Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   172 / 581
(#) mátraitibor válasza freechat hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Ha túl meleg a víz, be lehet tenni egy keverőszelepet, amel egy tágulópatronnal a beállított hőfokot daja ki, hidegvíz hozzákeverésével. nekem a 3/4"-os kb 10.000.- volt. így kevesebb fogy a melegből. ESBE típusú, látds a képen.
tibor

Kép0049.jpg
    
(#) vargaz82 válasza vgyre hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia!

Köszi a tippet, megpróbálom.

Üdv:Zoli!
(#) vargaz82 válasza Zotya75 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia.

Nekem is ugyanez a problémám, ugyanez a mosógép, ugyanez a panel.
Úgy tűnik az ellenállás értékek nálam sem jó, de külsőleg nincs semmi bajuk.
Az R6 színkódja:barna, fekete, piros, arany, arany.
(10,2ohm)
Az R29 színkódja:sárga, lila, piros, arany, arany.(47,2ohm)
(#) czibo hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
üdv mindenkinek!
A problémám a következő: Indesit wia 82 mosógép a következőt csinálta: Mosás közben leállt, és a mosást jelző led villogni kezdett, víz bennemaradt. ajtózár led nem világít. Ajtózár megnézve teljesen jól működik. vízszintérzékelőbe belefújva szivattyúz. A segítséget előre is köszönöm.
üdv: Czibo
(#) palko0125 válasza czibo hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia!
A fűtést kellene megnézni. Fűtőbetétet megmérni, 20-30ohm-nak kell lennie. Ha nem melegíti a vizet, akkor csinálhat ilyen problémát. Egyelőre ennyit tudok mondani.
Minden jót
Bye
Palkó.
(#) czibo válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Kössz a gyors reagálást a víz meleg volt mikor leállt. Holnap megnézem a motort, hátha a körül van a baj.
üdv
(#) palko0125 válasza czibo hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Checkold azt is, meg ha meleg volt, akkor az ntc-t is, me a csatlakozásokat is nézd át. (laza, korrodálás, stb)
bye.
Palkó
(#) czibo válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Arra lenne ötleted, hogy az ajtózár piros ledje miért villog, amikor ki van kapcsolva a gép? egyébként meg mosott rendesen. Amikor mosás volt folyamatosan világított, de ahogy vége a mosának villog, ez ugye természetes, csakhogy hiába kapcsoltam kia gépet tovább villogott.
(#) palko0125 válasza czibo hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Hát ez érdekes. Azt írtad, hogy az ajtózár rendesen működik. Ez biztos?
Várd meg a tőlem okosabb kollégákat is, szóljanak hozzá, hátha tudják a hiba eredetét. Esetleg a vezérlőt is megnézhetnéd, hogy nincs e szemmel látható hiba, forrasztási hiba beégés gyanús dolog...
minden jót
palkó.
(#) lukovicsek válasza czibo hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Üdv.
A programválasztó kapcsolót nyillal felfelé álásba kell fordítani, úgy kapcsoltad ki?

Laci!
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Próbáltál ujj programot indítani?
(#) czibo válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Az jtózárat szétszedtem rendesen működik, az érintkezője is átad. A vezérlőt is átböngésztem nagyítóval a tisztítás után, semmi gyanúsat nem találtam. Kiapcsolásra azt csinálja hogy a már említett mosást jelző led villogni kezd. Ha uj programot indítok a led villogni kezd.
(#) czibo válasza czibo hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Tévedtem ha uj programot indítok a led folyamatosan világít, de nem csinál semmit.
(#) lukovicsek válasza czibo hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Ha inditod az uj programot akkor az ajtózár piros lámpája folyamatosan ég?
(#) czibo válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Nem tudok uj programot indítani, nem reagál a kikapcsolásra. Ma teljesen szétszedtem, mindent kipucoltam mindent lemértem, minden jónak tűnik. Összeraktam, s láss csodát elkezdte folytani a mosást ahol abba hagyta. fordított vagy ötöt a dobon, aztán átugrott az öblítésre. rendesen kicentrizte a dolgokat, majd amikor ujra vizet kezdett engedni az ajtó led kialudt, és leállt, ugyanugy ahogy eddig is.
(#) lukovicsek válasza czibo hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Na már kezd tisztulni a hiba, az hogy nem lehet kikapcsolni, vagy ujj progit inditani ez ennek a tipusnak az elkerülhetetlen hibája amit ugy tudsz orvosolni, hogy kiszeded a panelt és kicseréled a programválasztó potiját, mivel ilyet nem lehet kapni ezért a legkönyebb a melettelévővel kicserélni ami a hőfok állitó tekerő alatt van, ugyanis ott nem kell anyira pontosság, egyszerüen a két potit megcseréled és máris lehetlesz kikapcsolni stb.
Az hogy megáll menetközben már más téma, ha teljesen kialszik az ajtózár ledje és nem is pislog akkor valahol nem megy át az áram, mivel az ajtózár sorba van kötve a motor tekercsével ha jól emlékszem érdemes megnézni a motor csatiját is megpucolni , és még valami ezeknél a gépeknél a progi csak a 4-sig megy végig vagyis az 5,6,7,8,9-ös programm az utolsó öblitésnél leál és tartja a ruhát a vizben és amig nem inditod mégegyszer el addig nem indul el soha és villog közben az egyik led.

Laci!
(#) czibo válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Azért tüntem el, mert most térképezem fel az egész vezérlést. Az hiszem nem kis falat lessz.
üdv czibo
(#) czibo válasza czibo hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
A térképezés folyik. megcseréltem a két potit, igy legalább ki lehet kapcsolni, és reszetelni. A hiba azért továbbra is fenn áll. Amikor elfordítom a programkapcsolót, az összes led felvillan, és az jtózár lámpa villog. Ha megnyomom a start gombot, a programnak megfelelő led világít, és az ajtózár led kialszik. Vajon mi lehet a hiba?
(#) lukovicsek válasza czibo hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Nincs az ajtó bezárva azt érzi, az ajtó becsukódik rendesen? nem lehet kinyitni inditás után? meg kell nézni kiszedett álapotban hogy az ajtózár összezár e vagy elmegy e az áram a panelig stb.

Laci!
(#) czibo válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Ezeken már túl vagyok. Találtam egy kód táblázatot, de nem egyértelmű hogy mi a hiba.
(#) Nagyneni hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Sziasztok

Van egy 4 éves Fagor FLS-843 tipusó autómatám a napokban sajnos tönkrement, a hibajelenség az, hogy vízet beszívattyúzza, de a dobot nem indítja el kattan néhányat a program es ennyi.A hátsó boritást levettem és megnéztem az ékszíj a helyén van a motor meg sem próbálja forgatni, a vizet be-és kiszívattyúzza.
Az volna a kérdésem, hogy mi lehet a baj és érdemes-e megjavítattni?

Köszönöm a válaszokat!
(#) lukovicsek válasza Nagyneni hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Üdv. A motor szénkeféit nézd meg lehet elkoptak.

Laci!
(#) Nagyneni válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Szia

Köszönöm a gyors segítséget, szétszedtem, megnéztem valóban kopottasak a szénkefék, holnap cserélem és meglátjuk.

További szép napot!
(#) Somi21 hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Tisztelt Uraim! Segítséget szeretnék kérni. Van egy AWT 2284-800 as mosógép, kifogástalanul üzemelt, amikor is az egyik elindítás óta nem forgatja a motort egyáltalán. Sem a motor környékén, sem pedig a vezérlő panel környékén elváltozást nem látok. Hol keressem a baj forrását? Előre is köszönöm,

Péter
(#) palko0125 válasza Somi21 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Szia!
A motor szénkeféit kellene megnézni, lehetséges, hogy elkoptak, és nem érnek le.
Első nekifutásra ennyi.
Minden jót.
Bye,
Palkó.
(#) fecameca hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
A mienk AWG 327-es, az is Whirlpool, úgy árulták a vakerán, hogy elektronika hibás. Csak úgy hidegen végigmértem a panelt, és találtam egy zárlatos 24V zéner diódát. Ez állítja be a vezérlésnek a tápfeszt. Természetesen a gép addig semmit nem csinált, amíg ki nem cseréltem, de végül is olcsón lett egy jó mosógépem. Az AWT az felültöltős, azokban szénkefés motor van, az elöltöltősökben aszinkron. Ott előfordulhat motor hiba is, méricskélni kellene, én először hidegen szoktam mindent ellenállásmérővel megnézni, mert úgy biztosan nem ráz meg.
(#) ho.zoltan hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy AEG lavamat géppel kinlódok. E-34-es hibát ir ki. Tudna valaki segiteni mi lehet a gondja?
A fűtőbetét nem testzárlatos, a vizszintszabályozót jónak mérem. Kérem segitsetek.
Zoli
(#) botesz válasza ho.zoltan hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Ha ezen az oldalon jól értettem akkor ez fűtőszál vagy nyomás kapcsoló.http://forum.teamhack.de/hausger%C3%A4teforum/4719-aeg-lavamat-e34-...pdate/De ha jól olvastam akkor panel gond van.(legalább is itt azt írták)
(#) ho.zoltan válasza botesz hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Hát igen. Sajnos már eljutottam közben odáig, hogy biztos az elektronika a rossz, mert másik elektronikával nem jelentkezett ez a hiba. Most már azt lenne jó tudni, hogy az elektronikán belül mi lehet a rossz. Ha esetleg ebben tudna valaki segíteni.
(#) Molly01 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Sziasztok !

Tudna valaki segíteni ? Whirpool AWE 2214 es mosógépem van, 2008 as. Miért ugorja át a mosási programot? Elindul a program, beszívja a vizet is, de az előmosás+a mosás program kb 5 percig tart, nem is melegszik fel a víz. Utána az öblítés lámpa villog, és a harapófogó lámpa piros.. Manuálisan kell az öblítésre tekerni, akkor kinyomja a mosószeres vizet, és kezdi az öblítést. Persze a ruhák mind koszosak maradnak.

Köszönöm a segítséget...
Következő: »»   172 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem