Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   80 / 132
(#) dudassandor1 válasza kadam1265 hozzászólására (») Szept 1, 2012 / 1
 
Minden attól függ, hogy honnan akarod elkezdeni a frekvencia levágást!? Akkor 4 Ohm-ról van szó?
(#) kadam1265 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Igen 4 Ohm 80 w autós szubcső
(#) dudassandor1 válasza kadam1265 hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Ha mondjuk 250Hz-től vágnánk 12dB/Oktáv meredekséggel, akkor először is kell egy tekercs a pozitív ágba 3,6mH értékkel, majd ezután párhuzamosan (a pozitív és a negatív ág közé) egy kondenzátor 113µF körüli értékkel. A tekercs lehet vasmagos is, mivel a légmagos kivitel sok rézanyagot emészt fel. A tekercselőhuzal minimum 1mm legyen. A kondenzátor 160V és ha szebb hangot szeretnél akkor fóliakondi legyen (Sok helyen használnak bipoláris elko-t is. Van ahol jó az is...).
(#) kadam1265 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Köszönöm a választ de lenne még egy kérdésem hogy hogyan tudnám kiszámolni a menetszámot és az átmérőjét a magnak?
(#) reloop válasza kadam1265 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
(#) dudassandor1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Tökéletes progi! Köszönet reloopnak!
(#) dani9228 hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! Egy mély hang vágó, hangváltóban kérném a segítségeteket, amely 15-150Hz-ig engedi át a hangokat. Azt már tudom, hogy tekercsel meg kondival kell ezt megoldani, de azt már nem hogy hogyan és milyen értékekkel. Ebben szeretném ha segítséget tudnátok nyújtani. 4 és 8ohm-ra kellenének ezek az alkatrészek.
Köszi előre is!!
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) erikabanhidi válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Az jó! Egyszerre van 4 és 8Ohmos hangfalad? Mert vagy egyik vagy másik, hisz más-más értékkel kell számolni! Tudni kellene a hangszóróid típusát, terhelhetőségét....stb.
(#) dani9228 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Üdv! Igen mivel két erősítőm is van, de nem csak emiatt, hanem meg is szeretném majd tanulni a hangváltók építését. A minap még utánanéztem és láttam, hogy nem egy egyszerű dolog, több kritériumtúl is függ. Igyekszek majd utánanézni minden lehetséges értékeknek. Valami példát tudnál esetleg mondani, hogy ha megvan minden adat, majd én is megpróbálkozzak számolgatni, és tervezgetni? Azt igen megköszönném! Az egyik erősítő az 2X100W 4ohm-on. Erre tudnál mondani valami teljesítmény értékeket, mivel majd részben házilag szeretném kivitelezni a hangfal építését.
Élőre is köszi!!
(#) dani9228 hozzászólása Szept 11, 2012 /
 
Üdv! Ehhez a két hangszóróhoz milyen hangváltó kell? Az adataikat mellékeltem. Találtam egy hangváltó számoló kalkulátort, szerintetek ez jó ezekhez itt? Egy 200W-os hangfalat szeretnék majd ebből kihozni.
Köszi!!
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2012
(#) erikabanhidi válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Ezt érdemes elolvasni, talán nem is olyan nehéz: http://www.trueaudio.com/st_xov_1.htm
(#) erikabanhidi válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 11, 2012 / 1
 
Szia!
Egy 70W névleges terhelhetőségű mélyhangszóróval, hogy akarsz kihozni 200W-os hangfalat?
Azok a fránya wattok.... , szobában bőven elég ennek a fele is...
Miért mondom (írom) ezt? Olvasni való: http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/watt_vagy_decibel.html

Elvi felépítése így nézne ki: (kép)
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2012
(#) ptesza válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Nehogy félreértsed nem kötekedésből. De az ellenállás miért a szűrő előtt van , és miért nem utána.
(#) dani9228 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Üdv! Nem a zenei teljesítmény számít, mert arra mind a kettő meg van 100watt?. Az erősítő teljesítménye miatt kell ekkora, a szobán kívül néha a szabadba is szeretném majd használni.
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Közben még olvasgattam, és azt írták, hogy a hangszóró párosításnál ügyelni kell a váltási frekvenciára. A mélynek a max váltási frekvenciája 1000Hz, és a magas minimum váltási frekvenciája 1612,8Hz. Két hangszórót akkor lehet összepárosítani, ha a max váltási frekvencia nagyobb mint a minimum váltási frekvencia, és ez jelen esetben nem áll fenn.
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Találtam jobbakat. Elolvastam a mellékleteket. Jogos igazad van. A mostani hangszórókat próbáltam jól megválasztani, de azért a teljesítményeket meghagytam.
(#) erikabanhidi válasza ptesza hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Mert így a hangképbe a sima soros ágon lévő ellenállás nem szól bele olyan nagyon. Bár az L-pad jobb megoldás lenne. Bár vannak esetek mikor a kondival párhuzamosan kötik (még neves gyártók is).
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2012
(#) erikabanhidi válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Ehhez az összeállításhoz nem jó az általam feltett kapcsolás, piezóhoz csak kondi és ellenállás kell, tekercs nem! Amúgy miért a SAL hangszórókkal szemezgetsz? Jobbakat is találni: pl. http://prodigyaudio.hu/index.php?lap=109_130 A Stage PA hangszórók nagyon jók, és elérhető áron van.
(#) erikabanhidi válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 11, 2012 / 1
 
Ha az erősítőd kimenő teljesítménye pl. 2x100W akkor a hangszóró választásánál ne a zenei teljesítményt vedd figyelembe, hanem a névleges hangszóró terhelhetőségét. SAL & MNC hangszórónál meg jó ha a duplájával számolsz! Hisz kicsi az érzékenysége, és még a wattok sem a valóságot tükrözi az adatlapja.
(#) dani9228 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Üdv! Nem ragaszkodok én a SAL hangszórókhoz, csak Győrben azt kapok a Somogyinál. Amit ajánlottál weboldalt, azon nagyon jó hangszórók vannak, tényleg elfogadható áron, csak az a baj, hogy kevés adatot tüntetnek fel rajta, így nem tudom nagyon összeválogatni őket.
(#) erikabanhidi válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Vicces fiú vagy Ott minden adat megtalálható ami neked az építéshez szükséges. Milyen adatokat hiányolsz?
(#) dani9228 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Helló! Pár hangszórónál nem találtam az érzékenységet, a névleges teljesítményt és a rezonancia frekvenciát. Később hangfal építésnél meg majd kell a Qts és a VAS. Lehet hogy nem szükségesek, de idáig cikkekből tudtam tanulgatni a hangfalépítés fortélyait, és azokban ezekről említést tettek, meg még te is említetted a névleges teljesítményt, meg az érzékenységet.
Idáig ezeket találtam: 1 és 2-ezen feltüntették az érzékenységet
Mit szólsz hozzájuk? Köszi!!
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) erikabanhidi válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Mivel ismerem a termékeket, így tudom minden paramétere megvan! A Dibeisi öntvénykosarasoknak vásárlás után még diagramot is kapsz. Jó hangszórók és mérföldekkel jobbak a Sal termékeinél, az eladó korrekt és rendes segítőkész. Amit hiányolnál mégis, azt e-mailben közli veled, ha kéred! Jó hangszórók azért ezt ajánlottam.
(#) dani9228 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Aha! Értem, akkor nem szóltam semmit . Neked megjeleníti a mellékelt linkeket, mert nekem teljesen mást hoz be, mint amit belinkeltem. A 20cm-esek közül a C8005-8-al és a C8004-8-al szemezgetek. Azt még elszeretném mondani, hogy nem most, de mindenképpen idén szeretném majd kivitelezni ennek a megépítését. Csak azért járok most utána mindennek, hogy addigra minden meglegyen, és ne érjen valami meglepetés a kivitelezése során.
(#) dani9228 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Helló! A hangszórók összepárosításánál ( magas és mély közép ) figyelembe vegyem a váltási frekvenciát, vagy bármelyiket össze lehet párosítani. Amit említettem még hangszórókat, azokhoz melyik magas passzolna szerinted? A hangszórók adatainak lekérdezésekor, az eladónak csak azt adjam meg amelyik hangszóró érdekel, vagy mindegyikről küld műszaki leírást?
Köszi!!
(#) Gabibá hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, ez már megvan és működik, de nem tudom, hogy pontosan hozzá illeszkedik ezen a hangváltó.
(#) erikabanhidi válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Azon Dibeisi hangszórók éppen olyan alacsony minőségűek mint a SAL termékei! Nem javaslom!
(#) erikabanhidi válasza Gabibá hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
NEM!! Az adott hangszóróhoz kell készíteni hangváltót!
(#) dani9228 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Már mint melyikre érted, hogy alacsony minőségű? A mély középre vagy a magasra? Te melyiket javasolnád?
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Ehhez a hangládához mit szól? Jó lehet majd? A 43l-re gondoltam.

hangfal 1.JPG
    
Következő: »»   80 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem