Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   173 / 581
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Adott egy AEG mosógép. A gond az, hogy nem megy a főmotor. A programkapcsolója még hagyományos mechanikus, viszont a motor sebességszabályzója egy TDA1085-re épülő modul. Ezzel lenne a gond is. Triak, IC, kondik cserélve lettek, tápfesz megvan, de mégsem megy. Már ki lett mérve minden a panelon, de semmi eredmény. Nem bírom sehogyan sem működésre bírni.
Valaki találkozott már ilyennel, vagy van valami ötlet?
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Sikerült megcsinálni, egy 100n-s kondi vacakolt, ugrált az értéke 45 és 60n között.
(#) palko0125 válasza Molly01 hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Szia!
Meg kellene mérni az ntc-t és a fűtőbetétet, hogy rendben vannak-e!?
Az ntc-nek 20kOhm körül kellene mutatni szobahőmérsékleten, a fűtőbetétnek pedig 20-30 ohm között.
Minden jót
Palkó
(#) botesz válasza Molly01 hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
palko0125 jól mondja ez fűtőbetét vagy NTC lesz.És a hibakód is erre utal ezeket kéne ellenőrizni.
(#) TheShaft válasza szepi003 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szia!

Megtettem, kicseréltem. Így már 1 hónapja ugyan úgy működik, mint új korában.
Honnan tudtad, hogy ez lesz a baj?
Mikor kiszedtem a panelt, a kondi fel volt púposodva és mintha korrodálódott volna a teteje... Talán a feszültségtűrést szándékosan alulméretezték? Nem csodálkoznék rajta... Egyébként 5 éves a gép.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) Molly01 hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget ! Szóval nem úszom meg szerelő nélkül ? Én nem tudok műszer híján ilyen értékeket mérni és nem is értek hozzá. A hab a tortán, hogy tegnap a 30 fokos gyorsmosást végigcsinálta és a víz is melegedett. Csak a 40 fokos nem működik, pedig pont az kéne. De ez a gép egy nagy sz*r, két hete az ékszíj esett le róla nem tudom mitől, és ott hevert a gép alatt. Az előtt meg büdös vizet engedett magából.
(#) lukovicsek válasza Molly01 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Üdv.

Próbáld meg kipucolni a légcsapdát, az egy lapos műanyag kis doboz ami a gép odalán van lent és egy vékony fekete gumicső megy rá két csavar tartja és kikell húzni, lehet csak ennyi a baja.

Laci!
(#) botesz válasza Molly01 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Esetleg az ékszíj tárcsája nem lötyög?Akkor szokta ledobni az ékszíjjat.Ha büdös volt a víz azt ki lehet ecetes/trisós mosással szedni belőle.Csak ehhez kéne a 90C ami ugye nincs.De szerintem a fűtőszál lehet zárlatos vagy néha átvezet.
(#) stenglt válasza Molly01 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Ha az ékszíjat ledobja az amiatt is lehet ha a tengelycsonk korrodálódott a dobon és emiatt "kóvályog" az ékszíjtárcsa.
(#) std66 hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Üdv!

Van egy Whirlpool L1373 mosógép vezérlő panelem, ami nem indul el. Először a BTB16-700BW triacról gondoltam, hogy nem jó, így kicseréltem egy BTB16-600BW-re, de a panel továbbra sem akar elindulni. Mi okoz ilyen hibát ennél a panelnál, és hogyan lehet javítani?
(#) botesz válasza std66 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Az ajtó lezár?Mert amíg nem zár be addig nem fog csinálni semmit!
(#) mazso1988 hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Sziasztok.
Szeretném megkérdezni,hogy valakinek nem lenne AEG Lavamat 87680 mosógéphez szerviz dokumentációt?
(#) std66 válasza botesz hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Jelenleg csak a panel van nálam. Esetleg nem tudod, hogy melyik két lábat kell rövidre zárni, hogy elinduljon?
(#) botesz válasza std66 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Azt sajnos nem tudom.
(#) Kissule hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Üdv!

Segítségeteket kérném:
Van egy siem.. xl 1420-as mosógépem, a tünet annyi, hogy miután vizet tölt a dobba, próbál elindulni a motor, de nem tud. Ékszíj levétel után magába sem indul, amikor rásegítettem neki, akkor néha elindult egy kicsit.
Szénkefék jól, panel ránézésre ok. Tudtok ötletet adni, hogy mi lehet az oka?

Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza Kissule hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Próbáld ki a motort külön. Ha magában megy akkor a vezérlőn van a hiba.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) lukovicsek hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Sziasztok.
Indesit wisl 105x-nél f03- hibakóddal, valaki tud valamit mondani erről az ntc jó vezetékek is.


Laci!
(#) kissi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Lehet, hogy csak óhajtja !

Bocs Laci, nem tudtam kihagyni !
Steve
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) lukovicsek hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Üdv.

A felkiáltó jelet kérem szépen nem csak felszólító módra használják hanem kijelentőhöz is! Vagyis én kijelentem, hogy Lacinak hívnak!!!!!!!!!!!!!.
De inkább a problémámra koncentrálnátok!!!!!!!!!
(#) vaszily hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok,

Olyan problémám lenne,hogy van egy FAGOR 2FET-166-os mosógépünk és a minap észrevettem,hogy ha megfogom a dobot és pl.: a küszöbön állok csupasz lábbal akkor ráz. Rámértem multiméterrel és 116V~ -ot mértem rajta (küszöb és dob között). Ötlet valakinek?

Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012
(#) palko0125 válasza vaszily hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Szia!
Több mint valószínű, hogy nem jó a földelésed! Ha elosztóból, vagy hosszabbítóból használod, akkor azt kellene megnézni. Ha pedig közvetlenül a konnektroból, akkor lehet hogy azzal van gond, vagy a mosógépben lévő EMI szűrő egységnek van baja. Ebben az szokott lenni, hogy a szűrőkondenzátorok közül valamelyiknek nagy a szivárgó árama. Ezt vagy csak egyszerűen kicsíped belőle, vagy kicseréled!
Ennyit tudok, de úgyis szólnak a kollégák, ha nem jól tudok valamit!
Minden jót
Bye
Palkó.
(#) banjani hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Zanussi FLS624C mosógépem. A problémám az, hogy a mosószer adagoló alatt nyomja ki a vizet. Mitől lehet ez? A tetejét levettem, nincs lecsúszva a gumicső. Valaki tudna esetleg segíteni ebben?

Előre is köszönöm!
(#) VIM válasza banjani hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Szia! Ha a fiókból folyik ki a víz, akkor nem tud belőle kifolyni a felhígított mosószer amit a program szerint a fúvóka ki szeretne hordani a mosóüstbe. Vedd ki az egész fiókot és nézd meg, hogy nincs-e eldugulva a kifolyó furat.
(#) banjani válasza VIM hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Ezen már túl vagyok. Még a tető levétel előtt megnéztem, de az sem volt eldugulva.
Feltöltök egy képet, hogy hol folyik. A piros vonal mentén.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012

1126.jpg
    
(#) VIM válasza banjani hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
A gumicső nincs kirepedve a harmonika résznél? Persze akkor alul is folyna a víz. Talán még a fúvókák lehetnek rossz pozícióban és a vízsugár nem a megfelelő járatba, hanem a fiókon túlra lövi a sugarat. Nem ismerem olyan szinten a Zanussikat, hogy biztosat tudjak mondani. Nincs szétakadva a fúvóka mozgató mechanika, vagy megszorulva? Esetleg nem működik a motorja? Vagy a fúvóka működtető mágnesszelepeivel lehet a gond?
(#) stenglt válasza banjani hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Szia !
Én már találkoztam olyannal hogy mosószertartó és az üst közötti gumicső volt eldugulva, nézd meg azt is.
(#) Beachway hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit az oldalon! Mosógépet szeretnék vásárolni a jövőben, és ehez kérnék segítséget. Eddig Indesit volt, ami működő képes a 12 éve ellenére is. A legfontosabb szempont a megbizhatóság, és az alacsony ár lenne. Mennyire megbízhatóak ezek a mostani Indesit gépek?Van olyan amin kijelző is van.Gondolom az biztosan mikrovezérlős.Vagy már szinte mind az??Hozzá lehet jutni programhoz, vagy inkább más gyártót javasoltok??Minden segítséget előre is köszönök!
(#) VIM válasza Beachway hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szia! ITT megadod a paramétereket és meglátod, hogy mit adnak érte. Én vörpúlos/felültöltős párti vagyok de ez nem jelent semmit.
(#) Beachway válasza VIM hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
De innét még azt nem tudom meg, hogy melyik tipus miktovezérlős.És azt sem, hogy melyik tipushoz tudok beszerezni programot, vagy alkatrészt! Nekem az oldaltöltősök előnyösebbek, mivel fölötte be van építve.
(#) botesz válasza Beachway hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Hát én ezekben a mai indesitekben annyira nem bízok.....
Mikrovezérlős vagy sem egyik sem bírja 2.5 vagy 5évnél tovább de....inkább 2.5 3 év ennél többet nem bír.Bár ez használat kérdése.Az ismerősömnek 9 éves indesit gépe van. full digis asszem witl 102 vagy 106 nem tudom.Ő mindig 600 on centrizik meg 50C nél magasabban nem mos meg ilyen hülyeségek de neki kibírta. Vannak kivételek....DE!!Ha minőséget akarsz olcsón akkor vegyél Miele gépet ammenyiért újat veszel annyiért már tipp-topp alig használt Miele-ét kapsz.és arra nincs panasz.Az min 15 évet hiba nélkül megy!
Következő: »»   173 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem