Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   34 / 843
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Ha eltekered akkor meg elkezd ugrálni?
(#) straub istván válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Szia !

Azt megtetted ,hogy az IC és a kijelző lábaira (kiszedett IC és kijelző-nél) kettesével szép sorjában rárakod a műszert ,akár dióda vizsgálat módban ?

üdv
(#) mtomihun válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Aha, ha oda tekerem a ténylegesen bemenő fesz közelébe, akkor kezd el ugrálni.
(#) mtomihun válasza straub istván hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Szia!
Úgy gondolod, hogy van-e ellenállás a lábak között?
(#) straub istván válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Van e zárlat....
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
István szerintem a lábak közti zárlatra gondol. Egyébként én is így szoktam végigsípolgatni mind a 80 lábat, az ic és a kijelzők beültetése előtt.
(#) mex válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Vissza kellene kanyarodni a hibakereséssel a tápig. Még az is lehet hogy kevés a 100nF és gerjed. A stabkockák gyártófüggőek ilyen szempontból. Legjobb lenne másik tápról próbálni,de gyanitom,hogy ilyen nem áll rendelkezésedre. Akár két laposelem is megtenné rövid próbára,aholis egyből kiderülne,megszűnik-e az ugrálás,vagy a hiba nem a tápban keresendő.
(#) mtomihun hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Kimértem, nincs zárlat.
Megpróbálom egy tápegységről működtetni, hátha úgy jó lesz.
(#) straub istván válasza mex hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Csatlakozom .....
Én is spórolni akartam a tápon ,mert nem volt kéznél középleágazásos trafó és megépítettem Topi közölte legegyszerűbbet (két ellenállattal egy osztó ,stb ) ,de nem jött be.....
Csináltam rendes tápot ,7805 és 7905 szűrőkkel meg minden ,és jó lett
(#) patexati válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Én is voltam így próbáld meg egy 9v-os elemről úgy megy e!
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Szia!
Ez elég jó lesz?

link javítva! szabi83
(#) Moderátor hozzászólása Okt 6, 2007
 
OFF dolgok törölve!
(#) mtomihun hozzászólása Okt 6, 2007 /
 
Sziasztok!

Nos, az a helyzet, hogy kipróbáltam 9V-os elemről meg 7660-as IC-vel előállított negatív fesszel. Ha egy másik elemnek a feszültségét mérem, akkor tökéletes a műszer, ha a szabályozható tápom feszültségét mérem, akkor megint ugrál. Ha a +-5V-os tápjáról (amit csináltam a műszernek) megy akkor megint ugrál még ha elemnek a feszültségét mérem is!
Akkor valaki adjon ehhez tanácsot, milyen tápot csináljak ennek a "kacatnak".

Köszi
(#) mex válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 6, 2007 /
 
Forrassz a stabkockák lábára minél közelebb egy-egy 330nF smd kerámia kondit,vagy tantálelkót. Ha az elem feszültségét méred a saját tápjával mennyit "ugrál"? Ezt a 9V-os elemről való próbát meg nem értem. Az IC max 6V pozitiv fesszel táplálható.
(#) mtomihun válasza mex hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Akkor max 2 század V-ot ugrik.
Smd kondim nincs, mekkora tantált forrasszak a lábakra?
(#) mex válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Tantálban is van 330nF. De el lehet menni 1µF-ig. A 9V-os próbát nem válaszoltad meg,pedig kiváncsivá tettél....
(#) mtomihun válasza mex hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Van egy olyan IC, hogy 7660. Ez egy negatív fesz konverter, rárakod a bemenetre a +t és kijön a - és kész is a +- táp.
(#) mex válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Ezt én is ismerem, én is igy csináltam anno. De az ic az 5V pozitiv tápot használja,ebből állitja elő a negativot,nem pedig 9V-ból. Ezért nem értem...
(#) mtomihun válasza mex hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Mivel 9V-os elemem van itthon, én azt kötöttem rá. Ahogy néztem akkora fesz jön ki belőle, mint amekkora be.
(#) mex válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
A pozitiv fesz maradt 5V? A negativ meg 9V? Még azt nem irtad,hogy az eredeti +/- 5V tápnak külön trafója van-e (a mérendő táptól független),vagy a főtrafón van egy csak erre szolgáló tekercs.
(#) mtomihun válasza mex hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
A pozitív fesz a 9V-os elem, abból lesz +-9V az IC segítségével!
A főtrafón van 2 tekercs a műszernek, de a főtekercs még nincs használva. Egy régebbi tápegységemmel próbálgatom.
(#) mex válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 7, 2007 /
 
Hát akkor nem tudom hogy élte túl az ic-d ezt a túlfeszültséget.... Hacsak a relative nagy áramfelvétel nem terhelte le annyira az elemet,hogy nem adott le 6V-nál többet, Mint már irtam a határadat katalógus szerint 6V.
(#) mtomihun hozzászólása Okt 8, 2007 /
 
Sziasztok!

Rájöttem arra, hogy akkor kezd el ugrálni, ha bedugok egy trafót a közelében, mert ha számítógép tápróm működtem és nincs bedugott trafó, akkor jól mér!
Ezt hogyan lehetne kivédeni?
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Szűrés, árnyákolás, folytó tekercs, ráolvasás...
(#) mtomihun válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Na ez lehet, hogy hülye kérdés, de mi az, hogy ráolvasás?
Konkrétan tudnál egy rajzot, hogy milyen szűrést csináljak? Hogyan csináljak folytótekercset, miből lehetne kibányászni olyat?
(#) straub istván válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
"Na ez lehet, hogy hülye kérdés, de mi az, hogy ráolvasás?"



ez aranyos volt !
(#) Attila86 hozzászólása Okt 8, 2007 /
 

Nem hülye kérdés, hanem az enyém volt hülye válasz!
(#) Attila86 válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Első megközelítésben forrassz 100nF-os kerámia kondikat az ICL7107 táplábaira, közvetlen a lábra és minnél közelebb a lábhoz, minnél rövidebb lábbal.

Ettől szerintem 80% az esélye hogy megjavul, kétlem hogy árnyékolás és folytó tekercs használata szükséges lenne. Az én tápomban (nem a mostaniban) kb 1,5 cm-re van az ICL7107 a trafótól árnyákolás nélkül és még sincs semmi baja. Sőt, a 230V mellette megy el a kapcsolóhoz kb 4 centire.
(#) mtomihun válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Köszi, megpróbálom!
Egész jól alakul a tápegységem, kész vagyok az előlappal, csak be kell kötözgetnem a kivezetéseket, ami nem lesz kis kaland, úgy, hogy nem legyen belőle dzsungel.
(#) xray válasza mtomihun hozzászólására (») Okt 8, 2007 /
 
Eddig szép munka!
Következő: »»   34 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem