekötheted a földre, így legalább nem fog áthallatszani a nemkívánt brumm a másik csatornába, azzal a kimenettel amit nem használsz pedig ne csinálj semmit, hogy melyiket fogod használni a kétbemenet közül rajtad múlik.
(#) atesz95 hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Szasztok mi a velemeny errol az eloerostorol??? Bugg-e??? En ezt szeretnem megepiteni. Van mar tapasztalat??? Bővebben: Link
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok! Megépítettem ezt a TDA1524a kitetKIT, és az a kérdésem pontosan milyen tápról lehet ezt járatni? Mert én egy dvd játszó tápjával +- 12 voltról próbáltam meg de csak zúg meg búg az egész semmi jel csak recsegés hallható. Lehetséges hogy az ic elszállt?
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 1, 2014 / 1
 
Öröm helyén látni a kérdést
Ott a leírásban: 9-15V tápfeszültséget igényel. Ez azt jelenti, a GND-hez (testhez) képest ekkora pozitív feszültséggel kell táplálni.
Ha a testre -12V-ot, a táp bemenetre +12V-ot kötöttél akkor 24V-tal tápláltad. Nem valószínű, hogy ezt elviselte az IC.
(#) Inhouse hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Inhouse válasza zotya1983 hozzászólására
Idézet:
„+ és gnd re kötöttem első körben szimmetrikus stabil táppal hajtva!!!”

De vajon min volt a + és a gnd? A DVD tápon, vagy a hangszínszabályzó panelen? Minek szimmetrikus táp, ha asszimetrikus kell a panelnek? Vagy még mindig nem érted a különbséget? Még mindig nem tiszta minden rész, nem akarsz rendesen válaszolni. Azt beismerted, hogy rosszul kötötted be az IC lábait, de nem írtál semmit arról, hogy miért a negatív (test) ágba raktad az egyébként felesleges IC-t? Vagy fordított polaritást kapott a panel és a címke volt rossz? Minek kérdezel, ha nem érdekel a válasz? Hogy vársz el segítséget, ha nem adsz infót?
Idézet:
„12 voltot jelent a testhez (Földhöz képest) és a kapcsolással egészen 15 voltig el lehet menni a leírása szerint. Így sem szólalt meg.”

Írtál 2V-ra esést is, az mikor és hol volt?
Idézet:
„De mint reloop is írta elköltöztünk, mert ez a TDA7294 témakör.Üdv.”

Ne csináld már...te kérdeztél rossz helyen.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) zotya1983 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Beszéljenek helyettem a képek, parancsolj!A dvd táp gnd je megy a hangszínszabályzó panel - pontjára, a dvd táp + polaritása pedíg megy a hangszínszabályzó panel + ára ennél jobban tüzetesebben nem tudom elmagyarázni neked.A kívánt feszültség pontosan annyi amivel táplálni kell.Nos halk recsegésen kívül semmi nem hallatszik ezért csakis az ic hibájára gyanakszom.Ha esetleg tudsz valamit hol és mit mérjek ne tartsd magadban szívesen fogadom,ja igen és még mindíg a TDA1524 ről van szó. Ja igen és DC természetesen.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Kapcsirajza pedíg itt látható.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A passzív alkatrészek minden bizonnyal túlélték a kísérletet, fólia sérülést nem látok, az IC csere tűnik logikus lépésnek.
(#) Gyimate válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szia,
Nekem a panel rajzolata alapján úgy tűnik, mintha fordítva kötötted volna be a tápfeszültséget. Szerintem nézd meg, hogy a negatív tápfesz valóban a panel teliföldjén van-e.
(#) reloop válasza Gyimate hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szia! Jónak látom a bekötést, alaposan átrágtam rajta magam. Még képek.
Engem a COM-hoz dugott piros mérőzsinór zavart meg
(#) Inhouse válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Ez nem szimmetrikus táp, még mindig. A műszerzsinór fordítva van a műszerbe dugva, nem okoz hibát, de nagyon zavaró és szakmaiatlan. A NYÁK alapján jól tippeltem a panel + táp pontját. Azokon a képeken, amiken még rajta van a felesleges stab IC, ott az IC a test körbe volt kötve, bármennyire is nem akarsz róla tudomást venni.
Ennek így már jónak kellene lennie, a 11,8xV és a 12V mindegy. Ha rossz, akkor egyéb aktív elem híján tönkretehetted az IC-t.
Már nem is emlékszem, hogy mivel is adsz neki hangjelet? Árnyékolatlan vezetékkel?
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem