Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   69 / 211
(#) blackdog válasza silent15 hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Options->Footprint-wizard...
Az elmúlt 20 percben már kész is lennél. Megjegyzem ezekre van "gyári" makró csak észre kellene venni.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) Alkotó hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Felvállalva a közutálatot, szerintem tiltani kellene az "ilyen-olyan" makrók itteni kérését. Aki nem tudja megrajzolni magának, az a program minimális kezelési sajátosságaival sincs tisztában, tehát úgyse tudja felhasználni.
Az ilyen hozzászólások értelmetlenül rommá szabdalják ezt a fórumtémát.
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Maximálisan igazad van. Egy 40 lábú PIC is megvan 20 perc alatt. És az már gyönyörű.
(#) niedziela hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Valójában erről az egyszerű programról nem nagyon lehet már mit fórumozni azon kívül, hogy emberek makrókat keresnek 100nF -os kondihoz.
Nem nagyon tudom elképzelni azok akik makrókat keresnek hogyan, mire használják a programot
(#) mazso1988 hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Sziasztok.
Szeretném megkérdezni, hogy akinek jogtiszta megvásárolt szoftvert használ, a megjelent frissítéseket tudja használni hozzá?
(#) gyök2 válasza mazso1988 hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Szia!
Természetesen igen
(#) Mengyán válasza niedziela hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Nem nagyon tudom elképzelni azok akik makrókat keresnek hogyan, mire használják a programot
Például egyszerűen csak nem akarja újra feltalálni a kereket. Vagy esetleg nem rendelkezik az adott alkatrésszel, de mint esetemben megbeszéltük, ez a rosszabbik eset. Sőt, az is elképzelhető, hogy az adatlapon nincs is rajta a mérete. Így jártam most az SMD-s max232-vel. Ha már itt tartunk, nincs valakinek hozzá makrója? Megrajzolom én azt majd, de nem 2 perc lesz kinyomozni a _pontos_ méreteket. Nekem pl nem ügy legyártani egy makrót, még ha váltogatni is kell a metrikus és angolszász mértéket, mert a lábkiosztás angolszász, a tokozás pedig metrikus, viszont már egy MAX232-es konverter NYÁK tervével is vért izzadtam. Simán el tudom képzelni, hogy valaki fordítva van ezzel.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2012
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Én pedig azt gondolom, hogy nem vívsz ki ezzel a felvetéseddel közutálatot. De itt is van egy "de", mint mindig, és ezt a legjobban "Mengyán" fórumtárs fogalmazta meg. Minden azon múlik (szerény véleményem szerint), hogy mi az, amire "engedjük" a kérést. A példaként említett 100nF-os kondenzátorra nyilván nem, viszont ha valaki egy "egzotikus" alkatrészre már elkészítette a makrót, és hajlandóságot mutat a megosztására, akkor miért is ne tehetné meg? Természetesen megértem a Te véleményedet is, és el is fogadom, valóban "benne van a pakliban" az is, hogy az egyszerű alkatrészekre is követelni fogják (főként az "újoncok") a makrót, és abban is van igazság (nem is kevés, sőt!), hogy egy ilyen, "egyszerű, mint a faék" - típusú program esetében ez nem olyan nagy kihívás, de ezzel együtt én támogatnám ezt a felvetést.
(#) pjg válasza Mengyán hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
SO16 benne van az alapkészletben.
(#) mrex válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Mi egyébként ritkán értünk egyet De ebben speciel tökéletesen igazad van!
Aki ebben a rajzprogramban képtelen alkatrész, csatlakozót vagy mármit elkészíteni az a használatára is alkalmatlan.
(#) hotib válasza silent15 hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Segítő szándékkal: ebben a file-ban találsz TO220-5 "lenyomatot" (is)
Gugliba: sprint layout macros, első találati hely - Abacom Online Libraries...
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2012
(#) Mengyán válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Na ezt csúnyán benéztem! A méretei nincsenek megadva, de a tokozása igen!
(#) niedziela válasza Mengyán hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Idézet:
„Sőt, az is elképzelhető, hogy az adatlapon nincs is rajta a mérete. Így jártam most az SMD-s max232-vel”


MAX232 adatlap
Akkor a gondok mélyebben gyökereznek mint maga a kerékgyártás

10. oldal alján ha megnézed a NOTES: első sora arra utal, hogy a méret amit megadnak inch-ben van, és az inch után a zárójelben (millimeter)-ben is megadják.
Ezek után a mértékegység váltogatásnak sok értelmét már nem látom.
Azért találták ki az adatlapot rögtön a kerék után mert az tartalmazza az alkatrész/részek tulajdonságait, fizikai méreteit.
Egy program is és egy adatlap is csak akkor ér valamit a felhasználó számára, ha azt tudja használni. Érdemes mindkettőt elsajátítani
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2012
(#) Mengyán válasza niedziela hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Egy program is és egy adatlap is csak akkor ér valamit a felhasználó számára, ha azt tudja használni.
Erre csak annyit tudok mondani, hogy jogos! Jelen esetben a google-t kellett volna használnom, hogy keressek egy másik adatlapot.

az első sora arra utal, hogy a méret amit megadnak inch-ben van, és az inch után a zárójelben (millimeter)-ben is megadják. Ezek után a mértékegység váltogatásnak sok értelmét már nem látom.
De szép is lenne, ha mindenhol így csinálnák! Amire én céloztam, hogy minden mm-ben van, még a lábtávolság is, de az furcsa módon 2,54mm, amit azért célszerű inch-ben rajzolni, mert a végén nem lesz lukon a láb. (Szó szerint értem, pl DIL40-es tokozásnál az elején lukon van, a végén nincs. Jártam már így régebben.)
(#) niedziela válasza Mengyán hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Idézet:
„De szép is lenne, ha mindenhol így csinálnák!”

99.9% minden adatlap így tartalmazz, a maradék 0.1% pedig olyan régi alkatrészek adatlapja amit szinte senki nem keres.
Ha 1.27mm, vagy annak többszörösét használod a rács méretének egy programban, akár az 1000 furartnak is stimmelni kell, ha nem igy van akkor az inch-ben sem fog stimmelni mert csal a program rács mérete. Szóval az mindegy, hogy 0.1inch vagy 100mil avagy 2.54mm, mert a rács osztásnak ugyanakkorának kell lenni minden esetben.
Konkrétan ebben a programban mm és mil közül választhatsz, és teljesen biztos, hogy a rács pontos bármelyik mértékegységet is választod.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2012
(#) vicsys hozzászólása Szept 21, 2012 /
 
Elnézést kérek az off-ért (Zoli bocs!), de komolyan mondom, hogy kikívánkozik belőlem. Úgy gondolom, hogy az elején nekem is gond volt rájönni, erre-arra. Aztán Alkotó leírása nagyon sokat segített. Arra jutottam, hogy ha valaki makrót kér és nekem van, odaadom. Ennyi és nem több. Minek megtervezni mindenkinek külön-külön, ha már egyszer valaki, nagyon profin megtervezte. Külön dicséret, ha valaki egy teljes gyűjteményt oszt meg! Sajnos ritka már az ilyesmi, hogy valaki önzetlenül ad. Én azért köszönöm...
(#) mazso1988 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Egyetértek veled.

Olykor, olykor bizony jól jön az önzetlen segítség!
(#) niedziela válasza vicsys hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Idézet:
„Minek megtervezni mindenkinek külön-külön, ha már egyszer valaki, nagyon profin megtervezte”

Hát ez az Gyárilag ott van a makro könyvtárban szinte minden, csak arra kellene venni a fáradságot, hogy az adott alkatrésznek megnézni milyen tokozása van, és azt kiválasztani.
No de közben ez is probléma, azért kell makrot kérni az LM358 -hoz is meg a PIC12F508 -hoz, holott DIP8 mindkettő. Persze ha valaki 500x megrajzol pl egy DIP8 tokot, annak lelke rajta, csak mindegyiket nevezze el rendesen, nehogy összekeverje Nem akarok nagyon találgatni, de kb 30 rajzjellel mindent meg lehet csinálni ami itt előfordul
(#) kokozo válasza niedziela hozzászólására (») Szept 21, 2012 /
 
Bocs hogy belevauvau, de itt nem egy dipx-et kértek kiegészítő szöveggel hanem egy SQL11 ami nem hinném hogy benne lenne az alap makros könyvtárba, de lehet hogy az én verzióm a buta és a máséban alapból benne van. Mellesleg ennyi erővel minek nyákrajzban segítő topic mivel ott az előre megadott elemeket kell csak összekötözgetni ami ugye mindenkinek megy, vagy mégse?
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Lassan jön az új update, sajnos magyar nyelv ebben sem lesz támogatott.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
(#) orizon hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Kipróbáltam a Sprint Layout 6.0 Demo változatát. Elég jó , méltán lesz kedvence a felhasználóinak ismételten.Viszont nem tudom minek tudható be ,de nálam nem működött a Thermal pad funkció.
(#) kokozo válasza orizon hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Szia! Mivel tud többet ami fontos lehet?
(#) orizon válasza kokozo hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Elég sokkal..A trhermál kapcsolat az nálam létfontosságú. Az 5.0 verzióban tökéletesen működik.A 6.0 demó változatban meg sem nyikkan.Nézzétek már meg nálatok mi a helyzet, ha megkérhetlek benneteket rá.Még egy észrevételem lenne, bár ez a fejlesztők felé szólna , ha a vezetősávok hozzáragadnának a forrszemekhez, akkor lenne teljes ez a program. Mennyivel jobb lenne a komponenseket a vezetősávokkal együtt mozgatni.
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Lényegében a rajz szempontjából nincs változás.
Pár dolog mint forgatás, mérés....stb lett közvetlenebb.
Olyan plusz funkció ami az 5.-ban ne lenne benne nincs
GND terület nálam sem ment.
(#) orizon válasza niedziela hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Akkor több mint valószínű az első frissítéssel megoldják a dolgot.
(#) orizon hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Még annyit észrevételem lenne, hogy tényleg sokkal precízebb a vezetősávok kapcsolódása a forr szemekhez. Az alkatrészek is passzolnak a négyzetrácsokhoz, nincs elmászkálás. Szerintem jó lesz ez a program. Még egy észrevétel. A zónába miért nem lehet thermál kapcsolatot létrehozni, vagy azon keresztül haladva a vezetősávval , az különálló nem érintkező sáv legyen a zónában.? A fejlesztőknek jó lenne megoldást találniuk erre a lehetőségre is.
(#) gyök2 válasza orizon hozzászólására (») Okt 7, 2012 / 1
 
Pedig lehet
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2012

spl 6.jpg
    
(#) orizon válasza gyök2 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Hát ez jó.....................
(#) orizon hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Nálam meg sem jelenik a funkció további egységei....

s6.jpg
    
(#) niedziela válasza orizon hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Igy valóban nem fog, először szét kell választanod az alkatrészt, utána kijelölni a PAD-t és akkor.....
Következő: »»   69 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem