Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   91 / 97
(#) alfa007 hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Most a hétvégén felújítottam a legerősebb ZVS meghajtóm, és rádobtam egy 1µF/10kV-s kondisort.
Akkorát csattan, hogy majd be csináltam.
Van is egy videóm róla.http://www.youtube.com/watch?v=kxKvJ--LlyY&list=UUnin_xS_5BDyruBf8-...e=plcp
(#) minicooper hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Hali én ezt szeretném összehozni: http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=w8d0GorQmrY
De sajnos az a problémám mint minden amatőrnek hogy nemtudom hogy melyik lábra megy mi.
Tudom egy csomó helyen le van írva de nemtudom kihalmozni belőlük a lényeget.
Szóval a válsz úgy kellene hogy pl: első és második láb visszacsatoló tekercs ...
A videó végén van kapcsolási rajz is.
Előre is köszönöm a segítséget
(#) kadarist válasza minicooper hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Milyen trafód van? Mi van ráírva? Ha megvan a típusjelzése, akkor meg lehet találni a bekötési rajzát.
(#) minicooper válasza kadarist hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Na erre nem is gondoltam sajnos még nincsen kitermelve a képernyőből.
Hétfőn 2-óra után már meg kellene hogy legyen
Hát akkor jövő héten majd írok
Tudom most felmerült benned a kérdés hogy minek nekem kapcsolási rajz meg minden mikor a trafó még nincsen meg. Pusztán csak azért mert mindig előkészülök mindennel mielőtt hozzálátnék.(általában) Azért köszönöm !
(#) alfa007 válasza minicooper hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Hali.
Ha netán mégsem találsz adatlapot, akkor a külső magra tekerj 5-10menet primert, és 3-6menet visszacsatolót.
Kapcsolás a képek között.
(#) nagyepf válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
a sorkimeno kb 10-30 KV-ot ad es a gyujtotrafo pedig 8-80 KV-ot!
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) minicooper hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Na hali megint én volnék!

Két kérdésem volna:

Van egy fénycső trafóm és kíváncsi volnék a bekötésre mert nekem csak két kábel van az egyik végén. nullTrafó
A második pedig a sorkimenő bekötése a fenti videó szerinte lábanként.
A sorkimenő típusa: T6N1 6-2C
Nem biztos hogy típus mert mindenhol ilyen betű-szám kombinációk vannak de ez ki volt emelve.
(#) minicooper válasza minicooper hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
A fénycsöves trafó egyáltalán?

Talán ez segít: Gyári oldal
(#) _BiG_ válasza minicooper hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Szervusz!

Az nem fénycsőtrafó, hanem induktív ballaszt, azaz áramkorlátozó előtét. Rá is van írva, sőt, a bekötési rajz is ott van.
Normál hálózati fénycsövekhez ezt kötik sorba (ezért van csak két kivezetése), hogy a gyújtópatron megszakításakorl adjon egy nagyobb feszültségű impulzust (önindukció) a fénycső begyújtásához, a gyújtás után meg a csövön átfolyó áramot korlátozza.

A sorkimenőhöz keress rá az "flyback indentifying pins" szavakra, gugli segít. Igaz, angolul.
(#) minicooper hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Ja és az nagy baj volna ha ilyen állapotúan csinálnám?
Csak mert félek kiszakítom valamelyik lábat!
A bekötése pedig talán megvan!
(#) minicooper válasza _BiG_ hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Üdv!
Neharagudj éppen nem volt kinn a válszod!
Nos a kérdések száma lecsökkent 2-re:

Valamire jó lehet ez a ballaszt?
Valamilyen nagyfesz-es elektromágneses akármilyen dologra?
(#) _BiG_ válasza minicooper hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Persze, hogy jó, például fénycső elé kötni, ballasztnak
Azonfelül nem túl nagy áramú és feszültségű tápegységbe fojtónak. Megvan a két válasz.

Ja igen, a "ballaszt" kifejezés nálunk fojtó(tekercs), vagy fojtótrafó (ez utóbbi nem túl szerencsés, mert nem transzformál). Eszerint kutakodj, hogy mire jó.
Egyébként ezek a fojtók nem nagyfeszültségre tervezettek. Én egy VTTC-hez használtam egyet, hogy simítsa a tápot, de nem sokáig bírta szegény a 4000 Voltot... Átütött


(#) minicooper válasza _BiG_ hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Köszönöm!
Juj elszámoltam magamat 3 kérdés lett volna
Na és a nyákról való sorkimenő használatáról tud valaki valamit?
Ez tényleg az utolsó kérdés!
(#) minicooper hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Hali!

Megvan hogy hányadik láb melyik tekercs de nem tudom hogy pl jobbról a 3-dik vagy balról.
Kérem segítsen valakí!
(#) Gyimate válasza minicooper hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Hello,
Ellenállásmérővel letudod mérni azt, hogy kötötték be a tekercseket, eddig viszont az a tapasztalatom, hogy az első 2 láb, amelyek között egy kicsit nagyobb a távolság az a primer tekercs, a visszacsatolást meg már ki tudod mérni.
(#) minicooper válasza Gyimate hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Hát azt nem venném kézpénznek de meglátjuk.
Azért köszönöm !
(#) nagyepf hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok! nemreg szetszedtem e grundig et es a sorkimenoje 15 labas volt!Valaki meg tudja mondani ez mi?Koszonom!
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) kadarist válasza nagyepf hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Mi a kérdés?
(#) minicooper hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Hali!

Pontosan hol és milyen ellenállásokat is kell mérnem?
(#) nagyepf válasza kadarist hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Miert 15 labas a sorkimeno?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) kadarist válasza nagyepf hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Mert sok tekercskivezetés van rajta. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) eber75 hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Üdvözlök mindenkit.
Egy készüléket szeretnék készíteni, mely nagyfeszültséget állít elő (10.000 V). A készülék hasonló lenne, mint egy sokkoló, csak szaggatás nélkül és szabályozható kimeneti feszültséggel. A működés lényege, hogy bekapcsoláskor egy ki-be kapcsolós potméterrel szabályozva 0-ról a felső határig fokozatosan adja le a nagyfeszültséget, majd fokozatosan vissza a 0-ra. A bekapcsolástól a lekapcsolásig mindössze rövid ideig kb.: 8-12 másodpercig legyen nagyfeszültségem. Törekednék a minél kisebb készülékre, lehetőleg valamilyen elemmel való működésre. Gondoltam robogó gyújtástrafóra. Lehet-e azt ilyen rövid időre elemmel működtetni. Milyen potmétert használjak? Hogyan kellene bekötni (kapcsolási rajz)?
Elektronikában nem nagyon vagyok jártas. Villanyszerelő szakmámat 20 éve nem gyakorlom, de van némi fogalmam róla.

(#) nagyepf hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok!Miert van ennyi kivezetes a 15 labas sorkimenomon?3 tekercset ismerek:primer,visszacsatolo,szekunder
(#) nagyepf válasza eber75 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Szerezz be egy trafot,ami a 12VDC-bol 20-70KVDC-ot allit elo!Kisebb mint egy gyufasdoboz!
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2012
(#) nagyepf hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Sziasztok!Talaltam egy videot aminek a cime 100 000 volt car ignition coils.2 db autogyujtotrafoval tenyleg 100 kvot lehet csinalni!Nem hizem,mert egy gyujtotrafo kb 12-35 KV
(#) Bakman válasza nagyepf hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Az eszköz (pl. TV) többi részéhez is állít elő feszültséget tekermegcsapolásos technikával. Olcsóbb egy trafóban ezt megoldani, mint négyet-ötöt beépíteni.
(#) _BiG_ válasza nagyepf hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Nézz meg egy tévé kapcsolási rajzot és rájössz
Például a soreltérítést is ez állítja elő, nem véletlenül a neve sorkimenő transzformátor.
A nagyfeszültség csak mellékesként szerepel, mert annak mindegy tulajdonképpen, hogy mi állítja elő (különben is, egyenirányítják), de így egyszerűbb, ha már úgy is ott a vasmag, rajta meg nagyfrekis táplálás.

(#) fordkapcs válasza eber75 hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Engedj meg egy kérdést! Ha nem vagy elektromos szakember - akkor mihez kell neked 10kV?
Amúgy ilyen célra a TV sorkimenő a legalkalmasabb - persze megfelelő meghajtó elektronikával.
(#) fordkapcs válasza nagyepf hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Gondolj bele, az autó gyújtótrafó szekunder feszültsége nem egy fix érték. Erősen függ pl. attól, is, hogy a primerre mekkora feszültséget kapcsolunk! Láttam olyan megoldást, ahol a mikrosütő 2400V-ra töltött kondiját kapcsolták a gyujtótrafó primerére! Kb 10cm-es szikra ugrott ki belőle! Persze sejthető, hogy nem sok ilyen akciót bír ki a gyújtótrafó, valószínűleg hamar tönkremegy.
(#) eber75 válasza fordkapcs hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Mivel nem vagyok elektromos szakember, ezért kérdezek tőletek hozzáértőktől. Amúgy a munkámhoz szeretnék egy készüléket csinálni. (Részleteket nem szeretnék nyilvánosan elmondani csakis privátban.) Nem törvényellenes, létezik ilyen készülék, csak 500-900 $, ezért szeretném ennek egy butított változatát elkészíteni.
Következő: »»   91 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem