Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hibrid erősítő
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 22
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
2SK1058/2SJ162 jó helyette, csak más tokozás.
Van tranyós változata is.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Mérésről néhány kép, 8 ohm m.terhelésen, 20V eff. kimeneti szintnél. Vágás 25V eff.
(#) emersys válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Profi.
A szimmetrikus vágás is, a megfelelő munkapontot mutatja..
Köszi.
(#) CHZ válasza emersys hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Vágás jellegéből látható, hogy a félvezetős rész tápfesze fogy el, ha a meghajtás túlvezérlése okozná, akkor nem ilyen éles lenne..
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Hát ezek nagyon szépek! Ez lesz a következő projekt!
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Tesztelgettem, fetes hangja nekem sokkal jobban tetszik.
Most 6C4P csövekkel, picit még jobb.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Akkor azt mondod, hogy a FET-est érdemesebb megépíteni? Az előző kétcsöves hibridhez viszonyítva miben másabb a hangja?
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Sokkal részletgazdagabb, nagyobb tér, fetes még lágyabb is, jobb basszussal.
(#) gothic20 hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Sziasztok
Szeretném a véleményeteket kérni http://www.pmillett.com/hybrid_amp.htm az alábbi hibriddel kapcsolatban. Alacsony feszültségű erősítőt szeretnék építeni, a kérdésem az lenne, hogy ez megfelelő-e vagy van ennél egyszerűbb is.
(#) CIROKL válasza gothic20 hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Igen de ez egy fejhallgató erősítő .
(#) Sword hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Olyan változat kivitelezhető, hogy a csöves előfok az ő összes járulékával külön dobozban kapjon helyet és én kasztom rá a végfokot egy szimpla RCA-n keresztül?
(#) Sword hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
Vagy ez túl "alpári" kérdés volt?
Ígérem belemélyedek a témába, mert szeretnék egy ilyet építeni, bár már korábban lebeszéltek.
Mondván, hogy egy csöves előfok semmi "csöves" hangot nem visz a hangzásba egy félvezetős végfok mögött, hiszen a végfok csövek kapcsolata a hangszórókkal, illetve a kimenő trafó adja meg a karakteres hangot.
Na most ha az előző hsz-ban konyhanyelven vázolt történet megoldható, akkor elkezdeném tovább gondolni a dolgot és infókat gyűjteni. Előre is köszönöm!.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) skylooker válasza Sword hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Kivitelezhető.
Lesz csöves hangja, de nem csöves végfok, hanem csöves előfok hangja lesz.
Kimenőtrafó hangja nem lesz, bár hifi erősítőkben az elkészítésnél, visszacsatolásnál mindent megtesznek, hogy NE szóljon bele a hangzásba...
(#) Sword válasza skylooker hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Nem vagyok vájtfülű, de ha egy minimális kis pluszt visz a hangzásba, akkor már elégedett leszek. Nyilván nem várhatom el tőle, hogy úgy szóljon, mint egy profin, sok pénzért megépített csöves erősítő.
Tehát az lenne a lényeg, hogy illeszthető legyen külső félvezetős végfokhoz (akár többféléhez is) különösebb gond nélkül.
(#) gothic20 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
fejhallgató erősítő? akkor kicsit benéztem.. a leírása alapján azt hittem, hogy 2x20W-os erősítő.(Running on a 48V supply, the amp puts out about 13V RMS - a bit over 20 watts per channel into 8 ohms.) Bár nem nagyon tudok angolul.
(#) reloop válasza gothic20 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Érdeklődtél már az OPA548 ára felől?
Kísértetiesen hasonlít erre a füleserősítőre, innen eredhet a félreértés. http://www.pmillett.com/starving.htm
(#) gothic20 válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Már keresgéltem OPA548T-t. Sajnos nem túl olcsó. Darabja kb 1300ft-re jön ki.
(#) reloop válasza gothic20 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Jóval drágábbnak ismertem, persze ne egy csöves erősítőn akarjon spórolni az ember
(#) CHZ válasza gothic20 hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
ECC86 sem olcsó darab, beszerzése sem egyszerű.
(#) fecameca hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Elnézést, meg szabad kérdezni, mit szokás hallgatni ilyen hibrid akármikkel? (Milyen jelforrást, illetve milyen stílusú zenét, vagyis mi az, aminél kiderül, hogy más(???), mint egy hi-fi erősítő?)
(#) Sword válasza fecameca hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Ha jól gondolom nem azért fogsz zenei stílust váltani, mert szert tettél valami csöves technikára .
Azt hallgatsz rajta, amit szeretsz. Más kérdés, hogy minek van értelme. Úgy vélem, hogy általánosságban ott lehet különbséget felfedezni, olyan zenéknél, amit felvételről eleve nehéz hűen visszaadni. Itt hatalmas szórás van nemcsak az erősítők, hanem a lánc összes eleme között is. Tehát valószínű ilyen zenénél van értelme kipróbálni egy csöves erősítőt.
Gondolok itt a millió féle hangszeres zenére a komolyzenétől kezdve a blues-on át a rock zenéig és a többi... Itt baromi nehéz azt visszaadni, amit élőben hallassz., és talán ez itt a kulcsszó: élőben hallassz. Aminek nincs élő hangja, ott nincs mit visszaadni. A mostanában divatos elektronikus zenéknél semmi értelme egy csöves rendszernek. Az bőven kifutja magát egy normálisabb félvezetős cuccon is, legyen az tranzisztor, vagy valami integrált áramkörös megoldás.
(#) saraha hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok.Elkészültem a Mugen másik felével is.Aki ismeri a kapcsolást legyen kedves segítsen egy kicsit.Szóval méregettem szkóppal és nem teljesen egyforma a két vég erősítése ezt szeretném orvosolni valahogy,a hangjuk az káprázatos....
Nem nagy probléma ez gondolom de azért én tudni szeretném hogy ,hol kellene hozzányúlnom,hogy közel egyforma legyen a két vég.
Annyit tudni kell róla,hogy az alkatrészek teljesen egyformák csak az egyikben MJ21194 végek vannak (ennek nagyobb az erősítése,persze ez csak szkópon látszik hallani nem lehet) a másikban megMJW21196.
Kép
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Szia.
Én inkább a csöves feszültségerősítő részére gyanakodnék, nem a kimeneti fokozatra.
Mérj a becsatoló után szkóppal. Szerintem már ott is meglesz ez az eltérés. Ezt pedig a nem "válogatott erősítésű" csöves hajtás fogja szerintem okozni.
A kimeneti fokozatod áram erősítést végez, nem feszültség erősítést.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Szia,igen igazad van, rámértem a "kicsatoló" kondi elé és a valóban már itt jelentkezik a probléma,mit lehet tenni?Egyébként komplex terhelésre az MJW jobban szerepel nálam,mint az MJ...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) fecameca válasza Sword hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Ebből nem jöttem rá a jelforrás mibenlétére. Talán bakelitlemez? Esetleg élő zenekar? Más jelforrásnál nem hiszem hogy volna értelme, de még ott is csak akkor, ha az előerősítő is csöves? Bár én már kidobáltam a csöveimet, azért meg nem veszek, hogy újra kipróbáljam, van- e egyáltalán valamivel jobb hangja, mint egy mai hi-finek.
(#) reloop válasza saraha hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Szia! Az erősebb csatornába tégy ellenállást a bejövő jel útjába, hogy R1-el osztót alkotva eltűnjön az a hangyányi eltérés.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Igen. Vélhetőleg annak a tranzisztornak alacsonyabb a meredeksége.
Az eltérést igazándiból sohasem fogod tudni elkerülni, mert szerintem szándékozol tenni elé egy 10-20K log potit, és mivel annak sem ideális az együtt futása, így sajnos csekély eltérés mindig lesz.
Örülök, hogy összeállt. -Remek munka lett.
(#) saraha válasza reloop hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Jé tényleg..így a legegyszerűbb.Köszi
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Még a dobozolás hátra van,de azért köszönöm a sok segítséget is amit nyújtottál.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Örülök ha segíthetem.
Következő: »»   13 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem