Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   33 / 126
(#) csuke hozzászólása Aug 3, 2012 /
 
Sziasztok! Ezek között a multiméterek között vacilálok Maxwell MX-25-221, MX-25-306 illetve VOLTCRAFT VC 270.

Szerintetek melyiket lenne érdemes megvennem?
(alapfunkciók terén, kapacitás és frekimérés szemponjából, illetve pontosság terén).
Kapott itt a fórumon hideget meleget mindegyik. Köszi!

Illetve ha tudtok ebbe a 13ezer forintig terjedő kategóriába valami megbízhatóbbat az is jöhet .
(#) Gabó hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Szeretnék venni egy másik multimétert, mert sokszor kellene 2 adatot mérnem egyszerre, és ilyenkor kicsit macerás átkötni.
Ha már veszek akkor olyat szeretnék ami PCre köthető.
Maxwell típusokat nézek és kettőt ki is néztem:
MX 25-328 és MX 25-506
Akinek van tapasztalata ezekkel a típusokkal írhatna róla pár mondatot PRO és Kontra alapon.
Szívesen fogadok más típust is.
(#) Lackoooo hozzászólása Szept 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Multiméter vásárlásán gondolkodom.
Mi a véleményetek a Maxvell 25107 típusú készülékről.
Az ára alapján gondolom nem lehet egy csúcskészülék, hobbi célra volna rá szükségem.

Köszönöm!
(#) abcdabcd válasza Lackoooo hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Szia! Én megnéztem az általad kinézett multit, egyébként egész jó is lehetne az külön tetszett benne, hogy ahogy látom a kép alapján 1,5V-os meg 9V-os elemhez van külön "teszt" gondolom, itt egy terhelő ellenállással megterheli a mérendő elemet valamennyire, és így esetleg pontosabb értéket ad mint a valószínűleg min 1MOhm-os bemeneti ellenállású normál feszültségmérő...
Viszont ami így pár pillantás után nem tetszett az az, hogy árammérésben a max mérhető érték 200mA, ha ez nem elírás, mondjuk a fotón is olyasmi látszik, akkor nem biztos, hogy túl jó, mert azért még ha nem is pontos mérésben(ugyanis a nagyobb méréshatárok néha pontatlanabbak mint a kisebbek),de mondjuk 0,5A-t vagy akár max 1A-t néha célszerű lehet ha tudsz mérni. Szóval nem azt mondom hogy rendszeresen agy teljesen ki kell használni a sok multiban lévő 10/20A-t-es méréshatárt(amúgy sokra rá is van írva, hogy nagy áram mérésére csak pár másodpercig használható), de azért néha jól jön, illetve ha nagyobb méréáshatárban mérsz áramot, akokr a műszeren kisebb feszültség esik, bár a mérési felbontás is csökken ilyenkor, de adott esetben lehet jól jön hogy nem csökken annyit a tényleges mért áramkörre jutó feszültség a műszer miatt... Illetve pl egy jó konkrét eset is eszembe jutott nagyobb áram mérésére, pl egy 1W/3W/... stb PowerLED áramfelvételének a mérése...
Amúgy a műszer szerintem hasonló lehet mint a valószínűleg már nem nagyon kapható Maxwell MX-25112, csak abban van 10A-es méréshatár, viszont ez az elemteszter dolog nincs benne...
Amit még ebben láttam, az az, hogy 2000uA-s méréshatár viszont van benne, esetleg valami finomabb dolog mérésénél jól jöhet de szerintem inkább egy 10A-s/20A-s méréshatárral mégis jobban járhatsz...
(Meg szinte majdnem offként, mert végülis ez egy olcsó műszer de pl a 25112-hoz ha hasonló a mérőzsinórja, akkor az nem túl nyerő dolog, elég hamar kiszakadt a mérőcsúcs az enyémből legalábbis, illetve maga a zsinór is viszonylag nagy ellenállású volt...)
Illetve még egy dolog multi vásárláshoz: ha teheted, akkor a multit olyan helyen vedd meg, ahol a boltban a konkrétan megveendő darabot ki tudod próbálni: a sípoló állást, meg ohm állásban hogy összeérintve 0-t mutat-e, vagy ahhoz közelit, meg esetleg egy elemet megmérhetsz vele...
Amikor én vettem pl egy multimétert, ami pedig ettől a maxwelltől sokkal drágább volt, az gyárilag szakadt mérőzsinórral érkezett...,szóval így ha postán kell visszaküldeni akkor esetleg az majdnem annyiba is kerülhet, mint pl a műszer maga...
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2012
(#) _vl_ válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Idézet:
„(Meg szinte majdnem offként, mert végülis ez egy olcsó műszer de pl a 25112-hoz ha hasonló a mérőzsinórja, akkor az nem túl nyerő dolog, elég hamar kiszakadt a mérőcsúcs az enyémből legalábbis, illetve maga a zsinór is viszonylag nagy ellenállású volt...)”

Az az igazság, hogy ennyi pénzért ilyen zsinórt lehet kapni csak. A multimétert pedig ajándékba adják a zsinórhoz
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2012
(#) abcdabcd válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Hát az is lehet, így én is zárójelben írtam oda de azért az se jó ha szétjön a zsinór nem sokkal a vásárlás után és aztán lehet újat venni, ez is egy szempont a többi gyártó zsinórja se feltétlenül jobb viszont, azt nem is tudom, hogy más mit ad ilyen árban, az említett olcsó maxwell műszerem van ezért írtam...
(#) Doszpot válasza _vl_ hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Az enyémen meg a mérőfej után tört meg/le a vezeték. Pedig nem volt agyonhasználva. Olcsó hús... avagy fogyóeszköz. Szemlélet kérdése.
Engem ez a maxwell valahogy erre emlékeztet: Bővebben: Link Persze nem rossz ez. Pár évig nyúztam ilyet, kezdésnek. Arra tökéletes volt! Autóban, garázsban még mindig használom.
(#) abcdabcd válasza Lackoooo hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Ahogy megnéztem pl ez: UNI-T UT-33D pl egész jónak tűnik, ahogy a használatijában írják ebben is van az az ominózus elemteszt, meg 2000uA-s méréshatár is, viszont van benne 10A-es is...
Mondjuk azt nem tudom, hogy boltban hol lehet személyesen megvenni, de gondolom van még sok másik műszer ami teljesíti ezt az áram-méréshatár kritériumot...
(#) Lackoooo válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget!!
(#) Lackoooo hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Még annyi kérdésem volna, megvettem az említett multimétert.
Az elem teszter funkciónál 1,5 V-os elemnél 43,2 értéket ír ki.
Mi ez az érték? Töltöttség %-osan??? Vagy milyen mértékegység?
Ezt a készülékről nem lehet leolvasni, a használati utasítás nem tesz róla említést.

Köszönöm!
(#) abcdabcd válasza Lackoooo hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Hát attól függ melyiket vetted meg, az UNI-T-nek az adatlapján azt látom, hogy ott a mértékegysége, V, és 10millivoltos a felbontás az elemtesztnél... de azt nem tudom, hogy a másik műszer mit mutat, legalábbis így hirtelen a neten nem találtam hozzá leírást... esetleg próbáld meg, hogy egy vadonatúj elemet megmérsz vele... elvileg szerintem ha V-ban mutatná az lenne a logikus, és annyit csinálva, hogy van benne valamilyen ellenállás ami mérés közben terheli az elemet, és annak a feszültségét méri a műszer...
Ha rossz akkor vidd vissza 3 napon belül! Hátha visszaadják a pénzt, illetve ha nem akkor a boltban addig próbálgass, amíg minden funkcióban nem működő műszert kapsz...
Elemteszt 1,5V, sípoló, normál feszmérés ugyanazzal az elemmel és itt nagyobbat kell kapni mint a "teszt" (terhelt) esetben, hacsak nem nagyon jó az elem...
Amúgy nézem az általam linkelt uni-t-n még asztali támasz is van szóval az valószínű jobb választás... persze hibás sajnos mindből lehet...

Vagy az is lehet, hogy az elemed olyan rossz, hogy mV-ban 43,2-re esett a fesz de azt mondjuk nem hiszem, ahhoz méréshatárt is kéne váltania, ha amúgy V-ban mutat, és mért ne abban mutatna, szóval a teendő, hogy próbáld ki egy tutira jó és új elemmel, lehetőleg olyannal ami Alkáli, és nem szén-cink/tartós (szén-cink)... az utóbbiak nagyobb belső ellenállásúak így terhelve újonnan is gyengébbek mint egy alkáli... vagy jó és teletöltött ceruzaakksi is jó tesztnek
(#) tom108 hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Ismer valaki olyan multimétert amivel fordulatszámot is lehet mérni?
(#) tom108 hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
persze optikusan lézerrel
(#) Lackoooo válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a választ!
A Maxvell 25107 típusút vettem meg.
Új elemmel már utána megpróbáltam és csak pár tizeddel mért többet (43,7 talán).
Gondolom ennél azért komolyabb különbséget kellett volna kapnom.

Szerintem visszaviszem a boltba aztán talán mondanak róla valamit.

Köszi még egyszer!
(#) abcdabcd válasza Lackoooo hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Aha valószínű többnek kellene lennie, legalábbis a 43,7-et nekem nincs ötletem, hogy értelmes értékként mit jelenthetne...
Esetleg mértékegységet a kijelző nem írt ki? Na mind1 ettől csak jobbat hozz el azaz olyat, ami legalább ott hibátlan... visszavinni még mindig vissza lehet 3 napon belül azt is..
(#) Lackoooo válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Hát a 3 napon már túl vagyok.
Ami a készüléken van a 1,5 V-os elemtesztnél az a 40 mA-es érték. Gondolom ennyivel terheli az elemet. Pénteken visszaviszem, kíváncsi vagyok hogy áll hozzá az eladó.
Azért köszi!
(#) oibacsi hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Üdvözlet!
Vásároltam egy jó öreg orosz U4315-ös multimétert, tudnátok segíteni mire való a három gomb közül a bal oldali és a középső? A jobb oldali gondolom váltóáram méréhez kell benyomni DC helyett.
(#) Lackoooo válasza abcdabcd hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szia!

Visszavittem a multimétert, a tulaj sem jött rá mit mutathat az az érték (43,...).
Megnéztünk egy ugyan olyan műszert (bontatlanul), az is ilyen értékeket írt ki az elemnél,
úgyhogy valószínűleg nem a műszerrel van a hiba.
Megígérte, hogy utánakérdez a beszállítótól majd megírja e-mailben a választ. Sajnos azóta nem kaptam tőle üzenetet.

Üdv
(#) oibacsi válasza Lackoooo hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Ki tudod próbálni két darab párhuzamosan kötött elemet mérve is?
(#) Doszpot válasza oibacsi hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
bal oldali egyenfeszültség méréshez.
Nagy butaságnak hangzik, hogy ellenállás méréshez a két baloldalit egyszerre kell benyomni? (ilyet mondjuk még nem láttam sehol, de szovjet barátainktól simán kitelik. )
(#) abcdabcd válasza Lackoooo hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Szerintem akkor próbáld meg megkeresni a boltot, és valami kompromisszumként, hogy vegye vissza tőled ilyen hosszú idő után is, mert akkor valószínű, hogy selejtes, sőt az se kizárt, hogy a másik újonnan akkor kibontott is ugyanúgy , a tied is végülis ugyanígy újonnan kibontva csinálta ezt már az elejétől... vagy akkor vegye át tőled garanciába...
Valamilyen leírást adtak egyébként a műszerhez? Mert ha igen esetleg ott nézd meg, hogy mit írnak, vagy ha tudod esetleg scanneld be ide mindannyiónk okulására, meg akkor legalább a neten elérhetően valamilyen leírás lesz majd így ehhez a műszerhez, mert én legalábbis rákerestem, még amikor először írtad ezt a dolgot, de nem találtam.
(#) very hozzászólása Okt 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni DMM vásárlása terén.

2 típust néztem ki

MX-25210 True RMS
MX-25328 (Relatív mérési mód)

Melyik lenne a jobb választás? (Egyáltalán mit jelent ez a "relatív mérési mód?)

Köszi.
(#) luluzulu hozzászólása Okt 16, 2012 /
 
Sziasztok.

Ehhez a multiméterhez mit szóltok: Victor Electronic VC9805A
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
(#) Gezaba válasza tom108 hozzászólására (») Okt 17, 2012 /
 
Ez kifejtenéd bővebben? Hogy kellene ilyet építeni vagy lehet venni is?
(#) ármin27 hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Régen is tudtatok segíteni, ezért most is kérnék egy kis segítséget! Vettem egy CIE 2606-os lakatfogót, de nincs meg a használati utasítása. Google nem sokat segített. Nagyon örülnék, ha valaki beszkennelné és elküldeni nekem a használati utasítását. Esetleg, ha valaki mégis netten megtalálja annak is örülnék,ha linket elküldené! Azonban ha egyéb CIE lakatfogója van és annak megvan a használati utasítása az is jó lenne, mert párdologban biztos megegyeznek! Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét, aki veszi a fáradságot és segíteni próbál!
Üdv.: Ármin27
nullnullnullCIE 2606
(#) gordonfreemN válasza very hozzászólására (») Okt 22, 2012 / 1
 
Szia!
Már ki lett vesézve itt:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) blackdog válasza ármin27 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Ez a lakatfogó annyira egyszerű mint egy fa ék. Inkább azt írd le, hogy mit nem tudsz rajta használni. Ugyan úgy működik mint egy hagyományos multiméter csak az áramméréshez nem kell mérőzsinór.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) 5914 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok . Előrebocsájtom , hogy tuskó vagyok az elektromos dolgokhoz , most próbálom tanulgatni ... Egy ilyen lákátfogó val 200 Amperes beállításnál a kijelző 0,2 0,3 -as értéket mutatott fázison . Ha jól gondolom akkor 0,2 0,3 Ampert mértem 220 voltnál . Akkor ez 44 és 66 Watt fogyasztásnak felel meg . Jól gondolom , vagy benéztem valamit ?
Vagy a 200-as méréshatár miatt be kell szorozni a kijelzett 0,2 -0,3-as értéket valamennyivel ?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) blackdog válasza 5914 hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Nos nem akarom elvenni a kedved, de ez a lakatfogó arra jó, hogy elmond van lakatfogód.
Ha a kijelző 0,2-0,3 értéket mutatott az ugye 200-300 mA. Feltételezzük, hogy ez pontos és a feszültséged pontosan 230VAC valamint a fogyasztód ohmos vagyis a cosFI=1 akkor a teljesítmény 46-69W.
Sajnos ennek a lakatfogónak nincs hiteles adatlapja így én azt javaslom számolj 10-15% méréshibával.
Szerk.:
A 200-as méréshatár azt jeleni, hogy 200A-ig mér tehát itt nem kell szorozni.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) 5914 válasza blackdog hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Találtam százalékos adatot a pontosságára . Mérési tűréshatár . Elméletileg 2 százalék a pontossága .
B..szus , a feszültséget nem mértem közben , na majd holnap egyszerre a kettőt .... )
Tehát akor a cosFI miatt a végeredményt szorozzam be 1,2-vel ?
Következő: »»   33 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem