Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   305 / 563
(#) vottokar válasza vottokar hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Én lüttyő, bordánkénti hőfokmérést akartam írni úgy éjféltájt....
(#) Tubi56 válasza vottokar hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Itt a hobbielektronikán találsz pic-es hőmérő kapcsolást
(#) berobbantam hozzászólása Szept 18, 2012 /
 
Helló Mindenkinek
Elég rég jártam erre és úgy látom kicsit lanyhul a topic.Nos a lényeg.Megcsináltam Tubi kolléga paneltervei alapján a vezérlő és igbt panelt.Épp az alkatrészeket válogatom és van egy kis gond.2.7 nanós kondi nincs a hestorén.Tehetek helyette egy 2.2-est párhuzamosan egy 470 pf-ossal?Természetesen mindkettő ugyanaz a tipus és fesz tűrésű
(#) erdgab válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Igen.
(#) berobbantam válasza erdgab hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
KöcceAzért még szétnézek a lomexben is.Lehet onnan is kell rendelnem
(#) mpisti válasza Temela hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Azt hittem,hogy a nálam tapasztaltabbak majd ezt a kérdést megválaszolják,de tévedtem.
Nincs tapasztalatom az általad említett ferrittel kapcsolóüzemű alkalmazásban, ezért csak azt tudom leírni, amire gondolok. Tehát:
Az általad említett ferrit fazékmagot tirisztor gyújtásra szokták használni hálózati frekvencián. Ha azt veszem figyelembe,hogy az inverteres hegesztőgépekben leggyakrabban alkalmazott ferriteknek mennyi az "Al" értéke az általad említetthez képest,akkor azt kell mondjam,ide nem való. De "a puding próbája az evés"-szokták mondani,ha sok felesleges időd, drótod és ferrited van, akár ki is próbálhatod. De először mindenképpen számolj azzal a képlettel, amit itt a fórumon megtalálsz szerintem több helyen is.
(#) Temela válasza mpisti hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Köszi!
- csak ötlet és gondolkodni való volt, de lehet lesz belőle próba is...
tipus: HAGY M100 Al630 - az epcos oldalon találtam hasonlót- ott 100 khz -t ír.

-azért a kérdezném újra, ha vezérlő trafónak jó valami, attól még nem jó főtrafónak? ( leegyszerűsítve a kérdést)

- a fazékmagtól eltekintve komoly a szándék sok kisebb trafót illetően- mert, hogy azokból bőven van...
(#) ati790731 válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! Szerintem, ha még nem tetted, nézz szét a RET-nél is, mert a tapasztalatom az, hogy ott minden elérhetőbb áron van, egy-két dolog kivételével! IGBT és FET tekintetében esetleg, érdemes több felé szétnézni.
(#) frank tibor hozzászólása Szept 18, 2012 /
 
Tisztelt mpisti.
Temela felvetett kérdése engem is foglalkoztat.
Abban én is elakadtam hogy is kellene két ETD59 magot megtekercselni a "macihoz".
Primer sorba, fele fele menetszám egy egy vason növelt rézkeresztmetszettel, a szekunder párhuzamosan 2*a teljes menetszám.??
(#) mpisti válasza frank tibor hozzászólására (») Szept 18, 2012 / 1
 
Szia Tibor!
A gyári gépekben a primerek párhuzamosan vannak, a trafók darabszámának megfelelően elosztott huzalkeresztmetszettel.A szekunderek viszont az egy trafóra eső teljesítménynek megfelelő diódákkal vannak egyenirányítva, és az egyenáramú rész van közösítve, természetesen párhuzamosan. Valahogy úgy, mint a mellékletben látható, csak nem hídkapcsolással.
(#) vottokar válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Olyan nincs ami ide az igényeimnek megfelelne. Természetesen ötleteket lesek el innen-onnan.
(#) Ge Lee válasza Temela hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Nagyon nem másztam bele a ferritek lelkivilágába, de a tapasztalatom az, hogy a kb. 1200-as Al felettiek jók csak teljesítmény elektronikához. Jelátvitelre pedig szinte bármelyik jó, ha jól emlékszem még a porvas is.
(#) frank tibor válasza mpisti hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Köszönöm a kapcsolási rajzokat, így már értem. A szekunder diódákon kívül már minden megvan a hegesztőhöz, megpróbálom megépíteni a leírásod alapján két ETD59-el. Az alkatrészeket a RET-nél vettem.
(#) dara válasza frank tibor hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Ez most rekám volt?
(#) frank tibor válasza dara hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Nem annak szántam, bocs.
A szekunder diódákat a HQ videónál néztem, elfogadható áron. A postaköltségre mindenki levesz egy-egy ezrest így érdemes lehetőség szerint egy helyről beszerezni az alkatrészeket. A két trafóval, a bekapcsolási időt szeretném növelni. Van E65 magom a Tali Bt-től ami jobb lenne, de elfelejtettek csévét küldeni hozzá, igaz, a csévét ki sem számlázták.
(#) vottokar válasza frank tibor hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Szia. Anno a T*litól én egy csévetestet rendeltem, de szükségem lett volna még egyre egy másik főtrafóra. 1mm-es bakelitlemezből csináltam új csévetestet, ami még egy kicsit több drótot is elvisel..
(#) staci123 hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Szevasztok,
hozzám került egy SELCO heggesztőinverter, 3fázisú,240 Ampers.Első nekifutáskor kiderült hogy leégett az egyenirányítóhíd,a primerköri IGBTk - 4 darab IRGPF50W,és a gattemeghajtó - jelformáló diszkrét smd alkatrészek....Sajnos semilyen doksit nem sikeült találni hozzá,ezért segítségeteket kérem,ha valakinek volna rajza és megosztaná velem...Jól jönne az élesztéskor,
Péter
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2012
(#) Tubi56 válasza vottokar hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/digitalis_homero_pic-el.html?pg=1

Itt van Hőmérő pic-el ez 2db bordát képes figyelni!
Ennél többre nincs is szükség, hiszen oda kell a hőmérő ahol legmagasabb a hőfok munka közben! Ez nem a homlokod!
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2012
(#) berobbantam hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Helló
Ma érkezett végre egy adag alkatrészem,ugyhogy megint macizok kicsit.Az lenne a kérdésem,hogy az uc3845bn jó e vezérlő ic-nek és miben különbözik a simától.A graezt hidat kimértem annak elvileg semmi baja.Az összes gépben lévő panelt ujracsináltam vasalással.Kész a fet teszterem is,úgyhogy már tudok vizsgálódni is ez után.
(#) dara válasza frank tibor hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Csak vicceltem.mivel rég szóltam hozzá,
(#) erdgab válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Az UC3845BN és a "sima" kivitel között biztosan van valami különbség,de semmi olyan ami a jelenlegi kapcsolást befolyásolná,legalábbis a katalógusból nem olvasható ki.Mindkét kivitel 0°C- +70°C tartományban használható.


(#) frank tibor válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
Szia
Nézegettem az adatlapokat, én nem találtam a különbséget. A összes UC3845 0-70C, a UC2845 -25-85C fokig működőképes. Az N=Dip8 tok. A G prefix ólommentest jelöl. Létezik egy V típus 100C fokos max. üzemi hőmérséklettel is.
(#) berobbantam válasza frank tibor hozzászólására (») Szept 22, 2012 /
 
köszi a választ.Akkor beépítem ezt.
(#) berobbantam hozzászólása Szept 22, 2012 /
 
Helló
A következő kérdésem elsősorban Tubi kollégához szól,de más válaszait is szivesen várom.Tubi kolléga panelterve alapján építgetek most.Az igbt panellal kapcsolatban lenne pár kérdésem.Az én gépem kb 130 amperes lesz és 12 voltos a segédtáp.A zénereknek akkor ugye 13 voltosnak kell lenni?Meg az irfd 123 helyett én 120-at építenék be mivel ez van.A frekim 35khz körül lesz ha minden igaz.Ahol nálad a 0 ohm van,nekem eddig 4.7 ohm volt.Oda mit tegyek szerinted?Vagy nálad ezek a módosítások a nagyobb áram a nagyobb freki és az irfd 123 miatt vannak?
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
Nem a nagyobb áram miatt van, hanem a 0 Ohm átkötések lennének egyébként, de tehetsz oda 4R7 is! 12v segédtápfesznél elég a 13Voltos zéner. Az Irfd 123 helyett jó a 120 is
(#) dara válasza frank tibor hozzászólására (») Szept 23, 2012 /
 
A bekapcsolási időhöz még kell nagyobb hűttő borda,és 1-2 IGBt vel,vagy fettel több is,meg venti amelyik becsületesen fúj is.Csak a két trafó nem elég.160 gépben láttam,két E-65 egymás mellett,8Db IRfP460 fet,tudta is.
(#) berobbantam válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Helló
Nos volt egy kis időm a hétvégén és szétkaptam a gépet végre.Az általatok is javallott fet teszterrel vizsgáltam az alkatrészeket.A két irfd 120 jónak mutatkozik így azok mennek vissza.A hfa diódákból csak az az egy kidobós ami el is durrant,de mivel van még készleten teszek 4 újat ezek meg jók lesznek tartaléknak.Az igbt-kből kettő kuka a másik kettő jó.Ami viszont érdekes nekem,hogy mindkét oldalon durant el 1-1.Ezzel kapcsolatban kicsit bizonytalan vagyok.Jelenleg 20n60a4d-im vannak.A frekit sehogy nem akarnám 35khz fölé vinni,mivel a főtrafóm u57-es magokból van.Ezekből 2-2 van oldalanként.Elvileg ezeknek ki kéne szolgálni a 130 ampert.De ha esetleg van jobb javaslat ezekhez a paraméterekhez szivesen várom a tanácsokat
(#) erdgab válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Idézet:
„A frekit sehogy nem akarnám 35khz fölé vinni,mivel a főtrafóm u57-es magokból van.Ezekből 2-2 van oldalanként.”

A 2-2 van oldalanként hogyan kell értelmezni?
(#) berobbantam válasza erdgab hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Kicsit hülyén fogalmaztam.Természetesen főtrafó csak egy van,az igbt-ből van 2-2 oldalanként.Épp pakolászom össze a vezérlőpanelt,Tubi kolléga nyákterve alapján.Ha beteszem a cd 4093-hoz tartozó alkatrészeket akkor le tudom tesztelni a vezérlést,vagy bezavarhat?
(#) Tubi56 válasza berobbantam hozzászólására (») Szept 24, 2012 /
 
Mekkora volt az áramerősség amikor eldurrant?
Idézet:
„Ha beteszem a cd 4093-hoz tartozó alkatrészeket akkor le tudom tesztelni a vezérlést,vagy bezavarhat?”

Mibe zavarhatna be?
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2012
Következő: »»   305 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem